מעוניין בשידרוג השילוש הקדוש:] - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מעוניין בשידרוג השילוש הקדוש:]

Ace-of-spade

Recommended Posts

אהלן חברים.

אני טכנאי מחשבים בדימוס,הרבה זמן שלא התעדכנתי בחומרה,ורציתי להתייעץ לגבי שדרוג הלוח מעבד וזכרונות.

זה המפרט שלי:

intel quad q9550

asus p5q-e

ddr2 4gb 800

intel 128gb

wd 2t black

asus gtx680 dc

antec 650w

coolermaster haf 935

בעקרון אני רוצה להחליף את המעבד לוח והזכרונות, אבל לא יודע באיזה סוקט לבחור.

אז אשמח אם משהוא ישפוך לי קצת אור על הסוקטים ומה הכי מומלץ לי.

לגבי השימושים: שרת ביתי מאולתר,משחקים ומכונות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, בלי לדעת בדיוק מה אתה צריך מבחינת התכונות, אפשר לומר בכלליות ששילוש המבוסס על סוקט 1150 של אינטל יתאים לך. במקרה שלך אתה תרצה מעבד Core i5 או Core i7 (שוב, אני לא יודע מה הדרישות שלך מהשרת) לוח בעל 4 חריצי הרחבה לזיכרון (אני מניח שתרצה אפשרות ליותר מ 16GB זיכרון) ולפחות 8GB זיכרון במודול אחד (אין טעם לקנות 8GB ב-2 מודולים - זה סתם ימנע אפשרות שידרוג זיכרון בעתיד).

אם המארז שלך הוא אכן Cooler Master HAF Stacker 935 (קישור), הרי שאין מגבלה מבחינת גודל הלוח.

אם נרצה להיות מדוייקים ככל האפשר, תענה על השאלות הבאות:

א. כמה חיבורי USB אתה צריך? כמה מתוכם USB 3.0? כמה חיבורי USB צריך בפאנל האחורי?

ב. כמה חיבורי SATA אתה צריך (או תצטרך בעתיד) וכמה מתוכם צריכים להיות SATA3? אילו התקנים יחוברו ללוח (דיסקים קשיחים, כונני SSD וכוננים אופטיים)? אני רואה לפי המפרט שלך שיש לך רק 2 התקנים - כונן SSD ודיסק קשיח.

ג. האם אתה מעוניין בהמהרה? אם כן - באיזו רמה (קלה, בינונית, כבדה)?

ד. האם אתה מתכנן לבנות מערך כרטיסי מסך? אם כן - מאיזה סוג?

ה. האם אתה צריך חיבורים מיוחדים בלוח (כרטיס רשת אלחוטי, יציאה אופטית, חיבור SATA-Express וכד')?

ו. האם אתה מתכנן מערך RAID?

ז. למרות שאני רואה שיש לך כרטיס מסך נפרד/חיצוני (GTX680) עדיף לשאול - האם יעשה שימוש בכרטיס מסך נפרד או בליבה הגרפית המובנית במעבד? אילו סוגי יציאות גרפיות אתה צריך מהלוח?

ח. האם אתה צריך חריצי הרחבה PCI או PCI-E X1 (בשביל כרטיסי הרחבה)? אם כן - כמה מכל סוג?

ט. כמה חיבורי אודיו אתה צריך?

י. מהי כמות הזיכרון המקסימלית שבה תשתמש בעתיד - האם 16GB יספיקו או שייתכן שתרצה להרחיב את הזיכרון ל 32GB יום אחד?

יא. מה התקציב?

יב. האם יש חנות מועדפת ממנה תקנה את הלוח?

באופן כללי (בלי לדעת תשובות מדוייקות לשאלות שלך), הנה מפרט מ TMS, כולל קירור טוב למעבד, שלדעתי הוא המינימום שיתאים לך:

מפרט זה הורכב ב - www.TMS.co.il - רשת חנויות המחשבים האמינה והמקצועית בישראל

מעבד:

Intel Core i5-4590 3.3 GHz 3.7Ghz Turbo LGA1150 Tray

כמות: 1 - מחיר: ₪911

קירור למעבד:

Arctic Cooling Freezer i11

כמות: 1 - מחיר: ₪135

לוח אם:

Gigabyte GA-H87-HD3 for 1150 - בקניית מחשב חדש

כמות: 1 - מחיר: ₪389

זיכרון:

Hynix Original 8GB DDR3 1600 בקניית מחשב חדש בלבד

כמות: 1 - מחיר: ₪319

סה"כ: ₪1754

המחירים הינם כוללים מע"מ והם לתשלום בכ.אשראי עד 12 תשלומים שווים ללא ריבית. ההרכבה, משלוח ואיסוף במקרה של תקלה חינם.

תשלום מזומן (תשלום מזומן לשליח, צ'ק מזומן, כסף שטרות, העברה בנקאית) מקנה 2% הנחה

מחיר אחרי הנחת מזומן הינו: 1719 ₪

http://www.tms.co.il/preview/spec/3dt2nx9c

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז ככה:

דבר ראשון מתנצל על הבלבול יש לי HAF 932 ולא 935.

מבחינת כוננים יש לי עוד אחד שלא ציינתי כי לא חשבתי שהוא רלוונטי, חצי טרה של סיגייט.

יש לי 2 חיצוניים USB3 אחד של 4T והשני של 1T,מכאן אני אשמח אם יהיו לי לפחות 4 USB3 מאחורה ועוד 2 מקדימה, אם תמליץ על בקר שישב טוב במארז זה יהיה מצויין.

מתוכנן רייד 0 עתידי גם לSSD וגם לWD 2T אז עדיף שיהיו לפחות 4 חיבורי SATA3.

אני לא צריך יציאות גרפיות מהלוח אבל גם לא מתכוון לעשות מערך.

התקציב הוא 3K, מעדיף לקנות מKSP,ואני מעדיף לוח מחברת ...

בזכרונות כנראה שיספיקו 16GB,אני פחות חזק ביצרניות שלהם אז אשמח אם תגיד לי מי הכי טובה.

אני לא מתכוון לעשות O.C ואני חושב שגם אין לי צורך בקירור מיוחד לCPU, המעבד שלי עד היום עובד על 30 מעלות עם הקירור המקורי [TJMAX 108] סתם לידע כללי..

נ.ב

הספק כח שלי כבר בן 6 שנים ונשרף פעם אחת אך טופל באחריות,לא ממליץ להחליף אותו?

תודה על התשובה המושקעת:]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל - האם אתה רוצה רק לוח של Asus ואך ורק מ KSP? לוחות של Asus הם בד"כ יותר יקרים, ובנוסף המחירים של KSP לא תמיד משתלמים. הלוח שהצעתי מ TMS (ה H87-HD3) הוא לוח שנותן תמורה מעולה למחיר שלו (במיוחד אם אתה קונה אותו בפחות מ-400 ש"ח בקניית מחשב חדש). אני מאמין שהלוח הזה עונה על כל הדרישות שלך ואני אפרט:

טוב, אם המארז שלך הוא ה HAF 932 (קישור), אז גם איתו אין בעיה של גודל הלוח.

מבחינת חיבורי ה USB - שים לב לחיבורים שיש למארז שלך:

ארבעה USB 2.0, חיבור IEEE 1394a וחיבור eSATA, כאשר שני האחרונים פחות נפוצים כיום (אני לא ממש רואה אותם בלוחות סטנדרטיים). אם נוסיף לכך את הדרישה שלך ל-4 חיבורי USB 3.0 בפאנל האחורי, הרי שהלוח H87-HD3 מתאים - יש לו 4 חיבורי USB 3.0 ו-2 חיבורי USB 2.0 בפאנל האחורי, אפשרות לחבר עוד 6 חיבורי USB 2.0 (מתוכם 4 יתחברו למארז) ועוד 2 חיבורי USB 3.0 (שכרגע אין לך לאן לחברם).

מבחינת חיבורי SATA - בלוח הנ"ל יש 6 חיבורי SATA3 (ברוחב פס של 6Gb/s), דבר שמתאים לדרישות שלך. כמו כן הוא תומך במערכי RAID 0, 1, 5, 10, כך שהוא מתאים גם מהבחינה הזו.

מבחינת יציאות גרפיות - מכיוון שכמעט כל המעבדים היום כוללים ליבה גרפית מובנית, הרי שבכל הלוחות אתה תמצא יצאות גרפיות. בלוח הנ"ל יש יציאות D-SUB (VGA), DVI ו HDMI. כמובן שאם אתה משתמש בכרטיס מסך נפרד זה לא ממש רלוונטי עבורך, אבל תמיד טוב שתהיה לך האפשרות למקרה שכרטיס המסך שלך יתקלקל או משהו.

מבחינת מערך כרטיסי מסך - הלוח הזה מאפשר מערך CrossFire (שני כרטיסי מסך של AMD), שכן יש לו שני חריצי הרחבה מסוג PCI-E X16, אבל הוא לא אידאלי עבור מערך כזה, שכן כרטיס המסך השני יגרום למערך לעבוד ב X4. לא רלוונטי עבורך, אבל עדיף שתהיה מודע לזה.

מבחינת כמות הזיכרון - הלוח הנ"ל תומך ב 32GB ב-4 מודולי זיכרון. מתאים לדרישות שלך.

מבחינת יכולת המהרה - אין כזו בלוח הזה, אבל זה בסדר, כי אתה לא מעוניין בהמהרה.

מבחינת קירור למעבד - עבור מעבדי Core i5 ו Core i7 בד"כ מומלץ לקחת קירור צד שלישי, שהוא גם יעיל יותר וגם שקט יותר מאשר קירור הסטוק של אינטל. קח בחשבון שאנחנו חיים במדינה חמה והקיץ רק התחיל.

מבחינת ספק הכח - באופן כללי Antec היא חברה טובה שמייצרת ספקי כח סבירים ביותר (כמובן שיש לבדוק את הדגם הספציפי של הספק שלך). מבחינת הספק הוא מתאים למערכת שלך (נניח 100W למעבד, עוד 200W לכרטיס המסך, עוד 100W לשאר המערכת בהגזמה ועוד 100W מרווח ביטחון ותקבל שספק כח של 500W מספיק לך). אם אתה רוצה ספק כח אחר, אולי כדאי לשקול את ספקי הכח של Seasonic מסידרה S12G (יש להם ספקים בהספק של 450W, 550W ו 650W, כאשר גם ספק של 450W אמור להספיק לך).

אם אתה רוצה לוח של Asus מ KSP, אני רואה שה H97-Plus (קישור) מתאים לדרישות שציינת, אבל הוא עולה 590 ש"ח. לוחות בעלי ערכות שבבים H81 ו B85 לא מתאימים כי אין להם תמיכה ב RAID, ולוחות בעלי ערכת שבבים Z87 ו Z97 מיועדים להמהרה, אז הם פחות מתאימים עבורך, מה שמותיר לוחות בעלי ערכת שבבים H87 או H97. הלוח הנ"ל הוא פשוט הכי זול שמצאתי ב KSP שמתאים לדרישות שלך, אבל כמובן יכול להיות שפיספסתי משהו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...