הפצת לינוקס למחשב ישן עם אפשרות לחיבור מקלדת comfy - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הפצת לינוקס למחשב ישן עם אפשרות לחיבור מקלדת comfy

alex542

Recommended Posts

לאחי הקטן יש מחשב ישן מאזור שנת 2000 הוא כרגע על אבל הוא התחיל לעבוד בצורה מוזרה תקיעות וכו' אז חשבתי לנסות הפצת .

הקטע שהמחשב תכלס מיועד לאחי הקטן שמשחק comfy אז אני צריך הפצה שתתמוך במקלדת הזו.

על מה הייתם ממליצים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הירידה בביצועים של המחשב יכולה להיות גם קשורה לבעיית חומרה. תבדוק אם הדיסק הקשיח תקין, תקין, ואין קבלים מנופחים בלוח או בספק כוח (אל תיגע במעגל בתוך הספק כשאתה פותח אותו, יכול להיות שם מתח). אם יש בעיה התקנת לינוקס לא ממש תשנה משהוא

ויכול להיות שהותקן משהוא מיותר/הגיע וירוס למחשב - במקרה כזה פירמוט והתקנת וינדוס מחדש תפתור את הבעיה

אם אתה רוצה לעבור ללינוקס (כדיי להפוך את המחשב למחשב עדכני יותר למשל) ורוצה להשאיר עליו את הקומפי :

התמיכה בקומפי תלויה בתמיכה בלוח מקשים ובתוכנה של קומפי (דרך wine)

לוח המקשים יכול לדמות לוח מקשים סטנדרטי (שאת הקשות המקשים שלו ניתן לזהות בעורך טקסט או בהגדרות קיצורי דרך בתוכנה כלשהיא למשל), או להיות רכיב חומרה משלו שצריך גם משלו, ואז כנראה שהוא לא יעבוד

את התוכנה תצתרך פשוט לנסות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הירידה בביצועים של המחשב יכולה להיות גם קשורה לבעיית חומרה. תבדוק אם הדיסק הקשיח תקין, תקין, ואין קבלים מנופחים בלוח או בספק כוח (אל תיגע במעגל בתוך הספק כשאתה פותח אותו, יכול להיות שם מתח). אם יש בעיה התקנת לינוקס לא ממש תשנה משהוא

ויכול להיות שהותקן משהוא מיותר/הגיע וירוס למחשב - במקרה כזה פירמוט והתקנת וינדוס מחדש תפתור את הבעיה

אם אתה רוצה לעבור ללינוקס (כדיי להפוך את המחשב למחשב עדכני יותר למשל) ורוצה להשאיר עליו את הקומפי :

התמיכה בקומפי תלויה בתמיכה בלוח מקשים ובתוכנה של קומפי (דרך wine)

לוח המקשים יכול לדמות לוח מקשים סטנדרטי (שאת הקשות המקשים שלו ניתן לזהות בעורך טקסט או בהגדרות קיצורי דרך בתוכנה כלשהיא למשל), או להיות רכיב חומרה משלו שצריך גם משלו, ואז כנראה שהוא לא יעבוד

את התוכנה תצתרך פשוט לנסות

אפשר המלצה על תוכנה לבדיקת תקינות רכיבי החומרה שציינת בבקשה.

בנוגע להתקנה קורה לי משהו מוזר כל הזמן זה מבקש דיסק נוסף של הwindows אבל יש הכל נמצא באחד.

המטרה של המקלדת לדמות מקלדת למשחקים עצמם ולא כתחליף למקלדת הרגילה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש את כל התוכנות ב hirens boot cd. תעשה ממנו בוט, כנס ל dos programs boot menu ושם testing tools -- memtest86 (בדיקת זיכרון) / hard disk tools -- כלי בדיקה של היצרן של הדיסק הקשיח שלך

קבלים מנופחים - תפתח את המחשב והספק ותעבור על כל הקבלים שיש בהם. אם אתה רואה קבלים שיש להם ראש מנופח / נוזלים הם לא תקינים

https://en.wikipedia.org/wiki/File:Al-Elko-bad-caps-Wiki-07-02-17.jpg

בהתקנה של וינדוס לפעמים הוא מבקש דיסק נוסף כשהקובץ שהוא מחפש נמצא בדיסק של ה עצמו. תביא אותו ידנית לחפש את הקובץ בתיקיות כמו i386 על דיסק ההתקנה, יכול להיות שהוא ימצא אותו

חוצמזה יכולות להיות בעיות כאלה אם דיסק ההתקנה שרוט או אם יש בעיית חומרה

לוח המקשים של קומפי יכול לעבוד בצורות שונות :

- לדמות לוח מקשים רגיל - הפתרון שהכי זול ופשוט לייצר. קומפי לוקחים בקר לוח מקשים רגיל (למשל בחיבור USB) ומקשרים את העץ ל Q, השמש ל W וכן הלאה. התוכנה בנויה להגיב ל Q W וכן הלאה בהתאמה

- לבנות משהוא לגמרי משלהם - שיחייב שימוש בחומרה יקרה יותר בתוך לוח המקשים + כתיבת משלהם (שקרוב לוודאי יעשו בעיות אם כל גרסאת וינדוס חדשה). הם יוצרים רכיב חומרה ספציפי למשחק שלהם, שאף תוכנה אחרת לא תוכל להגיב אליו

אני לא מכיר את החומרה של קומפי ולא וידע באיזה אפשרות הם בחרו. במקרה הראשון יש סיכוי גבוה שהיא תעבוד כמו שהיא

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בצעתי את שתי הבדיקות ואלו התוצאות:

בדיקת זיכרון:

http://upng.co.il/uploads/2646142240a816ecc88e458008ea9006.jpg

בדיקת כונן קשיח:

http://upng.co.il/uploads/e88b7e26ff0d1bda2e830900e58c4957.jpg

http://upng.co.il/uploads/92af63f146c7bd2cd48185ac900bef45.jpg

http://upng.co.il/uploads/a5112239fbe856df48b8207f75783631.jpg

ומשהו שנראה מוזר שמנהל המשימות שתהליך כולשהו לוקח 96 אחוז נראה לי מבלי שזה תכלס רושם שזה לוקח את האחוז הזה:

http://upng.co.il/uploads/f0b539b93280aa3c4fa1f284b33dfcac.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

RAM - תקין

דיסק קשיח - יש reallocated sectors - סקטורים לא תקינים שעדיין לא הגיעו לכמות קריטית. בכונן יש מערכת תיקון והיא מתמודדת איתם - בינתיים. אם יש על הדיסק חומר חשוב תגבה אותו, בתור דיסק של מחשב משחקים הוא יכול להמשיך לעבוד

מנהל המשימות - כך מראה שהמעבד 97% פנוי - תקין

תבדוק קבלים מנופחים בלוח/בספק, ויכול להיות שהגיע הזמן להתקין מחדש את מערכת ההפעלה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כאן הבעיה. תחליף את הספק (או את הקבלים אם אתה רוצה....)

במקרה שאתה רוצה לשים ספק גנרי (נכון שלא מומלץ, אבל אני מנחש שיש סיכוי גבוה שתחליט על גנרי) אל תיקח סתם ספק אלא תבדוק מה אתה יכול להשיג (שמות של חברות) ותחזור לכאן תכתוב איזה. יש ספקים שהם סבירים בשביל מחשב שלא לוקח הרבה, ויש כאלה שצריך להתרחק מהם בכל מצב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ספק לא תקין מוציא מתחים שיש בהם קפיצות. הקפיצות עוברות דיי בקלות מקווי המתח לקווי הנתונים בלוח ובחומרה אחרת. אם מגיעות קפיצות בגובה מספיק לקווי הנתונים, הן יכולות להביא לכך שנתון שהיה אמור להיות 0 יהפוך להיות 1 או ההיפך. הנתונים האלה מקודדים פקודות של מערכת ההפעלה ותוכנות, מידע וכדומה. בקוד של מערכת ההפעלה כתובה פקודה X במקום כלשהוא והמחשב הגיע אליה. הפקודה נשלחת דרך קווים בלוח למעבד. ובדרך קפיצת מתח משנה איזה שהוא 0 או 1 ולמעבד מגיעה פקודה Y שעושה משהוא שונה לגמרי ולא צפוי - ואתה מקבל תוכנה שנתקעת, מסך כחול וכדומה

השפעה של ספק על איטיות כללית של המחשב היא לא מקרה נפוץ, אבל יכולה להיות בכמה דרכים - למשל, תהליך ברקע כלשהוא שקורס בגלל שגיאה כזאת וצריך כל הזמן לעלות מחדש. במקרים יותר חמורים המתחים הלא יציבים יכולים להביא להתחממות יתר של איזה שהוא רכיב ואז בתור הגנה מהתחממות יתר הוא מתנתק עד שהוא יתקרר - ואלה יכולים להיות בדיוק ניתוקים של כמה שניות כשהוא מתנתק וחוזר לעבוד שוב ושוב כשהוא עובר את הטמפ' שבה ההגנה נכנסת לפעולה. ברוב המקרים אין קשר לספק והיא בעיה נפרדת שצריך לסדר על ידיי פרמוט וכו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה על ההסבר המפורט:D

אז האפשרויות שלי זה להחליף ספק או לפרמט, או שלהחליף ספק ואז אולי יעבוד בסדר ואם לא אז לפרמט?

בנוגע לפרמוט מקודם ציינתי שיש לי בעיה בהתקנה שזה מבקש דיסק נוסף במצב שיש רק אחד איך אני נכנס למצב של עיין ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נזכרתי שעכשיו יש אצלי מחשב יותר עדכני משנת 2005 שישב בצד ואני יקח ממנו את הספק אך אני חושב אולי אפשר לנסות לסדר אותו.

פעם ניסיתי לפתור את הבעיה שלו אך ללא הצלחה, הוא רושם לי תמיד CMOS Checksum Bad.

קראתי ואמרו אולי להחליף בטריה, ניסיתי לא עזר.

בתכלס הבעיה שאחרי כמה שניות שהמחשב עולה למסך הראשוני הוא ישר נכבה ואני פשוט לא מבין למה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...