התייעצות בנוגע למפרט מחשב (בחו"ל) בכ - 6000 ש"ח - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התייעצות בנוגע למפרט מחשב (בחו"ל) בכ - 6000 ש"ח

Toolbox

Recommended Posts

1. מה התקציב המקסימאלי? באזור 6000 ש"ח

א) האם לנצל את כל התקציב או לנסות ולחסוך? לחסוך אם אפשר

ב) במידת הצורך - עד כמה ניתן לחרוג מהתקציב? ללא חריגה, עדיפות לחיסכון

2. מה שימושי המחשב (לדוגמא: משחקים, עריכה גרפית, עבודה משרדית, תכני HD וכדומה)? משחקים בעיקר

א) במידה והמחשב מיועד לתוכנות עיקריות ספציפיות, יש לרשום אותן ואופן שימוש (מזדמן/תדיר/כבד/פרנסה).

ב) במידה והמחשב מיועד לגיימינג, יש לציין:

-אילו משחקים לדוגמא ישוחקו על המחשב. World of tanks, Smite, ...

-מהי הרזולוציה הטבעית (מקסימאלית) של המסך שיחובר למחשב (ניתן לציין גם גודל מסך). 1920x1080

-לאילו הגדרות גרפיות מיועד המחשב (נמוכות/בינוניות/גבוהות)? גבוהות

3. האם יש צורך בציוד הקפי (לדוגמא: מקלדת, עכבר, ועוד)? אם כן, ניתן לרשום גם העדפות לדגמים - מסך, כרטיס אלחוטי

4. האם יש רכיב שאין צורך לכלול במפרט?

5. עד כמה חשוב השקט בסולם של 1 עד 8 (8 = יש לנסות ולהקפיד על השקט)? 7

6. האם מתוכנן (OC)? אם כן איזה (קל, בינוני, כבד)? לא, או קל מאוד

7. האם האם יש צורך לכלול מערכת הפעלה/אופיס (אם כן רצוי לציין גרסה מועדפת) ו/או הרכבת מחשב בחנות?

8. האם ישנה העדפה לרכוש את המחשב מחנות ספציפית? אם לא אפשר גם לציין איזור מגורים - סלובניה

9. מתי מתוכננת קניית המחשב? בשבוע הקרוב

10. האם יש בקשות מיוחדות כלשהן? (לדוגמא תמיכה בהתקנים/חיבורים כגון FW/RAID/USB3/ESATA, חיבורי האודיו מרובים/חיבור אופטי, דרישה לחומרה ספציפית וכדומה). לא

11. האם חשוב לשמור על אופק שדרוג המחשב? האם מתוכנן שדרוג מאסיבי של המחשב בעתיד? לא

12. הערות נוספות, פירוט מורחב ושונות:

שלום לכולם, אני מתכנן לקנות מחשב חדש בשבוע הקרוב. כאמור - אני גר בסלובניה, ככה שחלקים מהארץ לא יעזרו לי. מצאתי חנות די סבירה מבחינת מלאי ומחירים.

עברתי על לא מעט מפרטים בפורום, והרכבתי משהו משלי לפי החלקים שזמינים לי פה.

אני גם צריך מסך וכרטיס רשת (המחשבים לא באותו חדר עם הראוטר, ואין לי סבלנות להתחיל לקדוח ב 3 קירות רק בשביל חיבור חוטי).

אני משתדל לקנות מחשב חדש כל 3-4 שנים, לפי הצורך, ככה שאין יותר מידי חשיבות לאופק שדרוג. אם כבר, השדרוגים יהיו באמת בקטנה, שום דבר שמצריך התפרעות ברמת או כל רכיב אחר.

הנה המפרט:

Intel Core i5-4590 3,3 GHz (Haswell) S1150 - tray

GIGABYTE, LGA1150, ATX, B85 (GA-B85-HD3)

Kingston HyperX Fury black, DDR3-1600, CL10 - 8 GB Kit HX316C10FBK2/8

Seagate Barracuda 1TB SATA3 6GB/s 7200 64MB 3,5" ST1000DM003

SSD disk CRUCIAL MX100 256GB 2.5" SATA3 MLC 7mm, CT256MX100SSD1

PowerColor Radeon R9 290, PCS+, 4096 MB DDR5, DP, HDMI AXR9 290 4GBD5-PPDHE

Seasonic G-550 80Plus Gold (87+) 550 Watt

Antec Performance Series P100 Midi-Tower - črn

Arctic Freezer I11 CPU hladilnik

Monitor DELL P2314H (859-BBBE)

PCIexpress TP-LINK TL-WDN4800 Dual Band 450Mbps

המחיר הסופי הוא 1263 יורו, שווה ערך לקצת פחות מ 6000 ש"ח.

ביקשתי לוח אם ATX לצרכי נוחות ואקסטרה חיבורים, גם אם אני אצטרך בעתיד להוסיף . ה GA-B85-D3H uATX הוא זול יותר, אבל לא בהרבה. הכרטיס הוא לא הכי זול, אבל הוא תואם לראוטר שלי מבחינת הפיצ'רים (ASUS RT-N66U) ככה שהיה נראה לי שווה לקחת אותו.

הכרטיס מסך של היה הכי שווה מבחינתי, הכרטיס הבא בתור הוא בערך 20 יורו יקר יותר ללא סיבה, הבנתי שבמה שבחרתי יש טוב ושקט.

אם למישהו יש הצעות או שינויים אני אשמח לשמוע, אם אין את הרכיב שאתם ממליצים עליו אני אוכל אולי למצוא משהו דומה.

אני רוצה לעשות את ההזמנה כמה שיותר מהר, אז אני מאוד אודה לתגובות מהירות.

המון תודה מראש (ועל כל ההמלצות שקראתי לפני כן שעזרו לי להגיע למפרט הזה)! :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באמפ קל...

אני צריך לאשר/לתקן את המפרט בקרוב, אני מאוד אשמח אם אוכל לקבל חיזוקים או תיקונים כדי לסיים עם הקנייה של המחשב.

שוב, המון תודה מראש!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אהלן שוב!

אני מתנצל אם אני מציק, אבל קיוויתי לפחות לתגובה אחת או שתיים :undecided:

מחר בבוקר אני כנראה מזמין את המחשב, ואני אתייחס לעובדה שאף אחד לא תיקן או הציע להחליף את אחד הרכיבים כ"אישור" כלשהו.

כמו שאמרתי, בניתי את המפרט אחרי נבירה בפורום ובדיקה של לא מעט מפרטים דומים.

אני בכל זאת מאוד אשמח אם אחד המומחים יוכל רק להרגיע אותי שאכן כל החלקים תואמים והמפרט הוא טוב (או שוב - אם יש למישהו הצעות ייעול אני מאוד אודה לכם!)

אם יש בלבול לגבי הרכיבים אני יכול לנסות להרכיב מפרט דומה באחת החנויות בארץ ולקשר אותו פה, רק שבארץ (עד כמה שבדקתי) אין כרטיס R9 290, אבל אני יכול כמובן במקומו להכניס כרטיס של אחת החברות האחרות.

מקווה לתשובה כדי שאני אוכל להיות רגוע מחר כשאני מזמין את המחשב :)

שיהיה לילה טוב!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל החלקים מתאימים, אז בקשר לזה אין מה לדאוג.

הסיבה שאתה לא מקבל כאן תגובות היא שאתה רוצה לקנות מחשב במדינה אחרת, וזו דיי בעיה לחפש לך מפרט משתלם בחנות שבה גם המחירים הם לא בשקלים וגם השפה היא כנראה לא אנגלית או עברית. תוסיף לזה גם את העובדה שהרוב המוחלט של האנשים פה לא מכירים חנויות מחשבים בסלובניה.

צריך להבין שכאן מנסים להרכיב את המפרט הכי משתלם (אם יש רכיב אחד "חזק פי 10" מרכיב שני, אבל עולה פי 100, אז הוא כנראה לא יהיה רכיב משתלם) ולצורך כך יש להשוות מחירים, וכאמור זו בעיה. אילו ביקשת רק המלצה על חלקים, הסיפור כבר היה שונה - באופן כללי היו ממליצים לך על רוב הרכיבים שבחרת (המעבד, זיכרון בנפח 8GB, הדיסק הקשיח, כרטיס מסך מסדרת R9 290, המארז, הקירור למעבד והמסך), אבל בקשר לשאר הרכיבים שבחרת (הלוח, כונן ה וספק הכח) - פה היו ממליצים לך על רכיבים אחרים, לא בגלל שהרכיבים שבחרת הם לא טובים, אלא פשוט כי פה בחנויות בארץ הרכיבים שבחרת פחות משתלמים. יכול בהחלט להיות שבחנות שקנית (או שאתה מתכנן לקנות ממנה) הרכיבים האלו מאד משתלמים, ולכן אין סיבה שלא לקנות אותם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...