מחפש לקנות SSD חדש (250 גיגה) וHDD חדש (2 TB) - עמוד 2 - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחפש לקנות SSD חדש (250 גיגה) וHDD חדש (2 TB)

grich

Recommended Posts

גרסת ה250GB של הMX100 נראת לא רע מבחינת ביצועי כתיבה.

ביצועי הכתיבה של הEVO מהירים יותר בגלל הRAPID, לא בגלל שהכונן מהיר.

אפשר גם להפעיל PRIMOCACHE על הMX100 ולקבל ביצועים גבוהים יותר מהEVO+RAPID.

המחיר הרבה יותר משתלם.

אי אפשר להתעלם מכך.

בקרוב אולי דגמי 500GB יתחילו להיות יותר משתלמים פר גיגה מ250GB, ואז איך זה יראה אם הEVO 250GB יעלה 600-700 והMX100 500GB יעלה 900?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם בלי הrapid ה evo משמעותית מהיר יותר בכתיבה , מעל 30 אחוז יותר מהיר ( מהירות הכתיבה של evo 250 היא מעל ל 500 מגה ).

אתה צודק שהמחיר משמעותי , אבל השאלה היא בכמה ימכר הסמסונג.

Ssd מיועד לביצועים , ולכן המחיר חייב להיות משמעותי יותר זול , כדי שמשתמשים עם תקציב נמוך יעדיפו אותו על פני הevo .

מבחינת המחיר , יש בסביבות 25 אחוז הפרש לטובת הmx 100 , גם בארץ וגם בחו"ל , אז זה שיקול אישי , כי זה כונן שלא מכוון לביצועים ( לפחות לא גרסת ה250 ).

אם גרסת ה500 תתומכר במחיר קרוב ל evo , אז זה סיפור אחר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פחות קריטי לי שזה לא זמין כרגע, אני יכול בנתיים לקנות רק את הHDD ולחכות כשבועיים שלושה עם הSSD.. השאלה היא האם באמת הביצועים שלו עדיפים על הevo.. אני מקבל תשובות חלוקות פה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הביצועים שלו לא עדיפים על ה EVO .

כמו שאני מפענח את הנתונים , הוא נותן לו קרב צמוד ברוב התחומים למעט כתיבה רציפה של מידע מכווץ .

יכול להיות שאני טועה.

הענין הוא ההבדל של 190 ש"ח במחיר והשאלה האם הוא יגרום להורדת מחיר של ה EVO בטווח הקצר מאוד כדי שזה יהיה רלוונטי אליך .

גם פה הוא יוצא לא רע:

http://techreport.com/review/26532/crucial-mx100-solid-state-drive-reviewed

דרך אגב, איזה יש לך כרגע?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הביצועים שלו לא עדיפים על ה EVO .

אתה לא מבין שהביצועים של הEVO מנופחים ע"י RAPID, תוכנת הCACHE שלהם?

בטל את הRAPID וביצועי הEVO די עלובים.

תוסיף תוכנת CACHE צד שלישי כמו PRIMOCACHE לMX100 וגם עם הRAPID הEVO לא ינצח אותו בשום מבחן.

הענין הוא ההבדל של 190 ש"ח במחיר והשאלה האם הוא יגרום להורדת מחיר של ה EVO בטווח הקצר מאוד כדי שזה יהיה רלוונטי אליך .

קשה לי להאמין.

הEVO הפך להיות פופולרי וחנויות מעדיפות לתמחר אותו עם רווח בינוני+.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנתונים של ה EVO במבחן הזה:

http://www.anandtech.com/show/8066/crucial-mx100-256gb-512gb-review/5

לקוחים מהמבחן הזה: (כאשר הEVO הינו ללא ראפיד, ז"א שעם הראפיד , הסמסונג עוד יותר מהיר , על חשבון מעבד)

http://www.anandtech.com/show/7173/samsung-ssd-840-evo-review-120gb-250gb-500gb-750gb-1tb-models-tested/10

אז אפשר להפסיק "להאשים " את הראפיד .

מנגד, אם מסתמכים על המבחן הנ"ל אז אין הצדקה ממשית להוסיף כסף ל evo אלא אם כל היום אתה מעתיק קבצים שכבר עברו כיווץ זה או אחר לתוך ה .

לי זה לא נראה כמו השימוש הנפוץ לכונן שצריך להכיל את מערכת ההפעלה, התוכנות , המשחקים המותקנים ,מסמכים ותמונות .

זה נראה לי יותר רלוונטי לכונן שנכנס למערכת מקצועית ומהווה מקום אחסון לקבצי עבודה כבדים .(פוטושופ , solidworks וכו' )

אפילו סאמפלים ב DAC נכתבים מראש ל ואני מניח ( מבורות) שהתוצר נכתב ב WAV .

במידה ואני טועה , אשמח לקבל הסבר למה , אין לי סנטימנטים לmx100 ואני בהחלט בדעה שאם אפשר, עדיף להוסיף כסף למוצר העדיף .

אני פשוט לא רואה את ה EVO נותן יתרון ביצועים של 35% בעבודה יומיומית .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הEVO 250GB מקבל 22k IOPS בכתיבה ללא הRAPID.

ביצועים מאוד נמוכים.

אז לפני שאתה מדבר על היתרונות של הEVO בכתיבה, קח בחשבון שללא הRAPID לא רק שאין לEVO יתרונות בכתיבה על רוב הכוננים בשוק, גם יש לו חסרונות.

אין שום הצדקה לשלם עליו 200 שקל יותר מהMX100.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנתונים של ה EVO במבחן הזה:

http://www.anandtech.com/show/8066/crucial-mx100-256gb-512gb-review/5

לקוחים מהמבחן הזה: (כאשר הEVO הינו ללא ראפיד, ז"א שעם הראפיד , הסמסונג עוד יותר מהיר , על חשבון מעבד)

http://www.anandtech.com/show/7173/samsung-ssd-840-evo-review-120gb-250gb-500gb-750gb-1tb-models-tested/10

אז אפשר להפסיק "להאשים " את הראפיד .

מנגד, אם מסתמכים על המבחן הנ"ל אז אין הצדקה ממשית להוסיף כסף ל evo אלא אם כל היום אתה מעתיק קבצים שכבר עברו כיווץ זה או אחר לתוך ה .

לי זה לא נראה כמו השימוש הנפוץ לכונן שצריך להכיל את מערכת ההפעלה, התוכנות , המשחקים המותקנים ,מסמכים ותמונות .

זה נראה לי יותר רלוונטי לכונן שנכנס למערכת מקצועית ומהווה מקום אחסון לקבצי עבודה כבדים .(פוטושופ , solidworks וכו' )

אפילו סאמפלים ב DAC נכתבים מראש ל ואני מניח ( מבורות) שהתוצר נכתב ב WAV .

במידה ואני טועה , אשמח לקבל הסבר למה , אין לי סנטימנטים לmx100 ואני בהחלט בדעה שאם אפשר, עדיף להוסיף כסף למוצר העדיף .

אני פשוט לא רואה את ה EVO נותן יתרון ביצועים של 35% בעבודה יומיומית .

לפי המבחנים האלו הmx100 עדיף כמעט תמיד על הevo.. לא מדבר רק ביחס עלות-תועלת אלה באופן כללי, בביצועים נטו, ברוב המבחנים שם הוא ניצח את הevo

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תמיד אפשר להגיד את זה כשקונים חומרה..

תאמין לי שלא "נדפקת" ואם תפסיק לחשוב על זה אתה תהנה מהSSD הנוכחי שלך..

בלי קשר זוהי לא מטרת הדיון.

וחזרה למטרה המקורית:

אז נראה שהדעות יחסית "נחרצות" ואני אקנה את הM100... לא ברור איך ה500 גיגה עולה יותר מכפול וה128 עולה יותר מחצי... משהו לא הכי הגיוני בתימחור שלהם אבל סבבה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...