ניקוי windows8 - Windows - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ניקוי windows8

eido300

Recommended Posts

שמעתי שבמקום לפרמט את המחשב אפשר איכשהו לנקות אותו מכל מיני תוכנות וזבל ע"י אופציה שמובנת בwindows, שבעצם מוחקת את כל התוכנות החיצוניות ומשאירה רק את הקבצים של הווינדוס, איך עושים את זה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מכיר. אם יש - זה חדש לי.

ונניח שיש - במה זה שונה מהתקנה מחדש של מערכת נקייה, אם זה "משאיר רק את הקבצים של הווינדוס"?

השאלה המעניינת יותר היא - למה מראש יש לך תוכנות זבל על המחשב?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה. :xyxthumbs:

לא מכיר. אם יש - זה חדש לי.

ונניח שיש - במה זה שונה מהתקנה מחדש של מערכת נקייה, אם זה "משאיר רק את הקבצים של הווינדוס"?

לא שונה, פשוט חוסך את ההתקנה (ולצערי לא כולם יודעים איך עושים את זה:smiley-computer012:).

חוץ מזה, למי שלא יודע איפה דיסק ההתקנה של הווינדוס (כמוני למשל... ובינינו כמו רוב האנשים היום :nixweiss:) או לא יודע מה הסיריאל (שוב, רוב האנשים) זה חוסך המון בלגן.

השאלה המעניינת יותר היא - למה מראש יש לך תוכנות זבל על המחשב?

מהסיבות הרגילות - אחים, אחיות, תוכנות שיורדות מעצמן (אגב, הפתרון הכי קל שמצאתי לזה הוא להגדיר שישאל כל פעם לאיפה להוריד, ואז אפשר פשוט לבטל את ההורדה, אבל לצערי זה לא פותר את בעיית האחים וכו'...:embarrassed:),וכו'.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחים ואחיות : יוזר מוגבל. תנעל את היוזר שלך (ב היה על ידיי הקשת win L, לא יודע אם ב 8) כשאתה לא על המחשב ושייכנסו ליוזר שלהם

תוכנו שיורדות מעצמן : אם מה אתה גולש שהוא מאפשר דברים כאלה ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחים ואחיות : יוזר מוגבל. תנעל את היוזר שלך (ב היה על ידיי הקשת win L, לא יודע אם ב 8) כשאתה לא על המחשב ושייכנסו ליוזר שלהם

ניסיתי, הם תמיד מצליחים איכשהו להגיע לחשבון מנהל (של ההורים לדוגמא, שאגב לפעמים הם לא פחות בעייתים...)

תוכנו שיורדות מעצמן : אם מה אתה גולש שהוא מאפשר דברים כאלה ?

chrome

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא אפשרי לעשות להם יוזר מוגבל, לא כל כך מכובד ככה להגביל אותם (ועוד במחשב שלהם...), חוץ מזה שגם הם צריכים הרשאות לפעמים.

והכרום לא שואל לפעמים הוא פשוט מוריד, אלא אם כן מגדירים לו אחרת.

חשבתי על ארגז חול (sandbox) אבל זה גם סיפור, כל פעם להפעיל לכבות ואחר כך למצוא להם תוכנה טובה שתחליף את הזבל שהם הורידו, בקיצור עדיין מחפש פתרון, למי שיש רעיון אשמח לשמוע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם הם רוצים הרשאות אז שילמדו להשתמש במחשב בלי להתקין עליו דברים שלא אמורים להיות

כדיי שתוכנות/וירוסים יותקנו על המחשב צריך להוריד ולהריץ אותם. יכול להיות שכרום מוריד אוטומטית אבל עדיין כדיי להריץ הם צריכים להקליק על זה - תסביר להם שלא יפתחו דברים שיורדים לבד בלי שהם יודעים מה זה

אתה יכול לשקול sandbox וגם הגנת חומרה כמו magic card (כרטיס שחזור מערכת שעומד במחשבים של בתי ספר)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מתנצל. הייתי צריך לחלק, התוכנות זה האחים הם מורידים משחקים ותוכנות, והם עיקר הבעיה, אצל ההורים זה פשוט המון מסמכים וסרטונים שלא צריכים להיות על המחשב (בענן/dok או לא להיות בכלל) או תוכנות שיורדות לבד והם לא יודעים איך לחסום, וזה הכוונה לזבל, הרשאות לא יעזרו כאן...

הmagic card נשמע מעניין, איך הוא עובד?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הmagic card מיותר לדעתי

תשתמש בבטיחות משפחתית של חלונות עובד רק אם חשבון רגיל

אם האחים רוצים להתקין משהו הם יכולים לבקש וזה יופיע לך בחלון הניהול

אין אפליקציה לאנדרויד או אבל ממשק הניהול מספיק נוח כדי שתוכל לגשת מדפדפן של הטלפון

בנוסף לזה תתקין תוכנת אנטיוירוס (avast, avg) בהגדרות התוכנה תסמן PUP

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

meUser גם זה נשמע רעיון טוב, אבל איך אני רואה דרך הפלאפון מה הם רוצים להתקין? אני יכול לשלוט בתהליך ההתקנה? (בשביל תוכנות ש"מציעות" להתקין ביחד איתן עוד תוכנות אחרות/ לשנות את דף הבית וכו'...)

בואו נגיד שאפשר להגדיר שהsandbox יפתח אוטומטית בחשבונות מסויימים וימחוק הכל לפני שיוצאים מהם, זה אומר שבעצם רוב הזמן המחשב יפעל במצב של ארגז חול, יש לזה איזה שהם השפעות על המחשב? זה עוזר גם לתוכנות שמשנות את ברירת המחדל או את דף הבית?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

meUser גם זה נשמע רעיון טוב, אבל איך אני רואה דרך הפלאפון מה הם רוצים להתקין? אני יכול לשלוט בתהליך ההתקנה? (בשביל תוכנות ש"מציעות" להתקין ביחד איתן עוד תוכנות אחרות/ לשנות את דף הבית וכו'...)

טעות שלי

בדקתי עכשיו ובבקשות מופיעות רק פריטים מותקנים שנחסמו לאותו משתמש

אם המשתמש יוריד קובץ וינסה להתקין זה לא יוצג בבקשות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...