למחפשים לוח אם ומעבד חדשים - דעתי - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

למחפשים לוח אם ומעבד חדשים - דעתי

avinatbezeq

Recommended Posts

עשיתי בימים האחרונים קצת בדיקות לגבי החידושים בשוק. אני כותב פה את ההמלצה שלי על לוח-אם/מעבד כשירות לקהילה :)

נראה לי שכדאי לחכות כחודשיים בגלל שיש עכשיו החלפות "חצי דור" - X97 ו-Devil's Canyon.

לגבי המעבד אני ממליץ לחכות ולקנות את ה-i7-4790k devil’s canyon.

בלוח אם הייתי הולך על MAXIMUS VII HERO מאחר שדור קודם שלו קיבל את הביקורות הכי טובות ב-.

לאלו כמוני שיותר איכפת להם מהיציבות הייתי הולך על הGigabyte GA-Z97X-UD5H Black Edition (אפשר בהרשמה בג'יגהבייט לקבל 5 שנות אחריות, וצריך לוודא עם היבואן שהוא תומך בזה).

הייתי שוקל גם את ה- SABERTOOTH Z97, אבל בזהירות כי הדור הקודם קיבל ביקורות לא טובות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואיך בדיוק אתה ממליץ על רכיבים שככל הנראה המשתמש הפשוט לא ינצל רבע מהיכולות שלהם.

אתה יודע מה השימושיפ והצרכים של כל משתמש?

זה שהלוחות האלו קיבלו אחלה ביקורות הכל טוב ויפה, אבל לרוב המשתמשים שקונים אותם לא מנצלים חלקיק מהפונקציות ומה שהם מציעים.

לוח אם פשוט יותר יתן לך את אותם ביצועים, רק כדי שתדע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל, אתה כמובן צודק. בעולם מושלם יש טעם לבדוק הכל לעומק: האם אתה גיימר, האם אתה עושה OC, האם אכפת לך יציבות, האם המשחקים שלה תומכים בריבוי thread-ים וכו'.

הגישה שלי קצת "שטחית". היא אומרת ככה: אם אתה קונה מחשב חדש קנה את הדור העדכני, ובחר בו את הדברים שקיבלו ביקורות טובות.

מעבר לכך, היות שאני זהיר (ובבעיה בגלל שלבן שלי נשרף לוח האם), אני מוטה כלפי דברים ששמים דגש על יציבות כמו ה-black edition.

סה"כ המטרה שלי הייתה לחסוך לאנשים עבודה לסכם פה - לפי הקריטריונים שפרטתי למעלה - מה שקראתי בימים האחרונים על X97/H97/X99, haswell, , refresh ו-devil's canyon.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אסור להסתכל על הדברים בצורה שטחית ולהאחז בביקורות.

אני מכיר אישית כמה משתמשים שקנו לוחות כאלו כי אמרו להם אסוס ואסוס והם מפחדים לעשות , אז למה?

נתקלתי גם במשתמשים מנוסים שהלכו לאיבוד בכמות הפונקציות שהלוחות האלו מציעים, ואסוס לא חוסכים בפונקציות.

אמנם הלוחות האלו מדהימים אך אם אתה לא אוברקלוקר מנוסה, אחד כזה שישב שעות על גבי שעות בלי להתייאש, יחרוש את המניואל כמו שצריך, יהיה לך קשה מאוד לנצל גם חצי מהטוב שהם מציעים.

אני אומר, מי שקונה מעבד כזה עם לוח אם שכזה ולא מבצע , לא מגיע לו כזו חומרה.

תוכל לחסוך פה כמה מאות ואפילו אלפים.

בכל אופן אל תפגע אבל קצת יומרני מצידך להמליץ על כאלו רכיבים כאשר אתה בעצמך לא ממש בקיא בהם, לא חסרים ילדים מתלהבים שיראו את ההמלצה שלך ויבזבזו כסף יקר של ההורים על סתם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה שם דגש, שים דגש גם על ספק טוב מחברה טובה. ספק יכול להאכיל אותך קש אם הוא לא טוב וג'נרי

צודק לגמרי. הנק' היא שהספק שקניתי כל כך טוב שכשלוח האם של המחשב של הבן שלי נשרף, ,הספק עדיין בסדר :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אכן,ספק הוא הרכיב החשוב ביותר במערכת, כל עוד הוא יספק מתחים יציבים למערכת החומרה תמשיך לעבוד לאורך זמן ארוך יותר.

איזה ספק יש ברשותך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במחשב בו לוח האם נשרף הספק (ששרד) הינו PCP & Cooling Silencer 750W, שנקנה בעקבות המלצות פה בפורומים.

- - - תגובה אוחדה: - - -

אסור להסתכל על הדברים בצורה שטחית ולהאחז בביקורות.

אני מכיר אישית כמה משתמשים שקנו לוחות כאלו כי אמרו להם אסוס ואסוס והם מפחדים לעשות , אז למה?

...

אני אומר, מי שקונה מעבד כזה עם לוח אם שכזה ולא מבצע , לא מגיע לו כזו חומרה.

...

אופסי. אתה צודק, ואני התבלבלתי.

אני נגד OC ולכן באמת אני צריך לא את ה-

-i7-4790k devil’s canyon אלא את ה- Refresh i7-4790. חסכת לי קצת להמתין

:)

-----------

אתה יודע מה - לא התעמקתי. אני לא בטוח. אם ה-K יגיע יותר מהיר ב-10% ללא צורך ב-OC כמו שקראתי אולי כן כדאי לחכות. נראה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הK הוא מכפלה פתוחה בלבד. הוא מגיע באותו תדר כמו המעבד בלי הK.

לדעתי, OC קטן זה תמיד נחמד שיש וזה לא כזה מסובך, אך אל לך לשכוח שOC הוא בעיקר תחביב, הוא לא "משתלם" כספית תמיד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש שתי גרסאות בצבעים שונים לספק שלך שככול הנראה של חברת OCZ, היחידה הפנימית יוצרה על ידי סיסוניק וזו ככל הנראה אותה יחידה שנמכרה בספקי SS-750JS

שלהם.

http://www.pcpower.com/products/reviews/PCP/index.html

PC Power & Cooling has been using Seasonic to manufacture the Silencer power supply line for about 5 years. Seasonic is known for building high-quality units and has an excellent reputation in the power supply industry

צריך להבין למה נשרף לוח האם, גם ספק עם יחידה איכותית יכול לזייף אחרי 7 שנים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...