מסך נכנס למצב שינה במהלך משחק - עמוד 2 - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מסך נכנס למצב שינה במהלך משחק

OptiSTR

Recommended Posts

אוקי הנה עידכון: ה GTX295 התפגר לגמרי, אני לא יכול לשחק בשום משחק כי המחשב נתקע עם מסך שחור אחרי 5\10 דקות,

וזאת גם אחרי שהוצאתי ממנו (והמחשב בכלל) 20 קילו אבק, אומנם הוא היה קריר יותר, אבל זה לא שינה את הבעיה.

עכשיו הוצאתי אותו לגמרי מהמחשב, ואני על ה iGP כרגע, הרצתי CS:GO (מן הסתם על ההגרות הכי נמוכות), פועל יציב.

כמו גם הרצתי Kerbal Space Program שעד עכשיו גרם למסך להכנס למצב המתנה ולמחשב להתקע, גם המחשחק הזה עובד תקין.

עכשיו נשאר לי רק לברר דבר אחד, האם זה הספק שלא מצליח לסחוב את ה GTX295, או שזה ה GTX295 עצמו שהתפגר.

אשמח אם מישהו יגיד לי איך לבדוק את זה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 42
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

הדרך הכי פשוטה היא פשוט להחליף ספק כח ולראות האם הבעיה נפתרת. אתה יכול גם לנסות כרטיס מסך אחר בעל הספק דומה ולראות האם הבעיה חוזרת - אם כן, הבעיה היא לא בכרטיס המסך...

אני מניח שאתה יודע את זה, ולכן אתה רוצה דרך נוספת. הדבר היחיד שנותר לי להציע הוא להפעיל את המחשב במינימום רכיבים בכדי להעמיס כמה שפחות על ספק הכח. במקרה שלך זה אומר להשאיר רק דיסק קשיח אחד, לנתק את כל המאווררים מלבד זה של המעבד, לעבוד עם מודול זיכרון אחד בלבד, לנתק כל כרטיסי הרחבה מלבד כרטיס המסך, לנתק כל התקן חיצוני וכד'. אם הבעיה היא שספק הכח פשוט נחלש עם הזמן וכבר לא מסוגל לתת את ההספק הדרוש לכרטיס המסך, ההספק שנחסך ע"י ניתוק כל הרכיבים הנ"ל אולי יספיק בכדי להפעיל את כרטיס המסך באופן תקין, אבל זה לא מובטח בוודאות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדרך הכי פשוטה היא פשוט להחליף ספק כח ולראות האם הבעיה נפתרת. אתה יכול גם לנסות כרטיס מסך אחר בעל הספק דומה ולראות האם הבעיה חוזרת - אם כן, הבעיה היא לא בכרטיס המסך...

אני מניח שאתה יודע את זה, ולכן אתה רוצה דרך נוספת. הדבר היחיד שנותר לי להציע הוא להפעיל את המחשב במינימום רכיבים בכדי להעמיס כמה שפחות על ספק הכח. במקרה שלך זה אומר להשאיר רק דיסק קשיח אחד, לנתק את כל המאווררים מלבד זה של המעבד, לעבוד עם מודול זיכרון אחד בלבד, לנתק כל כרטיסי הרחבה מלבד כרטיס המסך, לנתק כל התקן USB חיצוני וכד'. אם הבעיה היא שספק הכח פשוט נחלש עם הזמן וכבר לא מסוגל לתת את ההספק הדרוש לכרטיס המסך, ההספק שנחסך ע"י ניתוק כל הרכיבים הנ"ל אולי יספיק בכדי להפעיל את כרטיס המסך באופן תקין, אבל זה לא מובטח בוודאות.

יש לי ספק כוח אחר אבל הוא רק 500W אז הוא בטוח לא יחזיק את הכרטיס מסך, ואין לי כרטיס מסך אחר.

הבעיה עם ניתוק הרכיבים זה שזה לא יתן לי בוודאות תוצאות מתאימות,

מחר אני יכנס לאייבורי עם הכטיס מסך ויבקש מהם לבדוק אותו, אולי ככה אני יוכל לדעת בוודאות אם זה הספק או הכרטיס מסך.

אגב לפי http://support.asus.com/powersupply.aspx

בכדי להריץ את המערכת שלי אני צריך לפחות 600W שזה ההספק של הספק שלי (בניגוד לשם שלו שזה 700W),

מאחר ומדובר בספק לא הכי איכותי, יכול ליהיות שהוא פשוט נותן פחות מה שיוצר את הבעיה.

כמו גם שיש לי התקני USB זוללי אנרגיה:

המקלדת שלי שהיא SHIFT העכבר שלי שזה G500 בנוסף מחובר אצלי מודם ...

תוכל אולי להמליץ לי על ספק טוב שיוכל להחזיק את המערכת הזאת?

כמו גם אחד שיחזיק שידרוגים עתידיים (אולי ספק באזור ה 750W)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהערכה גסה:

למעבד Core i5-3570 יש TDP מקסימלי של 77W (קישור).

לכרטיס המסך GTX 295 יש TDP מקסימלי של כמעט 300W (קישור או מהאתר הרשמי של nVIDIA).

זה אומר שרק המעבד וכרטיס דורשים בערך 400W. נוסיף לכך (שוב, בהערכה גסה ביותר) 100W לשאר המערכת, ונקבל שהמחשב כולו דורש הספק של כ-500W. אתה כמובן לא רוצה ספק כח שיעבוד בעומס מלא כל הזמן וכמו שציינת - אתה רוצה להשאיר מרווח נשימה לשידרוג עתידי. במקרה כזה אתה צריך ספק של לפחות 650W, אם אתה מתכנן לשדרג לכרטיס מסך חזק יותר או/ו לעשות מערך , הרי שאתה תרצה לקנות ספק בהספק של 1000W ומעלה.

אני הייתי מציע לך לקנות ספק כח איכותי מחברה מוכרת, בעל תקן 80Plus Gold לפחות ובעל אחריות ארוכה ככל האפשר, כמו הספקים מסדרת ה G או ה RT של Seasonic.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדיון אחר שלי המליצו לי על ספק 550W ואמרו לי שהוא יותר ממספיק בכדי להחזיק מערכת כזאת.

מחר אני מתכוון לקנות ספק 550W איכותי.

המגיבים בדיון האחר אמרו שהכרטיס מסך לא מגיעה ל 300W (כמו גם ראיתי סרטונים בYOUTUNE עם בדיקת מטח, והוא לא הגיעה ל 300W בשיא הלחץ.

לדעתי הסיבה שבאתר של רשמו שצריך ספק 650W זה כי הם לוקחים בחשבון שחלק מהמשתמשים מתמשים בספקים ג'נריים לא איכותיים.

במילים אחרות, כמו ה HUNTKEY שלי שנמכר כספק 750W אבל בפועל נותן רק 600W.

שים לב שגם עם 600W עדיין יש לי בעיה עם קריסות וארטיפקטים.

בכל אופן החלטתי מחר לקנות ספק איכותי של 550W, אני אחבר אותו ויראה אם הבעיה ממשיכה, אם כן אני ידע בוודאות שזה בעיה בכרטיס מסך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כתבתי שזו הערכה גסה, ואפילו גסה מאד. אני לא מאמין ששאר המערכת לוקחת 100W אפילו במקרה הגרוע ביותר, והמעבד וכרטיס המסך ייקחו כ-400W רק במקרה הקיצוני ביותר בעומס מקסימלי. לכן ספק איכותי של 550W ואפילו 500W יפעיל את המערכת שלך גם בעומס מקסימלי, אבל כמו שכתבתי - אתה כנראה לא תרצה שספק הכח שלך יעבוד ב 100% מהיכולת שלו כל פעם שהמחשב שלך נמצא בעומס מקסימלי (למשל כאשר אתה משחק במשך כמה שעות טובות), שכן עם הזמן היכולת של הספק לספק את מלא ההספק המוצהר קטנה, ואם וכאשר אתה תגיע למצב הזה עדיף שיהיה לך "מרווח נשימה" (אתה לא רוצה להגיע למצב שבו ההספק המקסימלי שהספק יכול לתת לך יהיה קטן מההספק המקסימלי הדרוש לך). בנוסף כתבת אתה רוצה להשאיר מקום לשידרוג בעתיד (אולי לכרטיס מסך חזק יותר). לכן הצעתי ספק חזק יותר של 650W.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כתבתי שזו הערכה גסה, ואפילו גסה מאד. אני לא מאמין ששאר המערכת לוקחת 100W אפילו במקרה הגרוע ביותר, והמעבד וכרטיס המסך ייקחו כ-400W רק במקרה הקיצוני ביותר בעומס מקסימלי. לכן ספק איכותי של 550W ואפילו 500W יפעיל את המערכת שלך גם בעומס מקסימלי, אבל כמו שכתבתי - אתה כנראה לא תרצה שספק הכח שלך יעבוד ב 100% מהיכולת שלו כל פעם שהמחשב שלך נמצא בעומס מקסימלי (למשל כאשר אתה משחק במשך כמה שעות טובות), שכן עם הזמן היכולת של הספק לספק את מלא ההספק המוצהר קטנה, ואם וכאשר אתה תגיע למצב הזה עדיף שיהיה לך "מרווח נשימה" (אתה לא רוצה להגיע למצב שבו ההספק המקסימלי שהספק יכול לתת לך יהיה קטן מההספק המקסימלי הדרוש לך). בנוסף כתבת אתה רוצה להשאיר מקום לשידרוג בעתיד (אולי לכרטיס מסך חזק יותר). לכן הצעתי ספק חזק יותר של 650W.

תודה על התגובה

בדיון האחר רשמתי שאני מתכנן לשדרג כרטיס מסך ל 7970 OC 3GB ואמרו לי שהוא צורף לפחות מתח מה GTX296,

מה שאומר שברגע שאני יחליף אותו, אני יקבל עוד יותר מרווח בטחון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ספק טוב לא נמדד רק לפי ההספק שלו אלא גם לפי כמה מסילות יש לו והאם הוא נותן זרם רציף ללא נפילות מתח וכ׳ו

אני גם ממליץ ספק חדש + כרטיס מסך

אתה תהנה הרבה יותר מה295 המזדקן שלך :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי חברים אז החלפתי ספק ל SeaSonic S12G-550 550W Gold Active PFC 12cm

ועדיין יש לי את אותה הבעיה :surmene:

כאשר אני משחק במשחק כולשהו, לא משנה איזה, אחרי 10 דקות, לפעמים אחרי חצי שעה, המסך נכנס למצב שינה.

המאווררים ממשיכים לפעול, אבל אני לא יכול לעשות כלום חוץ מ HARD RESET :undecided:

:behead:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מאווררי הכרטיס מסתובבים, בדקת טמפרטורות של הכרטיס בעת משחק בסצינות עמוסות?

ככל הנראה בעיה בכרטיס מסך .

כן מאווררי כ.המסך מסתובבים, הטמפרטורה תקינה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך אתה בודק טמפרטורות עם איזו תוכנה?

CPUID HardwareMonitor

אגב הכרטיס בה עם החוט הזה:

wtf.jpg

מישהו ידוע למה הוא משמש?

הוא מתחבר צד אחד לכרטיס מסך, אבל אין לי מושג לאן לחבר את הצד השני.

על אחד החיבורים (האדום) יש סימן של +

על השני אין כלום

- - - תגובה אוחדה: - - -

אוקי זה ממש מוזר! חיברתי את החוט המוזר הזה לכרטיס מסך, ואז הצד השני לחיבור מאוורים בלוח אם.

עכשיו שיחקתי קצת CS:GO והמחשב לא קרס... :badhairday:WTF

והנה הטמפרטורות במהלך המשחק (הפעלתי אותו במצב חלון כדי לעקוב אחרי הטמפרטורה)

Untitled.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אל תחבר דברים שאתה לא מכיר ולא יודע מה הם עושים.

הכבל הזה אחראי להעביר סאונד מהכרטיס ללוח דרך חיבור spdif:

www.xsfans.com/index.php?main_page=product_info&products_id=900

הורד והתקן ab והעלה תמונה של גרף הטמפרטורה שם, אולי הכרטיס לא מקבל נכון וכדאי להגדיר פרופיל מוגדר מראש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...