מסך נכנס למצב שינה במהלך משחק - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מסך נכנס למצב שינה במהלך משחק

OptiSTR

Recommended Posts

שלום רב

ברשותי המחשב הבא:

Intel Core i5 3570 @ 3.40GHz

MB: P8Z77-M

2x4GB Dual Channel @ 812.1 MHz G.Skill

ASUS 295 GTX

PSU: HuntKey APFC 700

יש לי בעיה בחלק מהמשחקים, בזמן שבמשחקים אחרים הכל עובד תקין.

מה שקורה זה שיש משחקים שבמהלך המשחק, לפעמים אחרי 2 דקות, לפעמים אחרי 15 דקות,

המסך פתאום נכנס למצב שינה, המאוררים ממשיכים לפעול, ואני שומע את המשחק, אבל המחשב לא מגיב,

הדרך היחידה לצאת מזה זה לעשות hard reset עם הכפתור (לחיצה 10 שניות).

הבעיה קיימת כבר זמן מה, ואני עצמי מבין לא מעט במחשבים, אז הרצתי מגוון בדיקות:

עידכון דרייברים + עידכון BIOS

ביטול כרטיס קול מובנה בביוס (יש לי עם כרטיס קול חיצוני 7.1)

בדיקת יציבות ספק עם OCCT, הבדיקה רצה במשך שעתיים עם מטח יציב.

בדיקת טמפרטורה, לא עוברת את ה 86 (כרטיס מסך) מעלות וזה ביום ממש חם ואחרי חצי שעה משחק בהגדרות גבוהות.

טמפרטורה למאבד לא עוברת את ה 65 מעלות בשיא המעמץ.

המשחקים שעובדים ללא בעיה:

CS:GO

Chivalry

Mass Effect 1\2\3

Euro Truck Simulator 2

Skyrim

Half Life 2

ועוד

משחקים שעושים בעיות:

Rust כרגע המשחק בגרסת אלפה

Kerbal Space Program שגם נמצא בגרסת אלפה

DOTA 2

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 42
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אם אתה עם OC למעבד/כרטיס מסך נסה לבטל אותו + לעשות הסרה מלאה והתקנה מחדש של הדרייברים לכרטיס מסך

לי אישית היה ועדיין יש בעיות עם Dota / / lage of legend

כל פעם אני חייב להתקין מחדש Flash כדי שהמשחקים יעבדו ...

שונא את התקלות הלא קשורות פתאום :/

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יגיעו המומחים ויתנו יותר מידע ... אבל ממה שזכור לי GTX 295 הוא כרטיס די ישן והוא וההספק שלו ( לפי האתר נוידיה ) הוא 289W

הספק שלך מחיפוש מאד קטן ברשת מדורג כספק יחסית ג'נרי שהוא בערך 600W ...

לדעתי הספק עם השנים התחיל לזייף ... ממליץ לך לבדוק עם ספק אחר

אבל שוב זה רק אני והשעה אחד בלילה ... מקווה שיפתר העניין !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יגיעו המומחים ויתנו יותר מידע ... אבל ממה שזכור לי GTX 295 הוא כרטיס די ישן והוא וההספק שלו ( לפי האתר נוידיה ) הוא 289W

הספק שלך מחיפוש מאד קטן ברשת מדורג כספק יחסית ג'נרי שהוא בערך 600W ...

לדעתי הספק עם השנים התחיל לזייף ... ממליץ לך לבדוק עם ספק אחר

אבל שוב זה רק אני והשעה אחד בלילה ... מקווה שיפתר העניין !

הספק יחסית חדש.. בן כמה חודשים

בכל מקרה אם זה בכל זאת הספק... איזה ספק היית ממליץ?

ואם כבר מדברים על ספקים, האם הספק שיש לי יכול לסחוב 7970 OC 3GB?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב כמו שציינתי הידע שלי במקרה הזה לא גדול ... זה יכול להיות הרבה דברים וצריך להגיע למקור האמיתי לבעייה ...

אם לא יתנו לך תשובה בזמן הקרוב אני ממליץ לך לפרמט ולהתקין את המערכת הפעלה מחדש ... זה פיתרון רחב אבל הוא שולל בעיה תוכנתית

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך בדיוק קבעת שהמחשב נכנס למצב שינה? אתה בעצמך כתבת שהמאווררים ממשיכים להסתובב והסאונד מהמשחק ממשיך להתנגן. האם אתה בטוח שהמחשב "תקוע" לחלוטין? האם לחיצה על כפתורי ה Num Lock או ה Caps Lock במקלדת מדליקה ומכבה את הנוריות המתאימות במצב בזה?

בגדול זה נשמע כמו בעיה בכרטיס המסך (יכול להיות בעייה בדרייברים או בעיה במתחים/ספק כח) או בעיה במסך עצמו.

נסה לנתק פיזית את כרטיס המסך שלך ולעבוד עם כרטיס המסך המובנה (למעשה - הליבה הגרפית המובנית במעבד). הבעיה היא שאני לא יודע אם תצליח להפעיל את המשחקים הבעייתים איתו, אבל אם כן - תבדוק האם הבעיה חוזרת.

דברים אחרים שאתה יכול לנסות בכדי לאתר את מקור הבעיה - לחבר את המחשב למסך אחר, לנסות ספק כח אחר, לנסות כרטיס מסך אחר או את כרטיס המסך שלך במחשב אחר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך בדיוק קבעת שהמחשב נכנס למצב שינה? אתה בעצמך כתבת שהמאווררים ממשיכים להסתובב והסאונד מהמשחק ממשיך להתנגן. האם אתה בטוח שהמחשב "תקוע" לחלוטין? האם לחיצה על כפתורי ה Num Lock או ה Caps Lock במקלדת מדליקה ומכבה את הנוריות המתאימות במצב בזה?

בגדול זה נשמע כמו בעיה בכרטיס המסך (יכול להיות בעייה בדרייברים או בעיה במתחים/ספק כח) או בעיה במסך עצמו.

נסה לנתק פיזית את כרטיס המסך שלך ולעבוד עם כרטיס המסך המובנה (למעשה - הליבה הגרפית המובנית במעבד). הבעיה היא שאני לא יודע אם תצליח להפעיל את המשחקים הבעייתים איתו, אבל אם כן - תבדוק האם הבעיה חוזרת.

דברים אחרים שאתה יכול לנסות בכדי לאתר את מקור הבעיה - לחבר את המחשב למסך אחר, לנסות ספק כח אחר, לנסות כרטיס מסך אחר או את כרטיס המסך שלך במחשב אחר.

לא אמרתי שהמחשב נכנס למצב שינה, אמרתי שהמסך נכנס למצב שינה.

וכן המחשב תקוע לחלוטין, כמו שכתבתי, הדרך היחידה לצאת מזה זה HARD RESET.

ב"גדול" אני יודע שזה יכול ליהיות בעיה במסך\ספק\כרטיס מסך\דרייברים\אחר

בגלל זה כתבתי שהרצתי מגוון בדיקות, לדוגמה בדיקת ה OCCT שפעלה במשך שעתיים ללא בעיה,

לנתק פיזית את הכרטיס מסך (ולחבר את המסך ל iGP) לא יפתור לי את הבעיה... גם אם המחשב יציב מסיבה אחת...

כי אני עדיין לא ידע אם מדובר בבעיה בספק\כרטיס מסך\דרייברים (וגם ניסיתי את זה, המחשב עובד יציב).

ואני לא יכול לנסות כרטיס מסך אחר\ספק אחר\מחשב אחר כי יש לי רק מחשב אחד וחלק אחד מכל מה שאני צריך בכדי להפעיל אותו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש בדיקות שמטרתן היא לאשר חשד כלשהו ויש בדיקות שמטרתן היא לשלול חשד. במקרה הזה אם תעבוד רק עם כרטיס המסך המובנה והבעיה כן תחזור - אתה תוכל לשלול בוודאות את כרטיס המסך שלך כגורם. נכון, לא תדע בוודאות מה הגורם (ספק הכח, , בעיה בלוח, בעיה במסך וכד'), אבל לפחות תדע מה לא גורם לבעיה.

בקשר ל"קפיאה" של המחשב - כתבת קודם "המאוררים ממשיכים לפעול, ואני שומע את המשחק, אבל המחשב לא מגיב". האם הקולות מהמשחק ממשיכים להתנגן בצורה רגילה או שהם תקועים בלולאה? אם הקולות ממשיכים כרגיל זה אומר שהמחשב לא באמת נתקע, אבל בפועל אתה מאבד שליטה באמצעי הקלט והפלט שלך (מקלדת, עכבר, מסך). דבר כזה יכול להעיד על בעיה בדרייברים/במערכת ההפעלה או אפילו בלוח. בדוק האם קיים עדכון ביוס ללוח שלך - אולי הוא יכול לפתור בעיה כזו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש בדיקות שמטרתן היא לאשר חשד כלשהו ויש בדיקות שמטרתן היא לשלול חשד. במקרה הזה אם תעבוד רק עם כרטיס המסך המובנה והבעיה כן תחזור - אתה תוכל לשלול בוודאות את כרטיס המסך שלך כגורם. נכון, לא תדע בוודאות מה הגורם (ספק הכח, , בעיה בלוח, בעיה במסך וכד'), אבל לפחות תדע מה לא גורם לבעיה.

בקשר ל"קפיאה" של המחשב - כתבת קודם "המאוררים ממשיכים לפעול, ואני שומע את המשחק, אבל המחשב לא מגיב". האם הקולות מהמשחק ממשיכים להתנגן בצורה רגילה או שהם תקועים בלולאה? אם הקולות ממשיכים כרגיל זה אומר שהמחשב לא באמת נתקע, אבל בפועל אתה מאבד שליטה באמצעי הקלט והפלט שלך (מקלדת, עכבר, מסך). דבר כזה יכול להעיד על בעיה בדרייברים/במערכת ההפעלה או אפילו בלוח. בדוק האם קיים עדכון ביוס ללוח שלך - אולי הוא יכול לפתור בעיה כזו.

אם אני יעבור ל iGP הדבר היחידי שאני יוכל לשלול זה שהבעיה היא לא ב iGP... וזה לא בדיוק עוזר לי.

הבעיה לא יכולה ליהיות בלוח, מאחר ויש לי לוח איכותי של שקניתי אותו לפני בארך חצי שנה.

בנוסף ה שלי מעודכן לגרסתו האחרונה (מה שעשיתי במהלך הנסיון שלי לפתור את הבעיה בעצמי)

כמו גם ואני מציין זאת שוב כי זה חשוב, הבעיה היא רק בחלק מהמשחקים, וזה מה שגורם לי להכי הרבה צרות,

כי אם זה היה בכל המשחקים, אז היה לי כיוון ללכת, אבל מאחר וזה רק בחלק מהמשחקים כמו גם שבדיקות כמו ה OCCT עוברות תקין,

אז אני פשוט אבוד, בגלל זה פניתי לפורום, לקבל אולי כיוון חדש לחקירה :)

וכמו שאמרתי אני בעצמי , אז אני בהחלט יודע לטפל בבעיות, רק במקרה הזה נתקעתי לגמרי.

ממש לא מתחשק לי לנסות להתקין מחדש את המערכת הפעלה, כמו גם שהסיכוי שזה יעזור קלוש,

המערכת שלי מתוחזקת מאוד, אני משתמש במגוון כלים כמו ה TuneUp Utilities ו CCleaner, CPUID:HWMONITOR ועוד

בכל אופן, בעוד כשבועיים אני קונה כרטיס מסך חדש (כנראה את ה 7970 OC 3GB),

דבר שיכול לעזור לי, כי אם הבעיה תמשך אני יוכל לשלול שהבעיה היא בכרטיס מסך,

ואם זה לא הכרטיס מסך (שכרגע מה שאצלי זה כרטיס מסך מאוד ישן), אז זה כנראה הספק כוח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@OptiSTR

1. אם תשתמש בליבה הגרפית המובנית במעבד אז אי הופעת הבעיה לא מעידה על דבר, אבל כמו שכתבתי - אם הבעיה כן מופיעה הרי שאתה יכול לשלול בוודאות את כרטיס המסך החיצוני הנוכחי שלך כגורם לבעיה.

2. יש לך לוח איכותי של שקנית לפני חצי שנה. האם זה אומר שהוא תקין? לא.

3. ייתכן שבמשחקים הבעייתים נעשית גישה דומה לכרטיס המסך (אולי אותן פקודות שנשלחות לדרייברים). אם פקודה מסויימת שנשלחת לכרטיס המסך גורמת לבעיה, יכול להיות שיש בעיית חומרה בכרטיס המסך או שיש בעייה בדרייברים. אני מציע לך לנסות מספר גירסאות של , כולל גירסאות ישנות - אולי באחת הגירסאות שינו משהו שגורם לבעיה בכרטיס המסך שלך ואף אחד לא טרח לתקן זאת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@OptiSTR

1. אם תשתמש בליבה הגרפית המובנית במעבד אז אי הופעת הבעיה לא מעידה על דבר, אבל כמו שכתבתי - אם הבעיה כן מופיעה הרי שאתה יכול לשלול בוודאות את כרטיס המסך החיצוני הנוכחי שלך כגורם לבעיה.

2. יש לך לוח איכותי של שקנית לפני חצי שנה. האם זה אומר שהוא תקין? לא.

3. ייתכן שבמשחקים הבעייתים נעשית גישה דומה לכרטיס המסך (אולי אותן פקודות שנשלחות לדרייברים). אם פקודה מסויימת שנשלחת לכרטיס המסך גורמת לבעיה, יכול להיות שיש בעיית חומרה בכרטיס המסך או שיש בעייה בדרייברים. אני מציע לך לנסות מספר גירסאות של , כולל גירסאות ישנות - אולי באחת הגירסאות שינו משהו שגורם לבעיה בכרטיס המסך שלך ואף אחד לא טרח לתקן זאת.

ניסיתי כמה גרסאות שונות של , גם ישנות יותר, הבעיה נשארת.

בכל אופן היום גיליתי תופעה חדשה, למעשה זה קרה בעבר אבל לא ייחסתי לזה משמעות כי זה היה חד פעמי.

במהלך משחק CS:GO שעובד תקין ולא גורם לקריסת המערכת, פתאום ראיתי ארטיפקטים מטורפים, ממש על כל המסך,

הארטיפקטים היו ממוקמים במקום מאוד מסויים במפה, כלומר זה לא היו ארטיפקטים כלליים של כל המנוע הגראפי, אלא רק משהו אזורי במפה בה שיחקתי,

מה שלדעתי יכול לשלול בעיה בספק או לוח אם, או (כי אז הארטיפקטים היו על כל המפה במהלך כל המשחק),

ולדעתי זה מצביעה על בעיה בכרטיס מסך.

למזלי במהלך המשחק הפעלתי תוכנה לבדיקת טמפרטורה, הטמפרטורה הייתה תקינה, והמתח בכרטיס מסך נשאר יציב על 1.050V

כמו גם שהבעיה נעלמה אחרי זמן קצר (עשיתי ALT TAB פעמיים).

אז אלא אם כן אתם יכולים לחשוב על משהו אחר, אני חושב שמצאתי את מקור הבעיה, הכרטיס פשוט גוסס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ענית על התשובה ... יש בעיה בכרטיס מסך ... הוא די ישן ועשה את שלו

השאלה הגדולה צריכה להיות למה הוא מתחיל לגסוס לך? ולדעתי זה בגלל הספק כוח שלך ( שאז לפי מה שמצאתי ברשת הבנתי שהוא ג'נרי )

המלצה שלי להחליף אותו ואת הספק ביחד ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ענית על התשובה ... יש בעיה בכרטיס מסך ... הוא די ישן ועשה את שלו

השאלה הגדולה צריכה להיות למה הוא מתחיל לגסוס לך? ולדעתי זה בגלל הספק כוח שלך ( שאז לפי מה שמצאתי ברשת הבנתי שהוא ג'נרי )

המלצה שלי להחליף אותו ואת הספק ביחד ...

אני בספק שזה בגלל הספק כוח, למרות הדעה הרווחת, לא מדובר בספק ג'נרי.

Huntkey היא חברה פופולארית בסין, והיא משווקת את עצמה תחת השם של עצמה, בגלל זה החברה פחות ידוע בארץ,

אבל לפי בדיקה שעשיתי, בסין ובארה"ב הספק משווק בצורה טובה ואין לו ביקורות שליליות (אפילו ההיפך יש ביקורות טובות).

כמו גם החברה מייצרת מגוון מערכות אלקטרוניות אחרות (כלומר זה לא חברה קטנה במחסן פרטי של מישהו...)

נ.ב

תגיד מה שבחתימה שלך זה נכון? KSP דופקים לקוחות עם סחורה משומשת?

אני זוכר בעבר הרחוק (10 שנים) הייתה להם בדיוק אותה תדמית, ראיתי תמונות שאנשים העלו של מוצרים

שהם רכשו שהיה ברור שהיה בהם שימוש (שריטות של מברג לדוגמה)

- - - תגובה אוחדה: - - -

אוקי יש לי בעיה חדשה... אני מנסה להפעיל את ה iGP בביוס הוא מוגדר אוטומטית (כלומר מזהה בהתאם למה שמחובר),

הורדתי את הדרייברים מהאתר של (הייצרן של הלוח אם שלי) וכאשר אני מנסה להתקין אותם זה רושם לי

*שהמערכת שלי לא עומדת בסטנדרט המינימלי להתקנה* או משהו כזה וזה סוגר את ההתקנה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...