בעיות עם הוולטג' של הRAM? - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בעיות עם הוולטג' של הRAM?

omerbar

Recommended Posts

אז ככה קודם כל מפרט:

מעבד:Q6600

לוח אם:Gigabyte EP45-UD3P

זיכרון:Corair DOMINATOR 5-5-5-15 XMS2-8500C5D 1066MHz 2.1V ver1.1

כרטיס מסך:HD 6850

הארד דיסק:WD Blue caviar 1TB

והכי חשוב ספק כוח:SeaSonic 620W S12II-620 Retail

עכשיו נעבור לבעיה שלי, אז ככה קודם כל יש לי שני סטיקים של RAM כל אחד מהם 2GB ביחד 4GB .

סטיק A

סטיק B

ומצד שמאל של הלוח לצד ימין יש לנו

סלוט A

סלוט B

סלוט A*

סלוט B*

הזיכרון אמור לשבת על סלוט B ועל סלוט B*

הסטיק A שלי יכול לשבת על סלוט A וB אבל כאשר אני שם אותו בסלוטים עם ה* נוצר מצב שהמחשב נדלק אבל הוא לא מגיע למסך של הלוח האם הוא פשוט נדלק ואז מתכבה אחרי 10 שניות~ לפעמיים הוא פשוט נשאר דולק עד שאני עושה לו ריסט בעצמי.

הסטיק B לא יכול לשבת על אף אחד מהסלוטים אחרת תקרה שוב הבעיה שתיארתי פה^

אחרי חיפוש קצר בגוגל הגעתי למסקה שישנה אפשרות שיש בעיית מתח לסטיקים או לסלוטים או אפילו לשניהם כשנכנסתי לBIOS גיליתי שרשום שהDRAM VOLTAGE הוא 1.8 ומתחתיו יש לי 0.900 בכל השאר אני יעלה צילום עוד מעט של הנושא.

עכשיו אני לא יודע אם אני צריך להעלות את הVOLTAGE ל2.1 כמו שרשום על הסטיקים עצמם של הRAM או להשאיר אותו בביוס כמו שהוא 1.8 בנוסף אני לא יודע אם זה באמת הוולטג' של הRAM מה שרשום עליהם.

אני גם לא יודע איך בדיוק להעלות להם את הוולטג' במקרה הצורך ולזה אצטרך גם כן את עזרתכם

בעצם מה שקורה זה כשאני מריץ משחקים כבדים אז השימוש בRAM במחשב שלי מגיע כמעט ל2GB עכשיו מכיוון שאני יכול לשים רק סטיק אחד שהוא סטיק A בסלוט B נוצר מצב שיש לי רק 2GB במחשב ואני מתחיל לקבל הרבה מאוד מסכים כחולים וקריסות של המערכת כתוצאה מהעובדה שאין לי מספיק להריץ משחקים כבדים. לכן אני חייב לפתור את הבעיה הזאת.

תמונות מן הביוס יעלו מיד

ia3zztwjzyya.jpg

wzoq21unyxjm.jpg

zjiwnjynhfhm.jpg

- - - תגובה אוחדה: - - -

תמונות מן הביוס:

5368f55f38757.jpg

5368f5a9aa392.jpg

5368f5d98378c.jpg

5368f5d994127.jpg

5368f5d9a2d32.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההסבר שלך לא מובן כל כך ... נסה להסביר שוב ... אני לא הבנתי מה בדיוק הבעיה ? ומתי היא התחילה ?

נורא פשוט יש לך על הלוח אם DDR2_1 DDR2_2 ואז יש לך את אותו הסלוטים מבחינת הצבעים(לפחות בלוח אם שלי זה עם צהוב אדום צהוב אדום) DDR2_3 DDR2_4

עכשיו יש לי שני סטיקים של זיכרון Corair DOMINATOR 5-5-5-15 XMS2-8500C5D 1066MHz 2.1V ver1.1

אם אני מכניס סטיק א' לDDR2_1 או לDDR2_2 הכל עובד סבבה במחשב אם אני מכניס אותו לDDR2_3 או לDDR2_4 המחשב לא מצליח לעשות POST ונכנס לסדרה של ריסט אחד אחרי השני המחשב פועל איזה 5-10 שניות ואז עושה ריסט וככה חוזר חלילה כשה6 PHASE LED שלי מוארות

עכשיו נניח ואני רוצה לשים את סטיק ב' לא משנה באיזה סלוט אני ישים אותו המחשב לא יעלה לי לא משנה גם אם אני ישים את סטיק א' איתו המחשב לא יעלה לי הוא ימשיך לעשות לי את הסדרת ריסט הזאת.

מסתבר לאחר מחקר ארוך באינטרנט שאני לא היחיד שסובל מן הבעיה הזאת וכנראה שיש קשר בין העובדה שהזיכרון שלי הוא דו-ערוצי לבין הלוח אם עצמו שלא כל כך מסתדר עם זיכרון דו ערוצי ובנוסף הלוח אם עצמו בdefault שלו נמצא בוולט 1.8 לזכרונות כאשר הזיכרונות שלי צריכים בכלל 2.1 בקיצור זו בעיה ידועה בלוח אם הזה(ודווקא מצאתי הרבה שאומרים שזה קרה להם בזיכרונות אחרים בעיקר של גם כן דו ערוצי)

תנסה להעלות את המתח לזכרונות ל2.1V או להוריד את התדר ל800MHZ.

עשיתי את זה כבר זה לא עזר ניסיתי לשנות הרבה מאוד הגדרות בביוס ושום דבר לא עזר עד שהחלטתי לחזור להגדרות default

פרופיל xmp צריך לדאוג לכל ההגדרות

שנה מ auto ל enabled

פרופיל XMP? אין לי שמץ של מושג מה זה אבל ראיתי במחקר שלי על הבעיה עוד בן אדם שאמר את זה..אתה מוכן להסביר לי? או אולי לתת לי מדריך לביצוע דבר כזה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה מופיע בscreenshot השלישי של הBIOS שלך. Memory Profile. תנסה להעביר לenabled כמו שהציע justUser.

לא עבד....

אני כבר מתחיל להיות ממש מיואש אני רוצה לקנות לוח אם חדש כבר מרוב שזה מעצבן אותי

אני משחק במשחקים הכי חלשים שיש ואני לא יכול להפעיל גם תמשחק וגם לדוגמה פיירפוקס כי זה יקח לי יותר מ2GB והמחשב פשוט יקרוס....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשאתה משתמש ב 2 דימים אז אתה שם אותם בחריצים 1 ו 3 או 2 ו 4

כלומר בצבעים זהים.

אם אתה חושד שיש בעיה בזכרונות רצוי לבדוק עם תוכנה לבדיקת כל דים בנפרד ואחכ ביחד.

תנסה לבדוק ב 2 מצבים:

בפעם הראשונה עם ביוס מאופס

בפעם השניה עם פרופיל xmp פעיל

רצוי גם להיות עם גרסת ביוס מעודכנת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי אין טעם בלקנות לוח חדש למערכת כזו ... וגם אתה לא יכול להיות בטוח שזה בוודאות הלוח ...

לי גם קרה מקרה מוזר שבסוף התברר כמגעים ממש לא טובים של הזיכרונות

תוכל לקרוא על זה כאן ... אולי יעזור איכשהו

http://hwzone.co.il/community/threads/541509-עזרה-תקלה-בלוח-HERO-עם-זיכרונות-CROSAIR-DOMINATOR#.U221yolhic0

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...