מחפש Potentiometer (פוטנציומטר) מתאים - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחפש Potentiometer (פוטנציומטר) מתאים

Moty_p

Recommended Posts

אני רוצה לקנות פוטנציומטר בשביל המאוורר הזה:

http://www.ivory.co.il/catalog.php?id=11448

הוא עושה יותר מידי רעש, רעש בלתי נסבל, אז אני רוצה לחבר עליו פוטנציומטר שישלוט על העוצמה והרעש...

כזה שידע לא לנתנגד בכלל בכלל שהוא פתוח עד הסוף וברגע שהוא סגור יתנגד כך שהמאוורר יחדל מלעבוד..

מה עלי לקנות מהאייבי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעיה כי יש לי כבר 3 כאלה...

המאוורר שרכשת הינו בעל צריכת זרם יחסית מאוד גבוהה (600 מיליאמפר) כלומר פוטנציומטר סטנדרטי של 0.5 וואט או 1 וואט לא מתאים לשליטה על מהירות המאוורר.

פוטנציומטרים להספק גבוה יותר עולים הרבה יותר לכן הפיתרון הוא בניית מעגל לשליטה על מהירות המאוורר בעזרת הרכיב LM317 או טרנזיסטור.

אני מציע לך לנסות את הדבר הבא, קנה כמה נגדים של 10 אוהם להספק של 5 וואט וחבר כול פעם נגד אחד נוסף בטור למאוורר עד שתגיע למהירות והרעש שמתאים לך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא אכפת לי לקנות פוטנציומטרים להספק גבוה שיותר עולים קצת יותר.

אני צריך רק 3 כאלה, לא יותר, אני גם ככה קונה מאייבי אז לפי דעתי כמה זה כבר יעלה? 10 ש"ח - 15 ש"ח ליחידה?

סבבה, העיקר לא לבנות מעגלים מסובכים עם רכיבים של LM317 ונגדים וכו', אני לא מבין כלום באלקטרוניקה.

לקנות נגדים של אחד אוהם וכל פעם לחבר אחד אחד ולנתק אחד אחד שאני ארצה להוריד או להעלות מהירות זה לא טוב לי

כל פתרון אחר למעשה לא טוב לי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הבנת אותי או שלא הסברתי את עצמי נכונה.

התכוונתי שבניסויי וטעיה תגיע לערך הנגד הנכון בכדי להוריד את המהירות לערך הרצוי ואז תלחים באופן קבוע או בעזרת מפסק בעל 3 מצבים תוכל לשלוט על 3 מהירויות שונות של המאוורר.

מאוורר אינו התנגדות טהורה כלומר בזמן שהוא מסתובב ההתנגדות שלו משתנה לכן קשה על סמך הנתונים של המאוורר בכדי לקבוע איזה נגד או פוטנציומטר מתאים לך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, וזה עוד לפני 30$ משלוח. זו הסיבה שמנסים להניא אותך מלקנות את זה במשך 6 הודעות.

באיביי אתה יכול למצוא במחירים יותר זולים, הבעיה זה החיפוש המחורבן שם שלא נותן לך תוצאות,.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...