DVD לא מזוהה בביוס, כן מזוהה ועובד ב WIN7 וגורם לעליה איטית - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

DVD לא מזוהה בביוס, כן מזוהה ועובד ב WIN7 וגורם לעליה איטית

omertgm

Recommended Posts

שלום,

מדובר בכונן של סמסונג SH-222AB, חיבור SATA

אין בעיה לעבוד איתו (שמיעת שירים, צריבת דיסקים) אבל בביוס הוא לא מזוהה.

הוא לא מופיע ברשימת המכשירים שאפשר לעשות דרכם BOOT ולא מזוהה ב- SATA configurastion

וגם לא מזוהה כשעולים רגיל ממצב בו המחשב כבוי לגמרי, במסך הראשון של ה- PSOT

בשלב בו ה WIN עולה לוקח לו הרבה זמן לעבור את השלב של הסמל עם 4 הצבעים. הזמן רק הולך מתארך מהפעלה להפעלה.

הבעיה הזו הייתה לי כבר בעבר, כשהייתי צריך לחכות מספר דקות כדי לעברו את שלב הסמל.

אז כמעט ופרמטתי את המחשב (אחרי ש sys restore לא עזר) אבל לפני ניסיתי להחליף את הערוץ SATA של ה בלוח האם וזה פתר את הבעיות לגמרי.

המערכת חזרה לעלות כרגיל ובמהירות - פחות מ- 20 שניות מה"ביפ" ב POST עד לעבודה חלקה ב WIN.

עכשיו הבעיה הזו שוב חוזרת.

ה- מזוהה ללא בעיות בכל המקומות. יותר מ 25% ממנו פנוי עכשיו, פעם שעבר שעברה באותה בעיה יותר מ 50% היה פנוי.

זה עותק WIN חוקי עם כל העדכונים השוטפים.

רעיון לסיבה שזה חוזר?

האם הכונן הורס ערוצים בלוח-אם?

פשוט לעבור לכונן חיצוני וזהו? אני כמעט ולא משתמש בו גם ככה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהחלט נשמע שכונן הDVD תקול. האם הוא הורס ערוצים או לא - זו שאלה אחרת. לפי דבריך, הSSD מזוהה בכל הערוצים, אז לא נראה שיש נזק ללוח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התכוונתי שה SSD מזוהה בביוס \POST (שזה בעצם אותו הדבר..)

לא בדקתי את ה SSD על חיבורים אחרים בלוח אם - "אם זה עובד אל תיגע"

בינתיים אחרי עוד כמה ריסטים למחשב ה הופיע בחלק מהפעמים כ"בעל בעיה" במנהל ההתקנים, בשאר הפעמים היה תקין.

המצב עכשיו הוא שניתקתי אותו מהחשמל ומה SATA והמחשב חזר לעבוד כמו שצריך.

אני פשוט אעבור לכונן חיצוני, זה הפרש זניח במחיר שלהם כיום.

סתם מתוך עניין, האם יש דרך לבדוק בתוכנה האם יש בעיות בחיבורי SATA בלוח-אם בלי לחבר אליו כוננים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...