כיצד להתכונן לתואר במדמ"ח ללא שום ניסיון עבר? - לימודים והצעות עבודה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כיצד להתכונן לתואר במדמ"ח ללא שום ניסיון עבר?

Ofir Lavi

Recommended Posts

היי,

אני מתחיל שנה הבאה תואר במדעי המחשב עם פסיכולוגיה בהדגש של מדעי המוח.

יש לי מתמטיקה 4 יח"ל, לא התעסקתי מעולם בתיכנות מעבר לכמה שיעורים בחטיבה וטיפונת עבודה עם (אם אפשר לקרוא לזה בכלל תיכנות), וגם פיזיקה לא עשיתי בתיכון.

כשהתגייסתי לצבא, התחלתי בקורס טיס שם עשיתי קורס של חדו"א 1 ומכניקה, שאותם לא הספקתי לסיים (עפתי על רמת טיסה), וקשה להגיד שאני זוכר משהו מתוכם. למרות שזכור לי שדווקא התמודדתי בסדר גמור עם החומר.

בעקבות כל אלה, יש לי הרגשה דיי חזקה (תקנו אותי אם אני טועה) שאני הולך למצוא את עצמי בנקודת נחיתות כדי רצינית בתחילת התואר.

שנת הלימודים מתחילה עוד חצי שנה, ואני רוצה לנצל את הזמן כמה שיותר טוב כדי להתכונן בכל אופן שאני יכול.

למרות ההיסטוריה הלא מי יודע מה מרשימה שלי, יש לי קליטה מצויינת וראש מתמטי לא רע סה"כ (פסיכומטרי 736)

השאלה שלי מופנית בעיקר למי שכבר לומד מדמ"ח. איזה קורסים/ידע כדאי לי ללמוד לפני התואר? על מה כדאי לתת דגש?

אודה לכם על עזרתם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דווקא לא נראה לי שאתה הולך למצוא את עצמך בעמדת נחיתות.

מלמדים אותך מהבסיס הבסיסי ביותר. לא מניחים שום רקע בתכנות ומתמטיקה מאוד בסיסית (חשבון). את כל האלגברה, וגם החדו"א לומדים בלי להניח שלמדת אותם בתיכון.

מספיק שתעשה רענון על החומר שכן למדת (4 יח"ל בתיכון והקורסים שהתחלת בצבא) - וסביר להניח שתהיה בעמדת פתיחה טובה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התגובות.

ועדיין, כדי למצוא את עצמי בעמדה כמה שיותר טובה (או להגביר את הסיכויים שלי לציונים טובים בתואר תוך כדי ניהול אורח חיים שפוי).

הייתם ממליצים אולי ללמוד איזה קורס או שניים בGOOL/COURSERA/KHAN ACADEMY ודומיהם?

סטודנט אחד למדמ"ח מאוניברסיטת תל אביב שדיברתי איתו המליץ לי ללמוד פייטון ואם יש לי אפשרות אז גם בדידה.

הייתי רוצה לשמוע חוו"ד של אנשים נוספים. אם הייתה לכם חצי שנה להתכונן לתואר, במה הייתם משקיעים לימוד מקדים? (מלבד מתמטיקה בסיסית)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לך חצי שנה לפני הלימודים? לך תעשה איזה טיול טוב.

במקסימום חודש לפני תלמד קצת על כתיב מתמטי, פולינומים, וקטורים.

אני גם התחלתי ללמוד מדעי המחשב בלי שום ידע מקדים, לא הכרתי אפילו את הסימן של סכום (סיגמא גדול) - חוץ מקצת שוק לגבי הקצב אתה נכנס מהר מאוד לעניינים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני גם דוגל ברעיון של לנוח\לעשות משהו אחר עם עצמך,בכל מקרה אם בא לך ללמוד אז לך לפה:

http://video.technion.ac.il/Courses/

אלגברה 1מ, מבוא למדעי המחשב (תסתכל באתר הקורס או שתלמד לבד, או שתבדוק אם אתה תלמד JAVA בכלל), ואפשר גם חדו"א 1 מ

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באוניברסיטת תל אביב.

חזרתי בספטמבר מטיול של חצי שנה בדרום אמריקה עכשיו בפסח הייתי 4 ימים באמסטרדם, כך שאני רגוע ומלא מוטיבציה (:

תודה, מיתנתם לי את התחושה שאני בפער גדול מאוד.

רשמתי את הנושאים שציינתם (כתיב מתמטי, פולינומים, וקטורים - בגדול נראה לי שאעבור על כל חדו"א 1) ואוסיף גם פייטון בגלל שככה סטודנט מהפקולטה המליץ לי. דווקא הלמידה לאורך של חצי שנה נותנת לי אפשרות לעשות את זה ממש באיזי ובכיף, וגם את האפשרות להטמיע את הדברים עמוק.

מkhan academy למשל למדתי לפני הגיוס לקורס טיס, וממש נהנתי. אני מקווה שרוב החומרים באתרי הלימוד המקוונים הם ברמה של khan academy.

תודה לכולם! (אם למישהו יש עוד רעיון לקורס/נושא שנראה לו שכדאי ללמוד בנחת ובכיף, אני פתוח להצעות נוספות)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשאני למדתי מתמטיקה באוניברסיטת תל אביב, הפקולטה ארגנה קורס הכנה קצר לקראת תחילת התואר - חזרה קצרה על החומר של 5 יח"ל מתמטיקה. האמת היא שאני לא זוכר מה לומדים בו בדיוק, אבל שווה לך לברר את העניין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע אם זה מה ש-Unavoidable הזכיר, אבל לפני שאתה מתחיל עם דברים אחרים, כדאי שתעבור על ארבע ההרצאות שיש כאן במתמטיקה:

http://www2.technion.ac.il/ug/readme.html (רק כדי לוודא שהבסיס שלך סביר ואתה רענן).

אם מצאתי נכון וזאת התוכנית שלך, אז נראה שלא דחוף לך כל כך ללמוד לתכנת שכן הקורס בתכנות יהיה רק בסמסטר השני, וקורסי המבוא האלה מתחילים בד"כ מדברים מאוד בסיסיים.

למרות זאת, אני חושב שיהיה לך מאוד נחמד לדעת לתכנת לפני הלימודים. הייתי ממליץ לך ללמוד את הבסיס של פייתון (שפה פשוטה/אינטואיטיבית) ואז לפתור כל מיני חידות בפרויקט אוילר או סתם לתכנת דברים בעצמך (מנסיון, דברים שתכיר תוך כדי התהליך הזה יכולים לעזור לך בתואר). פייתון היא שפה שאפשר ללמוד די מהר (ואז לאט לאט תוך כדי גיגולים אקראיים, אפילו להכיר אותה ברמה בכלל לא רעה).

בקשר לקורסים המתמטיים, שנראה שכדאי לך להשקיע בהם את רוב הזמן (אם בכלל. כמו שנאמר כאן, אנשים מתחילים ללמוד גם בלי להתכונן חצי שנה לפני ועדיין מצליחים), הייתי ממליץ לך לראות מהטכניון (שכבר פירסמו כאן קישור אליו).

בשביל חדו"א הייתי ממליץ על חדו"א 1ת' ובשביל אלגברה, על אלגברה א' (שני המרצים בוידאו מצוינים ומאוד מומלצים).

תנסה גם לפתור פה ושם תרגילים בנושא. אומרים שמי שמנסה ללמוד מתמטיקה רק מהסתכלות לרוב יחווה כישלון.

(קיים גם לבדידה, אבל אולי לא תרצה להעמיס על עצמך יותר מדי.)

אגב, יכול להיות שקורסי החדו"א והאלגברה שהזכרתי הם ברמה גבוהה יותר ממה שתצטרך (ממה שמצאתי בגוגל, חדו"א 1ב' יותר קל מחדו"א 1א', למשל).

גם אם כן, שמעתי מאנשים שהיו צריכים קורסים ברמה יחסית נמוכה וראו את הוידאו הנ"ל, שהם היו מרוצים. גם לדעתי זה כדאי.

(ובקשר לפיסיקה, הבנתי שבת"א אתה מוגדר כ"חסר פיסיקה" ואז יש פקולטות מסוימות שבהן אתה מתבקש לעשות בחינת סיווג בפיסיקה. אתה יודע אם בתוכנית שלך אתה צריך את הבחינה הזאת?)

אגב, נזכרתי עכשיו שבת"א התחילו לא מזמן ללמד פייתון בקורס המבוא =] (בכל מקרה הדגש בקורס הוא לא על לדעת לתכנת בפייתון, אז בין אם תלמד את השפה לפני ובין אם לא, הפור שלך לא יהיה גדול מאוד. בקורס בעיקר תכירו נושאים בסיסיים במדעי המחשב – על קצה המזלג, כמובן.)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...