פירוק wd element - עמוד 4 - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

פירוק wd element

דובי770

Recommended Posts

• תגובות 56
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

מקווה שיהיה בסדר, עוד שבוע יגיע הכונן החדש, מקווה שישרוד עד אז.

תודה על העצות. בינתיים נפוצץ את הכוננים במחשבים הקיימים במידע הנ"ל כדי שיהיה מגובה.

מה יכול לגרום לכונן את השינוי הנ"ל ולמה פתאום הוא מחליט לגסוס?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באדום זה מוגדר למספר פניות מהבקר נמוך, הבנתי אותך נכון?

אם הבנתי נכון את מה שאתה שואל אם הבנת נכון - אז כן, זה נכון. המחשב פונה לדיסק ומבקש לקבל את סקטור X. בקר הדיסק מנסה לקרוא אותו עד n פעמים לפני שהוא מתייאש ומחזיר שגיאה (כמובן שאם לפני שעברו n ניסיונות הוא מצליח לקרוא את הסקטור, הכל תקין ולא מחזירים שגיאה). מאחר שבקרי RAID (שנמצאים בין המחשב לבקר הדיסק) מצפים שכל הדיסקים יענו פחות או יותר בעת ובעונה אחת, אם דיסק אחד עונה לאט מידי בגלל שבדיוק נפל על סקטור בעייתי, הם עלולים להחליט שהדיסק נפל ולזרוק אותו מהמערך, למרות שהוא בעצם תקין.

ראיתי את זה המון פעמים: שרת מתלונן שאחד מהדיסקים שלו נפל, אני מוציא אותו ומכניס בחזרה והשרת מסנכרן אותו בלי שום בעיות וממשיך לעבוד עם אותו הדיסק במשך חודשים בלי שום בעיה נוספת.

אז כדי שזה לא יקרה, כי אובדן של דיסק מסכן את המערך, לדיסקים שמיועדים ל- RAID מגדירים מראש n נמוך. בדיסקים שעובדים לבד חשוב מאוד שכל סקטור ייקרא בהצלחה גם אם זה לוקח יותר זמן, כי סקטור שלא הצלחת לקרוא הוא קובץ דפוק, אבל במערכי RAID (למעט RAID 0) זה לא קריטי כי המערך יכול לשחזר באופן שקוף למחשב סקטור שאחד מהדיסקים לא יכול לקרוא.

gus pryho' fti:

http://forum.synology.com/wiki/index.php/Differences_between_an_Enterprise-Class_HDD_and_a_Desktop-Class_HDD

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לאחר כל הדיון דלעיל, המידע מגובה.

מה יש לעשות עם הארדדיסק שעומד למות? אני לא שומר בו תוכן כי הוא עומד למות, אני משער שאין הערכת זמן, פשוט החולה יחליט יום אחד למות וימות. בינתיים זה לא כרטיס מסך שיכול להיות שימושי. מה אתם הייתם עושים?

שאלה נוספת, מישהו זוכר מתי יצאו כוננים אלו? זה כונן טרה מהראשונים שיצאו ועלה לי יותר מכונן 3 טרה של היום. יש מצב שיש לו איזה חמש שנים לא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עידכון (די מעניין). מחר כנראה יגיע הכונן החדש, בינתיים כונן הWD מיודענו, החליט לבצע שינוי מעניין, שינוי לכונן לקריאה בלבד.

כנראה נמאס לו לכתוב כל היום אז עכשיו הוא רק קורא ולא כותב. גיביתי את הכונן בזמן.

מעניין מה התקלה פה- תקלת בקר חיצוני (הPCB החיצוני)? תקלת ראש קריאה/כתיבה? תקלת דיסק?

שאלתי היא בשביל סקרנות גרידא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...