פירוק wd element - עמוד 2 - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

פירוק wd element

דובי770

Recommended Posts

• תגובות 56
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

:P

החנות הכי קרובה אלי ה KSP, כנראה ארכוש את הWD GREEN. הוא יוצא הכי משתלם, 405 ש"ח. אישור סופי לקניה יש?

אה, ואפרופו תיקוני עברית קשה שפה:

קח ולא כך

קח מלשון לקיחה, כך מלשון כך הוא הדבר. הלא כן?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^:xyxthumbs:

ההבדלים:

ירוק = חסכוני. צריכת חשמל מעט עדיפה, איטי יותר. טוב לאחסון.

אדום = מתאים למערכי RAID.

כחול = כונן לביצועים טובים, מהירות 7200.

שחור = כונן מהיר במיוחד - למי שיש כסף מיותר או ש-5 שנים אחריות עושה לו את זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקיצור לאחסון לקחת את הזול, היום אני ירכוש.

תודה על ההסברים. שאלה נוספת לי אליך: מה מיוחד באדום? הרי מערך RAID גדורש שתי כוננים מקבילים אז מה מיוחד בו? זה לא כרטיס מסך שצריך גשר .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקיצור לאחסון לקחת את הזול, היום אני ירכוש.

תודה על ההסברים. שאלה נוספת לי אליך: מה מיוחד באדום? הרי מערך RAID גדורש שתי כוננים מקבילים אז מה מיוחד בו? זה לא כרטיס מסך שצריך גשר .

מיועד גם ל-NAS ככה שצריכת החשמל שלו נמוכה מאוד. בנוסף, יש לו מנגנון תיקון שגיאות, ניטור נפילות והתראה עליו, דיסקים אלה נבדקו ככה שהם מסוגלים לעבוד בסביבות חמות יחסית (כמו שרתים ו-NAS עם המון דיסקים צפופים), יש לו תמיכה טלפונית נפרדת(לפחות בארה"ב)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההבדל העיקרי בין האדום לכחול הוא, למיטב ידיעתי, ה- firmware.

לפעמים לכונן יש בעיה לקרוא סקטור והוא צריך לנסות שוב. לפעמים נדרשים כמה ניסיונות עד שאפשר לקרוא את המידע ללא שגיאות. המשתמש לא מרגיש בזה - אז סקטור אחד הגיע מעט לאט יותר מהאחרים - וממשיך לעבוד ללא בעיות. אבל בבקרי RAID חומרתיים זו בעיה. הכוננים במערך אמורים לעבוד ביחד, אם כונן אחד לא מחזיר את המידע שהוא התבקש לקרוא בזמן שכל האחרים כבר סיימו, הבקר יכול לחשוב שהכונן לא תקין ולהעיף אותו מהמערך, למרות שהוא תקין לגמרי.

אז מה עושים? מגדירים מספר ניסיונות קטן לקריאה חוזרת מסקטורים בעייתיים. לא הצלחת? תפסיק לנסות והמידע שפספסת ישוחזר כבר מהדיסקים האחרים. זה ההבדל המשמעותי היחיד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

GIL28 אני מנסה לחבר את הכונן ואני לא רואה אותו דרך הדיסק מנג'מנט. רואים אותו בביוס אבל לא בווינדוס. הוא מחובר עם כבל Sata ללוח אם וחשמל מהספק.

אצרף שאלה נוספת לדיון: האם העתקה של כמות גדולה של מאות ג'יגהבייט מדיסק קשיח אחד למשנהו יכולה לגרום נזק לאחד מהם עקב הפעילות המאומצת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...