הבדלים בין קיטים שונים של זכרונות, והאם ניתן להשתמש בquad כtriple? - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הבדלים בין קיטים שונים של זכרונות, והאם ניתן להשתמש בquad כtriple?

nissim tr

Recommended Posts

*הוספתי את הפרטים החסרים*

שלום חברים!

שנים שלא ביקרתי כאן.. :) מה שלומכם?

רציתי לבקש את עצתכם לקראת הרחבת שאני מתכנן.

אז ככה כרגע יש לי לוח אם עם צ'יפסט x58

דגם הלוח GA-X58A-UD3R

המעבד הוא i7 950

זכרונות נוכחיים: f3-12800CL7-2GBPI

תדר: 1600, תזמונים: 7-8-7-24

תומך XMP

3 סטיקים של 2

הצ'יפסט עובד ב-tripe channel ויש כרגע 3 סטיקים של 2 גיגה

רציתי להוסיף 3 סטיקים של 4 גיגה בנוסף.

חיפשתי ולא מצאתי סטים של triple channel.

אז החלטתי לקחת סט של quad ולהשתמש רק ב3 מתוכם.

חשבתי להשתמש במודולים של הם משרתים אותי מעולה כבר שנים רבות.

הכי נוח לי לקפוץ ולרכוש ב-ksp.

אני לא מתכוון לבצע שום אובר-קלוק.

יש לי פה בעצם 3 שאלות מרכזיות:

1. האם יהיו בעיות בשימוש 3 סטיקים מתוך סט quad ל-triple?

2. מה הדגם המומלץ עבורי מבין שלושת אלה:

http://ksp.co.il/?select=.1038..392..315..127..520..166.&list=1&sort=2&glist=0&uin=0&txt_search=&buy=&minprice=0&maxprice=0

3. ישנן רשימות של chipsets בתכונות של כל דגם, ובאף רשימה אין את הchipset שלי. אני צריך לדאוג עקב כך?

תודה רבה רבה מראש!

p.s.

אני רואה שעקב עצלנותי מופיע כאן מפרט של המחשב הקודם שלי בחתימה. נא להתעלם. הדבר היחיד שעוד קיים מהמפרט הזה זה המארז.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

triple/quad chanels זה נקבע על פי המעבד ולא על פי הסטיק עצמו.

אם תיקח 3 זיכרונות בני 4 ג'יגה כל אחד מחברות שונות באותו תדר זה יעבוד בטריפל צ'נל. הסט 4X4 זה רק למכור ביחד ואם תקנה בנפרד זה אותו .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמע ראיתי ש-g.skill בעצמם (ועוד כמה חבר'ה בפורומים) ממליצים שלא "לערבב" בזכרונות 3 בדואל, טריפל, קוואד צ'אנל אפילו בין אותו דגם בדיוק של אותה חברה, אלא להשתמש בקיט. יכול להיות שזה יעבוד אבל זה מתכון לצרות. לא ניסיתי בעצמי כי בדרך כלל אני מנסה שלא להיכנס לצרות בכוונה. שוב, הטענה היא שDDR 3 יותר רגיש בקטעים האלה מ- 2.

אומרים שהם מתאימים אחד לשני בצורה מיטבית כי הם יורדים כולם מאותו פס ייצור פחות או יותר באותו הזמן.

זאת ועוד, סטיק בודד של 4 גיגה עולה 200 ש"ח וקיט פשוט של 4 כאלה עולה כ-620 ככה שזה הרבה יותר משתלם כלכלית.

כבר רכשתי והתקנתי ונקלעתי ל"הרפתקאות" אבל זה לא כל כך קשור לשאלות ששאלתי כאן אז אני כבר אספר על כך בשרשור חדש..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני גם עם צ'יפסט x58 והייתי באותה סירה כמוך..

לי היה 3X2gb והחלפתי בקיט חדש של 4X4 כאשר אני משתמש בשלושה מודולים על המחשב שלי והרביעי הותקן במחשב אחר.. לא היו לי בעיות והרצתי memtest86 שגם לא דיווח על שגיאות.

מה ששונה אצלי זה שלא צירפתי לזיכרונות הקיימים אלא החלפתי בינהם.. אני יודע שבגדול אפשר לערבב זיכרונות שונים מחברות שונות אבל לא תמיד זה עובד בסדר , מה שהייתי מברר במקומך זה מה מתח העבודה הדרוש לזיכרונות שקיימים אצלך כרגע ומה הדרוש לאלה שאתה רוצה לקנות , אם מתח העבודה הוא אותו דבר אז אני מניח שלא אמורה להיות בעיה, בזמן ערכת השבבים x58 היו זיכרונות שעבדו על 1.65V ואילו הקיטים של 4X שנמכרים היום עובדים על 1.5V , 1.35V , 1.25V הבעיה היא שאני לא חושב שהלוח יכול לתת לכל סלוט של מתח שונה ואם הגדרת 1.65V לצורך העניין הסטיקים עם המתח הנמוך יותר יקבלו יותר מתח ממה שדרוש להם או אם הגדרת 1.35V הסטיקים עם המתח הגבוה יקבלו פחות מתח מהנדרש ואז יכולה להיות בעיית יציבות.

אני הייתי אומר ככה:

אם אתה יכול להסתפק ב 16GB אז תחליף לגמרי ותשתמש רק ב4 סלוטים בלוח עם הקיט החדש.

אם אתה חייב 18GB תברר את עניין המתחים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעיקרון לא צריך להיות בעיה עם עירבוב של סטיקים שונים מחברות שונות, לפי דעתי תקח מה שיותר זול אם משתלם לך לקחת ערכה של 4

סטיקים במחיר נמוך יותר אז כמובן שזה יהיה יותר שווה או 3 סטיקים זההים כמו שכבר אמרו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חברים - שוב - כבר קניתי והתקנתי את הזכרונות, הכל בסדר. טוב, הרוב.

גיל, שוב - קיט 4 סטיקים עולה כמו 3 סטיקים בבודד אז אין שום סיבה להשתמש ב3 סטיקים בבודדת. מאד יכול להיות שאתם צודקים ובאמת אפשר להשתמש בסטיקים שונים לגמרי אבל מבחינתי ברגע שהיצרן המליץ למה בכלל לנסות (מילא אם היה הבדל משמעותי במחיר לרעת הקיט) היית קונה משהו שהיצרן שלו אומר לך שיכול להיות שלא יעבוד? ומה אם זה באמת לא היה עובד, למכור ביד שנייה? למה לי כל הבלאגן הזה?

אבי, אתה צודק רק שמסתבר שיש *המון* דברים נוספים שיכולים להתחרבש. בקיצור, לערבב זכרונות לא מומלץ לפי הנסיון שרכשתי בימים האחרונים. אני אספר לכם בדיון חדש, יכול להיות שזה יעזור למישהו...

עמית, כן קניתי את הערכה הזולה ביותר של 4 שעולה 620 שקלים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה קונה מ KSP בלבד, שאצלם מודול הזיכרון בנפח 4GB הכי זול שניתן למצוא עולה 195 ש"ח, אז ברור שעדיף לקנות קיט של 4 מודולים של 4GB ב-550 ש"ח מאשר 3 מודולים בודדים של 4GB שיעלו 585 ש"ח...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...