כרטיס קול חיצוני או מובנה? - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כרטיס קול חיצוני או מובנה?

Adun

Recommended Posts

הנושא הזה הוא משני עולמות, אחד של לוחות אם והשני אודיו ולכן לא ידעתי איפה להניח את הפוסט הזה.. מקווה שזה המקום המתאים.

ולסוגייה:

לוח אם שלי הוא MAXIMUS VI HERO, ובאתר של אסוס, הם מתהדרים בכ. קול מפואר, מיוחד, חזק, עם כל מיני פיצ'רים של גיימינג וכו', שזה טוב כמובן.

אך אני בדילמה בין שני אוזניות גיימינג. מצד אחד מה שמושך אותי יותר היא Roccat Kave XTD Premium 5.1, שמבחינתי הייתי קונה אותה. ה'בעיה' עם האוזניות האלה שהן מגיעות עם כרטיס קול 5.1 סראונד מובנה בשלט של האוזניות עצמן. זה תחליף מעולה למי שאין כ. קול איכותי במחשב. אך לכ. קול כמו שיש לי, אני חושש שאקבל פחות איכות כמו שהייתי מקבל הייתי מחבר את האוזניות האלה ישירות לכ. קול של הלוח אם שלי.

מאידך, יש את האוזניות השניות ברשימה שלי, Tiamat 7.1, שהם גם מעולות, אבל בחירה שניה שלי. מה שטוב בהן היא העובדה שאין כאן כ. קול מובנה. בחיבורים של האוזניות, יש חיבור ועוד 4 או 5 חיבורים בכמה צבעים שמתחברים ישירות ליציאות של הכ. קול של לוח האם, כך שאני מקבל את כל הטוב שיש בלוח אם שלי.

מה דעתכם בנושא? אשמח לחוות דעתכם מה לעשות בעניין, מה לבחור וכו'.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לי דיעה לגבי נושא כרטיסי הקול בהקשר של סראונד ומשחקים, אבל מבחינת איכות קול הכרטיס שמובנה על הלוח שלך מעולה ותחרותי לכרטיסים חיצוניים.

אגב, אתה בטוח שכדאי לך לרכוש מרובות דרייברים? הדיעה המקובלת היא שבניגוד לריבוי רמקולים, סראונד מרובות דרייברים לא באמת נותנות צליל היקפי שבו ניתן להבחין במיקום המדוייק של אובייקטים, לפחות לא יותר מאשר רגילות. נראה שבאותו מחיר אפשר תמיד למצוא עם איכות יותר טובה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הממ... זה לא בדיוק מה שטענתי. אני בטוח שיש כרטיסים חיצוניים מצויינים. מה שכן, הסיבות לרכוש כרטיסים כאלה הולכות ונעלמות, במיוחד למשתמשים שבלוח האם שלהם יש צ'יפ איכותי עם הגברה טובה וסיכוך ראוי נגד רעשים (כפי שיש בלוח שלך).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום לכם.

נתחיל בכך שכנראה מקומו של דיון זה הוא בפורום אודיו.

אני אציין מספר דברים שראיתי שלא הועלו בדיון.

נתחיל מכרטיס קול, ובכן "הבעיה" העיקרית עם כרטיס קול שיושב בתוך המחשב היא הכמויות האדירות של רעש אלקטרומגנטי שרצות בפנים מה שיכול להתרגם לרעש סוני/אקוסטי במוצא כרטיס הקול, במידה והכרטיס לא מסוכך כראוי.

מן הסתם כאשר מחברים אוזניות/רמקולים ליציאה הקדמית במחשב הבעיה הזו היא בעיה מורגשת מאוד משום שלמעשה היציאה הקדמית מחוברת עם ע"י חוט ללוח האם המשמש למעשה כאנטנה ו"אוסף" כמויות גדולות של רעש.

כרטיס קול חיצוני פותר בעיה זו משום שהמידע עובר באופן דיגיטלי (שבו אין משמעות לרעש) אל מחוץ למחשב ורק שם האות מומר לאנלוגי.

ברור שיש גם כרטיסי קול חיצוניים גרועים, דוגמת אלו הנמכרים בדיל אקסטרים בדולרים בודדים.

אבל, יש כרטיסי קול חיצוניים שלא רואים ממטר שום כרטיס קול מובנה בלוח האם.

יש כרטיסים חיצוניים ברמה אודיופילית שמחייבים לקנות מגברי אוזניות ייעודיים

ויש כאלה שמשולבים עם מגברי אוזניות ומסוגלים "לדחוף" אוזניות גדולות ורציניות.

רוב רובם של הכרטיסים המקצועיים באולפני ההקלטות הם חיצוניים למשל ה-motu ultralite שלי שעלה מעל ל4 אש"ך.

בנוגע לאוזניות, אני הייתי שוקל ברצינות את הבחירה שלך. יש לא מעט המאמינים בגישה ששימוש ביותר מדרייבר פר אוזן לא נותן למעשה כלום. אני במקומך, הייתי הולך על פשוט אוזניות רגילות וטובות ככל שהתקציב מאפשר. או shure או akg או audio technica אתה קולט את הרעיון. על הדרך תרוויח גם חווית אודיו מעולם אחר בהאזנה למוזיקה. שים לב שלא תמצא "אוזניות גיימינג" מרובות דרייברים של מותג כמו , או ברמה "אודיופילית" של שום חברה המייצרת "אוזניות סראונד".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ASTR4L:

כן, בדיוק! טענתי הייתה:

לא תמצא "אוזניות גיימינג" מרובות דרייברים של מותג כמו sennheiser

ואכן, אין בכל הסדרה הזו סט אחד שמתמש ביותר מדרייבר אחד לכל אוזן! מה שיש שם בחלק מהסטים הוא:

7.1 virtual surround sound

למה virtual? כי מדמים סאונד סראונד על-גבי במבנה קלאסי של דרייבר אחד לאוזן. למעשה מדובר פה בקצת עיבוד שמבצעים על האות על מנת לגרום לסאונד שאמור להגיע מאחורה להשמע כך. את העיבוד הזה ניתן לעשות גם בתוך כרטיס הקול או אפילו בתכנה (וישנם כרטיסי קול שיש להם את הפיצ'ר הזה)

אז למה בכלל לסנהייזר יש גיימינג? 3 סיבות:

1. מיקרופון

2. התמאה של ה virtual surround בתוך האוזניות ולא כרטיס הקול

3. בחלקן יש שליטת ווליום נפרדת לצליל המשחק וצליל הchat בין השחקנים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמע גבר בציוד שמע זה לא ממש עוזר להמליץ על סמך מפרט.

הכי מומלץ זה ללכת לשמוע בעצמך ולבחור במה ש*אתה* הכי אוהב.

במידה אתה לא יכול ללכת לשמוע, אז כדאי להתיעץ עם מישהו שאתה סומך עליו ויש לו את האוזניות המדוברות.

ובמידה ואתה לא מכיר אף אחד שיש לו אזי ללכת ולקרוא כמה שיותר ביקורות באינטרנט.

כל מה שניתן לראות בדף המפרט של המוצר הוא שיש לו לדוגמא שלט אבל אי אפשר להבין איך האוזניות *באמת* נשמעות.

ושוב, דיון באוזניות כרטיסי קול וכו' מקומו בפורום אודיו אני לא אומר את זה בגלל שמפריע לי שזה פה או משהו פשוט שם נמצאים מומחים שמבינים לא מעט בנושאים האלו שאתה שואל עליהם ויכולים לעזור לך מאוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...