שדרוג רכיבי ליבה ב1500-2000 ש"ח לעבודה אינטנסיבית וקצת משחקים - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שדרוג רכיבי ליבה ב1500-2000 ש"ח לעבודה אינטנסיבית וקצת משחקים

syberpuppy

Recommended Posts

היי חברה,

החלטתי שהגיע הזמן לשדרג אותו ולדעתי שדרוג של הלוח+מעבד+זיכרונות יעשה את העבודה. אם אתם חושבים אחרת אז אשמח כמובן שתשתפו אותי.

לא צריך שהמשחקים החדשים ביותר יראו מדהים, אבל כן אשמח אם הם יעבדו (כרגע המשחק היחיד שלי זה the secret world). המחשב שלי דלוק 24 שעות ביממה כל יום, וה8GB גRAM שלו כמעט תמיד מנוצל עד הסוף (2 גרסאות של פיירפוקס+כרום+אקספלורר, תוכנות עריכת קוד, לפעמים דברים של adobe, והמון דברים אחרים קטנים). אני משתמש במחשב גם כדי לראות סרטים דרך מקרן תלת מימד.

המפרט שלי כרגע הוא:

מעבד: AMD Phenom II x3 720 BE

לוח אם: Biostar ta790gxe 128M

זכרונות: לא זוכר את הדגמים בדיוק, אבל יחסית איכותיים 2GB*4 DDR2. (אם צריך אני אמצא את הדגמים)

כרטיס גרפי: NVIDIA Geforce GTS 450

מארז: Gigabyte SUMO 5115 ATX

ספק: ENERMAX Liberty 400W

דיסקים קשיחים: Kingston SV300S37A 120GB (SATA3 SSD)e ועוד 4 הארדיסקים רגילים (HDD SATA2)

נוספים: צורב עם חיבור IDE

מערכת הפעלה: Windows 7 x64 Ultimate

מסכים: טלוויזיית LG 1920x1080 (מסך ראשי), מסך DELL (משני) 1680X1050, מקרן תלת מימד H5360BD 1280X720 (לסרטים ומשחקים).

מידע נוסף:

- 1500-2000 ש"ח זה התקציב שנתתי לעצמי, אבל אם תהיה סיבה טובה אני מוכן לעבור אותו.

- 8GB כרגע לא מספיקים לי ואשמח ליותר.

- אני מוכן להחליף חלקים אחרים אם חייב, אבל אם זה כרטיס גרפי אז הוא צריך לתמוך בתלת מימד.

- שקט מאוד חשוב לי כיוון והמחשב פועל לידי כל היום, כולל כשאני ישן.

- אני לא מתכנן לעשות OC בזמן הקרוב (עצלן מדי).

- כמובן שהלוח צריך לתמוך בSATA3 ובUSB3.

אשמח להמלצות במה לקנות.

תודה מראש וחג שמח,

Syberpuppy

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. כל הלוחות החדשים לא כוללים בקר IDE, אז אתה תצטרך גם צורב חדש.

2. יש לך כרגע 5 דיסקים קשיחים עם חיבור SATA ואתה צריך עוד חיבור אחד לצורב חדש, כלומר אתה צריך לוח עם 6 חיבורי SATA לפחות. זה דיי פוסל את הלוחות הזולים יותר, שכן יש להם בד"כ רק 4 חיבורי SATA. בנוסף, לרוב הלוחות יש היום רק 6 חיבורי SATA, אז מבחינת הוספת כוננים נוספים אתה תהיה דיי מוגבל (אלא אם כן תקנה לוח יותר יקר בעל יותר חיבורי SATA או כרטיס הרחבה מתאים).

טוב, בכ-2000 ש"ח אתה יכול לקנות את השילוש הבא וקירור למעבד:

מעבדים - Intel Socket LGA1150

CM8064601464707 - Intel - i5-4570 Quad core CPU - LGA1150 - 3.2 GHz - 6MB cache - 22nm - 84W TDP - Integrated HD Graphics 4600...

כמות: - 1 - 836/819

לוחות אם - Intel LGA1150

GA-H87-HD3 - Gigabyte - Socket LGA1150 CPU (Haswell, Broadwell) support - Intel H87 chipset - Dual channel DDR3 up to 1600 M...

כמות: - 1 - 447/438

זכרונות - DDR3 - לנייח

AM2U16BC8R2-B - ADATA - 8GB DDR3 PC3-12800 - CL11 - DDR3-1600 - 1.5V - Premier Series...

כמות: - 1 - 307/301

זכרונות - DDR3 - לנייח

AM2U16BC8R2-B - ADATA - 8GB DDR3 PC3-12800 - CL11 - DDR3-1600 - 1.5V - Premier Series...

כמות: - 1 - 307/301

פתרונות קרור - מאווררים למעבדים

UCACO-FI11001-CSA01 - Arctic - Arctic Freezer i11...

כמות: - 1 - 125/122

2022.00 / 1982

המחיר אינו כולל משלוח

עד 3 תשלומים ללא ריבית אלא אם מצויין אחרת במפרט המוצר

המחירים הזולים יותר הינם לתשלום במזומן/העברה בנקאית או תשלום בביטקוין - סכום ההנחה עומד על 2% ממחיר המוצר/עסקה

הזמנה שתיווצר בפורום לא תחוייב בדמי הרכבה

קישור להצעת המחיר

http://www.plonter.co.il/priceoffer_shoppingcart.tmpl?PriceOffer=2086

הערות:

1. ניתן לקנות את אותו מפרט בדיוק ב TMS בתוספת של 2 ש"ח.

2. המפרט הנ"ל לא כולל צורב, שתצטרך לקנות בנפרד.

3. לא ניתן לבצע המהרה (overclock) במחשב כזה.

4. אני לא בטוח עד כמה ספק הכח שלך יצליח לסחוב מערכת כזו, בפרט אחת עם 6 התקני SATA (יש לך 4 דיסקים קשיחים, כונן SSD וצורב), אז אולי תצטרך לחשוב גם על ספק כח חדש, חזק יותר.

5. בלוח לא ניתן לרדת (אתה חייב לוח עם 6 חיבורי SATA וזה הלוח הכי משתלם), כמו גם בזיכרון (אתה רוצה 16GB וזה הכי זול שמצאתי). אפשר (אבל לא הכי רצוי) לקחת קירור זול יותר למעבד, וכן ניתן לרדת במעבד ל i3-4130, אבל זה רק אם אתה ממש לחוץ בתקציב. המעבד הנ"ל מתאים למשחקים (וכנראה הכי משתלם כיום), אבל הסיבה שבחרתי אותו היא שאתה עריכת קוד, דבר שאני מניח שירוויח מריבוי ליבות (בלי לדעת בדיוק במה אתה משתמש).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראה מדהים, ממש תודה smalul.

אני בעיקר אוהב את כמות היציאות USB הרצינית של הלוח. זה עלול לספק אפילו אותי (אחרי שאני אחבר לפאנלים הקדמיים והאחוריים את היציאות הפנימיות).

לגבי צורב, אני חושב שאשמור את ה2 SATAים לעתיד ואקנה כבר צורב חיצוני (גם ככה אני משתמש בו בדיוק 3 פעמים בשנה). זה נראה כמו אחד טוב: http://www.plonter.co.il/detail.tmpl?sku=GP50NB40

לגבי ספק כח, אני האמת לא סופר מודאג, אמרו לי בעבר שההספק שלו טיפה נמוך, אבל גם כשהיו לי יותר כבדים הוא עשה את העבודה, והGTS 450 הוא דיי חסכני ממה שאני זוכר. אם בכל זאת אבל אראה שהוא מתקשה, מה היית ממליץ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

S12II-520 ספק 520 וואט של סיסוניק ב265 ש"ח בפלונטר מעולה ואמור להספיק למערכת שלך.

אם אתה מתכנן לשדרג כרטיס מסך לכרטיס יותר חזק עם יותר הספק הייתי שוקל את הספק הזה: S12II-620 ב357 ש"ח בפלונטר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחלה, אני אחכה לראות אם אני צריך לפני שאקנה. בכל מקרה, תודה איש, עשית לי את החג.

-- עוד דבר קטן, נזכרתי שיש לי כבר קירור שלפחות בזמנו היה דיי טוב: Scythe Mugen 2 rev B (ממה שאני רואה פה http://www.scythe-eu.com/en/products/cpu-cooler/mugen-2-rev-b.html הוא תומך בLGA1150) ורציתי לדעת אם הוא עדיף.

במידה וכן אני אצטרך אני מניח משחה תרמית חדשה. מה מומלץ?

חג שמח,

syberpuppy

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Arctic mx-4 בtms ב32 ש''ח https://www.tms.co.il/product/12983

זה מה שחשבתי. תודה.

השאלה היותר מהותית אבל היא האם כדאי לי להישאר עם הקירור הישן. הוא נחשב בזמנו למאוד טוב, אבל זה עדיין משהו כמו שתי דורות אחורה, ורעש זה דבר מהותי בשבילי. אין כמובן השוואות ישירות בין השניים בשום מקום אבל ממה שהצלחתי למצוא הAC11 ממש משמעותית שקט יותר, אז אני כנראה אלך עליו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשר לחסוך כ100 שקלים עם לוח מציפסט B85

http://www.plonter.co.il/detail.tmpl?sku=B85M-Pro4

נראה לוח כמעט זהה, יש פחות 2 חיבורי USB3, שטיפה מרגיז כי בדיוק קניתי front panel שמשתמש בכל ההרחבות, אבל מלבד זה נראה לוח ממש נחמד. הXFAST נשמע גם ממש נחמד, במיוחד היכולת לתת עדיפות לתוכנות מסוימות באינטרנט (משהו ששנים אני רוצה, והכי קרוב שמצאתי זה netlimiter שעושה ההפך), ותוכנה כלולה שעושה לי את הramdrive זה גם נחמד.

יש איזשהו שינוי משמעותי אחר שלא שמתי לב אליו?

תישאר עם הקירור הישן, מעולה

אם אתה אומר אני אסמוך עליך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכנתי לך השוואה בין התכונות של מספר לוחות המבוססים על ערכות השבבים B85 ו H87 והוספתי את הלוח המוצע של ASRock:

28hkbkp.jpg

אתה צריך לבדוק איזה לוח הכי מתאים לך, לבדוק את מחירו בחנויות השונות ואז להחליט האם הוא משתלם לך או לא. שני הלוחות המדוברים הם הימניים ביותר בטבלה הזו.

אגב, למרות שזה לא ממש משנה כאשר מדובר על דיסקים קשיחים מכניים, שים לב למספר חיבורי ה SATA 3.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואו, תודה על ההשקעה!

באמת פספסתי את העניין של חיבור האופטי שבא במקום אחד מהיציאות סאונד ואת הRAID. למרות זאת איך שאני רואה את זה ההבדל בכרטיסים הוא לאיזה פרק זמן אני רוצה להשתמש בזה. אומנם קשה לי להאמין שאני אגיע למצב בכמה שנים הקרובות שיהיו לי יותר מ4 הארדיסיקים פנימיים (או רכיבים אחרים שדורשים SATA3) אבל אני כן חושב שבשנתיים הקרובים נראה יותר ויותר מכשירים שמשתמשים בUSB3, ועם כמות הגאדג'טים שיש לי אני עוד אצטרך 6 חיבורים כאלו, ובטוח את כל ה14 חיבורי אצטרך, שלא לדבר על התמיכה לאחור בPCI-Ex1. השקט הנפשי שלי שווה את ה100 ש"ח הללו.

תודה חברה, ממש עזרתם לי.

syberpuppy

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...