עזרה וייעוץ| שדרוג למחשב מלפני שלוש שנים. - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה וייעוץ| שדרוג למחשב מלפני שלוש שנים.

Omri Bazelet

Recommended Posts

שלום!

לפני שהבנתי הרבה בחומרה קניתי מחשב והוא:

i7 950

x58a-ud5

6gb ram

gtx550ti

antec 300

1tb caviar black

antec earthwatts 650w

lg gh22ns50.

scythe mugen נראלי- לא בטוח.

עכשיו מה הבעיות עם הדבר הזה?

1. הכרטיס נורא נורא חלש.

2. יש מלא רעש. אני עדיין לא חקרתי מה מקור הרעש.

3. המעבד חם אחושילינג ומגיע ל50 מעלות על פעילות של פתוח עם יוטורנט עם אווירה עם כלום עבודה בעצם לדעתי.

4. אני עובר לתחום עריכת המוסיקה (לא מקצועית עם עם דגש להגעה לליטנסי נמוך ככל האפשר.

מה המטרות מהשדרוג מן הסתם.

1. גיימינג הרבה יותר חזק.

2. שקט, ממש שקט, בדרגת שקט ככל שאפשר.

3. המעבד זאת שאלה כלשהי. ההיסטינק גיליתי שקיבל עיקום בטופ שלו. לכן חשבתי כבר להחליף אותו. אלא אם כן אני טוענ וכל מה שצריך זה מאורר אחר של 92mm.

4. שהמחשב יספק לעבודה מרובה וטמפ' נמוכה בכלום מאמץ. ולא 50 מעלות על כלום. 50 מעלות שיתבזבז על משחק אולי.

5. להגיע לכמות הלייטנסי הנמוכה ככל האפשר.

6. שלא אשדרג תוך שנה. אני שונא להתבאס שאין על מה להתבסס ביצועית כשקניתי את הgtx550ti לא ידעתי שאחרי שנה כבר כל משחק ייתקע.

לכן התקציב הוא 4500-4900 כמו במחיר של מחשב גיימינג בינוני

מכאן עולה השאלה אם עדיף לי למכור ולקנות חדש כבר?

הנה:

הכל מסטארט מחשבים דרך אגב אם יש לכם הצעות שיוזילו לי, בכיף:)

crucial 16gb= 700

samsung 840 evo ssd= 450

2tb hdd= 400

fractal r4+fsp raider 750w silver=800

coolermaster hyper 212 evp= 160

lg gh24ns50=90 הצורב הישן נדפק.

r9 290 tri-x= 1990 או gtx780 wf3=2250 בהתלבטות לגבי הכרטיס.

1. מה התקציב המקסימאלי?4900

א) האם לנצל את כל התקציב או לנסות ולחסוך?אם אפשר לחסוך, בכיף :)

ב) במידת הצורך - עד כמה ניתן לחרוג מהתקציב? זאת החריגה, זה מתחיל מ4500

2. מה שימושי המחשב (לדוגמא: משחקים, עריכה גרפית, עבודה משרדית, תכני HD וכדומה)?משחקים,צפיית בשידורים בצפייה ישירה, , עריכה קלה באפטר אפקטס, עריכה בינונית במוסיקה ובלייטנסי נמוך, תכני HD באיכות גבוהה ממש.

א) במידה והמחשב מיועד לתוכנות עיקריות ספציפיות, יש לרשום אותן ואופן שימוש (מזדמן/תדיר/כבד/פרנסה).

אפטר אפקטס- מזדמן

קיובייס- תדיר.

אמפליטיוב-קבוע.

סוני וגאס-מזדמן.

ב) במידה והמחשב מיועד לגיימינג, יש לציין:

-אילו משחקים לדוגמא ישוחקו על המחשב.

-מהי הרזולוציה הטבעית (מקסימאלית) של המסך שיחובר למחשב (ניתן לציין גם גודל מסך). U2312UHM

-לאילו הגדרות גרפיות מיועד המחשב (נמוכות/בינוניות/גבוהות)? גבוהות

3. האם יש צורך בציוד הקפי (לדוגמא: מקלדת, עכבר, ועוד)? לא

4. האם יש רכיב שאין צורך לכלול במפרט?רשמתי מה אני רוצה לשדרג אין יותר ברור מזה

5. עד כמה חשוב השקט בסולם של 1 עד 8 (8 = יש לנסות ולהקפיד על השקט)8

6. האם מתוכנן (OC)? אם כן איזה (קל, בינוני, כבד)? כנראה שעל כרטיס המסך

7. האם האם יש צורך לכלול מערכת הפעלה/אופיס (אם כן רצוי לציין גרסה מועדפת) ו/או הרכבת מחשב בחנות?לא

8. האם ישנה העדפה לרכוש את המחשב מחנות ספציפית? אם לא אפשר גם לציין איזור מגורים. המרכז, כל חנות שהיא די זולה,נגישה ואיכותית. לא אכפת לי.

9. מתי מתוכננת קניית המחשב?

10. האם יש בקשות מיוחדות כלשהן? (לדוגמא תמיכה בהתקנים/חיבורים כגון FW/RAID/USB3/ESATA, חיבורי האודיו מרובים/חיבור אופטי, דרישה לחומרה ספציפית וכדומה). רשום למעלה

11. האם חשוב לשמור על אופק שדרוג המחשב? האם מתוכנן שדרוג מאסיבי של המחשב בעתיד? כמה שפחות.

12. הערות נוספות, פירוט מורחב ושונות: רשום למעלה.

זה הכל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. למה לא להוסיף סטיק 8GB וזהו? בשביל מה סתם לתקוע 16GB חדשים?

2. בשביל מה להחליף ספק?

3. בשביל מה להחליף מארז? אולי מספיק להחליף את המאווררים שרועשים?

4. אם הבעיה היחידה של הקירור הנוכחי היא המאוורר, אז למה לא להסתפק בהחלפת מאוורר? (וכמובן, רענון משחה תרמית)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. למה לא להוסיף סטיק 8GB וזהו? בשביל מה סתם לתקוע 16GB חדשים?

2. בשביל מה להחליף ספק?

3. בשביל מה להחליף מארז? אולי מספיק להחליף את המאווררים שרועשים?

4. אם הבעיה היחידה של הקירור הנוכחי היא המאוורר, אז למה לא להסתפק בהחלפת מאוורר? (וכמובן, רענון משחה תרמית)

1.אומנם יהיה לי 14... אבל זה טוב גם. אני חושב.

2.הספק הנוכחי של ה650w אפילו לא בתקן ברונזה אבל אני אקנה כנראה 650w של סילבר זה יחזיק לי את הכרטיס ואת 2 הכוננים הקשיחים ואת הssd ואת כל שאר החלקים.

3. המארז קצר לכרטיס הזה שגם אין לו חורי ניהול והוא נורא נורא צפוף וניהול כבלים מעצבן. אם זה היה קצר יותר הייתי מחליף מאוררים.

4. אני לא יודע אם זה המאורר. אני אבדוק את זה אם כן, אחליף פשוט מאורר. מצד השני הגוף למעלה קיבל עקמת קלה למטה, אז אני די חושש. מצד שני 50 מעלות על פעילות של וטורנט זה מפחיד זה יכול להיווצר ממאורר שלא הוחלף שלוש שנים וככה יוריד טמפרטורות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סבבה, יש הגיון בדבריך אז.

אני לא כל כך מבין מה זו ה"עקמת" הזו. אולי תצלם לנו?

תפקוד גוף הקירור עצמו לא אמור לרדת תוך כדי שלוש שנים. מה שכן, יכול להיות שיש שם משחה תרמית שהתייבשה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סבבה, יש הגיון בדבריך אז.

אני לא כל כך מבין מה זו ה"עקמת" הזו. אולי תצלם לנו?

תפקוד גוף הקירור עצמו לא אמור לרדת תוך כדי שלוש שנים. מה שכן, יכול להיות שיש שם משחה תרמית שהתייבשה.

חנות המחשבים המקומית מציעה ניקוי חינם למחשב.

ככה שאצלם את העקמת כנראה בעוד זמן.

השאלה הייתה זה שאם אחליף מאוורר לגוף הקירור זה ישפר טמפ'?

מצד שני, צריך לנקות גם את הגוף אח''כ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם המאוורר דפוק, זה ישפר. אם הוא תקין, כנראה שלא.

לנקות את גוף הקירור בהחלט צריך.

איך בדיוק מנקים היטסינק? מים? כי זה מעצבן להרכיב. כי בדר''כ צריך לשלוף לוח ואז לשם בק פליטט ואז סיוט.

פףףף...

אני שונא היטסינקים מסובכים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כדי לנקות קירור אוויר פשוט צריך לחץ אוויר מרוכז שיעיף את האבק מהצלעות קירור ... מומלץ לעשות את זה כשהקירור מפורק מהלוח אם והמאורר גם ...

יש בחנויות ספריי אוויר שעושה את העבודה בצורה סבירה

מאד חשוב אם פירקת את הקירור חובה לנקות ולמרוח משחה טרמית חדשה !

בקשר לשאר הדברים ששאלת אני אגיד בכללי

המערכת שלך די טובה ואין טעם להחליף אותה בחדשה ... השילוש מעבד לוח זיכרונות הם טובים ולא תרגיש שיפור ניכר בהחלפה למעבד חדש

הייתי שוקל להגיע ל8 גיגה ראם שזה מספיק כרגע לרוב המשחקים הכבדים כמו bf4

בקשר למארז וספק ... אם שקט חשוב לך גם הייתי שוקל להחליף את שניהם למשהו יותר איכותי ופחות רועש

אבל קודם כל תפתור את בעיית ההתחממות / רעש שיש לך כרגע לפני שאתה רץ לקנות

כרטיס מסך הייתי ממליץ כמובן לשדרג למשהו קצת יותר טוב שיתן לך ביצועים טובים יותר ... רק אל תשכח שאי אפשר לדעת כמה ״זמן״ יחזיק כרטיס מסך כי זה הרכיב שמתחדש בקצב כל כך מהיר שאי אפשר לדעת כמה זמן הוא יחזיק ... בעיקרון צריך לצאת סידרה חדשה בדור חדש לגמרי אבל גם זה לא ברור מתי ולמה ... אישית הייתי מחכה לקצת יותר מידע ותאריכים

תסדר את מקור את הרעש וההתחממות ... אם זה רק אבק יצאת בקלות ... ואם גם זה לא עוזר אז החלפה של משחה טרמית אמורה לסדר את העניין ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כדי לנקות קירור אוויר פשוט צריך לחץ אוויר מרוכז שיעיף את האבק מהצלעות קירור ... מומלץ לעשות את זה כשהקירור מפורק מהלוח אם והמאורר גם ...

יש בחנויות ספריי אוויר שעושה את העבודה בצורה סבירה

מאד חשוב אם פירקת את הקירור חובה לנקות ולמרוח משחה טרמית חדשה !

בקשר לשאר הדברים ששאלת אני אגיד בכללי

המערכת שלך די טובה ואין טעם להחליף אותה בחדשה ... השילוש מעבד לוח זיכרונות הם טובים ולא תרגיש שיפור ניכר בהחלפה למעבד חדש

הייתי שוקל להגיע ל8 גיגה זיכרון ראם שזה מספיק כרגע לרוב המשחקים הכבדים כמו bf4

בקשר למארז וספק ... אם שקט חשוב לך גם הייתי שוקל להחליף את שניהם למשהו יותר איכותי ופחות רועש

אבל קודם כל תפתור את בעיית ההתחממות / רעש שיש לך כרגע לפני שאתה רץ לקנות

כרטיס מסך הייתי ממליץ כמובן לשדרג למשהו קצת יותר טוב שיתן לך ביצועים טובים יותר ... רק אל תשכח שאי אפשר לדעת כמה ״זמן״ יחזיק כרטיס מסך כי זה הרכיב שמתחדש בקצב כל כך מהיר שאי אפשר לדעת כמה זמן הוא יחזיק ... בעיקרון צריך לצאת סידרה חדשה בדור חדש לגמרי אבל גם זה לא ברור מתי ולמה ... אישית הייתי מחכה לקצת יותר מידע ותאריכים

תסדר את מקור את הרעש וההתחממות ... אם זה רק אבק יצאת בקלות ... ואם גם זה לא עוזר אז החלפה של משחה טרמית אמורה לסדר את העניין ...

1. נראה שאני אצטרך יותר מ8gb כי גם אעסוק הרבה במיקסים ומוסיקה בפרט.

2. כלומר לבדוק את ההיטסינק לפני כן?

3. אתה אומר עדיף לי לחכות כשנווידיה בערך יוציאו את gtx800 ואז תגיב?

4.אני אכן אנקה את המחשב ממש טוב. כולל את הפילטרים. לא נגעתי בהם מלא זמן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. אם תוסיף 8GB יהיה לך סה"כ 14. זה בהחלט אמור להספיק. ידידה שלי מסתדרת יפה גם עם 8 (Cubase).

2. אתה לא כל כך ברור בנושא הזה. תקנה אוויר דחוס, תפרק את גוף הקירור, תפרק ממנו את המאוורר ותעיף המון אוויר על שניהם (מומלץ במרפסת, בחלון או באמבטיה). אם יש גושים אוויר שלא זזים, קח איזה עפרון ותשפשף אותם קצת. תנקה היטב את תחתית גוף הקירור ואת המעבד, תמרח משחה תרמית מחדש ותרכיב מחדש את הקירור.

3. לא ברור אם יש טעם לחכות. למה החלטת את זה?

4. אם אתה מחליף מארז, מה הטעם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...