האם העלאת מתחים מזיקה? - עמוד 2 - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם העלאת מתחים מזיקה?

saarxee

Recommended Posts

• תגובות 36
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

קודם תתיצב על הליבה אחרת יווצר לך סלט.

בדוק את הממוצע הגבוה של התדרים שאנשים הגיעו אליהם.

אם למשל בכרטיס שלי אנשים ברחבי הרשת הגיעו על קירור אוויר בין 1250-1300 אז אני חוקר את המתח הנורמאלי שהליבה יכולה לקבל במקס למשל 1.300(תלוי בכרטיס) יש כאלו שהמתח ברירת מחדל שלהם 1.050 וולט ויש כאלו שאצליהם 1.175 .אלו עם המתח התחלתי נמוך המתח הקריטי שלהם גם נמוך יותר ככל הנרא שכן הרכיבים בהם תוכננו למתחים נמוכים יותר.

תחקור ברשת, מה התדר הטיפוסי להתחלה, הרי אם הסטוק שלך לדוגמא 925/1400 אז תקפיץ ל1000/1500 ותעשה בדיקות.

רואה ארטיפקטים? סימן שהתדר לזיכרון גבוהה מדי או שהם התחממו. קרס הדרייבר, קפא המסך, יש מין קפיצות מתח בגלים? סימן שאין מספיק מתח לליבה וצריך להעלות קצת מתח ובנוסף לבחון טמפרטורות.

אחרי שתשתפשף תדע להבחין בין מי למה כמו למשל אם אני עושה עכשיו , לפי תוך כמה זמן קופא המסך אני יודע אם אני צריך לתת הרבה מתח או טיפונת.

גיליתי ברחבי הרשת שהגיעו עם הכרטיס שלי על קירור אוויר ל1300 Ghz לליבה וכשהגעתי לאיזור 1250 ממש היה קשה לי לייצב את הכרטיס, סימן שאני לקראת הסוף ואז אני מנסה כמה דברים:

1. מוסיף מתח ומקפיד על הגבול הקריטי(בדוק ברחבי הרשת).

2. מקרר היטב את הכרטיס, ראה פוסטים שפרסמתי שהכרטיס קורר וונטה חזקה או אפילו עם המזגן.

בסופו של דבר אחרי שהגעתי ל1280 וביצעתי כמה ניסויים ומעבר לזה לא משנה מה עשיתי והכרטיס קרס, הבנתי שזה הגבול שלי לליבה.

בנוגע לזיכרונות הגעתי ל1900 לזיכרונות בקושי בליווי של ארטיפקטים מדי פעם, אני מאמין שעוד טיפה הם פשוט היו נשרפים.

צריך לעשות הפרדה ולהבין, יש שמיועד לבאנצ'ים שכן הכרטיס יהיה שם יציב יותר ויש כזה שגם אמור להיות יציב כמו ברזל במשחקים שבסצינות הכי עמוסות עם פיצוצים ועשן הכרטיס לא יקרוס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי, העליתי רק את הליבה עד ל-1050MHZ (זה המקסימום שהתוכנה אפשרה לי, לא יכולתי יותר כי כנראה זה OC רשמי), והכל היה בסדר... בכל פעם העליתי ב-40MHZ ועשיתי בדיקה של 6 דק' ב-OCCT למען בדיקת ארטיפקטים וכד' והכל היה בסדר.

לאחר שסיימתי עם ה-, העליתי ב-40MHZ את ה-MEMORY, והכל היה בסדר עד שלפתע ה-OCCT מזער את עצמו פעמיים במהלך הבדיקה והמשיך כרגיל, לא היו ארטיפקטים או משהו בסגנון. לאחר שראיתי שזה קורה, עשיתי בדיקה ב-UNIGINE HEAVEN, ובמהלך הבדיקה המסך שלי הפך לאדום והמחשב עשה ריסט וה-OC התאפס.

למה זה קרה? עשה נזק לכרטיס?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תתחיל להעלות לאט לאט ללא מתח, מעלה 20-25 וסדרת בדיקות, עבר את סדרת הבדיקות בהצלחה וללא קריסות או ארטיפרקטים? מעלה בעוד 20-25 עד שיקרוס.

ברגע שיקרוס לך תתחיל להעלות כל פעם מעט מתח ותעבוד לפי המדריך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השאלה מה אתה רוצה מהכרטיס.

אם אתה רוצה שהוא יחיה כמה שיותר זמן ולצמצם את הסיכוי לתקלות במהלך הדרך, אז OC לכרטיס גראפי רעיון לא טוב במיוחד, וודאי כשמדובר בהעלאת מתח.

בשונה מCPU, לכרטיסים גראפים חזקים(יחסית) יש מאמץ גבוה יותר מבחינה חשמלית/טרמית, ומראש הם רגישים יותר לפגעי הזמן/OC.

לי יש 560TI כבר 3 שנים עם איוורור משופר וללא OC מהמפעל.

אומנם הכרטיס מיועד לOC, אבל זאת לא הסיבה שקניתי איוורור משופר.

העדפתי שיחזיק כמה שיותר זמן בתנאים טובים מהרגיל.

מי יודע כמה זמן הוא ישרוד.

אם הוא יחיה עוד שנתיים שלוש אפשר יהיה לומר שהאסטרטגיה שלי היתה משתלמת ומוצלחת.

בנתיים אין לי שום צורך בשדרוג מבחינת עוצמת הכרטיס.

ובכל מקרה הייתי מעוניין להעביר אותו למחשב השני כשאקנה כרטיס חדש.

הכרטיס הקודם שלי מת בדיוק! אחרי 3 שנים, כמו שעון.

ככל הידוע לי די נפוץ שכרטיסים חזקים יתפגרו בערך אחרי 3 שנים, כל שכן כשנעשה בהם OC.

ובדיוק מזה אני מעדיף לנסות להימנע, כמו גם צרות צרורות אחרות שיכולות להגיע בעקבות OC(ארטיפקטים שלא עוברים, קריסות לא מובנות).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שבאמת OC לא בריא לכרטיס בצורה כזו או אחרת, וכנראה שכן ישפיע עליו בעתיד.

עידן, אם הצלחתי להגיע ל-1050MHZ ולא היו בעיות, אפשר להעלות עכשיו ישר ל-1050MHZ? ושמתי לב שבגרסה הרשמית שיש לי לא ניתן להעלות מתח... (לפחות הגרסה הזו לא מורידה תדרים אוטו')

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...