מחשב נייח חדש - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב נייח חדש

idanelst

Recommended Posts

שלום לכולם...

אני מעוניין לקנות מחשב נייח חדש כי המחשב שלי ישן ועגלה. הייתי בפגישה עם איש מכירות והוא הציע לי איזשהו מחשב משודרג.

לאחר מכן נכנסתי לאתר שלהם, הלכתי לאיזשהו מחשב בסיסי שיש להם שם וביצעתי כל מיני שדרוגים (מפרט מצורף כתמונה).

** ראשית אציין שאיני משחק כלל במחשקי מחשב אבל אני "מולטי-טסקר" - כלומר עובד עם הרבה דפדפנים, הרבה כרטיסיות, תוכנות וכד', והמטרה היא שהמחשב יהיה מהיר ולא איטי כמו שהוא עכשיו.

** שנית, שאלה כללית על המפרט - האם אלו רכיבים באיכות טובה או שחלקם לא הכי נחשבים? פשוט לכל דבר יש כ"כ הרבה פירמות ודגמים, שקשה לדעת מה לבחור. חשוב לי שהמחשב יחזיק לטווח הארוך, שיהיה אמין ועם סיכוי נמוך לתקלות.

** שלישית, לפי מה שהבנתי אין לי צורך ב-SSD, אני צודק?

** ובאופן ספציפי יותר, יש לי שאלה לגבי כל חלק במחשב :

(1) מעבד - אני מעוניין בi5, אבל השאלה היא לגבי המהירות - 3.4 או 3.1? ההפרש הוא בערך 140 ש"ח. האם התוספת שווה או שבשביל הצרכים שלי זה לא משמעותי?

(2) מאוורר למעבד - קריטי מה אני בוחר שם?

(3) לוח אם - אני רוצה את ASUS, אבל השאלה איזה דגם? יש את הבסיסי שהשארתי (H81ׂ), יש B85 (שזה מה שהאיש מכירות בחר לי בפגישה הראשונית) ועוד. ההבדל בין הבסיסי (H81) למה שהאיש מכירות בחר לי (B85) הוא בערך 120 ש"ח.

(4) זכרונות - אני לוקח 8GB ו-DDR3 אבל : [א] משנה איזו חברה או שפשוט לקחת את הזול ביותר? [ב] מה לגבי המהירות - 1600MHZ או יותר? [ג] האם יש צורך ב-4 סטיקים של 2GB או ש-2 של 4GB זה האופטימלי?

(5) דיסק קשיח - אני לוקח 1TB אבל גם שם יש פירמות ויש עניין של צבעים, האם יש משהו מומלץ?

(6) ספק כוח - [א] 450W מספיק? [ב] גם כאן יש הבדלי פירמות ודגמים (האיש מכירות הציע לי basic active pfc 12cm psu vp450p oem והפער הוא באיזור ה-100 ש"ח), האם גם כאן יש משהו מומלץ?

המפרט שצירפתי עולה לי 2224 ש"ח (אם אני הולך לפי האיש מכירות ומשנה את הלוח אם ל-B85 + את הספק כוח ל- active pfc אני מגיע ל-2450).

תודה מראש להמלצותיכם!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה בוחר פה חומרה על פי מה שנראה לך מתאים עבורך, אל תנעל על שום דבר.

ענה פה על השאלון ונמליץ לך על מפרט מתאים כי זה ששמת לא משהו, בעיקר מבחינת איכות הרכיבים.

http://hwzone.co.il/community/threads/467788

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. מה התקציב המקסימאלי? השאיפה שלי היתה לסיים עם 2000 ש"ח אך הבנתי שבשביל איכות ככל הנראה אצטרך לחרוג

א) האם לנצל את כל התקציב או לנסות ולחסוך? תלוי במה חוסכים

ב) במידת הצורך - עד כמה ניתן לחרוג מהתקציב? אפשר לחרוג באזור ה-1000 ש"ח, תלוי גם עבור מה

2. מה שימושי המחשב (לדוגמא: משחקים, עריכה גרפית, עבודה משרדית, תכני HD וכדומה)? עבודה משרדית, אינטרנט, הורדות, תוכנות, ריבוי דפדפנים וטאבים, ריבוי משימות - המטרה העיקרית היא מהירות ושהמחשב יעבוד חלק גם כאשר אני במצב של ריבוי משימות ודברים פתוחים.

א) במידה והמחשב מיועד לתוכנות עיקריות ספציפיות, יש לרשום אותן ואופן שימוש (מזדמן/תדיר/כבד/פרנסה). אין תוכנות ספציפיות, יש הרבה והן משתנות.

ב) במידה והמחשב מיועד לגיימינג, יש לציין: לא מיועד לגיימינג - משחקי מחשב בכלל לא מעניינים אותי ואין לי זמן לכך.

-אילו משחקים לדוגמא ישוחקו על המחשב.

-מהי הרזולוציה הטבעית (מקסימאלית) של המסך שיחובר למחשב (ניתן לציין גם גודל מסך).

-לאילו הגדרות גרפיות מיועד המחשב (נמוכות/בינוניות/גבוהות)?

3. האם יש צורך בציוד הקפי (לדוגמא: מקלדת, עכבר, רמקולים ועוד)? אם כן, ניתן לרשום גם העדפות לדגמים. אין צורך בציוד היקפי.

4. האם יש רכיב שאין צורך לכלול במפרט? לא שעולה לי כרגע.

5. עד כמה חשוב השקט בסולם של 1 עד 8 (8 = יש לנסות ולהקפיד על השקט)? 7

6. האם מתוכנן אוברקלוק (OC)? אם כן איזה (קל, בינוני, כבד)? לא חושב, אני רוצה לעבוד עם המחשב איך שהוא במצב המוצא ופשוט לקבל את כל מה שאני צריך, לא פחות ולא יותר.

7. האם יש צורך לכלול מערכת הפעלה/אופיס (אם כן רצוי לציין גרסה מועדפת) ו/או הרכבת מחשב בחנות? אני חושב שלא כי אולי חבר שלי יתקין לי, השאלה אם הוא בטוח יידע להסתדר עם דברים חדשים כגון SSD?

8. האם ישנה העדפה לרכוש את המחשב מחנות ספציפית? אם לא אפשר גם לציין איזור מגורים. חשבתי על KSP.

9. מתי מתוכננת קניית המחשב? בימים הקרובים.

10. האם יש בקשות מיוחדות כלשהן? (לדוגמא תמיכה בהתקנים/חיבורים כגון FW/RAID/USB3/ESATA, חיבורי האודיו מרובים/חיבור אופטי, דרישה לחומרה ספציפית וכדומה). לא מכיר את החיבורים הנ"ל, אך כן אני צריך חיבור כדי לחבר את המחשב לטלוויזיה.

11. האם חשוב לשמור על אופק שדרוג המחשב? האם מתוכנן שדרוג מאסיבי של המחשב בעתיד? לא, אני רוצה לקנות משהו שלא ידרוש ממני שדרוגים.

12. הערות נוספות, פירוט מורחב ושונות:

תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

הנה מפרט אפשרי, איכותי יותר מזה שהצעת הכולל:

- מעבד משתלם יותר - לא תרגיש הבדל בביצועים.

- לוח-אם מעולה עם מגוון חיבורים אחוריים, מוזמן לבדוק באתר הבית.

- 8 ג'יגה זיכרון ראם בסטיק אחד כך שישאר לך חריץ נוסף להוספת זכרות עתידית במקרה הצורך.

- מארז וספק מעט איכותיים יותר.

* תראה, בכללי - אתה לא צריך מפרט כזה. בפועל מעבד i3 עם 4 ג'יגה זיכרון יתנו מענה הולם, כאשר בספק אם בכלל תרגיש הבדל בביצועים. ההמלצה הזו היא המקסימאלית שהייתי נותן לשימושים שלך, עם דגש לזה שרשמת שאתה רוצה לשדרג כמה שפחות.

** אם אתה רוצה להוסיף כונן SSD, יש לך את הכונן הזה - http://plonter.com/detail.tmpl?sku=MZ-7TE120BW . התקנה של מערכת ההפעלה ושאר התוכנות עליו יקנה לך אופן שימוש שוטף "חלק" יותר ביום-יום וכמובן זמן הדלקת המחשב יתקצר באופן משמעותי. לא קריטי לקחת אותו, שיקול שלך.

מעבדים - Intel Socket LGA1150

CM8064601464707 - Intel - i5-4570 Quad core CPU - LGA1150 - 3.2 GHz - 6MB cache - 22nm - 84W TDP - Integrated HD Graphics 4600...

כמות: - 1 - 836/819

לוחות אם - Intel LGA1150

GA-H81M-HD3 - Gigabyte - Socket LGA1150 cpu support- Intel H81 chipset - Dual channel DDR3 1600MHz memory - Integrated Graphi...

כמות: - 1 - 276/270

זכרונות - DDR3 - לנייח

KVR16N11-8 - Kingston - 8GB DDR3 1600MHz - CL-11...

כמות: - 1 - 310/304

דיסקים קשיחים ו SSD - SATA

ST1000DM003 - Seagate - 1TB - 3.5 inch - SATA3 6Gb/s - 7200rpm - 64MB Cache - Barracuda 7200.14 series - (ST1000DM001)...

כמות: - 1 - 273/268

מארזי מחשב - מארז עם ספק

CI-5SS7-A400 - Cougar - Cougar Spike - 400W Antec BP-400PX - mATX...

כמות: - 1 - 248/243

פתרונות קרור - מאווררים למעבדים

UCACO-FI11001-CSA01 - Arctic - Arctic Freezer i11...

כמות: - 1 - 125/122

DVD צורבים תקליטורים ו - פנימי SATA DVD צורב

DRW-24F1ST - ASUS - DRW-24F1ST DVD-RW drive - 24X DVD writing speed - SATA interface...

כמות: - 1 - 85/83

2153.00 / 2110

המחיר אינו כולל משלוח

עד 3 תשלומים ללא ריבית אלא אם מצויין אחרת במפרט המוצר

המחירים הזולים יותר הינם לתשלום במזומן/העברה בנקאית או תשלום בביטקוין - סכום ההנחה עומד על 2% ממחיר המוצר/עסקה

הזמנה שתיווצר בפורום לא תחוייב בדמי הרכבה

קישור להצעת המחיר

http://www.plonter.co.il/priceoffer_shoppingcart.tmpl?PriceOffer=2094

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...