איזהו השר הכובש את יצרו.... - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איזהו השר הכובש את יצרו....

kdani

Recommended Posts

• תגובות 62
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

בין אם הוא עשה או לא עשה : סילבן כבר לא יהיה נשיא .

אני מקווה שהוא כבר הבין את זה בעצמו .

חייבים לעשות חקיקה נגד תלונת שווא . לא ייתכן שאנשים פשוט מיורטים בזה אחר זה , ללא צדק , והמערכות שותקות .

ירון ברלד , עמנואל רוזן ועוד רבים וטובי מואשמים ללא צדק .

אפילו אייל גולן , הואשם ללא צדק . אז תקפצו עליי עכשיו ותאמרו שאייל גולן מושחת מוסרית ופדופיל .

לפני שתקפצו תזכרו בצביקה פיק , רמי קלינשטיין ואפילו באייל גולן עצמו לפני הפרשה . הם כולם יצאו עם בנות ~20 וחלקם אף התחתנו איתן ונולדו ילדים .

אף אחד לא הרים "זעקה מוסרית" על זה שצביקה התחתן עם מישהי בגיל של הילדות שלו (כנ"ל רמי) ואף אחד לא צעק כאשר אייל יצא עם רודינה לפני "הפרשה".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש חקיקה. הבעיה שאין אכיפה עקב "הנחייה" שנעשית בניגוד לחוק. לא של המשטרה, לא של הפרקליטות ולא של בתי המשפט. ואין פוצה קול בתקשורת האמונה כביכול על הצדק ועל שלטון החוק.

http://www.nrg.co.il/online/54/ART2/343/981.html

- - - תגובה אוחדה: - - -

פרטים נוספים על ההנחיה המדוברת: הנחיה 2.5 של פרקליטות המדינה

לטענת המבקרים, סעיפים 9-10 בהנחיה מבטלים למעשה ללא סייג את מה שנכתב בסעיפים הקודמים שלה. על כן לטענתם, מה שהפרקליטות כן חידשה בפועל זה לכרוך יחד שלא לצורך את שני התחומים אלימות ומין - וכריכה זו מתורגמת למעשה לאי-העמדה לדין של נשים המגישות תלונות כזב נגד גברים - הן לגבי עבירות אלימות והן לגבי עבירות מין.‏[3]

הביקורת על ההנחיה מופנית בעיקר בעניין מעצרי השווא בהליכי גירושין.‏[4] על פי מאמר שפרסם נצ"מ ד"ר פיני יחזקאלי בכתב העת מראות המשטרה, ביטאון השוטרים של משטרת ישראל, שיעור פניות השווא של נשים במשפטי גירושין יכולה להוות מעל 50% מהפניות לתחנת משטרה.[5] המבקרים טוענים כי שופטים ועורכי דין לרוב מקשיבים לתלונות נשים בנושא אלימות בין בני זוג, ומחילים עונשים שיכולים להטיל על הגבר צו הרחקה, ואף להביא לידי מעצרו וכליאתו, עוד לפני שבכלל הושמעו טענותיו של הגבר בפני שופט. ע"פ עורכת הדין יפית אוליאל ההנחיה גורמת לעלייה ניכרת בתלונות שווא של נשים נגד גברים בין היתר בעידוד עורכי דין המייצגים נשים בהליכי גירושין.‏[3]

- - - תגובה אוחדה: - - -

והנה מה אומר חוק העונשין שאותה הנחיה שמה פס עליו:

עדות שקר [א/117, 118] [תשל"ג]

237. (א) המעיד בהליך שיפוטי, ביודעין, עדות כוזבת בדבר מהותי לגבי שאלה הנדונה באותו הליך, הרי זו עדות שקר, ודינו - מאסר שבע שנים; עשה כן בעד טובת הנאה, דינו - מאסר תשע שנים.

(ב) לענין עדות שקר אין נפקא מינה –

(1) אם ניתנה העדות בשבועה או בלא שבועה או בעיצום אחר שהותר על פי דין;

(2) באיזו צורה או טקס השתמשו להשבעת המעיד או לחיובו באמירת האמת, ובלבד שהיו בהסכמתו של המעיד;

[תשכ"ט]

(3) אם בית המשפט, בית הדין או הרשות השיפוטית או ועדת החקירה היו מורכבים כראוי או יושבים במקום הראוי, ובלבד שפעלו, כל אחד בתפקידו, בהליך שבו ניתנה העדות;

(4) אם המעיד הוא עד כשר ואם העדות היא קבילה בהליך השיפוטי.

בידוי ראיות [א/119] [תשכ"ט]

238. הבודה ראיה, שלא בדרך של עדות שקר או של הדחה לעדות שקר, או המשתמש ביודעין בראיה בדויה כאמור, והכל בכוונה להטעות רשות שיפוטית או ועדת חקירה בהליך שיפוטי, דינו - מאסר חמש שנים.

שבועת שקר [א/120]

239. מי שביודעין מוסר תצהיר שקר, בין בשבועה או בהן צדק ובין שלא בשבועה ושלא בהן צדק, לפני מי שהוסמך לקבל את התצהיר, דינו - מאסר שלוש שנים.

ידיעות כוזבות [א/123] [תשל"ג]

243. המוסר לשוטר או למי שמוסמך להגיש תביעה פלילית, ידיעה על עבירה כשהוא יודע שהידיעה כוזבת, דינו - מאסר שלוש שנים, ואם העבירה היא פשע - מאסר חמש שנים; ואין נפקא מינה אם הוגשה תביעה פלילית בעקבות הידיעה ואם לאו.

שיבוש מהלכי משפט [א/124] [תשל"ג]

244. העושה דבר בכוונה למנוע או להכשיל הליך שיפוטי או להביא לידי עיוות דין, בין בסיכול הזמנתו של עד, בין בהעלמת ראיות ובין בדרך אחרת, דינו - מאסר שלוש שנים; לענין זה, "הליך שיפוטי" - לרבות חקירה פלילית והוצאה לפועל של הוראת בית משפט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במקרה של קצב היו הרבה מקרים של הטרדה מינית. היה כנראה גם אונס. למזלו - על האונס חלה התיישנות.

במקרה הנוכחי, נחכה ונראה.

המתלוננת הבהירה - שהיא לא מוכנה שבן אדם עם רמת מוסר כזאת יהיה נשיא. שימו לב שאין לה שום רווח מהסיפור, היא לא בקשה כסף, דמי שתיקה, פרסום, כלום.

אני נוטה להאמין לסיפור. ואני מעריך שיצוצו עוד כמה בקרוב.

לא ברור לי למה צריך נשיא למדינת (לחתום על שחרור מחבלים מהכלא ?) ומבחינתי צריך לחוקק את חוק פרס - ישאר נא בתור נשיא את שארית ימיו ולאחר מכן יבטלו את המוסד.

אני בטוח שהאופוזיציה תתמוך, למה שניה אחרי שהוא פורש בוז'י צריך להתחיל להסתכל מעבר לכתף :-)

לגבי תלונות שוא - באמת חבל שאין ענישה יותר מרתיעה. אבל במקרה שלו - של בן אדם מאוד מאוד עכשיו ומקושר, היא מסתכנת בתביעת דיבה אזרחית (שכנראה לא תגיע, כי הלכלוך יצא מייד החוצה) - כך שיש פה סיכון גדול מבחינתה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אם היה משהו במקרה של קצב לבסוף התברר כי כמעט כל המתלוננות שיקרו!!!

למעט א שגם בדבריה היו סתירות רבות , ועוד אחת שנגעה יותר ל'עדות אופי' בית המשפט פסל את עדות כל שאר הבנות.

במקרה של אייל גולן שכל המדינה כבר החרימה אותו. הוציאו אותו באמצע ראליטי. ואז התברר שפשוט לא היה כלום.

במקרה של חיים רימון התברר שהמתלוננת רצתה את זה מאוד, (למעשה אם החוק היה ולו מעט שוויוני הוא היה תובע אותה על תקיפה וזוכה.!!!)

בכל המקרים האלו ובעוד רבים אחרים התברר שהכל היה בולשיט.

המתלוננת הבהירה - שהיא לא מוכנה שבן אדם עם רמת מוסר כזאת יהיה נשיא. שימו לב שאין לה שום רווח מהסיפור, היא לא בקשה כסף, דמי שתיקה, פרסום, כלום.

ואנחנו בטוחים כמובן שכל מילה שהיא אומרת קדושה...

אני נוטה להאמין לסיפור. ואני מעריך שיצוצו עוד כמה בקרוב.

אני באופן אישי מאמין שסילבן שלום לא עשה שום דבר שאינו מוסרי ובניגוד אליך, אני לא חורץ את דינם של אנשים אחרי 2 דקות קריאה בווינט.

מבחינה סטיסטית למעלה מ85 אחוז מהתלונות על תקיפה נסגרות בלא כלום , וע"פ הערכת משפטנים עשרה מתוך 15 הנותרים אלו מקרים שאם גבר היה תובע אישה על דבר כזה לא היה לו סיכוי.

אבל זכותך להאמין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, "אין לה רווח מהסיפור". בטח. רק במקרה היא חיכתה עם זה 15 שנה ושלפה את זה בתזמון שאינו רק הכי גרוע שאפשר מבחינת שלום (הגיוני אם המניע שלה הוא נקמה), אלא גם בזה שישיג לסיפור את הפרסום המירבי (אם המניע שלה הוא פרסום).

אני לא מאמין ולא אאמין לרגע לסיפורים על "בכירים שאנסו" ללא ראיות מוצקות. אני בטוח לחלוטין שהרוב המוחלט של מקרים בהם בכיר מקיים יחסים עם עובדת הכפופה לו (אגב, מישהו מכיר מילה אחרת, שאין לה קונוטציה שלילית בהקשר הזה?) אינם מהווים אונס לא בגרסה הכוחנית (שימוש בכוח פיזי) ולא בגרסה הכוללת ניצול יחסי מרות ("רוצה קידום\להמנע מפיטורין? בואי למיטה"), אלא מדובר בקשר תמים ששני הצדדים היו מעוניינים בו שלא עלה יפה במקרה הטוב, ובנסיון של האישה להתקדם דרך המיטה ביוזמתה במקרה הרע.

יצא לי לדבר על הנושא הזה עם הורי, שבצעירותם חיו בחברה שונה מאוד מהחברה הישראלית כיום, כשחוקים הקשורים להטרדה מינית\אונס לא כללו שום דבר בערך פרט לאונס בכוח פיזי או יחסים עם קטינות. אפשר היה לצפות שמה שמוגדר כיום כהטרדה מינית במקום העבודה יקרה בכל פינה ממש, לא? אבל ממה שהם ראו בסביבתם אז (בעבודה, באקדמיה), מקרים בהם בכירים כלשהם ניצלו את עמדתם לכפיית יחסים על נשים היו הרבה יותר נדירים ממקרים שבהם נשים ניצלו ברצון רב את מיניותן כדי להתקדם בחיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...