לא קולט את הצורב בהתקנת ווינדווס - עמוד 3 - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לא קולט את הצורב בהתקנת ווינדווס

Xiaomi

Recommended Posts

אולי "זה לא הגיוני שלא ניתן להתקין על מחשב חדש בלי שתהיה גישה למחשב אחר."

אבל זאת עובדה !!

נסה להגדיר בביוס שהסאטא יעבוד במצב IDE .

ובמצב שאין כלים ואין חברים ואין שכנים וגם הידע לא מספיק אז פונים לטכנאי/מעבדה להתקנה.

אם אני אצרוב על דיסק את מה שאמרתם להוריד זה בסדר או שחייב ב usb

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 49
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

ניסית את כל מה שכתבנו קודם? האם הדיסק הקשיח מזוהה בכלל בביוס?

בעיקרון אתה צריך להוריד את הקובץ, לפתוח אותו/לחלץ ממנו את הדרייבר, שאותו יש לשים על CD או DoK שתוכנת ההתקנה כן מזהה.

@Ivan

פעם היית מקבל דיסקט עם הדרייבר המתאים כאשר היית קונה לוח. נכון, היום לאף אחד (כמעט) אין כונן דיסקטים, אבל קשה לי להאמין שאתה לא מקבל את הדרייבר המתאים בכלל. תאר לך מצב שבו מישהו שגר במקום מבודד (אין מישהו קרוב) קונה מחשב חדש לגמרי (מחשב ראשון), עם חוקית, והוא לא יכול לעשות כלום עם המחשב בגלל שהיצרן לא טרח לצרף את הדרייבר המתאים. אם אכן זה המצב, אז צריכה לקום צעקה גדולה נגד יצרן הלוחות (ואולי אף תביעה נגדו), שכן בשום מקום לא כתוב שהפעלת מחשב חדש מותנית בכך שלמשתמש יש גישה למחשב אחר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ניסית את כל מה שכתבנו קודם? האם הדיסק הקשיח מזוהה בכלל בביוס?

בעיקרון אתה צריך להוריד את הקובץ, לפתוח אותו/לחלץ ממנו את הדרייבר, שאותו יש לשים על CD או DoK שתוכנת ההתקנה כן מזהה.

@Ivan

פעם היית מקבל דיסקט עם הדרייבר המתאים כאשר היית קונה לוח. נכון, היום לאף אחד (כמעט) אין כונן דיסקטים, אבל קשה לי להאמין שאתה לא מקבל את הדרייבר המתאים בכלל. תאר לך מצב שבו מישהו שגר במקום מבודד (אין מישהו קרוב) קונה מחשב חדש לגמרי (מחשב ראשון), עם חוקית, והוא לא יכול לעשות כלום עם המחשב בגלל שהיצרן לא טרח לצרף את הדרייבר המתאים. אם אכן זה המצב, אז צריכה לקום צעקה גדולה נגד יצרן הלוחות (ואולי אף תביעה נגדו), שכן בשום מקום לא כתוב שהפעלת מחשב חדש מותנית בכך שלמשתמש יש גישה למחשב אחר.

איך אני יכול לדעת אם הצורב מזוהה בביוס ולאיזה קובץ צריך לחלץ את הדרייבר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@Ivan

מה לכל ה... :)

מי אמר שצריכים פלופי? עוד בתקופתServer 2003/Windows היית יכול ללחוץ על F7 במהלך ההתקנה ולהתקין device driver של בקר איחסון.

כמה שרתים עם בקרי RAID יצא לי להתקין ככה...

אף אחד לא צריך לצעוק ואיך הגעת פה לחוקיות של רשיון מערכת הפעלה? לא רציני לכתוב דברים כאלו בשביל מומחה בפורום. :)

פשוט צריך לעשות מחקר לפני שניגשים להתקין משהו ואפילו אולי לפתוח את הדוקומנטציה של החומרה שקנית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מי אמר שצריכים פלופי? עוד בתקופתServer 2003/Windows היית יכול ללחוץ על F7 במהלך ההתקנה ולהתקין device driver של בקר איחסון.

אף אחד לא צריך לצעוק ואיך הגעת פה לחוקיות של רשיון מערכת הפעלה? לא רציני לכתוב דברים כאלו בשביל מומחה בפורום. :)

פשוט צריך לעשות מחקר לפני שניגשים להתקין משהו ואפילו אולי לפתוח את הדוקומנטציה של החומרה שקנית.

אני רואה את הכונן אבל שאני בוחר בו זה אומר לא נמצאו מנהלי התקנים חתומים ודא שמדיית ההתקנה מכילה את מנהלי ההתקנים המתאימים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לחלץ לזיפ ?

ההפך.

את זיפ מחלצים לקבצים רגילים ואותם מעלים על הדוק. מן הסתם זאת תהיה תיקיה.

זה בסדר אם אשים את הקובץ על דוק שיש שמה דברים או שצריך שהוא יהיה ריק?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מי אמר שצריך פלופי? אני בסה"כ אמרתי פעם (בעבר, לפני הרבה זמן) הלוחות היו מגיעים עם דיסקט לדרייבר דומה (בתקופה שבה בקר ה SATA היה חדש ומערכת ההפעלה לא זיהתה כוננים שמחוברים אליו בזמן ההתקנה).

בנוסף אמרתי שזה לא הגיוני שהוא לא יקבל את הדרייבר הזה לבקר ה SATA בכלל עם הלוח. למעשה סביר להניח שהוא כבר קיים על הדיסק שהוא קיבל עם הלוח, ופשוט צריך לנווט אליו בזמן ההתקנה (בנקודה שבה בוחרים להתקין נוספים, עם F7). בכדי להמחיש עד כמה זה לא הגיוני, תיארתי תרחיש דימיוני קיצוני שמראה כמה זה לא הגיוני.

@Xiaomi

אם יש לך גישה למחשב אחר, פשוט הורד את הקובץ שצויין, תפעיל אותו ותחלץ ממנו את הדרייבר. תעתיק את הדרייבר ל DoK ותכניס אותו למחשב החדש. בזמן התקנת מערכת ההפעלה תהיה לך אפשרות להתקין נוספים (אני לא בטוח אם צריך ללחוץ על F7 או שצריך ללחוץ על כפתור כלשהו במסך עם העכבר), ופשוט תנווט לדרייבר. לאחר מכן מערכת ההפעלה אמורה לזהות את הדיסק הקשיח.

אם אתה פועל כך, תוודא שבביוס ה SATA Mode Selection הוא AHCI ולא IDE, וכמו כן תוודא שכל חיבורי ה SATA (פורטים 0 עד 5) מופעלים (enabled).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מי אמר שצריך פלופי? אני בסה"כ אמרתי פעם (בעבר, לפני הרבה זמן) הלוחות היו מגיעים עם דיסקט לדרייבר דומה (בתקופה שבה בקר ה SATA היה חדש ומערכת ההפעלה לא זיהתה כוננים שמחוברים אליו בזמן ההתקנה).

בנוסף אמרתי שזה לא הגיוני שהוא לא יקבל את הדרייבר הזה לבקר ה SATA בכלל עם הלוח. למעשה סביר להניח שהוא כבר קיים על הדיסק שהוא קיבל עם הלוח, ופשוט צריך לנווט אליו בזמן ההתקנה (בנקודה שבה בוחרים להתקין דרייברים נוספים, עם F7). בכדי להמחיש עד כמה זה לא הגיוני, תיארתי תרחיש דימיוני קיצוני שמראה כמה זה לא הגיוני.

@Xiaomi

אם יש לך גישה למחשב אחר, פשוט הורד את הקובץ שצויין, תפעיל אותו ותחלץ ממנו את הדרייבר. תעתיק את הדרייבר ל DoK ותכניס אותו למחשב החדש. בזמן התקנת מערכת ההפעלה תהיה לך אפשרות להתקין נוספים (אני לא בטוח אם צריך ללחוץ על F7 או שצריך ללחוץ על כפתור כלשהו במסך עם העכבר), ופשוט תנווט לדרייבר. לאחר מכן מערכת ההפעלה אמורה לזהות את הדיסק הקשיח.

אם אתה פועל כך, תוודא שבביוס ה SATA Mode Selection הוא AHCI ולא IDE, וכמו כן תוודא שכל חיבורי ה SATA (פורטים 0 עד 5) מופעלים (enabled).

זה אפשרי לעשות את זה אם דיסק או לא ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...