לא יודע מה ללמוד. למישהו יש התנסות או מכיר את התואר בטכנולוגיות אינטרנט בבר אילן? - לימודים והצעות עבודה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לא יודע מה ללמוד. למישהו יש התנסות או מכיר את התואר בטכנולוגיות אינטרנט בבר אילן?

yoni_h

Recommended Posts

טוב, אז המצב שלי הוא כזה:

אני כבר המון זמן מנסה להיסגר על איזה תואר אני רוצה לעשות ולא מצליח להגיע למסקנה חד משמעית.

הבעיה איתי היא שאין לי תחום שאני מרגיש שהוא ממש ממש מעניין אותי או שאני מתחבר אליו, חוץ מערבית, ולכן קשה לי לבחור איזה תואר אני רוצה לעשות.

ברירת המחדל שלי היא לעשות תואר בערבית, כי זה משהו אני אוהב וטוב בו, אבל בגלל אפשרויות התעסוקה המצומצמות מאד בתחום החלטתי שאני חייב לשלב עם זה/לעשות תואר אחר לגמרי שיהיה פרקטי יותר.

יש לי עניין בתחום המחשוב, , פתרון תקלות וכו' אבל לא ברמה של לעשות תואר במקצועות כמו מדעי המחשב/הנדסה למיניהם, גם כי אין לי נתונים מספיקים וגם כי אני חושב שהם גדולים עליי מבחינת המתמטיקה והעומס.

אז בסוף הגעתי לתואר במחלקה ללימודי מידע בבר אילן בהתמחות בטכנולוגיות שמציע דרישות סף נמוכות למדי ומשלב בתוכו תכנים שקשורים לעולם האינטרנט וכדומה. ועכשיו אני חושב לבחור בו מתוך המחשבה שהתואר הזה יוכל אולי לפתוח לי בעתיד דלתות נוספות בתחומים אחרים ואפשרויות תעסוקה נוספות.

אני יודע שהוא לא מכשיר לתחום ספציפי או נותן מקצוע, אבל אולי זה באמת יוכל לפתוח לי אפשרויות אחרות. כאן אני פונה אליכם במטרה לשמוע מה דעתכם בעניין בכלל ועל התואר הזה בפרט. האם אתם מכירים אנשים שעשו את התואר? אילו אפשרויות תעסוקה עומדות בפני בוגרי התואר? האם אתם חושבים שעדיף לי לשלב אותו עם ערבית כאשר ערבית יהיה בתור חוג משני? לוותר על התואר?

אעריך מאד את עזרתכם, בתקווה שאוכל להגיע כבר להחלטה סופית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 חודשים מאוחר יותר...
  • 2 שבועות מאוחר יותר...

מה אתה רוצה לעשות בחיים? ללמוד ערבית זה רק טוב אם אתה רוצה להיות מורה וגם פה אתה בעמדה נחותה אל מול כל העברים בישראל. על מנת להבטיח לעצמך עתיד כלכלי, צריך ללמוד מחשבים. כל שאר התארים זה לפי הרגש ולפי מה שתרצה ללמוד תואר שני..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"

ש לי עניין בתחום המחשוב, , פתרון תקלות וכו' אבל לא ברמה של לעשות תואר במקצועות כמו מדעי המחשב/הנדסה למיניהם, גם כי אין לי נתונים מספיקים וגם כי אני חושב שהם גדולים עליי מבחינת המתמטיקה והעומס.

"

בן כמה אתה ?

למה אתה חושב שלא תוכל לשפר ציונים ?

אולי או IT כלשהו ? (לא חייב תואר)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני עוד מעט בן 24.

בפסיכומטרי סבלתי מכל רגע, זה פשוט לא בשבילי, בעיקר העניין של הלחץ והעמידה בזמנים ובכלל כל התחום של המתמטיקה. בגלל זה אני נמנע מלעשות שוב את המבחן הארור הזה חח.

טכנאי מחשבים לדעתי זה בזבוז זמן. אין לאן להתפתח בזה, ואין הרבה עבודה בתחום הזה. אולי כעצמאי, אבל להבנתי השוק מוצף בכאלה וקשה להשתלב.

אחת הבעיות אצלי היא שנראה לי שאני מחפש חיים קלים מדי. לא בא לי ללמוד לתואר קשה ולקרוע את עצמי כל יום בלימודים מהבוקר עד הלילה, ולא בא לי שתהיה לי שגרת חיים כמו של איש הייטק שעובד מוקדם בבוקר עד שעות מאוחרות בערב/לילה.

עבודה ב-IT לא מצריכה תואר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז תקח את הזמן, תעבוד בעבודת מינימום שיאנסו אותך בה ואז או שיופיע לך הרצון או שתתרגל לעבודות כאלה. הרבה ממליצים פה לעבוד ב-הלפדסק ומשם להתפתח, בפאן הזה אני לא יכול לייעץ לך, אני כן יכול לייעץ לך בתחומיי לימוד הומניים.. רק שתדע שלרוב תארים הומאניים קשים יותר מריאליים בהיקף העומס לכן חיים קלים לא יהיו לך בלאו הכי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם מתכנת עובד בתחום ה IT בעקרון (לפחות חלק מהמתכנתים). סתם מעוותים את המונח הזה.

יש תפקידים מסויימים ב IT, מן הסתם תפקידי טכנאי/"אחראי" למינהם, אשר רוב רובם המוחלט של העוסקים בהם הם חסרי תואר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז תקח את הזמן, תעבוד בעבודת מינימום שיאנסו אותך בה ואז או שיופיע לך הרצון או שתתרגל לעבודות כאלה. הרבה ממליצים פה לעבוד ב-הלפדסק ומשם להתפתח, בפאן הזה אני לא יכול לייעץ לך, אני כן יכול לייעץ לך בתחומיי לימוד הומניים.. רק שתדע שלרוב תארים הומאניים קשים יותר מריאליים בהיקף העומס לכן חיים קלים לא יהיו לך בלאו הכי

יותר עמוסים ממדעי המחשב/הנדסה?!

מה אתה יכול לייעץ לי בנוגע לתארים הומניים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב תלוי באיזה מקצוע אבל בגדול כן.

הבעיה הכי גדולה של תארים מתמטיים היא המתמטיקה אבל אם יש לך ראש לזה, התואר זז יחסית חלק. החומר יותר מרוכז אבל אתה צריך לדעת ולהבין מה אתה עושה

בתארים הומאניים יש לך היקף מטורף של לימודים (לפעמים 1000 + עמודי קריאה למקצוע) ותצטרך לשבת על התחת ימים כלילות ולקרוא חומר אשר ברובו משעמם

בתארים ריאלים הציונים פחות משנים (למיטב הבנתי כל עוד יש לך 80+ זה סבבה) אלא בעיקר הניסיון

אם אתה מסיים תואר הומאני עם ממוצע של 80, לא עשית כלום. יש לך עוד מליונים כמוך שסיימו עם ממוצע גבוה יותר.ומעסיקים מסתכלים על שילוב של נסיון וציונים (סיימתי עם ממוצע של 90 + וזה עלה לי בדם ויזע)

ואז מגיעה האמת המרה שאלא אם כן יסדרו אותך או שהיית בר מזל והצלחת להשתחל לאיזה ארגון, סביר להניח שתצטרך להמשיך לתואר שני. גם אם תסיים תואר שני זה לא מבטיח לך עבודה טובה או עבודה בכלל. לרוב יש לך עוד מסלול של שנה-שנתיים של עבודה בחברת השמה או דרך חברת השמה במשכורת ממש לא מרשימה ורק אז יהיה לך בכלל מה להציע בשוק.

זה לא כיף ל התקרב לגיל שלושים ולגלות שאתה מרוויח בסביבות המינימום עם שני תארים ביד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחת הבעיות אצלי היא שנראה לי שאני מחפש חיים קלים מדי. לא בא לי ללמוד לתואר קשה ולקרוע את עצמי כל יום בלימודים מהבוקר עד הלילה, ולא בא לי שתהיה לי שגרת חיים כמו של איש הייטק שעובד מוקדם בבוקר עד שעות מאוחרות בערב/לילה.

עבודה ב-IT לא מצריכה תואר?

לך תלמד חינוך עם תעודת הוראה, לא משנה באיזה תחום.

תנאים טובים בעבודה, ביקוש עצום כל הזמן, לימודים קלים יחסית עם תנאי קבלה נוחים...

השאלה היחידה היא אם אתה מסוגל לעמוד מול כיתה וללמד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

או להרוויח מינימום כל החיים... לא ראית את הפרק של רמזור? מקבצי נדבות עושים יותר ממורים
"רמזור" לא בדיוק משקף את המציאות.

מדברים הרבה על המשכורות המגוחכות של מורים, ובמידה מסוימת זה נכון, במיוחד למורים מתחילים. אבל מורים צוברים ותק ותנאים, כך שהמינימום זה ממש לא כל החיים (להבדיל מעבודות שחורות ששם זה כן כל החיים). באיזשהו שלב המשכורת נהיית סבירה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זו סתם הגזמה. אמא שלי מורה. מרוויחה אומנם סכום נמוך בהתחשב בכמות הניסיון וברמת המקצועיות שלה. מצד שני - המון אנשים במצב לא כזה שונה מזה במשק.

עובדים נטו מעט שעות (גם אם משלימים די הרבה בבית), יש חופשים מכובדים, יש תנאים סוציאלים לעילא. זה לא כזה רע. כמובן שהאופי צריך להתאים לזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תבדוק כמה מרוויח היום מורה מתחיל, עם כל התוכניות החדשות שלהם. ברוטו של 8-10 זה ממש לא רע. בטח כשאתה מחשב את שעות העבודה הנוחות, חופשים שליש מהזמן, וכו'.

לא הכל ורוד, הם עובדים קשה מאוד, וה"לקוחות" לא אידיאליים, אבל זה יכול להיות אחלה כיוון עבורך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אמא שלי מורה ואני יכול להגיד לך שהיא מרוויחה אפילו יותר - לדעתי משהו כמו 11-12 נטו. אבל היא כבר קרובה לגיל פרישה, עם תואר שני ותעודת הוראה, עשתה את כל גמולי ההשתלמות האפשריים, מכינה לבגרות, מדריכת מורים, הייתה מחנכת ורכזת חברתית בעבר, ובעלת נסיון רב בערך בכמעט כל דבר שקשור לתחום הזה. מורים מתחילים בהחלט מרויחים פחות, אבל היום עם התוכניות החדשות של משרד החינוך זה מעלה להם את המשכורת יחסית לעבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...