עד כמה OC למעבד יעיל במשחקים? - עמוד 2 - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עד כמה OC למעבד יעיל במשחקים?

CyberBot

Recommended Posts

איך אני אוהב אנשים ששואלים שאלה מבלי לספק את כל המידע הדרוש, וכשרומזים להם שאין מספיק מידע הם מתעצבנים ומגיבים ב"אם אתה לא יודע אל תענה".

ביצועים במשחקים תלויים בכמה דברים, והמעבד הוא רק אחד מהם. במשחקים הספציפיים בהם המעבד הוא הגורם המגביל עבור המערכת הספציפית שלך וההגדרות שתחתיהן אתה מנסה לשחק, OC למעבד עשוי לשפר את הביצועים באופן משמעותי מאוד. במשחקים אחרים, בהם המעבד אינו הגורם המגביל השיפור יהיה אפס עגול.

אני לא רואה שום הצדקה כיום לשדרג מעבד I5 גם אם הוא מלפני 2 דורות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כאחד שבדק את הנושא, ועדיין מחזיק ב-i5 760

אני דווקא שייך למחנה השני, אני חושב שהמהרת i5 760 וחיזוק שלו ב-25-30% יוכלים בהחלט לתרום לחלקות במשחקי מחשב חדשים רבים.

לא צריך להשקיע מעבר לאיזור ה-130-150 שקלים גם לקירור בשביל לבצע שלו מ-2.8 לאיזור 3.6-3.8, תלוי ביכולת.

פותח הדיון, רציתי לדרבן אותך לעשות כדי שתוכל לראות את השיפור בעצמך. זה מצבים שמשתנים בין מחשב למחשב אבל שיפור נראה בבירור קיים במקרים רבים במעבד הזה.

תאמין לי אם היית אומר מהתחלה שזה היה עוזר הייתי רץ עכשיו לקנות :xyxthumbs:

תודה

אגב יש לך במקרה את אותו לום אם? אני שואל כי אולי אפשר להעביר לי את הפורופיל OC ואני ישים אותו אצלי ....:character0009:

- - - תגובה אוחדה: - - -

איך אני אוהב אנשים ששואלים שאלה מבלי לספק את כל המידע הדרוש, וכשרומזים להם שאין מספיק מידע הם מתעצבנים ומגיבים ב"אם אתה לא יודע אל תענה".

ביצועים במשחקים תלויים בכמה דברים, והמעבד הוא רק אחד מהם. במשחקים הספציפיים בהם המעבד הוא הגורם המגביל עבור המערכת הספציפית שלך וההגדרות שתחתיהן אתה מנסה לשחק, OC למעבד עשוי לשפר את הביצועים באופן משמעותי מאוד. במשחקים אחרים, בהם המעבד אינו הגורם המגביל השיפור יהיה אפס עגול.

אני לא רואה שום הצדקה כיום לשדרג מעבד I5 גם אם הוא מלפני 2 דורות.

איזה עוד מידע אתה רוצה?

כל המפרט רשום בצד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשמע, אם גם לקרוא אתה לא יודע, זה כבר מעבר ליכולתי לעזור.

...במשחקים הספציפיים בהם המעבד הוא הגורם המגביל עבור המערכת הספציפית שלך וההגדרות שתחתיהן אתה מנסה לשחק...
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כבר הספיקו לעבור בחזקתי P7P55D \ EVO \ DELUXE. בכולם היא אותו התהליך, ההגדרות אותן הגדרות והביוס אותו ביוס

כרגע יש לי P7P55D Deluxe. כל מה שחשוב לזכור הוא הדברים הבסיסיים שבהמהרה:

העלאת באס לערך רצוי בשימוש מכפלה מקסימאלית

שמירה על תדר סופי סטוק או נמוך מסטוק

ביטול C1E, EIST וטורבו

נעילת מתחים בביוס על סטוק או אוטו (גם בסדר לאוברקלוק שכזה)

ושינוי של מתח VCORE בהתאם ליציבות.

היו לא מעט דיונים בנושא כאן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ביטול C1E, EIST וטורבו
טורבו לא יודע (מעולם לא התעסקתי בOC למעבד עם טורבו), אבל לגבי EIST וC1E - לא הייתי מבטל. זה לא באמת הכרחי. אולי במצבים מסוימים EIST/C1E יגבילו אותך קצת, אבל לא מצאתי עדויות להבדלים משמעותיים, והייתי מעדיף את החסכון בחשמל והחום.
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חוסר היציבות, כפי שאני מבין, נובע מהבדלי מתח. יכול להיות שהמתח המלא מספיק למהירות המלאה, אך המתח המופחת לא מספיק למהירות המופחתת.

באופן תאורטי, העלאה נוספת של המתח המלא תפצה על כך. ואז נשאלת השאלה - מה עדיף למעבד לטווח הארוך: לעבוד 100% מהזמן במהירות מלאה ובמתח X, או חלק מהזמן במהירות מלאה ומתח X+קצת וחלק מהזמן במהירות מופחתת ומתח נמוך משמעותית.

זה תלוי גם כמה קרובים לטמפרטורות המקסימליות המקובלות כשעובדים במתח X. אם קרובים מאוד, אז העלאה נוספת של המתח לא כדאית, כי היא לכשעצמה עשויה לגרום לחוסר יציבות עקב התחממות יתר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...