עזרה עם הרשאות על שיתוף Samba - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה עם הרשאות על שיתוף Samba

Ghtm

Recommended Posts

אהלן

יש לי בבית מחשב שמתפקד בתור שרת, הוא מריץ עליו 12.04 ומשתף שני שיתופים לשאר העמדות בבית, כולן .

ניסיתי להעניק הרשאות בצורה הבאה: משתמש אחד בשבילי, שיש לו הרשאות מלאות לשני השיתופים, ומשתמש נוסף בעזרתו אני מחבר את כל שאר בני הבית, עם הרשאות מעט פחות מתירניות.

כדי לעשות את זה יצרתי לעצמי משתמש, שהוא הבעלים של שתי התיקיות, ומקבל את ההרשאות, ומשתמש נוסף לשאר המשפחה. יצרתי קבוצה אליה הכנסתי את המשתמש של המשפחה והגדרתי אותה עבור התיקיות עם ההרשאות המתאימות. כשאני מנסה להתחבר עם המשתמש שלי אין שום בעיה, אבל כשאני מנסה לגשת לאחד השיתופים באמצעות המשתמש המשפחתי הוא מקבל Access Denied.

כדי לנסות למצוא את מקור התקלה הכנסתי את המשתמש המשפחתי לקבוצה שנוצרה ע"י המערכת למשתמש שלי והגדרתי אותה כקבוצה עבור השיתופים - מה שפתר את הבעיה. השאלה עכשיו היא בעצם, איך אני גורם להרשאות לעבוד גם אם המשתמש המשפחתי לא יהיה חבר בקבוצה של המשתמש החזק, שלי?

בתמונה הזו אפשר לראות את שני השיתופים עם ההרשאות שלהם כרגע (backups ו-files), ככה שהם עובדים, ואת ההגדרה של השיתופים ב-smb.conf.

Untitled.png

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...