שרשור ראוטרים שמתנגש עם הצפנה - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שרשור ראוטרים שמתנגש עם הצפנה

efishams

Recommended Posts

שלום,

לפני מספר ימים עברתי מהוט לבזק.

תצורה ההתקנה שהייתה עד כה בהוט:

TP-LINK ששימש כראוטר ראשי עם הצפנה פעילה + TP LINK WR941ND ששימש כ-BRIDGE, שעבד בצורה מוצלחת עם הצפנה זהה.

עם המעבר לבזק, הותקן ראוטר חדש DLINK 2760U, במקום המודם והראוטר של הוט.

כעת, השרשור מהראוטר של לראוטר שהוא BRIDGE מצליח רק כאשר ההצפנה בשניהם אינה פעילה.

בעת הפעלת הצפנה (זהה בשניהם כמובן), ה-BRIDGE אינו מאפשר התחברות אליו.

ניסיתי לשנות בין סוגי הצפנה בשניהם במקביל, אך ללא הצלחה.

תופעה נוספת: כשההצפנה ב-BRIDGE פעילה, אינני מצליח להיכנס לדף ההגדרות שלו דרך הדפדפן:

מתקבל הודעה "לא ניתן להתחבר" (win 8.1). מוצעת לי אופציה ללחוץ על לחצן ה-QSS אך גם זה לא עזר.

ניסיתי לקרוא לא מעט מדריכים, אך הבעיה עדיין קיימת.

אשמח לקבל עצות ועזרה בנושא.

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אמרת שיש לך ראוטר טיפילינק ראשי וראוטר טיפילינק ברידג'

אם חיברת את הברידג' לראוטר של בלי הטיפילינק הראשי, תגדיר AP ללא DHCP ותתן לראוטר כתובת מתוך הרשת 10.0.0.0/24

אפשרות נוספת, זה באמת להגדיר את הנתב של כמודם ולהחזיר את הראוטר הראשי שיתפקד כראוטר ראשי ולחבר אליו את הברידג' כמו שהיה לפני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפרט שוב את התצורה הקיימת:

הראוטר + מודם הראשי הוא של .

הראוטר המשני הוא TP LINK ברידג'.

המימסור ביניהם מצליח ועובד יופי, אך רק כאשר האבטחה אינה פעילה מבוטלת בשניהם.

ברגע הפעלתה מתרחשות 2 תופעות:

1. לא ניתן להתחבר לרשת של הברידג'

2. לא ניתן להיכנס למסך הקינפוג שלך הברידג' ויש צורך בביצוע RESET מלא לנתב, כדי להגדיר הכל מהתחלה.

מה אינו בסדר בהגדרה?

(אגב, עם HOT ההצפנה הייתה פעילה והגלישה עבדה טוב ועם אותו של הברידג', כך שהדבר אמור לעבוד).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הטיפילינק מתחבר לראוטר של בצורה אלחוטית או קווית?

הטיפילינק עם קושחה מקורית או צד שלישי?

אתה אומר שכשאתה מפעיל את ההצפנה בברידג' אתה לא מצליח להתחבר אליו, אם הברידג' בלי הצפנה אתה כן מצליח?

אתה גם אומר שאחרי הפעלת הצפנה בברידג' אתה לא מצליח להכנס להגדרות שלו, אבל אתה לא מתחבר לרשת ככה שאתה לא אמור להצליח. אם מדובר במחשב קווי שמנסה להגיע להגדרות תוודא ששינית את הכתובת של הברידג' לכתובת מתוך הרשת 10.0.0.0/24 ושהוא לא נשאר על כתובת ישנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה-TPLINK שמהווה ברידג' מחובר למודם-ראוטר של אלחוטית.

ה-TPLINK עם קושחה מקורית והוא תפקד מצוין כברידג' עד לפני כשבוע, אז עברתי מהוט לבזק.

אכן לאחר הפעלת הצפנה בברידג' אינני מצליח להתחבר אל הרשת האלחוטית שלו וכמובן גם לא להיכנס לדף הקינפוג שלו אלחוטית.

אם ההצפנה מבוטלת - ניתן לגלוש דרכו יופי.

מה עלול לגרם לבעיה זו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

OK, תודה. יש התקדמות עפ"י ההצעה האחרונה:

הותקנה שוב גרסה הקושחה העדכנית ביותר.

1. איפסתי את הטיפילינק והגדרתי הצפנה WPA2-PSK. ניתן להתחבר לרשת ולגשת למסך הקונפיג.

2. לאחר מכן הפעלתי את מצב ה-WDS ללא אבטחה(סיסמה) והצפנה עבור WDS. גם אז הצלחתי להתחבר לרשת ולגשת למסך הקונפיג.

3. לאחר מכן הפעלתי הצפנה ל-WDS עם סיסמא מסוג WPA2-PSK (כדי שניתן יהיה לגלוש באינטרנט) - והעסק הפסיק לעבוד. לא ניתן להתחבר לראוטר.

הסיסמה שהגדרתי נכונה.

שני הראוטרים מקונפגים על ערוץ 4.

סוג האבטחה עבור WDS זהה לסוג האבטחה שבראוטר הראשי של , וכמובן גם הסיסמא (בתמונה המצורפת ההצפנה אינה פעילה).

מה עלול לגרום לבעיה?

[ATTACH=CONFIG]5128[/ATTACH]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תבדוק מה קורה אם אתה מחבר את ה-WDS עם הצפנת WEP.

אני כבר יגיד שאם זה עובד, האפשרות שיש לך בתצורה הנוכחית לעבוד עם wpa זה רק להתקין קושחה צד שלישי על הטיפילינק ולקוות שזה יעבוד עם הגדרה של wds-station.

אם זה לא עובד, זה כנראה בגלל אי תאימות בין כרטיסי הרשת שבציוד. אין סטנדרט ל-WDS ולכן יש הרבה בעיות לחבר בין כרטיסי רשת של יצרנים שונים.

הפתרון במקרה הזה יהיה כמו שנאמר בהתחלה. להגדיר את הנתב של כמודם בלבד. להחזיר את הראוטר הראשי שיתפקד כראשי ולחבר את ה-WDS עם הטיפילינק השני. לשניהם יש כרטיס של atheros

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ניסיתי לעבוד ב-WEP ולצערי זה לא עובד.

לכן, אני מתכוון להגדיר את הנתב של כראוטר בלבד ולהחזיר את הראוטר טיפילינק הראשי שיתפקד כראשי עם WDS מול הטיפילינק השני.

מכאן אני נואש... :-(

אילו הגדרות צריך לעשות במודם של ואילו בראוטר טיפילינק הראשי?

אני מבין שצריך לחבר ביניהם עם כבל רשת.

ואת המודם של אני יודע להעביר למצב מודם בלבד (האם חובה? אפשר להשאיר אותו עדיין כמודם וראוטר, רק שהרשת האלחוטית שלו תהיה ללא שימוש?)

אשמח לקבל את עזרתכם האדיבה.

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שום דבר לא חובה.

אתה יכול להשאיר את הציוד של כמודם/ראוטר ואתה יכול גם להשאיר את הרשת האלחוטית עובדת תחת שם אחר.

אבל עם זה גם יכולות להיות תקלות שונות ויש לך עוד מקור לתקלות.

אם אתה מגדיר את הציוד של כמודם הוא שקוף לגמרי ולא צריך להגדיר בו שום הגדרה נוספת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...