עזרה - מגן ברקים או אל פסק? - עמוד 2 - ספקים ומארזים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה - מגן ברקים או אל פסק?

Joseph Peretz

Recommended Posts

קצת באיחור, אבל הזכרת את עניין המפסק שיש על השקעים. הזכיר לי משהו שרציתי לברר..

בסופה שהייתה בתחילת החורף, היו הרבה הפרעות בחשמל. והתלבטתי אם לנתק את כבל ספק המחשב מהחשמל לגמרי או פשוט להוריד את המפסק שיש על הספק.. מה אתה אומר על זה?

עוד עניין, אתה אומר לא לשים את המזגן והמחשב על אותו שקע דווקא (אני שואל בהנחה שאין מגן מתח..)? אם בחרתי שקע שמגיע בארון החשמל לאותו שלטר עליו יושב גם המזגן??? (אני מתכוון שאספקת החשמל ביתנו מחולקת ל3 או 2, לא מכיר את המונחים המקצועיים..)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המפסק מאחור על הספק מנתק את 1 מהחוטים בכבל של כניסת המתח לספק. כיבוי המפסק הזה נותן הגנה דיי באותה רמה כמו ניתוק מהחשמל. אבל מה תעשה אם המסך וכו ? פס שקעים שיש לו מפסק מאפשר לך לנתק את הכול אם מפסק 1

המזגן יוצר מכת מתח כשמנתקים לו את המתח מבחוץ. למשל אם כשהמזגן עובד תוציא את התקע שלו מהחשמל, באותו רגע תיווצר מכת מתח. המכה תצא מהמזגן ותלך "אחורה" בכבל, במקרה הזה היא תצליח להגיע עד לתקע שהוצאת מהחשמל

במקרה הכללי, המכה תתפשט לכל מה שעדיין מחובר ביחד אם המזגן אחריי כיבוי המתח. אם למשל מזגן ומחשב מחוברים מאותו שקע על ידיי מפצל והמפצל נמשך מהשקע, בשנייה שהמפצל בחוץ המזגן והמחשב עדיין מחוברים ביניהם דרכו ולכן המכה תגיע למחשב. כך גם אם הם מחוברים על אותו מפסק בלוח והמפסק הזה קופץ (כי הם עדיין מחוברים ביניהם דרך החוטים בקירות באותו חדר שהחשמל שלו קפץ), וכן הלאה

הפתרון הרצוי הוא להפריד את המזגן והמחשב למפסקים שונים מהלוח. אם לא ניתן אז לפחות על שקעים שונים (אם יש). ולנסות למנוע העמסת יתר שתגרום למפסק בלוח לקפוץ וליצור את מכת המתח

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא יספוג משהוא, אבל ממש לא בהכרח את הכול

החלק המשמעותי של הפתרון הוא לא המגן אלא לוודא שלא מעמיסים את המעגל בצורה שיכולה לגרום לקפיצת המפסק בלוח, ושהמעגל עצמו תקין (בלי תקעים שלא מחזיקים כמו שצריך בשקע, חיבורים בעייתיים בקירות וכו - דברים כאלה יכולים לגרום לנפילות מתח קטנות ולא מורגשות שמביאות מכות מתח)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...