עזרה - מגן ברקים או אל פסק? - ספקים ומארזים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה - מגן ברקים או אל פסק?

Joseph Peretz

Recommended Posts

שלום לכולם,

אני מתלבט איזה מוצר לקנות שיגן על וTV מהפסקות חשמל/מתחים של חשמל וכל מיני.. כרגע יש 2 מוצרים שעוזרים להגן את הדברים האלו שזה מגן ברקים ואל פסק, אז אני שואל שאיזה מוצר כדאי לי לקנות בשביל וTV?

עד עכשיו, המליצו לי לקנות מגן ברקים כי הוא יותר מתאים לPS4 וTV ואמרו שאין צורך לבזבז הרבה כסף על אל פסק כי הוא יותר מותאם למחשבים כי בתוך אל פסק יש סוללה שיתן כמה דקות לאחר הפסקת חשמל וזה לטובת אנשים שמשתמשים במחשב כי הם יכולים לגבות את הדברים וכל מיני.. אך אצל אין מה לגבות כי זה רק משחקים. אז אני אשמח לדעת מה אתם ממליצים לי לקנות, בין אם זה מגן ברקים או אל פסק לPS4 וTV.

גם אם זה לא קשור לכאן (כי אני שם לב שזה למחשבים), אך אשמח שתעזרו לי.. כי אני לא יודע למי לפנות בשביל לקבל את העזרה הזאת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שאמרו לך, UPS נותן זמן עבודה מהסוללה, מגן ברקים פשוט מנתק את המתח (בפתאומיות)

מבחינת הגנה, מת ההגנה של UPS זול (לא high end ולא online) ומגן ברקים היא דומה. כנגד ברקים לאף אחד מהם אין סיכוי. כנגד תופעות משניות במערכת החשמל (נחשולים קטנים יותר) ודברים כמו מתח גבוה / נמוך, נפילות וכו' תלוי במה המגן מכיל

אם אתה מחפש מגן שקע שייתן הגנה אני ממליץ על Q protectors VDP (הם מייצרים את VDPS להגנה על אלקטרוניקה אבל ל VDP יש השהיה ארוכה יותר וזה נראה לי עדיף)

חוצמזה, האם אתה מחפש מגן בגלל נפילות מתח שקורות אצלך ? אם כן, יכול להיות שיש תקלה אצלך (חיבור לא מהודק שמתחמם ונשרף איפה שהוא בקיר למשל), במקרה כזה אתה צריך לא מגן אלא למצוא ולתקן את התקלה עצמה ודחוף......

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שאמרו לך, UPS נותן זמן עבודה מהסוללה, מגן ברקים פשוט מנתק את המתח (בפתאומיות)

מבחינת הגנה, מת ההגנה של UPS זול (לא high end ולא online) ומגן ברקים היא דומה. כנגד ברקים לאף אחד מהם אין סיכוי. כנגד תופעות משניות במערכת החשמל (נחשולים קטנים יותר) ודברים כמו מתח גבוה / נמוך, נפילות וכו' תלוי במה המגן מכיל

אם אתה מחפש מגן שקע שייתן הגנה אני ממליץ על Q protectors VDP (הם מייצרים את VDPS להגנה על אלקטרוניקה אבל ל VDP יש השהיה ארוכה יותר וזה נראה לי עדיף)

חוצמזה, האם אתה מחפש מגן בגלל נפילות מתח שקורות אצלך ? אם כן, יכול להיות שיש תקלה אצלך (חיבור לא מהודק שמתחמם ונשרף איפה שהוא בקיר למשל), במקרה כזה אתה צריך לא מגן אלא למצוא ולתקן את התקלה עצמה ודחוף......

אז כדאי לי לקנות מגן ברקים בשביל להגן את וTV?

אצלי אין שום בעיות בחשמל, אני רק רוצה לקנות מוצר שיגן את המכשירים חשמליים ליתר בטחון.

אז באופן כללי, אתה ממליץ לי לקנות מגן ברקים? ואם כן, אז אשמח שתיתן לי מוצר איכותי וטוב שכדאי לקנות אותו בשביל וTV - חנות שנמצא בעיקר באזור מרכז-השפלה ותודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

TV לא צריך "כיבוי מסודר", גם לא נראה לי (קורה שיש להם תקלות תוכנה בגלל כיבוי פתאומי ?)

בלי צורך ב "כיבוי מסודר" שים פשוט מגן ברקים

כאמור מפניי ברקים או נחשולי מתח משמעותיים אף אחד מהם לא יעזור, מפני נחשולים קטנים + מתח גבוה / נמוך / נפילות קנה Q protectors VDP

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

TV לא צריך "כיבוי מסודר", גם PS4 לא נראה לי (קורה שיש להם תקלות תוכנה בגלל כיבוי פתאומי ?)

בלי צורך ב "כיבוי מסודר" שים פשוט מגן ברקים

כאמור מפניי ברקים או נחשולי מתח משמעותיים אף אחד מהם לא יעזור, מפני נחשולים קטנים + מתח גבוה / נמוך / נפילות קנה Q protectors VDP

אוקיי, אז אני אלך על מגן ברקים.

אני יודע שאין מוצר שיגן מברקים אך השאלה שלי שהאם אל פסק מגן מנחשולי מתח משמעותיים שאותו המגן ברקים לא יעזור להגן?

ואתה יכול להגיד לי איזה מגן ברקים יותר טוב? 1 או 2?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש מגן שנותן הגנה גם מפגיעות ברק קרובות - זהו UPS online והוא עולה בהתאם......

ב UPS זול יש בדרך כלל רכיב ספיגת נחשולים גדול יותר מזה של המגן, אבל השאלה האם הוא באמת מוסיף משהוא נשארת פתוחה. נחשולים מספיק גדולים יעברו את שתיהם

2 המגינים שהבאת הם אותו מגן בדיוק, אני לא מכיר אותו אבל מנחש שהוא מבוסס על אותו מעגל כמו ה GPT SC9 ELEC. אם כן, הוא לא מגן טוב במיוחד

הבאתי לך המלצה למגן שאני כן מחשיב כיותר טוב (רכיבי הנחשולים שלו לא גדולים, אבל כל יתר ההגנות שלו נמצאות במקום והוא מוגן מהתחממות). אתה לא צריך מגן שהוא גם מפצל, תחבר מגן פשוט ותחבר אליו את המפצל שיש לך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש מגן שנותן הגנה גם מפגיעות ברק קרובות - זהו UPS online והוא עולה בהתאם......

ב UPS זול יש בדרך כלל רכיב ספיגת נחשולים גדול יותר מזה של המגן, אבל השאלה האם הוא באמת מוסיף משהוא נשארת פתוחה. נחשולים מספיק גדולים יעברו את שתיהם

2 המגינים שהבאת הם אותו מגן בדיוק, אני לא מכיר אותו אבל מנחש שהוא מבוסס על אותו מעגל כמו ה GPT SC9 ELEC. אם כן, הוא לא מגן טוב במיוחד

הבאתי לך המלצה למגן שאני כן מחשיב כיותר טוב (רכיבי הנחשולים שלו לא גדולים, אבל כל יתר ההגנות שלו נמצאות במקום והוא מוגן מהתחממות). אתה לא צריך מגן שהוא גם מפצל, תחבר מגן פשוט ותחבר אליו את המפצל שיש לך

הבנתי, אז אני באמת אעדיף את מגן ברקים, כי במילא אם יהיה באמת ברקים ממש חזקים או משהו יפגעו במגן ברקים וגם אל פסק. אז אני אלך על מגן ברקים.

אני מעדיף לקנות מגן ברקים עם 8 שקעים, אז אולי אתה מכיר איזה מגן ברקים עם 8 שקעים שהוא איכותי וטוב מאוד להגנה במכשירים חשמליים? ואם כן, אז אשמח שתביא לי לפה - ובמיוחד שהוא נמצא בחנות באזור מרכז-השפלה.

ואיך מגן ברקים הזאת? http://www.tamlil2100.co.il/Product.aspx?pid=24946

יותר טוב מ2 אופציות שנתתי בקודם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וגם זה מגן של GPT, שאני מניח שבנוי על אותו מעגל....

אין לך הרבה מבחר במגינים שיש להם כמות גדולה של שקעים. במקום זה קח מגן של שקע יחיד ותחבר ממנו את המפצל שלך (איך זה היה מחובר עד עכשו ?)

ועוד משהוא : האם על אותו שקע מחוברים גם דברים שיוצרים נחשולי מתח - במיוחד מזגן ? אם כן, תצתרך להפריד אותם ככל האפשר, במינימום, שהמזגן לא יהיה על הצד "המוגן" של המגן (כי אז הוא יוכל להעביר נחשולים לדברים האחרים בלי שהמגן בכלל נמצא בדרך ביניהם....)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וגם זה מגן של GPT, שאני מניח שבנוי על אותו מעגל....

אין לך הרבה מבחר במגינים שיש להם כמות גדולה של שקעים. במקום זה קח מגן של שקע יחיד ותחבר ממנו את המפצל שלך (איך זה היה מחובר עד עכשו ?)

ועוד משהוא : האם על אותו שקע מחוברים גם דברים שיוצרים נחשולי מתח - במיוחד מזגן ? אם כן, תצתרך להפריד אותם ככל האפשר, במינימום, שהמזגן לא יהיה על הצד "המוגן" של המגן (כי אז הוא יוכל להעביר נחשולים לדברים האחרים בלי שהמגן בכלל נמצא בדרך ביניהם....)

אני מתכנן להשתמש במגן ברקים עם 8 שקעים לPS4, TV, מודם, ממיר HOT והטענות של טלפון.

ראיתי איזה תגובה של איש אחד שעדיף לקנות עם מגן ברקים של 8 שקעים כי זה יותר מגן את מכשירים חשמליים ואמר שאם קונים את שקע אחד של מגן ברקים וממנו לחבר חשמל מפצל רגיל אז כל החיבורים על חשמל מפצל רגיל יקבלו פחות הגנה טובה..

אז עדיף לקנות 8 שקעים של מגן ברקים, לא?

ואני מתכנן לקנות כבר מחר, אז אשמח שתגיד לי איזה עדיף לקנות מכל אופציות שנתתי.. או שאולי יש לך אופציה אחרת שיותר טובה להמליץ לי אז אשמח שתיתן לי פה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתוך המפצל של 8 שקעים יש בדיוק את אותו מעגל שיש במגן של שקע 1, אחריו יש פשוט פסי נחושת שעוברים לכל השקעים כמו בכל מפצל רגיל..... כך שאין כל הבדל בין מגן ל 8 שקעים או מגן לשקע 1 ואחריו מפצל

נתתי לך את האופציה שאני ממליץ - Q protectors VDP (מגן לשקע 1) ואחריו המפצל הקיים שלך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתוך המפצל של 8 שקעים יש בדיוק את אותו מעגל שיש במגן של שקע 1, אחריו יש פשוט פסי נחושת שעוברים לכל השקעים כמו בכל מפצל רגיל..... כך שאין כל הבדל בין מגן ל 8 שקעים או מגן לשקע 1 ואחריו מפצל

נתתי לך את האופציה שאני ממליץ - Q protectors VDP (מגן לשקע 1) ואחריו המפצל הקיים שלך

עד עכשיו לא מצאתי את המוצר שהמלצת לי בכל חנויות, וגם בזאפ.. אז אשמח שתיתן לי קישור לינק לרכישה באזור מרכז-השפלה.

בכל מקרה, תגיד איזה אופציה הכי טובה לקנות מגן ברקים שמגיע עם 8 שקעים - 1 או 2 או 3?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לי שמץ איפה (זה שאני בדקתי היה של חר שלי, מי שהתקין להם LCD מכר להם אותו) - אתה יכול אוליי לשאול את היבואן qtrade

כל המגינים של 8 שהבאת הם אותו מגן בדיוק (+- חיבור שלא נראה לי שימושי בכל מקרה) ואני לא רואה סיבה מוצדקת לקנות אותם.....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לי שמץ איפה (זה שאני בדקתי היה של חר שלי, מי שהתקין להם LCD מכר להם אותו) - אתה יכול אוליי לשאול את היבואן qtrade

כל המגינים של 8 שהבאת הם אותו מגן בדיוק (+- חיבור שלא נראה לי שימושי בכל מקרה) ואני לא רואה סיבה מוצדקת לקנות אותם.....

לא ניראה לי שאני אקנה את המגן ברקים שהמלצת לי כי הוא נמצא בפ"ת, וגם ככה אני הולך לקנות היום כבר את המגן ברקים.

אז אפשר לדעת שמהי השימושים של שיש בתוך מגן ברקים? כי זה פעם ראשונה שאני רואה שיש חיבורי בתוך חשמל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

http://www.qtrade-intl.co.il/%D7%A9%D7%A7%D7%A2%D7%99-%D7%94%D7%92%D7%A0%D7%94-%D7%9C%D7%9E%D7%95%D7%A6%D7%A8%D7%99-%D7%97%D7%A9%D7%9E%D7%9C.htm

זו חברה ישראלית אם אני לא טועה. כשקנינו מכונת כביסה הטכנאי/מתקין הציע לנו את המוצר, נראה לנו קצת יקר אז סירבנו.

הם עובדים עם היבואן של B/S/H.

אני גם מתכנן לקנות שניים. אחד למכונת כביסה ואחד למחשב ולפלזמה.

שאלה על הדרך, זה יהיה בסדר לשים על אותו שקע הגנה גם את המחשב וגם את הפלזמה???

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

החברה נמצאת בפ.ת. אבל יכול להיות שיש להם משווקים בעיר שלך

למכונת כביסה אני חושב שמיותר. מכונת כביסה עובדת זמן קצר בהשוואה לכל הזמן שהיא עומדת כבויה, אם יש לה מפסק ראשי מכאני או שאתה מנתק אותה מהחשמל (על ידיי פס שקעים פשוט שיש לו מפסק, רק תקנה אחד איכותי מחברה איכותית כמו ניסקו, אם כבל של 1.5mm^2 לפחות, ואל תדחוף אותו במקום בו הכבל או הפס שקעים יכול להתחמם ולהיות מסוכן כמו צמוד לסל כביסה), לא יכול לקרות לה כלום כשהיא מנותקת.....

(אתה מקטין את הזמן שבו המכונה פגיעה - מכל הזמן שהיא עומדת מחוברת לחשמל, למשהוא כמו שעה אחת ל 3 ימים, כלומר פי 75 בערך..... לא נראה לי שהמגן מקטין את הסיכויים לפגיעה עד כדיי כך)

למגינים האלה (אלה שיש להם הגנות מתח גבוה ונמוך / השהיה, שנעשית על ידיי ממסר) יש ממסר שיכול להחזיק כ 6 - 8A כלומר כ 1440 - 1920VA. לא נראה לי שהמחשב + פלסמה + וכו לוקחים 1440W (אם המחשב שלך הוא לא מחשב משחקים מהאגדות), לא אמורה להיות בעיה

יש בעיה אם על המגן יש דברים שיוצרים בעצמם נחשול מתח, בצורה שהוא יכול לעבור ישר לדברים אחרים בלי שהמגן יהיה ביניהם - למשל לא לחבר מזגן מהשקעים המוגנים ביחד אם המחשב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...