מחשב מוחדש (refurbished) - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב מוחדש (refurbished)

.:YoGy:.

Recommended Posts

שלום לכל חברי הקהילה ובוקר טוב...

לאחרונה (אתמול) החלטתי באקט של שעמום (תקופת מבחנים) להירשם לגרופון.

היום ראיתי שמציעים שם כמה וכמה מחשבים במחירים לא רעים בכלל!

האותיות הקטנות הן : "המחשב הינו מוחדש: מוגדר כעודף מלאי ממפעל היצרן - לא היה בשימוש של לקוחות כלשהם"

מאחר ולא ידעתי מה זה, כמו חנון טוב החלטתי לסרוק את האינטרנט אחר המילה מוחדש... ונתקלתי בזה:

"[TABLE=class: ms-rteTable-2, width: 549]

[TR=class: ms-rteTableHeaderRow-2, bgcolor: #4F81BD]

[TD=class: ms-rteTableHeaderFirstCol-2, bgcolor: #DADDC8]

מֻחְדָּשׁ (refurbished)

[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

מוצר מוחדש הוא מוצר שנעשה בו שימוש כלשהו, כגון שימוש לתקופת ניסיון או שימוש באחד מרכיביו, והוא נארז מחדש ומוצע למכירה.

המילה מוּחדש (בבניין הופעל) חודשה במיוחד למשמעות זו. היא שונה בצורתה מן המילה מְחודש (בבניין פּוּעל) – שהיא המילה הרגילה לציון דבר שנעשה מחדש (הערכה מחודשת, עיון מחודש בסוגיה) או לציון דבר ששופץ ונעשה כחדש (ריהוט מחודש).

המונח מוחדש אושר במליאת האקדמיה בשנת תשנ"ה (1995). "

מתוך http://hebrew-academy.huji.ac.il/Milim/AmmtsuMilla/millim/Pages/30dec2012.aspx

עכשיו לשאלה האמיתית שלי....

מישהו קנה את המחשבים המוחדשים האלה? האם הם באמת מוחדשים ולא מחודשים (לקחו מחשב יד שניה, "תיקנו" אותו ומוכרים אותו?) האם הקנייה בכלל שווה משהו?

חלק אומרים שהמחשב לא עבר אקטיבציה - האם זה בהכרח אומר שהמחשב לא היה בשימוש? האם יכול להיות תיאורטית שמישהו קנה את המחשב, הארד דיסק היה דפוק, החזיר את המחשב, והחנות החליפה הארד דיסק, התקינה מחדש ועכשיו מוכרת לצרכן כ"מוחדש"?

בשורה התחתונה - האם כדאי לקנות מחשב מוחדש בשביל הנחה של כ-1000 שח לעומת מחיר של מחשב חדש זהה (לפטופ), ואם כן, על מה צריך לשים לב במהלך הקנייה?

תודה מראש לכולם:rolleye0018:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תסתכל על זה אחרת - אם ההוזלה היא פחות מ-25 אחוז - תקנה חדש. לא מוחדש ולא נעליים.

כדי שאני אקנה משהו לא חדש המחיר צריך להיות מפתה

אין שום פסול במוחדש ולפעמים מדובר במחשבים מעולים שלא נעשה בהם שימוש או נעשה בהם שימוש מועט מאוד ועוברים במפעל בדיקה וחידוש

-אבל-

המחיר צריך להיות בהתאם

כמו כן כדאי מאוד להסתכל על האויותיות הקטנות בנוגע לאחריות - שהאחריות תהיה באותם תנאים (אתר לקוח\מיקום\משך) כמו מחשב חדש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לרוב גם האחריות היא לא דרך מעבדה רשמית של החברה של המחשב, אלא מעבדה של חנות כלשהי או מקום מטעמה שמטפל במחשבים.

בין השאר - האחריות היא לשנה לרוב. ראיתי גם מקרים שמציעים "הרחבת אחריות", לי אישית נראה קצת מפוקפק.

לגבי הפעלת המע' הפעלה, מאד פשוט לביצוע ושזה לא "יקנה" אותך. כולה וינדוס.

וגם לרוב יש אלטרנטיבות אחרות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל בסופו של דבר, אם המחשב שלך הולך בשנתיים הראשונות למעבדה (גם אם רשמית או לא) אתה במצב לא טוב...

השאלה האמיתית היא, האם יש יותר סיכוי שהמחשב הזה ילך למעבדה רק בגלל שהוא מוחדש....

וגם מעניין אותי אם יש פה אנשים שעשו את הקנייה הזאת מגרופון ואם הם מרוצים או לא...

אגב, מה אתם אומרים על המבצע הזה?

http://www.groupon.co.il/deals/national-deal/newvision-006C000000moTU7IAM/33588748

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...