החלפת CDROM בכונן SSD במחשב נייד - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

החלפת CDROM בכונן SSD במחשב נייד

BerkoLeeor

Recommended Posts

ברשותי מחשב נייד - n550jv cm248H

מעבד I7 זכרון 8 גי'גה, כרטיס מסך 750m 4GB, 750GB 7200RPM. w

Win8

אני מתלבט בין להוסיף כונן 250GB במקום CDROM. ואת ה750GB קשיח להשאיר לאחסון בלבד.

או להחליף את ה750GB קשיח ב500 ולהשאיר את הCDROM

לפי בירור שעשיתי האופציה הראשונה זולה בכ400-500 שקל.

שאלות-

האם 250GB יספיק לwin8 עם 2-3 תכנות (autocad, arcgis, photoshop) או שזה גבולי ?

איזה אופציה עדיפה מבחינת חסכון בסלולה או שלא יהיה הבדל קריטי ? (סוללת 4 תאים)

תודה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

- גם 250GB זה הרבה בשביל מה שרשמת (וינדוס ותוכנות נוספות), יספיק לך כונן של 120GB סמסונג לדוגמא.

- תחליף את הצורב, תקנה מתאם ב-30 ש"ח ותעתיק את מע' ההפעלה מהדיסק קשיח ל-SSD. את ה-SSD תשים במקום ה-HDD ואת ה-HDD תשים במתאם לביצועים מקסימליים (מניסיון המתאם מגביל את המהירות)

- לא משנה מבחינת סוללה. כמו כן, לא מודדים את "טיב" הסוללה לפי מספר התאים שיש לה.

http://hwzone.co.il/community/threads/530812-%D7%9E%D7%93%D7%A8%D7%99%D7%9A-%D7%94%D7%97%D7%9C%D7%A4%D7%AA-%D7%A6%D7%95%D7%A8%D7%91-%D7%91%D7%9E%D7%97%D7%A9%D7%91-%D7%A0%D7%99%D7%99%D7%93-%D7%91%D7%93%D7%99%D7%A1%D7%A7-%D7%A7%D7%A9%D7%99%D7%97-SSD

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחלה, עוד יותר טוב אם 128 יספיק

מה בנוגע לאחריות המחשב אם אני פותח אותו עצמאית ? אין איזה מדבקת אחריות שאם גוזרים אותה היא מבטלת אחריות ?

המחשב נקנה מלפני כשבועיים מKSP וסרב פרו נותנים עליו אחריות 3 שנים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האחריות תקפה כל עוד אתה לא שובר שום דבר בדרך.

האחריות דרך סרבפרו/IBM - ללא קשר ל-KSP.

אין שום "מדבקה".

הפעולה דיי פשוטה, כך שלא צריכה להיות בעיה בכך.

אם תהיה בעיה, אז לדעתי כדאי להחזיר את הדיסק קשיח למקום ואת הצורב לפני שאתה מוסר אותו לאחריות.

לכן, אל תפרמט את ה-HDD אלא פשוט תיצור IMAGE 1:1 ל- וזהו. אז "תפסיד" 10-15GB, לא משמעותי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל זה בחירה שלך.

רוב האנשים היום כבר לא משתמשים בדיסקים.

כל נהיה דיגיטלי אז כבר אין צורך

וגם אם כן אפשר לקנות חיצוני (למרות שזה קצת יקר)

דבר שני לא הבנתי למה באופציה הראשונה זה של 250 ובשניה של של 500?

ו

דבר שלישי כמו שכבר אמרו, 256 זה די והותר לווינדוס ותוכנות!

לי יש לפטופ עם כונן יחיד. 8.1 תוכנות וגם כמה משחקים מסטים הכל ביחד תופס בנתיים 66GB.

250GB זה המון

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כי הוא חשב באופציה הראשונה להחליף את הצורב ב-SSD ולהשאיר את ה-HDD הרגיל, כך שיהיו 2 כוננים במקביל.

באופציה השניה הוא אמר, שאם הוא מחליף את ה-HDD הרגיל (משאיר את הצורב), אז לפחות שייקח SSD בעל נפח עצום של 500GB כדי שיפצה על העובדה שיש רק כונן אחד.

צורב חיצוני לא כזה יקר....

צורב רגיל 100 ש"ח

צורב חיצוני 150 ש"ח

אני בעד אופציה #1 ואם אכן יהיה צורך בצורב אז הוא יכול לקנות מארז USB בסיסי שעולה 20 ש"ח ולשים בו את הצורב שהוא הוציא מהמחשב:

http://www.ebay.com/itm/200997576997?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649

מבחינה כספית זה הכי משתלם וכדאי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי מחשב זהה בדיוק.

כבר הזמנתי את ה-HDD caddy מ-.

אלא ש... כרגע אני מתלבט האם בכלל להחליף.

למעט ההפעלה הראשונה אחרי restart, המחשב זריז למדי, כך שאני מתחבט האם באמת יש צורך ב-.

במחשב השולחני שלי יש לי ככונן ראשי, כך שאני מודע להבדלי שאמורים להיות.. בפועל אני די מתלבט.

בכדי להרכיב את ה- במחשב זה אגב, יש לפרק כמה ברגים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ידוע שיש לפרק מספר ברגים.

חשוב לזכור לשים את ה-SSD במקום ה-HDD הקיים ואת ה-HDD הקיים לשים ב-Caddy.

ה-Caddy מגביל מעט את המהירות או שהחיבור של ה- SATA עצמו במהירות נמוכה יותר, מניסיון.

כדי להעתיק את מע' ההפעלה צריך ליצור Image (ממליץ עם תוכנת Paragon שעובדת טוב) ולהעביר ל-.

אלא אם מתכוונים איכשהו להתקין מע' הפעלה אחרת נקייה על ה-.

אמליץ לא לפרמט / למחוק את מע' ההפעלה מה-HDD לצורכי אחריות על המחשב נייד, בין השאר המע' הפעלה במקביל ל- מאפשרת גיבוי למע' ההפעלה עצמה אם יקרה משהו ב- כך שזה דיי נוח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא "בשוטף", הכוונה שיש לך במקביל דיסק קשיח עם מע' הפעלה מותקנת אם במע' הפעלה ב- יהיה איזה וירוס או שהוא יקרוס או whatever.

ושוב - המצב הזה עדיף למקרה של מימוש אחריות. כי במעבדה יכולים לתרץ על כל פיפס ובורג ש-"עשית את זה בעצמך לא במעבדה מורשית או משהו כזה... ולכן X Y Z לא תקבל שירות!".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני בכל מקרה הייתי מברר (ואפיל מנסה לקבל את זה בכתב או במייל) עם החברה שנותנת את האחריות. כי בדרך כלל חברות לא רוצות שתשנה את המפרט של המחשב שלך.

ובטח שלא לעשות שינויים כאלה של להזיז כונן מקום ולהוסיף כונן אחר במקום הצורב... (במיוחד שהחברה בעצמה מציעה דגם יותר יקר עם HDD יותר גדול או SSD).

בכל מקרה תברר לפני שאתה פותח.

ולפני שאתה פותח תוודא שאתה יודע איך להרכיב חזרה. תחפש אפילו סרטונים בYT. לפעמים בניידים שהכל דחוס בפנים יש סדר מסויים שצריך להרכיב את הדברים. (סתם המלצה בגדול...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הפירוק לא כזה מסובך אבל זה מצריך היגיון בריא וקצת מושג טכני.

לגבי שינויים - אז מותר לך להחליף / דיסק קשיח, אבל שוב - כל עוד אתה לא הורס/שובר כלום בדרך.

כמו שאין אחריות על שבר בטלפונים סלולריים ומוצרי אלק' אחרים אין גם במחשבים .

לרוב האחריות מכסה פגמים ודברים פיסיים אחרים שתלויים במחשב כל עוד נעשה שימוש סביר במחשב.

אבל בענייני שבר אף אחד לא לוקח אחריות, כך שאין מה לברר.

לכן אני אומר - תשאיר לעצמך את האפשרות להחזיר הכל למצב שבו קיבלת את המחשב למקרה שתצטרך נניח להחליף נגיד פיקסל שרוף במסך או תקלה אחרת שמכוסה באחריות.

סעיף הפירוק/שדרוג רשום בכל אתר /חוברת של היצרן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז תתפלא שלא...

לא כל חברה רוצה שתקנה את הדגם הזול של הנייד שלה, ותוסיף כונן משלך, כשהם מציעים דגם יותר יקר שכולל כונן .

כמו כן לא כל חברה רוצה שתתעסק בתוך המחשב.

בגלל זה אני אומר, לברר לעומק לא עולה כסף. פשוט מבאס אחר כך לגלות את זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...