הארד דיסק גוסס? - עמוד 2 - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הארד דיסק גוסס?

gal505

Recommended Posts

מזכיר לי תופעה שהייתה אצלי לפני כשנה...

כשהמסך מחשיך - כבה את המסך ונתק את כבל המתח של המסך.

חבר את הכבל לאחר כמה דקות והדלק את המסךץ

האם הוא עדיין שחור, או שכעת רואים את שולחן העבודה ?

נ.ב.

אגב, אני מניח שזה גם מה שאיבן רצה לשאול.

כשהמסך שחור, האם הנורית/נוריות של המסך בצבע ירוק או בצבע צהוב ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 32
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
אז מה התשובה לשאלה שלי? האם המחשב תקוע (המקלדת לא מגיבה כלל) או שהבעיה היא רק בתצוגה (המקלדת כן מגיבה)?

אם המחשב תקוע, יכול להיות שיש כאן בעיה של התעוררות ממצב שינה (כתבת שזה קורה אחרי ששומר המסך מופעל או שאתה לא נוגע במחשב הרבה זמן). נסה לבטל אותו ותראה אם המצב משתנה.

אצטרך לחכות שזה יקרה ולנסות כי זה ממש אחת לכמה זמן..בשבועות האחרונים זה קרה אולי 3 פעמים

לא הבנתי.

המסך ברגע שהוא פעיל ויש צג כלשהו יש נורה אחת דלוקה ברצף, ברגע שזה על שומר מסך(מסך שחור) הוא מהבהב, עד שמזיזים את העכבר וחוזר לרצוף.

המסך השחור שאי אפשר לצאת ממנו, בידיוק כמו השומר מסך - למעשה זה ממש מרגיש כאילו זה שחור של שומר מסך פשוט אי אפשר לחזור..

מזכיר לי תופעה שהייתה אצלי לפני כשנה...

כשהמסך מחשיך - כבה את המסך ונתק את כבל המתח של המסך.

חבר את הכבל לאחר כמה דקות והדלק את המסךץ

האם הוא עדיין שחור, או שכעת רואים את שולחן העבודה ?

נ.ב.

אגב, אני מניח שזה גם מה שאיבן רצה לשאול.

כשהמסך שחור, האם הנורית/נוריות של המסך בצבע ירוק או בצבע צהוב ?

אנסה כשזה יקרה תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עכשיו כאשר זה לא קורה נתקאת הכבל מהמסך למחשב.

המסך מודיע משהו ?

אם כן אז עשה אותו דבר עשה כאשר יש את הבעיה.

יש את ההודעה ? ככל הנראה זאת לא בעית מסך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר...

עדכון אחרי כמעט חודש:

תודה לכל העוזרים, אני מתלבט האם לשלוח את המחשב ל**** לאחריות וזהו..אבל מתסכל שאני לא מבין מה הבעיה עדיין..ואם לא ימצא תקלות אצטרך לשלם על משלוח

מה שקורה:

אחת לשבוע(יכול להיות כמה פעמים ביום ויכול להיות פעם בשבוע או שבועיים אפילו)

- לאחר שומר מסך(מסך שחור) מחשב לא חוזר לדסקטופ, בדרך כלל CAPSLOCK לא מגיב.

- לפעמים לאחר הזזת העכבר או מקלדת חוזר לרגע ורואים ארטיפקטים(צבעים מוזרים) ואז מסך כחול.

- פתרון זמני לאותו רגע להוציא ולהכניס את הכרטיס מסך. (לפעמים מספר פעמים עד שעולה הווינדוס או הביוס)

- לפעמים חוזר לאחר כמה שניות של נגיעות במקלדת או העכבר.

דברים שעשיתי:

- עכדון דרייבר לכרטיס

- ניקוי אבק

- בדיקת MEMTEST

- פירמוט

לא צלח..לאחר פירמוט קרה לאחר הזזת העכבר או מקלדת חוזר לרגע ורואים ארטיפקטים(צבעים מוזרים) ואז מסך כחול.

והכי מתסכל שזה קורה אחת לשבוע..לא מבין מה הבעיה..מה יקרה עם **** לא יגלו בעיות? יחזור אלי ושוב יקרה?

אוסיף שנציג ****אמר לי שיכול להיות שהשקע של החשמל לא מספק חשמל וצריך לבדוק עם חשמלאי (משהו כזה)

תודה מראש

-

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ספק כוח חלש לכרטיס המסך

http://www.sapphiretech.com/presentation/product/?cid=1&gid=3&sgid=1160&pid=1644&lid=1#

ראה בלשונית System Requirements

או

כרטיס מסך לא תקין.

הספק הוא SEASONIC 430W ולפני שקניתי יתעצתי פה בפורום ומדובר בספק איכותי מה גם ש**** בדקו את המחשב לפני ששלחו אני לא חושב שהיו שולחים משהו חלש

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הקפצה^

עדכון אחרי כמעט חודש:

תודה לכל העוזרים, אני מתלבט האם לשלוח את המחשב ל**** לאחריות וזהו..אבל מתסכל שאני לא מבין מה הבעיה עדיין..ואם לא ימצא תקלות אצטרך לשלם על משלוח

מה שקורה:

אחת לשבוע(יכול להיות כמה פעמים ביום ויכול להיות פעם בשבוע או שבועיים אפילו)

- לאחר שומר מסך(מסך שחור) מחשב לא חוזר לדסקטופ, בדרך כלל CAPSLOCK לא מגיב.

- לפעמים לאחר הזזת העכבר או מקלדת חוזר לרגע ורואים ארטיפקטים(צבעים מוזרים) ואז מסך כחול.

- פתרון זמני לאותו רגע להוציא ולהכניס את הכרטיס מסך. (לפעמים מספר פעמים עד שעולה הווינדוס או הביוס)

- לפעמים חוזר לאחר כמה שניות של נגיעות במקלדת או העכבר.

דברים שעשיתי:

- עכדון דרייבר לכרטיס

- ניקוי אבק

- בדיקת MEMTEST

- פירמוט

לא צלח..לאחר פירמוט קרה לאחר הזזת העכבר או מקלדת חוזר לרגע ורואים ארטיפקטים(צבעים מוזרים) ואז מסך כחול.

והכי מתסכל שזה קורה אחת לשבוע..לא מבין מה הבעיה..מה יקרה עם **** לא יגלו בעיות? יחזור אלי ושוב יקרה?

אוסיף שנציג ****אמר לי שיכול להיות שהשקע של החשמל לא מספק חשמל וצריך לבדוק עם חשמלאי (משהו כזה)

תודה מראש

-

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@gal505

דגם מדוייק של הלוח יכול לעזור כאן - אולי יש עדכון ביוס שיכול לפתור את הבעיה הזו.

אם יש לך כונן SSD - בדוק האם יש עדכון קושחה עבורו.

לפי מה שאני מבין ממה שכתבת, הבעיה מופיעה לאחר שאין פעילות במחשב - המחשב עובר למצב חיסכון באנרגיה כלשהו ושם הוא נתקע או שניסיון לחזור לפעילות מוביל לקריסה (מסך כחול). כתבת גם שהבעיה לא מתרחשת כל הזמן ("לפעמים חוזר לאחר כמה שניות של נגיעות במקלדת או העכבר"). עד כאן הגורם יכול להיות תוכנתי (דרייבר לא תקין, בעיה במערכת ההפעלה וכד').

מה שאני לא מבין הוא מה זה ה"פתרון הזמני" שלך - למה אתה מתכוון בהוצאת והחזרת כרטיס המסך? אתה ממש פיזית מפרק את המחשב, מוציא את כרטיס המסך ומחזיר אותו, אך לא תמיד המחשב נדלק?

אם זהו אכן המצב, הרי שמדובר בבעיית חומרה, שכן אין שום קשר למערכת ההפעלה. במקרה כזה החשודים העיקריים הם כרטיס המסך וספק הכח, אבל גם הלוח, המעבד והזיכרון הם בגדר גורמים אפשריים. אני מניח שזה המצב.

שוב - לא רשמת דגם מדוייק של הלוח (MSI B75 לא ממש מספיק), אבל מבדיקת כל הלוחות של MSI לסוקט 1155 בעלי ערכת השבבים B75 (יש 9 כאלה), נראה שבכולם יש יציאות גרפיות. הדבר הראשון שאני הייתי עושה הוא פשוט להוציא את כרטיס המסך (ה HD 7850 1GB) ואז משתמש בכרטיס המסך המובנה בלבד ורואה אם הבעיה חוזרת. אם כן - הבעיה לא בכרטיס המסך. אם לא - סביר להניח שמדובר בכרטיס המסך עצמו (יש לבדוק במחשב אחר), בלוח (אולי החיבור הפיזי לא תקין ולכן כרטיס המסך לא יושב בו בצורה טובה, יש לנסות כרטיס מסך אחר) או בספק הכח (יש לנסות ספק אחר).

בכל מקרה רצוי לבצע בדיקה פיזית של המחשב - יש לבדוק שכל חיבורים תקינים ומחוברים היטב, שאין קבלים מפוצצים/מנופחים, ושכל המאווררים מסתובבים בחופשיות. אם יש קבלים נפוחים/מפוצצים על לוח האם או כרטיס המסך (או כל רכיב אחר שיש עליו קבלים) - יש להחליף את הרכיב. אם יש מאוורר שלא מסתובב בצורה חופשית - יש לנקותו (ואולי גם לשמן אותו), ואם זה לא עוזר - יש להחליף אותו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@gal505

דגם מדוייק של הלוח יכול לעזור כאן - אולי יש עדכון ביוס שיכול לפתור את הבעיה הזו.

אם יש לך כונן SSD - בדוק האם יש עדכון קושחה עבורו.

לפי מה שאני מבין ממה שכתבת, הבעיה מופיעה לאחר שאין פעילות במחשב - המחשב עובר למצב חיסכון באנרגיה כלשהו ושם הוא נתקע או שניסיון לחזור לפעילות מוביל לקריסה (מסך כחול). כתבת גם שהבעיה לא מתרחשת כל הזמן ("לפעמים חוזר לאחר כמה שניות של נגיעות במקלדת או העכבר"). עד כאן הגורם יכול להיות תוכנתי (דרייבר לא תקין, בעיה במערכת ההפעלה וכד').

מה שאני לא מבין הוא מה זה ה"פתרון הזמני" שלך - למה אתה מתכוון בהוצאת והחזרת כרטיס המסך? אתה ממש פיזית מפרק את המחשב, מוציא את כרטיס המסך ומחזיר אותו, אך לא תמיד המחשב נדלק?

אם זהו אכן המצב, הרי שמדובר בבעיית חומרה, שכן אין שום קשר למערכת ההפעלה. במקרה כזה החשודים העיקריים הם כרטיס המסך וספק הכח, אבל גם הלוח, המעבד והזיכרון הם בגדר גורמים אפשריים. אני מניח שזה המצב.

שוב - לא רשמת דגם מדוייק של הלוח (MSI B75 לא ממש מספיק), אבל מבדיקת כל הלוחות של MSI לסוקט 1155 בעלי ערכת השבבים B75 (יש 9 כאלה), נראה שבכולם יש יציאות גרפיות. הדבר הראשון שאני הייתי עושה הוא פשוט להוציא את כרטיס המסך (ה SAPPHIRE HD 7850 1GB) ואז משתמש בכרטיס המסך המובנה בלבד ורואה אם הבעיה חוזרת. אם כן - הבעיה לא בכרטיס המסך. אם לא - סביר להניח שמדובר בכרטיס המסך עצמו (יש לבדוק במחשב אחר), בלוח (אולי החיבור הפיזי לא תקין ולכן כרטיס המסך לא יושב בו בצורה טובה, יש לנסות כרטיס מסך אחר) או בספק הכח (יש לנסות ספק אחר).

בכל מקרה רצוי לבצע בדיקה פיזית של המחשב - יש לבדוק שכל חיבורים תקינים ומחוברים היטב, שאין קבלים מפוצצים/מנופחים, ושכל המאווררים מסתובבים בחופשיות. אם יש קבלים נפוחים/מפוצצים על לוח האם או כרטיס המסך (או כל רכיב אחר שיש עליו קבלים) - יש להחליף את הרכיב. אם יש מאוורר שלא מסתובב בצורה חופשית - יש לנקותו (ואולי גם לשמן אותו), ואם זה לא עוזר - יש להחליף אותו.

תודה על התגובה אני אתיחס לפי הפסקאות

- דגם הלוח המלא הוא B75MA E33

- פירמטי את המחשב ועדכנתי דרייברים

- ממש פיזית מוציא את הכרטיס, לפעמים היה חוזר כרגיל (היה צריך לעשות START NORMALLY) ולפעמים ממש כמה פעמים להוציא ולהכניס עד שרואים משהו

- קרה שבעת הקריסה חיברתי אותו ל-ONBOARD ואכן עבד (ראו במסך)

- המחשב נקי מאבק ומאווררים מסתובבים

מרגיש לי כאילו זה יכול להיות כל חלק לפי דברך

אולי פשוט אשלח את המחשב ל**** במסגרת האחריות?

נציג של **** אמר לי שיכול להיות שהמחשב לא מקבל מספיק חשמל מהתקע בבית וצריך לבדוק עם חשמלאי ( משהו כזה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...