מחשב לעבודה משרדית כבדה - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב לעבודה משרדית כבדה

baraks

Recommended Posts

אני רוצה מחשב שישמש לעבודה משרדית כבדה - עבודה על שני מסכים עם מספר תוכנות במקביל (אופיס, פוטושופ, ועוד). צריך מחשב מהיר והכי חשוב - שלא יתקע בגלל זיכרון ועיבוד.

1. מה התקציב המקסימאלי? 3000

א) האם לנצל את כל התקציב או לנסות ולחסוך?עדיף לחסוך

ב) במידת הצורך- עד כמה ניתן לחרוג מהתקציב? 500 ש"ח

2. מה שימושי המחשב (לדוגמא: משחקים, עריכה גרפית, עבודה משרדית, תכני HD וכדומה)? עריכה גרפית ועבודה משרדית - במקביל

א) במידה והמחשב מיועד לתוכנות עיקריות ספציפיות, יש לרשום אותן ואופן שימוש (מזדמן/תדיר/כבד/פרנסה). אופיס, פוטושופ, אילוסטרייטור, דריםוויבר, - הכל בשימוש תדיר ולצרכי פרנסה

ב) במידה והמחשב מיועד לגיימינג, יש לציין:

-אילו משחקים לדוגמא ישוחקו על המחשב.

-מהי הרזולוציה הטבעית (מקסימאלית) של המסך שיחובר למחשב (ניתן לציין גם גודל מסך). 2 מסכי 18 אינץ'. ייתכן וישודרגו בהמשך.

-לאילו הגדרות גרפיות מיועד המחשב (נמוכות/בינוניות/גבוהות)? בינוניות פלוס

3. האם יש צורך בציוד הקפי (לדוגמא: מקלדת, עכבר, רמקולים ועוד)? אם כן, ניתן לרשום גם העדפות לדגמים. לא

4. האם יש רכיב שאין צורך לכלול במפרט?

5. עד כמה חשוב השקט בסולם של 1 עד 10 (10=שקט קרטי)? 5-6

6. האם מתוכנן (OC)? אם כן איזה (קל, בינוני, כבד)? לא

7. האם האם יש צורך לכלול מערכת הפעלה/אופיס (אם כן רצוי לציין גרסה מועדפת) ו/או הרכבת מחשב בחנות? הרכבת מחשב

8. האם ישנה העדפה לרכוש את המחשב מחנות ספציפית? אם לא אפשר גם לציין איזור מגורים. איזור רחובות נס ציונה

9. האם יש בקשות מיוחדות כלשהן? (לדוגמא תמיכה בהתקנים/חיבורים כגון FW/RAID/USB3/ESATA, חיבורי האודיו מרובים/חיבור אופטי, דרישה לחומרה ספציפית וכדומה).

10. האם חשוב לשמור על אופק שדרוג המחשב? האם מתוכנן שדרוג מאסיבי של המחשב בעתיד?

תודה מראש לכל העוזרים!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ניתן לשקול כונן SSD בנפח גדול יותר(250 גיגה) בתוספת כ-300₪:

מפרט זה הורכב ב - www.TMS.co.il - רשת חנויות המחשבים האמינה והמקצועית בישראל

מעבד:

Intel Core i5 4570 3.2Ghz (3.6Ghz Turbo) LGA1150 Tray

כמות: 1 - מחיר: ₪903

קירור למעבד:

Arctic Cooling Alpine 11 Rev. 2

כמות: 1 - מחיר: ₪63

לוח אם:

Gigabyte GA-B85M-DS3H

כמות: 1 - מחיר: ₪353

מארז:

באנדל - Silverstone Presicion PS08 USB3 + FSP 400W - בקניית מחשב חדש

כמות: 1 - מחיר: ₪335

זיכרון:

Hynix 8GB DDR3 1600Mhz 1.5V CL11 - בקניית מחשב חדש בלבד

כמות: 1 - מחיר: ₪340

קשיח למחשב שולחני:

Samsung SSD 840 EVO 120GB SATA3 2.5 inch

כמות: 1 - מחיר: ₪528

קשיח למחשב שולחני:

Seagate Barracuda 7200.14 1TB SATA3

כמות: 1 - מחיר: ₪312

כונן אופטי:

DVDRW LITE-ON x24

כמות: 1 - מחיר: ₪93

הרכבה:

הרכבת מערכת מחשב כולל בדיקות מלאות וחיווט ברמה גבוהה לחברי הפורומים חינם או בהזמנה מעל 3500 ש"ח - זמן הספקה עד 7 ימי עבודה

כמות: 1 - מחיר: ₪0

סה"כ: ₪2927

מתחרים בכל הצעה בפורומים!

המחירים הינם כוללים מע"מ והם לתשלום בכ.אשראי עד 12 תשלומים שווים.

תשלום מזומן (צ'ק מזומן, כסף שטרות, העברה בנקאית) מקנה 2% הנחה

מחיר אחרי הנחת מזומן הינו: 2869 ₪

http://www.tms.co.il/preview/spec/8aqwmpc2

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פותח הדיון ביקש מפרט מחשב לעבודה משרדית כבדה, עליו ירוצו התוכנות הללו בין היתר, לא ביקש מחשב למטרת עריכה נטו, ביקש מחשב מהיר והציב תקציב מסויים.

אם היה מבקש מפרט לעריכה גרפית נטו, תהיה סמוך ובטוח שהייתי בונה אחרת את המפרט או מציע לו להגדיל התקציב.

רק לידע כללי, כרטיסי קואדרו זולים(800₪) לא משתלמים כיוון שאלו לא ממש עושים את העבודה טוב יותר לעומת כרטיסי ג'יפורס,.

בקשר לכונן , אם אתה לא מבין מה הוא תורם ואיך יעזור לו פה, אוכל להסביר לך.

זהו הדיון השני שאתה מנסה לגרור את הדיון למקום לא קשור, עם חלקים יקרים, לא קשורים ולא משתלמים בעליל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למקום לא קשור

המקום הלא קשור.. הוא בעיקר ההתעלמות שלך מדרישותיו, והעובדה שכנראה עשית copy paste על אותו מפרט המון פעמים בחודש הזה

פוטושופ, אילוסטרייטור, דריםוויבר, - הכל בשימוש תדיר ולצרכי פרנסה

לא אמרתי "חלקים יקרים" בשום מקום. להפך רשמתי מילים כמו "צנוע" ו"לוותר".

הSSD שהצעת לו בזבזני להחריד, אם כבר חלקים יקרים. הוא בכיף היה יכול להנות מכונן מערכת 64gb או אפילו כ-accelator, בתמורה להורדה בנפח אפשר להכניס כרטיס מסך צנוע (לאו דווקא קואדרו, לשיטתך כרטיס מיותר- קביעה בעייתית לאור שהדרייברים עוברים אופטימיזציה לתוכנות האלה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא רשם לעבודה משרדית כבדה, בשימוש תדיר, לא רשם מחשב לעריכה גרפית, נמתין לפותח הדיון שיחליט מה נראה לו ויתן יותר פרטים .

בכל אופן רצה מחשב מהיר ולכן לא הייתי מוותר על כונן SSD.

בקשר לכרטיס המסך, הליבה הגרפית HD4600 שקולה בכוח לכרטיס בין GT630 לבין GT640 ולכן לכלול כרטיס מסך באיזור 300 לדעתי זה בזבוז.

לא אמרתי "חלקים יקרים" בשום מקום. להפך רשמתי מילים כמו "צנוע" ו"לוותר".

.

הנה מפרט שהרכבת תלוש מהמציאות עם לוח Z87 על מעבד לא תומך באוברקלוק.

אוקי, תקציב: 3000 ש"ח.

קח מהמערכת הקיימת: צורב (רק אם הוא בחיבור SATA), דיסק קשיח. זה כבר חסכון של 500 ש"ח בערך, ואין צורך בציוד היקפי. הדיסק הקשיח אמנם יאט ביצעים, אך למשחקים זה לא משנה, ותמיד תוכל להוסיף SSD בעתיד ככונן ראשי.

במקומך, כרגע הייתי מנצל בתבונה רק 2500 ש"ח כדי לקנות מערכת חדשה, הכוללת: מארז, ספק, מעבד+לוח+זכרון. את כרטיס המסך שלך 4850 תעביר מהמחשב הישן, וסבול אותו עוד קצת. חכה כמה חודשים וכשתגייס אלפייה קנה כרטיס מסך. זה בערך מה שהייתי לוקח http://i42.tinypic.com/2resl87.jpg

אפשר לקצץ בדברים ולהוזיל עוד יותר (גם ספק 450W יספיק- אך הפרש המחיר זניח), אבל זה הכיוון

לא הייתי משתמש בספק 400w שנתן עבודה 7 שנים, עם כרטיס מסך חדש

פה בכלל המלצת על כרטיס קואדרו:

לא בטוח עד כמה כרטיס גרפי מובנה של נהדר לעריכה גרפית.

הייתי מוותר על SSD לטובת צנוע

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. הבאת ציטוט שלי משרשור אחר בכלל. שם הסברתי עצמי, עד שמערכת הפורומים קרסה ומחקה לי הודעה.

ב. לא רציתי להציע לו GT 630 מלכתחילה, ואפילו עליו אי אפשר לקבוע חד משמעית מי מהם יותר טוב. זה לא שחור לבן:

http://www.game-debate.com/gpu/index.php?gid=1438&gid2=1358&compare=intel-hd-graphics-4600-desktop-vs-geforce-gt-630-gigabyte-2gb-edition

חשבתי יותר בכיוון של ב-700 ש"ח או סתם GTX 650 Ti. הוא אפשר חריגת תקציב של 500 ש"ח במפרט, אפשר להכניס גם כרטיס מסך וגם קטן יותר. לרוב המשתמשים מתאים יותר כ accelerator בIRST ופחות ככונן מערכת, כך הם לא צריכים לדאוג שיגמר המקום. הם גם פחות תלויים באמינות הSSD במקרה של שביקת חיים (כי הוא רק גיבוי). H81 לא תומכת בaccelerator אז בקיצור, יש מכלול שיקולים שאתה מתעלם מהם רק מיצר ווכחנות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל, תודה רבה על העזרה. דבר שני, מתנצל על התגובה המאוחרת.

אני שמח שהבקשה שלי למפרט מעוררת כאלה יצרים, אבל חבל שדיון יהפוך לויכוח.

לגבי השאלות שלכם:

עריכה גרפית נעשית לעיתים קרובות, אך לא כשימוש קבוע. זו בעיקר עריכה ועיצוב של גרפיקה, ופחות יצירת אנימציות או עריכת סרטים.

על מנת לחדד את עניין המהירות -

• חשוב לי מחשב שאין בו צווארי בקבוק מובנים (שיתקע כל פעם). אם מדי פעם הוא יצטרך לחשוב קצת יותר, זה בסדר.

• חשוב לי שהשימוש בשני מסכים לא יבוא לע חשבון השימוש במחשב. אם זה אומר כרטיס מסך, אז אין בעיה - למרות שאני חושב שעם כרטיס מסך מובנה לא אמורה להיות בעיה (אם אני טועה, תקנו אותי)

• לגבי - לפי מה שהבנתי הוא עוזר להאיץ את המערכת הפעלה כאשר היא יושבת עליו וכן התוכנות. מלבד כונן ראשי יש לי גם כונן גיבוי חיצוני, ולכן נפח הדיסק הראשי לא קריטי - כן קריטי לי אם תורם למהירות המחשב או לא. (לא מבין מספיק כדי לחוות דעה בעניין הזה, אז @idanmal אני אשמח לפירוט למה טוב יותר)

שוב תודה על העזרה לכל מי שמשתתף!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קיבלתי הצעה מחנות מסויימת הכוללת לוח אם של (H81M)1 ומעבד I5 4440. במפרט הראשון שפורסם פה הצייעו לי לקחת במפרט לוח אם (B85 DS3H) ומעבד I5 4570 האם יהיה הבדל משמעותי בין המפרטים בביצועים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן יהיה הבדל:

1. הלוח שקיבלת מלכתחילה כולל ארבעה סלוטים לזיכרון, חשוב לשידרוג עתידי שכן אתה עובד עם תוכנות כבדות שמצריכות כמות זיכרון לא סטנדרטית.

בלוח H81 קיימים רק שני סלוטים, אמנם 16 גיגה שתוכל לממש זה הרבה אך אין לדעת אם תרצה עוד שנתיים שלוש לשדרג מעבר.

2. אני הייתי שם עוד 27₪ על מעבד חזק יותר עם תדר גבוה יותר ב-300GHz(משתלם).

http://www.tms.co.il/product/12962

http://www.tms.co.il/product/12799

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...