Samsung Galaxy S4 Mini - גאדג'טים ומובייל - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

Samsung Galaxy S4 Mini

oren88

Recommended Posts

היי, ברצוני לקנות את המכשיר, אבל הבנתי שיש לו כמה גרסאות, לפי ויקיפדיה יש 4 גרסאות:

The Galaxy S4 Mini is made available in:

• GSM & HSDPA (GT-I9190);
  • LTE (GT-I9195), which supports NFC;
  • Dual SIM (GT-I9192), with 16 GB of internal memory in some regions;
  • TD-SCDMA (GT-I9198).

מה עדיף ומה ההבדלים ? ובנוסף שאלה מאוד קריטית - הבנתי שבגרסא 4.3 הוסיפו את הטכנולוגיה TRIM שמסדרת ומשפרת את הביצועים של המכשיר בצורה מדהימה.

הבנתי שבגרסאות הישנות של אנרויד, לא רק במכשירי המיני אלה בכולם, הבטריה נטחנת ממש מהר בגלל באג, עכשיו הבנתי שב 4.1.1 הבטריה הכי נטחנת, ב 4.2.2 טיפה שיפרו וב 4.3 הבנתי שהבעיה נפתרה.

עכשיו, קראתי הרבה כתבות וידיעות וראיתי שהעדכון 4.3 אכן יצא דרך VERIZON ורשתות אחרות בצפון אמריקה ובקנדה ל S4 MINI, אבל מה זה אומר? אפשר כבר עכשיו לעדכן ל 4.3 דרך KIES או לא ?

אשמח אם מישהו מבין בזה ויעדכן אותי, היבואנית הרשמית בארץ אפילו וכל חנות שמוכרת את המכשיר לא יודעת לתת לי תשובה לזה... תודה מראש!

מצרף את הכתבות:

http://www.cultofandroid.com/45669/samsung-pushing-out-android-4-3-update-for-galaxy-s4-mini/

http://androidandme.com/2013/12/news/verizon-updating-galaxy-s4-mini-to-android-4-3-galaxy-gear-support-in-tow/

http://www.techradar.com/news/phone-and-communications/mobile-phones/samsung-galaxy-s4-mini-gets-treated-to-android-4-3-1202347

עריכה: ראיתי עכשיו שב GSM-ARENA עדכנו שהמכשיר יכול להתעדכן ל 4.3:

http://www.gsmarena.com/samsung_i9190_galaxy_s4_mini-5375.php

זה אומר שאני יכול להשתדרג ל 4.3 דרך FOTA ודרך KIES ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל כמה מילים על ה-S4 מיני:

- אין קשר בין ה-S4 מיני ל-S4.

- ה-S4 מיני דומה במפרט שלו בערך לגלקסי S2.

- המחיר של ה-S4 מיני יותר משל ה-S3 או הנקסוס 4 העדיפים עליו בכל פרמטר.

- ה-S4 מיני אמור בתיאוריה לקבל שידרוג על אנדרואיד 4.3 ולא עוד.

- בהתחשב בעדכון ל-4.3 לגלקסי S3 ול-S4 עדיף ל-S4 מיני שלא יקבל את השדרוג.

- במסגרת העדכון ל-4.3 הכניסה סמסונג נעילות שונות ומשונות (KNOX ונעילה אזורית).

לגבי הדגמים עצמם:

- ההבדלים בין הדגמים השונים קטנים, בכולם מדובר על:

- 8GB זיכרון אכסון, 5GB פנויים לשימוש המשתמש.

- מעבד כפול ליבה במהירות 1.7 גה"צ.

- מסך "4.3 בצפיפות של 256 פיקסלים לאינצ'

- סוללה חלשה יחסית של 1900MAH

ההבדלים:

I9190 - הדגם ה"רגיל" הבינלאומי.

I9192 - אותו דבר, רק עם שני סימים ובלי תמיכה בתדר 2100 בדור השלישי - חשוב בארץ !

I9195/I9197 - תמיכה בתדרי הדור הרביעי (LTE-עוד אין בארץ), ל-I9195 תמיכה ב--לא הדבר הכי שימושי בעולם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"

- ה-S4 מיני אמור בתיאוריה לקבל שידרוג על אנדרואיד 4.3 ולא עוד." - מה הכוונה לא הבנתי ? שהוא לא יקבל בעתיד עוד עדכונים מעבר ל 4.3 ?

"

- המחיר של ה-S4 מיני יותר משל ה-S3 או הנקסוס 4 העדיפים עליו בכל פרמטר." - אולי לדעתך עדיפים בכל פרמטר, אני לא אוהב טלפונים ענקיים, הנוכחי שלי הוא 3gs 16gb והוא 3.5 אינץ' שזה מספיק לי, אני לא אוהב פלאפונים גדולים. ראיתי את ה 3 מיני והוא אחלה, וראיתי שיצא לא מזמן 4 מיני אז אמרתי למה לא אם זה מכשיר קצת יותר טוב וגם יותר חדש...

"- במסגרת העדכון ל-4.3 הכניסה סמסונג נעילות שונות ומשונות (KNOX ונעילה אזורית)." - אני חייב להשתמש ב KNOX הזה? ואיזה נעילות? אשמח אם תפרט...

אם יש לך המלצה טובה יותר להחלפה של ה 3gs שלי אשמח... אני עם אייפונים סיימתי. אבל אני רוצה מכשיר חזק ועם אנדרויד שיהיה קטן כמו ה 3 או ה 4 מיני. תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה הולך ומתדרדר מרגע לרגע.

לגלקסי S3 מיני אין שום קשר לגלקסי S3, מדובר במכשיר שהוא הרמת הגלקסי S1 קשישא !!

סמסונג הזנת את סדרת הגלקסי ויצרה סגמנטים שאין בינם לבין סדרת הגלקסי ולא כלום במסגרת זו אפשר למנות סדרת המיני.

אז ככה:

- ה-S3 מיני אמור להשתרד מתישהו ל-4.3, וכמו ככתבתי בהתחשב בנסיון עם העדכון ל-S3 ול-S4, עדיף שלא יקבל את העדכון.

- הרום של סמסונג לא יציב מספיק, זולל סוללה, ועם בעיות BT ו-WIFI, הפתרון הוא לעבור לרום אחר שאניו מבוסס סמסונג

אלא רום מבוסס גוגל כדוגמת Cyanogen Mod, Paranoid ואחרים.

אלא שסמסונג הכניסה נעילה ברום שלה (נעילת KNOX) שמאפשרת לזהות שינויים שבוצעו במערכת הההפעלה ולהתנער מאחריותה.

נעילה אחרת של ובעייתית הרבה יותר היא הנעילה האזורית - מסמנת מכשירים לפי אזור ההפצה שלהם (ארה"ב, אירופה, אסיה וכו')

הסימון הזה דורש שהמכשיר יופעל פעם ראשונה באזור אליו הוא יועד.

הבעיה כפי שנוכחה בעלי S3, S4 ונוט 3 ששודרגו לאנרואיד 4.3, הוא שהנעילה האזורית חוזרת עם כל עדכון והם נשארו עם לבנה יקרה.

אז כן, יש לכך פתרונות, חלקם יותר פשוטים וחלקם יותר מורכבים, אבל אני לא רואה סיבה לקנות כיום מכשיר של בכלל

ומכשיר נחות כמו סדרת המיני שלהם בפרט, כשבמחיר נמוך יותר נמכרים ה-S3, הנקסוס 4 והמוטורולה G ובתוספת קטנה אפשר להגיע גם לנקסוס 5.

לגבי גודל המסך, אין מה לעשות, העולם צועד להגדלה של המסכים, והגדלים שאנו מדברים עליהם הם עוד הקטנים בחבורה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

- ה-S3 מיני אמור להשתרד מתישהו ל-4.3, וכמו ככתבתי בהתחשב בנסיון עם העדכון ל-S3 ול-S4, עדיף שלא יקבל את העדכון.

למה ? לא הסברת עדיין למה ?!

- הרום של סמסונג לא יציב מספיק, זולל סוללה, ועם בעיות BT ו-WIFI, הפתרון הוא לעבור לרום אחר שאניו מבוסס סמסונג

אלא רום מבוסס גוגל כדוגמת Cyanogen Mod, Paranoid ואחרים.

לאחי ולעוד אנשים שאני מכיר יש את ה S3 מיני ואין איתו שום בעיה של WIFI או BT לא יודע על מה אתה מדבר... עובד להם מצויין... איפה שמעת או חווית כאלו בעיות ?

הבעיה כפי שנוכחה בעלי S3, S4 ונוט 3 ששודרגו לאנרואיד 4.3, הוא שהנעילה האזורית חוזרת עם כל עדכון והם נשארו עם לבנה יקרה.

לא הבנתי אותך אשמח להסבר יותר מפורט.

אז כן, יש לכך פתרונות, חלקם יותר פשוטים וחלקם יותר מורכבים, אבל אני לא רואה סיבה לקנות כיום מכשיר של סמסונג בכלל

ומכשיר נחות כמו סדרת המיני שלהם בפרט, כשבמחיר נמוך יותר נמכרים ה-S3, הנקסוס 4 והמוטורולה G ובתוספת קטנה אפשר להגיע גם לנקסוס 5.

לגבי גודל המסך, אין מה לעשות, העולם צועד להגדלה של המסכים, והגדלים שאנו מדברים עליהם הם עוד הקטנים בחבורה.

אבל אני לא אוהב את המכשירים הגדולים האלו, וראיתי את הנקסוס 4, לא אהבתי אותו, הממשק של סמסונג מאוד נוח לי ואפילו ה3 מיני נראה לי אחלה מכשיר ומהיר, לא ממש מעניין אותי מצלמה סופר איכותית, אני משתמש באיזה 3 אפליקציות וזהו (WAZE, SHAZAM, WHATSAPP). חשבתי לקנות את ה 3 מיני אבל הבנתי שכבר יש 4 ויש לו גם את הגימיק הנחמד של השלט האוניברסאלי והוא גם יותר חזק והחומרה קצת יותר טובה, אמרתי למה לא.

חיפשתי מכשיר שיהיה באותו גודל כמו ה 3gs שלי וזה היה התחליף הראוי, וחיפשתי לא מעט, אם יש לך מכשירים אחרים להמליץ לי אשמח, למרות שכבר רכשתי את ה S4 mini, אני חושב שיש לי יומיים להתחרט ולקבל את הכסף חזרה. אני בספק שאחליף אותו אבל אני פתוח להצעות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

משהו מוזר - למרות שבכל רחבי האינטרנט וגם באתר gsmarena כתוב שהמכשיר יכול להשתדרג ל 4.3 ה FOTA אומרת שהמכשיר שלי מעודכן לגרסא החדשה ביותר, למרות שהמכשיר נמצא על 4.2.2 לפי בדיקה בהגדרות, וגם דרך KIES זה אומר לי שהמכשיר מעודכן כבר... למה זה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש צפי למתי זה יצא ? ואני לא מבין,

זה לא עדכון בין לאומי? ז"א אני לא אמור לחבר את המכשיר ל KIES והוא צריך לתת לי לעדכן ? איך זה עובד הקטע הזה ?

המכשיר הקודם שלי פשוט היה 3gs אז אני לא מבין איך זה עובד עם האנדרויד...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כבר קנית את המכשיר, נסה להנות ממנו.

ואל תתבעס שאתה לא מקבל את העדכון, כנראה שעוד לא יצא ל-S4 מיני בדגם הישראלי.

כמות התלונות על העדכון ל-4.3 ב-S3 וב-S4 גבוהה, כדאי לעבור על הפורומים של Iandroid כדי להבין שאתה לא מפסיד כלום.

אומר יותר מזה: אני עם 4, המכשיר החל את חייו ב-4.2.2, שודרג ל-4.3 ולאחר פחות מחודש ל-4.4.2.

אין מה להשוות ה-4.3 היה פשוט לא מספיק יציב, וטוב שגוגל יצאו מהר יחסית עם ה-4.4.

אז אולי שווה לראות אם המכשיר ישודרג ל-4.4 או להשאר עם הגרסה הלא עדכנית אבל עובדת כמו שצריך.

או כמו שאמרה סבתא שלי: כל עכבה לטובה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^ עברו כמה חודשים בין ה-4.3 ל-4.4, אתה סתם מגזים, ה-S4 שלי עובד מצוין עם 4.3, יותר טוב מה-4.2.2 מבחינת , מהירות מעבר בין תפריטים ועוד כמה נקודות.

המערכת יציבה מאוד, אתה סתם טוען טענות חסרות ביסוס, הבעיות היו ב-4.3 של ה-S3 ומחברי הפורום כאן נשמע שגם הם תופלו.

4.3 מערכת מצוינת, גם בנקסוסים ועכשיו גם בסדרת הגלאקסי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^ תודה! וזה נכון גם אני שמעתי רק דברים טובים על ה 4.3, בעיקר זה משפר את הביצועים וחיי הסוללה בגלל טכנולוגית TRIM, הסבר כאן:

http://pocketnow.com/2013/08/06/android-trim-support

לפי מה שהבנתי לפני או אחרי העדכון ל 4.3 צריך לעשות Factory Reset למכשיר כדי שהמכשיר יעבוד בצורה הכי טובה, ציטוט:

"If you’re using a device that was running a down-level version of and you upgraded it to version 4.3, you probably want to do a factory reset to regain your lost speed, though you shouldn’t notice any further slowdowns if you opt not to start from scratch."

מישהו יודע איך עושים Factory Reset ?

כדי שאדע כבר עכשיו איך לעשות את זה לכשיצא ה 4.3 :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...