הגדרת צרכים והתלבטות - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הגדרת צרכים והתלבטות

amirx19

Recommended Posts

שלום לכולם,

מתלבט בין שני מפרטים כלליים ואשמח לקבל את הכוונתכם.

המחשב הישן שלי

mobo: p5wdh deluxe. cpu: quad 9650@2.4ghz ram: 4GB 667GHZ. display card: gtx650 ti boost. screen: 19 inch 1280*1024.

מתלבט בין I3 ל- I5 , בין 8 ל 16 GB ולוח אם GA-B85M-DS3H שנראה שממליצים עליו הרבה או לוח אם הבסיסי ביותר. לא ממש משנה לי אם המעבד יעלה עוד 50 ש"ח או פחות 50 ש"ח וכן לשאר החלקים.

אני חושב שהשאלה העיקרית שלי היא האם אני צריך 4 ליבות או 2 ליבות.

1. מה התקציב המקסימאלי? - לא מוגבל.

א) האם לנצל את כל התקציב או לנסות ולחסוך? - אם אין טעם במחשב החזק יותר מבקש לחסוך.

ב) במידת הצורך- עד כמה ניתן לחרוג מהתקציב? -כמה שצריך.

2. מה שימושי המחשב (לדוגמא: משחקים, עריכה גרפית, עבודה משרדית, תכני HD וכדומה)? - מעט משחקים הרבה גלישה.

א) במידה והמחשב מיועד לתוכנות עיקריות ספציפיות, יש לרשום אותן ואופן שימוש (מזדמן/תדיר/כבד/פרנסה). -שום דבר ספציפי.

ב) במידה והמחשב מיועד לגיימינג, יש לציין:

-אילו משחקים לדוגמא ישוחקו על המחשב. - ו קרייסיס בכל פעם שיוצאת גרסה חדשה.

-מהי הרזולוציה הטבעית (מקסימאלית) של המסך שיחובר למחשב (ניתן לציין גם גודל מסך). - כרגע 1024*1280. ייתכן שאעבור ל- 768*1366. לא סביר שאעבור ל-HD מתי שהוא בשנתיים הקרובות.

-לאילו הגדרות גרפיות מיועד המחשב (נמוכות/בינוניות/גבוהות)? - נמוכות/ בינוניות.

3. האם יש צורך בציוד הקפי (לדוגמא: מקלדת, עכבר, רמקולים ועוד)? אם כן, ניתן לרשום גם העדפות לדגמים. - לא.

4. האם יש רכיב שאין צורך לכלול במפרט? - לא.

5. עד כמה חשוב השקט בסולם של 1 עד 10 (10=שקט קרטי)? - 1 (לא חשוב בכלל).

6. האם מתוכנן אוברקלוק (OC)? אם כן איזה (קל, בינוני, כבד)? - שלילי.

7. האם האם יש צורך לכלול מערכת הפעלה/אופיס (אם כן רצוי לציין גרסה מועדפת) ו/או הרכבת מחשב בחנות? - שלילי.

8. האם ישנה העדפה לרכוש את המחשב מחנות ספציפית? אם לא אפשר גם לציין איזור מגורים. - מתכנן לקנות ב-KSP אילת במידה והאחריות תופסת בכל חלקי הארץ. אם האחריות ניתנת למימוש רק באילת אקנה באזור המרכז.

9. האם יש בקשות מיוחדות כלשהן? (לדוגמא תמיכה בהתקנים/חיבורים כגון FW/RAID/USB3/ESATA, חיבורי האודיו מרובים/חיבור אופטי, דרישה לחומרה ספציפית וכדומה). - כונן 128GB כנראה ומאוורר לקירור המעבד.

10. האם חשוב לשמור על אופק שדרוג המחשב? האם מתוכנן שדרוג מאסיבי של המחשב בעתיד? - אם יוחלט על המחשב החזק יותר לא נראה לי שיהיה צורך בשדרוג. אם יוחלט על המחשב החלש יותר נראה לי שיהיה צורך בשדרוג מהר יותר.

מחיר המעבד החזק יותר כמעט כפול ממחיר המעבד החלש יותר.

מחיר הזכרון 8 לעומת 16 כנ"ל.

בלוח האם ההפרש די זניח- כמאה ש"ח.

אני צריך 4 ליבות או שניתן להסתפק בשתי ליבות ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תוכל בכל זאת לרשום תקציב? זזהקצת בעייתי שמצד אחד אאתהרושם הגדרות נמוכות וומצדשני תקציב לא מוגבל. אולי אם תתן טווח מחיר יוכלו להרכיב לך משהו ששיהיהמשתלם גגםלעתיד הכמה שיותר רחוק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

החלקים שאני צריך לשדרוג הם:

לוח, מעבד, זכרון, HD 128GB ומאוורר למעבד.

תקציב- 2,500 ש"ח - בתכלס, לא מוגבל, אם צריך להוציא 4,000 אני אוציא 4,000.

השאלה היא האם אני צריך ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...