זה רק אני, או שלהחלטת העליון בנוגע ל"תינוק המריבה" יש השלכות שחורגות מתחום האימוץ? - עמוד 5 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

זה רק אני, או שלהחלטת העליון בנוגע ל"תינוק המריבה" יש השלכות שחורגות מתחום האימוץ?

vic07

Recommended Posts

ושוב - הייתי רוצה לראות מה אתה תגיד כשתהיה הצד הנפגע בפסיקה שכזו - בעיקר אם הצד שדפק אותך בפועל דווקא לא נפגע כלל.

זה טיעון לא רלוונטי. בטיעון דומה השתמשו תומכי שחרור גלעד שליט.

"ההגיון הבריא" שלי אומר שפרט לטובת הילד הספציפי במקרה הספציפי הזה (ואגב, אני מאמין שטובתו היא לגדול עם משפחתו הביולוגית בכל מקרה, וההורים המאמצים לא נפגעים יותר מאשר הדודה במקרה ההפוך),

איך אתה יכול להחליט שטובת הילד טובה יותר בהעברתו כמו חפץ מההורים היחידים שהוא מכיר, אל אשה שהיא זרה מבחינתו ?

פרשת קרולין ברונה - מבלי להתייחס לנכונות החלטת בית המשפט, החזרתה אל אמה הביולוגית רק פגעה בה.

היא סבלה מהתעללות ומהזנחה. היא ברחה מהבית ובגיל 14 הביאה לעולם ילד ראשון ובגיל 16 ילד שני. הילדים שלה הוזנחו ונלקחו ע"י רשויות הרווחה. - החלטת בית המשפט במקרה זה ללא ספק הרסה את החיים של הילדה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 75
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אבל אז אני נאלץ לשאול, היכן אתה מעביר את הגבול?

לילד עדיף לגדול עם הורים מבוססים מאשר עם הורים עניים?

לילד עדיף לגדול עם הורים משכילים מאשר עם הורים אנאלפבתים?

לילד עדיף לגדול עם הורים חילונים מאשר עם הורים דתיים (או להפך)?

לילד עדיף לגדול עם הורים יהודים מאשר עם הורים ערבים (או להפך)?

לילד עדיף לגדול עם הורים שרוצים שבנם יהיה רופא מאשר עם הורים שרוצים שבנם יהיה עו"ד?

אני מניח שיש עוד הרבה שאלות מהסוג הזה שיש לך עליהן תשובה בהתאם לדעתך האישית. האם זה אומר שמשיקולי "טובת הילד" נטו יש לקחת חצי מילדי המדינה מהוריהם, או שמא קיימים גם שיקולים נוספים שיש לקחת בחשבון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אף אחד לא הציע מעולם, לא בדיון הזה ולא בשום מקום אחר, "לקחת חצי מילדי המדינה מהוריהם" משיקולי "טובת הילד". לא מבין למה אתה ממשיך לנפנף בזה.

כפי שאתה רואה מפרשת קרולין ברונה, בית המשפט בכל זאת החליט שיש להעדיף את ההורים הביולוגיים שהילדה נלקחה מהם בכוח ובניגוד לכל חוק, על אף שהיה סביר וצפוי שטובת הילדה תיפגע (כפי שגם קרה בפועל).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, חלאס. אתה ממשיך לקשקש בלי סוף בטיעון מעגלי, שככר הוסבר לך מיליון פעם מה לא בסדר בו. אני לא אחזור בפעם המיליון ואחת. אתה זורק טיעונים שאין להם קשר למקרה (אף אחד לא לקח ילד מהוריו הביולוגיים פה), ובלבד שלא להודות שטעית/הגזמת או לכל הפחות שהסיפור לא חד-צדדי כמו שאתה מתאר.

נראה לי שמה שמפריע לך בעיקר בכל הפרשה הזו הוא שבית המשפט קיבל החלטה שאתה לא מסכים איתך ושנראה לך שהיא נובעת מאיזשהו אקטיביזם שיפוטי / תחושת אליטיסטיות, שאתה סולד מהן.

אני רחוק מלהיות אדם שסוגד למערכת המשפט, רואה בשופטים מורמים מעם, ומצדיק כל החלטה שלהם. יש פסקי דין שאני חושב שהיו מטומטמים או נגועים בחוסר סבירות קיצוני. במקרה הזה, עם זאת, על סמך הבנתי את המקרה (בעיקר מהדיון הזה), אני לא חושב שיש דופי בהחלטת בית המשפט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל אז אני נאלץ לשאול, היכן אתה מעביר את הגבול?

לילד עדיף לגדול עם הורים מבוססים מאשר עם הורים עניים?

לילד עדיף לגדול עם הורים משכילים מאשר עם הורים אנאלפבתים?

לילד עדיף לגדול עם הורים חילונים מאשר עם הורים דתיים (או להפך)?

לילד עדיף לגדול עם הורים יהודים מאשר עם הורים ערבים (או להפך)?

לילד עדיף לגדול עם הורים שרוצים שבנם יהיה רופא מאשר עם הורים שרוצים שבנם יהיה עו"ד?

אני מניח שיש עוד הרבה שאלות מהסוג הזה שיש לך עליהן תשובה בהתאם לדעתך האישית. האם זה אומר שמשיקולי "טובת הילד" נטו יש לקחת חצי מילדי המדינה מהוריהם, או שמא קיימים גם שיקולים נוספים שיש לקחת בחשבון?

כפי שציינתי, לא באתי לחוות דעה על החלטת בית המשפט, אלא רק לענות לטענתך שטובת הילד היא עם משפחתו הביולוגית בכל מקרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא אסוג מטענתי לפיה עמדת בית המשפט בנוגע ל"טובת הילד" אינה אלא עלה תאנה להעדפתם האישית של השופטים (העדפה שיכולה לנבוע משיקולים לא אובייקטיביים בעליל) בשאלה "מי ראוי יותר לגדל את הילד", ושהחלטות בית המשפט לעיתים קרובות מדי נקבעות לפי זהות הצד שעמו השופטים רוצים להטיב, לאו דווקא הצד לו נעשה עוול... וכן, אני טוען שהדבר נובע מאותם אליטיסטיות ואקטיביזם שיפוטי שQTTP הזכיר, ומרצונה של מערכת המשפט בישראל לשמור לעצמה זכויות שאמורות להיות נחלתה של רשות מחוקקת הנבחרת בידי העם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הטענה שלך לא מגובה בכלום, רק במטען שאתה סוחב נגד בתי המשפט בישראל. צר לי שבמקרה שלך גדלת איפה שגדלת, יתכן מאוד שבמשפחה אומנת היית יוצא בן אדם שפוי. אתה ההוכחה שגם מישהו שגדל במשפחה ביולוגית יכול לצאת דפוק על על כל הראש. ובנימה של איחולים שהתחלת מקודם, מקווה שלא יהיו לך ילדים לעולם. הקוד הגנטי שיצר אותך כדאי שימחק מן העולם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הקוד הגנטי שיצר אותך כדאי שימחק מן העולם.

"הקוד הגנטי" שלי שכ"כ מפריע לך הוא בסה"כ חיבה יתרה לצדק ולהגיון, שגם כך הולכים ונמחקים מהעולם, בין השאר ע"י אנשים כמוך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא. אני חושב שהשקפת העולם שלך מעוורת אותך. יותר נוח לך לראות "התערבות בוטה" של בית המשפט מאשר את המוסר שבטובת הילד. לקחת את זה רחוק מדי כאילו לפסיקה הספציפית הזאת יש איזו משמעות נוספת, מלבד למקרה הספציפי הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...