מנוי פיס - כדאי? - עמוד 13 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מנוי פיס - כדאי?

yossi21

Recommended Posts

אגב, התוצאה שואפת ל1, לא לP - התוצאה למעשה אינה תלוייה כלל בP אלא אם P קטן מספיק בשביל להיות מאותו סדר גודל של Pb. עכשיו הניחו שסל A הוא "סל ההגרלות המוטות", סל B הוא "סל ההגרלות ההוגנות", והכדור הלבן הוא המקרה הנידון בו התקבלו תוצאות זהות בהגרלה בסמיכות זו לזו. אפילו אם לוקחים בחשבון את האפשרות שההטיה אינה מניבה תוצאה וודאית, אלא רק בסבירות מוחשית (נניח, 1:10), מקבלים שנדרש להניח מראש שהסיכויים להטיה זניחים בשביל לקבל שיותר סביר שהתוצאה מקרית מאשר שהיא פרי הטיה כלשהי.

ועמרי, החוצפן כתמיד - גם בדיון ההוא תשובתך הקבועה לטיעונים שלי היתה "אתה לא מבין כלום בסטטיסטיקה, לך תלמד".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 186
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

לא, בדיון ההוא קפצת מעל הפופיק ונכנסת לעולם האקטואריה.

עוד לא סיימת את התואר הראשון, תמתין קצת עם היהירות המוגזמת שלך (שאין לה שום צידוק)

אגב, בדיון ההוא קיבלת גם תשובות והוכחות שבחרת באלגנטיות להתעלם מהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אגב, עוד משהו שמטריד אותי בלוטו הוא חלוקת הפרסים. אף שהסכום המצטבר של הפרסים תואם להצהרה של מפעל הפיס (כ56.5% מסך ההימורים, בממוצע), אני לא מבין למה, למשל, סכום הזכיות המצטבר בהגרלה האחרונה לאלו שניחשו 5+הנוסף הוא כ200,000 שקל המחולקים בין 44 זוכים, בעוד שבדרגה הבאה (6 בלי הנוסף) הפרס המצטבר הוא כבר 1.5 מליון המחולקים בין שני זוכים בלבד. מהו הנימוק לאי-פיזור סכומי הזכיות בהתאם לסיכויי הזכיה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פנה אליי בן אדם ברכבת , התחיל לדבר ושאל אותי אם אני רוצה להירשם לקורס שהוא מעביר באיזה נושא חרטה , ובגלל שאני אדם נחמד וגם ככה לא היה לי משהו מיוחד לעשות באותה נסיעה הקשבתי לו , אבל אז שאלתי אותו "ומה בדיוק אני אעשה עם הידע שאני אלמד בקורס הזה שלך?" , והוא ענה לי ברצינות "תפתח קורס משלך".

חתיכת עסק פירמידה לפריירים...

מהלוטו התקשרו אליי כמה פעמים , והם מנסים לשכנע על ידי שימוש בדיבור כללי וניסיון למכור חלומות , ולהציג את זה שהשיטה שלהם מגדילה את הסיכויים.

אז אני עונה להם תמיד את אותה תשובה - נניח והסיכויים שלי לזכות בלי השיטה שלכם הם 1 למיליון , והשיטה שלכם תתן לי סיכוי של 1 ל100,000 (כמובן שהסיכויים האמיתיים הרבה יותר נמוכים) , אז האם זה עוזר לי במשהו? גם 1 ל1000 זה עדיין מאד לרעתי ומשאיר לי סיכוי נמוך מאד לנצח.

יש לי סיכוי טוב יותר לבחור מנייה אקראית ולקוות שהיא תהפוך אותי למיליונר...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי סיכוי טוב יותר לבחור מנייה אקראית ולקוות שהיא תהפוך אותי למיליונר...

בדיוק ,אבל החשיבה של המהמרים לא הגיונית בכלל

אפשר להמר במניות או אגחים עם סיכון גבוה

אפשר להמר על מטבעות זרים ,ביטקון זה רק אחד מזה

אבל אנשים חושבים על הכמה מיליון בזכיה ,בלי לחשוב על הסיכוים לזכות

לכו תהמרו על חיפושי נפט או גז ,רוב הסיכוי שתפסידו ,אבל עם תזכו הכסף שהימרתם אליו יקפוץ לשמים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין שום חוק שאוסר על אדם להיות טיפש ולהמר גם כאשר תוחלת הרווח נמוכה בהרבה מההשקעה (והרי בלוטו התוחלת היא כ56% מההשקעה). עם זאת, בוודאי שיש חוקים שאוסרים על ארגון כלשהו המזמין אנשים "להשקיע" בו (בין אם מדובר בלוטו ובין אם מדובר במניות\אג"חים) להטעות את המשקיעים הפוטנציאליים בנוגע לאותה תוחלת רווח. אם חברה שמחפשת נפט, למשל, מפרסמת הודעות אופטימיות בנוגע לסיכויים של קידוח X בעוד שכבר ידוע לה שהקידוח הזה התברר כעקר או כלא-מסחרי, אין בכך שום דבר חוקי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...