מנוי פיס - כדאי? - עמוד 12 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מנוי פיס - כדאי?

yossi21

Recommended Posts

כבר התייחסתי לטעון הזה בצורה הכי ברורה שאפשר בהודעה הקודמת, אבל כנראה זה עבר מעל הראש שלך.

כל הדיון הזה נסוב סביב חוסר ההבנה הבסיסית שלך.

בהינתן מספיק תצפיות, היית מצפה לראות "תופעה" כזאת פעם ב580,000 הגרלות בממוצע. גם אם מדובר במקום הכי ישר ומוסרי בעולם, בהנחה שהלוטו ימשיך להתקיים מתישהו זה יקרה. אז זה קרה אחרי 60 שנים. זה יכול היה לקרות אחרי שנה או אחרי 600 שנים באותה מידה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 186
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

התוצאה תלויה ב Qa/Qb (כמות הכדורים הלבנים בכל סל, כלומר כמות הכדורים הכוללת בכל סל כפול Pa או Pb בהתאמה). לא ניתן לבטא את התוצאה מהנתונים שהבאת בשאלה

אני לא עושה חישב מתמטי נכון וכו' אבל נראה לי משהוא בקווים הכלליים של

PQa / (1-P)(Qa+Qb)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם נסמן בPw את הסיכוי הכולל להוציא כדור לבן (Pw=P*Pa+(1-P)*Pb), אזי הסיכוי המבוקש הוא P*Pa/Pw (כלומר, תרומת הסל A לסיכוי הכולל חלקי הסיכוי הכולל). אני לא רואה איך כמות הכדורים בכל סל רלוונטית, אם בוחרים בין הסלים ללא תלות בכמות הכדורים בהם. בכל מקרה, בינארי, אני מניח שאתה מבין לאן אני חותר עם הדוגמה הזו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יכול להיות, עברו 10 שנים מאז שנה א' בתואר הראשון. אבל מה זה קשור עכשיו? אתה יכול להיות מצויין בטכניקה ולא להבין מה אתה עושה או מה המשמעות של זה. במקרה שלנו, אתה חוקר הסתברות "בדיעבד" כשאתה אמור לדעת שזה חסר משמעות. יש המון דברים שקורים כל יום שההסתברות שהם יקרו אפסיים. פשוט המקרים "המוזרים" שכן קורים מגיעים לכותרות. אם המספרים היו חוזרים אחרי שנתיים, זה לא היה תופס שום כותרת ולאף אחד לא היה אכפת למרות שסטטיסטית זה לא ממש שונה.

- - - תגובה אוחדה: - - -

אגב, נתקלתי במאמר הזה

http://www.hayadan.org.il/miscalculation-of-probability-0103111/

ההסתברות למקרה הנ"ל (2 זכיות בטווח של חודש) הוא "רק" 1:51,000

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה אני לא מופתע מכך שאתה מסרב בתוקף לשמוע נימוקים הגיוניים בטענה שאני לא יודע על מה אני מדבר ושאני צריך לחזור ללמוד את החומר, אבל כשמביאים בפניך חישוב פשוט בתחום בו אתה מציג את עצמך כמומחה גדול אתה פתאום לא זוכר כלום כי "עברו 10 שנים מאז שנה א' בתואר הראשון"?

ולגבי הקישור שלך - החשבון שלי התבסס על תוצאות זהות לחלוטין, לרבות "המספר החזק". בפועל ההתאמה היתה רק ב6 מספרים (ללא המספר הנוסף) - לא ידעתי את זה, אז בוודאי שהחשבון במאמר נכון יותר (פרט להנחה שלהם שבחודש מתקיימות 10 הגרלות, שכן אם מתקיימות הגרלות כל שלישי ומוצ"ש הרי שמספר ההגרלות בחודש ממוצע הוא כ8.6).

עבור אלה שמשתתפים בדיון שיש בהם טיפת יושר, נחזור לדוגמה עם הכדורים: נניח עתה שבסל A כמעט כל הכדורים לבנים (כלומר, Pa->1), ובסל B כמעט כל הכדורים שחורים (כלומר, Pb->0). תראו רגע מה יקרה על פי החישוב שהראתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מתי טענתי שאני מומחה בהסתברות?

אני טענתי שיש לך בעיה אינטואיטיבית בהבנה של התוצאות שאתה מקבל.

מוטיב חוזר - אתה מפרש נתונים סטטיסטיים בצורה שגויה ומפתח לפיהם תיאוריות מופרכות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...