חיבור מספר APים לרשת גדולה עם SSID אחד - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חיבור מספר APים לרשת גדולה עם SSID אחד

Satlan

Recommended Posts

אהלן

הכותרת די מדברת בעד עצמה. יש לי בניין גדול שאני רוצה לרשת בחיבור איכותי. בסופו של דבר זה אומר לשים בכל קומה (מתוך ה-4) AP. העניין הוא שאני רוצה שכל AP יהיה עם אותו SSID ושכולם יתחברו בסופו של דבר לאותו שרת GATEWAY.

הבנתי שאני צריך לבטל בכל ה-APים את ה-DHCP ואת ה-NAT (כי השרת שלי כרגע עושה את זה), לקבוע את אותו ה-SSID בכולם ולבחור בערוץ שידור שונה בכל -AP.

העניין הוא שלא הבנתי איך אני את הקישוריות בין כל ה-APים לשרת GATEWAY.

אציין שאחד ה-APים יוצב בקרבה פיזית לשרת.

טרם בצעתי רכישה של הAPים. אם יש המלצות לחומרה אשמח לשמוע.

אשמח לעזרתכם,

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מניח שאתה מחפש חיבור יציב בין ה-AP לשרת, אז חיבור עם כבל.

המלצות זה כבר תלוי בדרישות ובתקציב. אם אתה מחפש AP פשוטים אתה יכול ללכת על כל מותג ביתי כמו טיפילינק, דילינק, נטגיר, אדימקס וכו'.

רק תוודא מה המקסימום משתמשים שיכולים להתחבר לכל AP לפני שאתה רכישה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין דרך לקשר את כל ה-APים אלחוטית ללא שימוש בכבלים?

רציתי לחבר כבל רשת רק בין ה-AP שקרוב פיזית לשרת וכל השאר . כי בסופו של דבר תהיה חפיפה אלחוטית בין ה-APים.

כל הלקוחות עם כרטיסי N 300Mb.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תיאורטית זה אפשרי לחבר באלחוטי. מעולם לא ניסיתי ככה שאני לא בטוח איך זה יהיה בפועל.

אבל המהירות בין ה-AP לשרת תרד בחצי והחיבור הרבה פחות יציב ככה שזה פחות מומלץ. אם אפשרי להשחיל בדרך כלשהי כבלים זה הכי נכון והכי בטוח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה תרד בחצי? הייתי רוצה שזה יעבוד כמו enterprise wifi ולא כמו WDS או repeater.

תסתכל על התמונה בעמוד 2 בקישור הזה כאן הם מציעים תוכנה שהופכת מחשב לשרת כמו ב-enterprise wifi

סתם דוגמה לפתרון אפשרי. אני פשוט חושב שיש עוד פתרונות לזה, גם בלי התוכנה והחומרה של החברה הזו.. (וכמובן לא במחירים של enterprise wifi)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שאתה מדבר עליו זה קונטרולר. המחשב לא הופך לשרת אלא מתחבר לקונטרולר שדרכו אתה יכול להגדיר ולנהל את כל ה-AP שלך.

הם רושמים שאפשרי לחבר AP אחד לקונטרולר בצורה קווית ודרכו לקשר עוד כמה שמחוברים לאותו AP בצורה אלחוטית. הם לא רושמים שזה לא פוגע במהירות (הם בעצם מתארים רפיטר שמתחבר לאותו קונטרולר כמו הנקודת גישה).

יכול להיות שיש דרך שאני לא מכיר, מצד שני אני מכיר כמה בתי ספר שיש להם כמה בניינים ומשתמשים באותו רעיון רק של חברת ARUBA. בין הבניינים יש תשתית קוית ובאחד אם אני לא טועה חברת נס פרסו כבל אופטי בין הבניינים. אני לא חושב שהיו משקיעים כל כך הרבה כסף אם היה אפשר לחבר את כל הארובות בצורה אלחוטית בלי שזה ישפיע על הביצועים.

בסופו של יום, ה-AP צריך לקבל ולשלוח באלחוטי ולכן הוא מחלק את המהירות. אם הוא מקבל באלחוטי ושולח בקווי הוא לא צריך לעשות את זה. אני לא רואה איך עוקפים את זה ולא משנה איך תקרא לטכנולוגיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...