האם מת ה-SSD לבדו? - עמוד 2 - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם מת ה-SSD לבדו?

jupiterian

Recommended Posts

Art Tatum:

ניסיתי להתקין על הכונן הנייד אבל כנראה שזה בלתי אפשרי בגרסת ווינדוס 7 שיש אצלי, נכתב:

"setup does not support configuration of or installation to disks connected through or IEEE 1394 port"

להתקין על אחד מהדיסקים הפנימיים אני קצת חוששת כי יש עליהם מידע חשוב שחלקו לא מגובה, ולא הייתי רוצה לסכן אותם...

smalul:

הרצתי את memtest86 והוא לא מצא בעיות... את OCCT לא הצלחתי להתקין, בגרסה להתקנה נכתב לי:

"OCCTPT 4.0.0.exe is not a valid win32 application"

יכול להיות שהורדתי תוכנה לא נכונה? (הווינדוס ד"א הוא 64bit)

גרסת הzip לא ירדה בכלל, ניסיתי כמה פעמים אך הורדת הזיפ הסתיימה כ3KB.

יש תוכנות דומות אחרות שכדאי לנסות?

בעיקר חשוב לי לדעת מי מהרכיבים אשם בתקלות האלו כי כונן הSSD נקנה בחנות אחרת מיתר חלקי המחשב, שניהם אמורים עדיין להיות באחריות אבל לא ברור לי למי לפנות...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 49
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אין שום בעיה להתקין וינדוס על הרדיסק.

לא חייבים לפרמט.

ולא צריך לחשוש שהקבצים יעלמו.

סך הכל הוא ישים שם קבצים וזהו.

אחר כך אפשר למחוק את כולם חופשי כשעולים מוינדוס אחר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כונן שלא מזוהה בביוס - לא קיים !

יכול להיות הכבלים שלו, הלוח אם, אבל בסוף כמעט תמיד זה בעיה בכונן.

מחפשים אם ומה נרשם במציג האירועים.

מחברים אותו למחשב אחר ובודקים איך הוא מתנהג לאורך זמן ואז מממשים אחריות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

smalul:

הרצתי את memtest86 והוא לא מצא בעיות... את OCCT לא הצלחתי להתקין, בגרסה להתקנה נכתב לי:

"OCCTPT 4.0.0.exe is not a valid win32 application"

יכול להיות שהורדתי תוכנה לא נכונה? (הווינדוס ד"א הוא 64bit)

גרסת הzip לא ירדה בכלל, ניסיתי כמה פעמים אך הורדת הזיפ הסתיימה כ3KB.

יש תוכנות דומות אחרות שכדאי לנסות?

הורדתי עכשו את OCCT בלי שום בעיות מהלינק הבא (גודל הקובץ - כ 15MB):

http://www.ocbase.com/download/OCCTPT4.4.0.zip

גם אצלי מערכת ההפעלה היא 64 ביט והתוכנה עובדת בצורה תקינה.

האתר הרשמי הוא http://www.ocbase.com/ (אפשר היה להבין את זה מהלינק הקודם).

בקשר לבדיקת הזיכרון - האם השתמש ב"גירסת ה DOS" (הגירסה שלא תלויה במערכת ההפעלה) או בגירסת החלונות (פחות מומלצת, כי חלק מהזיכרון תפוס ע"י מערכת ההפעלה)? האם נתת ל memtest86 לרוץ במשך כמה מחזורים (אני אישית מעדיף שהבדיקה תרוץ במשך 3 סבבים מלאים לפחות)?

האם ניסית לחבר את הדיסק לבקר (חיבור) SATA אחר בלוח?

בקשר לתמונה של המחשב - שמתי לב שיש דיסק קשיח שמחובר ממש בתחתית המארז. זה כנראה לא המקור לבעיות, אבל האם בדקת שהמעגל החשמלי של הדיסק (ה PCB) לא נוגע במתכת מוליכה, דבר שיכול לגרום לקצרים (אני מניח שבתחתית המארז יש מתכת מוליכה, ואני לא יכו לראות בתמונה אם יש רווח בין ה PCB של הדיסק הקשיח לתחתית המארז. אני גם מניח שה PCB של הדיסק הקשיח חשוף).

@Art Tatum

מההודעה המקורית משתמע שלא מדובר בכונן SSD חדש, ולכן סביר להניח שלא מדובר בבעיית קושחה, שכן אם הייתה בעיה כזו היא כנראה הייתה צצה מזמן.

@Ivan

סביר להניח שמדובר בבעיה בכונן ה , אבל אנחנו יוצאים מנקודת הנחה שמדובר במשהו אחר, שניתן להתמודד איתו ללא החלפת חומרה, דבר שעלול להוביל לאיבוד מידע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@Art Tatum

מההודעה המקורית משתמע שלא מדובר בכונן חדש, ולכן סביר להניח שלא מדובר בבעיית קושחה, שכן אם הייתה בעיה כזו היא כנראה הייתה צצה מזמן.

לא בהכרח.

נניח שהבעיה היא אלקטרונית ובעלת סיכוי להופיע בתנאים מסויימים(כמו למשל מתח חשמלי נמוך טיפה מהממוצע), ושעדכון קושחה פותר את הבעיה ע"י נוסחת חישוב שונה לשימוש ברכיב אלקטרוני מסויים.

שנתיים הכונן עובד טוב ואז באה סערה שדוחפת את ספק הכוח מעבר לנקודה מסויימת של היחלשות, מה שגורם לבעיה להופיע.

נניח שהבעיה היא לוגית, ויכולה להופיע רק אחרי תקופה ארוכה של פעילות, או בתנאים מסויימים של צבירת נתונים.

בכל מקרה אי אפשר לשלול לגמרי את כיוון הקושחה, וכדאי לבדוק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בינתיים לפי עצתו של Art Tatum ניתקתי את הSSD והתקנתי וינדוס מחדש על כונן 1TB HDD רגיל, מה שלקח כמה שעות טובות. על פניו הוינדוס עובד בסדר גמור מהHDD למעט בעיה אחת - שכונן הHDD הנוסף (Samsung 500GB) לא מופיע ברשימת הכוננים ב my computer, למרות שהוא מזוהה בBIOS ואפילו מופיע בDevice manager כמותקן... קראתי שיכול להיות שזאת בעייה בהתקנת הדרייברים של הלוח אם, ספציפית שקשורים לSATA, אז ניסיתי להוריד מכאן:

http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=3765#dl

אבל אף אחד מהם לא עזר

(את Intel SATA Preinstall driver אין לי מושג איך להתקין, בין היתר כי אין floppy)

smalul:

הכונן על רצפת המארז זה הSDD המדובר, אבל הוא מעוגן בדיוק למקום המיועד בשבילו במארז הזה, אז אני מקווה שיצרני המארז ידעו מה הם עושים... זה נראה כמו המקום היחידי במארז בשביל SSD

(המלבן השני מימין באמצע התמונה הזאת:

http://images.highspeedbackbone.net/SKUimages/enhanced/T925-3018-sell01-jsb.jpg

הברגים מתחברים מלמטה, למעשה מצמידים את הSSD ישירות לרצפת המארז)

את memtest הרצתי מהדוס באמצעות boot drive במשך חצי שעה, לא בטוחה כמה סבבים זה היה אבל לא נמצאו בעיות...

OCCT הפעלתי עכשיו (מההתקנה החדשה, כשהSSD עדיין מנותק), אם כי אני לא בטוחה מה בדיוק הוא אמור למצוא...

dfcorp:

תודה, אבל לא נראה לי שזה קשור, גם כי הכונן אינו גדול (רק 64GB) וגם כי ביטלתי בזמנו את האפשרות ל- Hibernation כדי לחסוך במקום

- - - תגובה אוחדה: - - -

טוב, OCCT נעצר ב18 דקות וכתב:

Stopped

Error detected on #0

בעיה עם המעבד? :(

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל תבדקי שלכונן מוגדר אות.

בDISK MANAGEMENT(כלי של הוינדוס) אפשר לראות את הכוננים הפיזים והמחיצות שעליהן, וגם לתת לכל כונן לוגי אות.

כונן שנמצא במחשב ומזוהה ע"י המערכת לא יופיע בMY COMPUTER ללא הגדרת אות.

דבר שני, יש לך OC למעבד?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כונן שלא מזוהה בביוס - לא קיים !

יכול להיות הכבלים שלו, הלוח אם, אבל בסוף כמעט תמיד זה בעיה בכונן.

מחפשים אם ומה נרשם במציג האירועים.

מחברים אותו למחשב אחר ובודקים איך הוא מתנהג לאורך זמן ואז מממשים אחריות.

תעשי מה ש-Ivan המליץ לך.

כמו כן תבדקי בתוכנת everest או תוכנה דומה:

טמפרטורות

מתחים

שאר העצות שקיבלת לא ממוקדות.

אין לך בעיה של זכרונות

אין לך סקטורים פגומים כך שככל הנראה אין אבדן מידע (מצד שני מדובר פה ב- אז אני לא בטוח לגמרי)

מה שככל הנראה משאיר (במידה וטמפ', מתחים בנורמה) שזו בעיה בכבל\קשיח לא ברמת המידע\לוח אם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה, אכן לא הייתה מוגדרת לו אות בdisk manager... נראה לי שבעבר הכוננים נמצאו והסתדרו אוטומטית, אבל ניחא...

בקשר ל-OC, לא שידוע לי...

מצורף המסך שיצא מהOCCT

תעשי מה ש-Ivan המליץ לך.

כמו כן תבדקי בתוכנת everest או תוכנה דומה:

טמפרטורות

מתחים

שאר העצות שקיבלת לא ממוקדות.

אין לך בעיה של זכרונות

אין לך סקטורים פגומים כך שככל הנראה אין אבדן מידע (מצד שני מדובר פה ב-SSD אז אני לא בטוח לגמרי)

מה שככל הנראה משאיר (במידה וטמפ', מתחים בנורמה) שזו בעיה בכבל\קשיח לא ברמת המידע\לוח אם

כמו שכתבתי אין לי כאן מחשב שולחני אחר לבדוק בו, אלא אם כן אני יכולה לבדוק בלפטופ?

מדובר ב- D830 ישן גם, אבל נראה לי שאמורה להיות אופצייה לשים בתוכו במקום הHDD...

הOCCT נראה לי בדקה גם את הטמפ' והמתחים ועל פניו הם נראים בסדר, לא?

(צירפתי עוד תמונה מאמצע הבדיקה השנייה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אני רואה נכון -

3.3V שלך עומד על פחות מ- 3V

זו סטיה די משמעותית

יכול להיות שזה גורם לתקלות.

תבדקי בתוכנה נוספת.

הגורם לסטיה כזו יכול להיות ספק כוח או .

כדאי -

לנתק מהחשמל

ללחוץ על כפתור הפעלה של המחשב (פורק את הלוח)

לנתק מהלוח כל מקורות מתח שבאים מהספק

לחכות כמה דקות

לחבר בחזרה כולל לחשמל ולהפעיל שוב

במידה ועדיין יש סטיה מומלץ לנסות עם אחר

כאמור - כל זה אם אני רואה נכון ואכן יש סטיה משמעותית במתחים (סטיות של יותר מ-5% יכולות לגרום לאי יציבות)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יודע כמה הלוח מדייק לגבי החשמל.

יכול להיות שמדובר בהערכה גסה כלשהיא, ואולי יציבות הגל עצמו יותר חשוב מסטיית המתח הכללית.

בכל מקרה אם OCCT נכשל אז כנראה שיש משהו לא לגמרי תקין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עשיתי כפי שhero הציע, אבל נראה שמצב המתח, מדויק או לא, לא השתנה (צירפתי עוד תמונה, הפעם יותר ברורה).

הווינדוס, בכל מקרה, לא קרס מאז שהתקנתי אותו על ה-HDD.

אני מקווה שכשאני אביא את המחשב לTMS לא יעשו לי בעיות ויאשימו את הSSD... בעיקרון כל המחשב נקנה אצלם לפני שנתיים, חוץ מהSSD שקניתי בנפרד בRSM, כי בזמנו לא היה להם אותו במלאי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...