נייד ב-3K עבור עבודות בסיסיות ומשחקים בינוניים . - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

נייד ב-3K עבור עבודות בסיסיות ומשחקים בינוניים .

JentuS

Recommended Posts

שלום לכולם .

אז ככה , בעוד כחודש-חודשיים , אני רוצה לקנות לעצמי נייד , עבור עבודות משרדיות בסיסיות , גלישת אינטרנט , צפייה ועריכת תמונות , צפייה בוידאו ואולי גם קצת עריכת וידאו , ומשחקים בינוניים קלים , לדוגמא משחקי רשת ONLINE .

עכשיו , כיוון שבעוד חודש-חודשיים זאת כבר תיהיה שנה לועזית חדשה , עקב כך האם צפויים איזה דגמים חדשים של ניידים לצאת לשוק שתמליצו לי לחכות להם או שזה בסדר כבר להתחיל לחפש עכשיו ממה שקיים בחנויות ?

כעקרון הנה הדרישות שלי מהנייד פחות או יותר , תקציב עדיף עד 3K אבל אם יש משהו שווה הרבה יותר אז אפשרי גם לחרוג ל-3.5K , לא יותר .

* מטרות המחשב? לדוגמה: עבודות משרדיות (אינטרנט ואופיס), משחקים (קלים או כבדים?), צפיה בסרטים, עריכה גרפית (דו מימדית, סרטים, או תלת מימד?)

עבודות משרדיות , גלישת אינטרנט , צפייה בתמונות וסרטים , עריכת תמונות ואולי גם קצת וידאו , ומשחקים בינוניים כגון משחקי ONLINE .

* גודל המסך? האם חשוב מסך מבריק או מאט?

אך ורק 15.6 , מבריק או מאט אני לא יודע , תמליצו אתם ותגידו למה , הנייד יהיה רוב הזמן במבנים ולא בחוץ .

* רזולוציית המסך? (במחשבים מודרניים נעה בין HD 1366x768 לבין FHD 1920x1080, ולעיתים רחוקות מעבר לכך). ככל שהרזולוציה גבוהה יותר, כך יש יותר שטח עבודה, אך העצמים בתצוגה (טקטס, אייקונים קטנים יותר)

אני אסתפק ב-1366X768 .

* דרישות מיוחדות לאמצעי הקלט? (לדוגמה, מקלדת הכוללת numpad, עכבר trackpoint בנוסף לtouchpad)? אין .

* משקל רצוי?

לא משנה ממש כי הוא לא הולך להתנייד הרבה , אולי לפעמים , רק שלא ישקול טונה כמובן )) .

* האם נדרש זמן סוללה ארוך? (מומלץ להגדיר מהו זמן סוללה ארוך לטעמכם)

העדפה לבינוני פלוס , ז''א אולי איזה 4 שעות , אם אפשר יותר אז יותר טוב .

* האם יש צורך ביציאות מיוחדות? (eSATA, HDMI, VGA, ExpressCard...)

רצוי יציאת HDMI . וחיברי USB 2.0 ואולי גם 3.0 - לא קריטי .

* Bluetooth?

עדיף שיהיה .

* גודל מינימלי וסוג של כונן קשיח?

HDD לא פחות מ-500GB . אולי גם SSD משולב , האם זה שווה ? .

* כונן אופטי? עדיף שיהיה .

* האם דרושה תמיכה בתחנת עגינה ייעודית?

לא .

* האם נדרשת אחריות בינלאומית ?

לא .

* האם בתקציב צריך להיכנס רישיון למערכת הפעלה?

לא .

* האם יש לכם העדפה לחברה כלשהי?

כן , במקום הראשון העדפה ל-ASUS , DELL , מקום שני ו- .

אלו הן הדרישות שלי , פחות או יותר , אני מקווה שלא הגזמתי ביחס לתקציב שלי .

אהה , ולא משנה לי מאיפה לקנות , העיקר שיהיה באיזור המרכז .

אשמח מאוד לעזרתכם , כי בניידים אני לא ממש מבין וגם אף פעם לא היה לי , בגלל זה אני פונה אליכם שתעזרו לי ))

מראש תודה לכל העוזרים .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יהיו דגמים חדשים, אבל אולי המחירים מעט ישתנו.

אמליץ לחזור לפורום כשבוע לפני הרכישה.

כל דיון שננהל כרגע אולי לא יהיה רלוונטי עוד חודשיים, כך שזה מרגיש קצת מיותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר...

שוב שלום לכולם .

אז ככה , יש עדכון לגבי רכישת הנייד שרציתי .

לא רציתי סתם לפתוח עוד נושא חדש , בגלל זה שלפתי את הנושא הזה ואני רוצה להמשיך אותו .

אז ככה , בסופו של דבר , היום הזמנתי מחשב נייד בשבילי , אולי לא בדיוק מה שרציתי לפי הדרישות שרשמתי בהתחלה , כי בסוף נפלה לי האפשרות לרכוש את הנייד רק ממקום אחד בלבד , ובאותו המקום המבחר היה דיי קטן של הניידים שהם מוכרים , מה לעשות , לא יכולתי לקנות בסוף בשום מקום אחר מטעמי תקציב וכו' .

אז הנייד שבסוף קניתי הוא - DELL Inspiron N3537 , קצת מפרט :

מעבד - Intel i5 4200U

זכרון - 4GB DDR3L 1600 , ניתן להרחיב עד 8GB , וזה מה שאני כמובן אעשה ברגע שאני אקבל את הנייד , ארחיב ל-8GB .

כונן קשיח - 500GB 5400

תצוגה - 15.6inch . LED Backlit Display with Truelife , HD 1366X768

מאיץ גרפי - AMD HD8670 1GB

מערכת הפעלה - Windows 8

אחריות - 3 שנים ע''י DELL

כל השאר לא כזה חשוב .

ועכשיו יש לי שאלה או שתיים למבינים בתחום :

1. כמו שכתבתי במפרט , הוא מגיע עם מאיץ גרפי AMD HD8670 , השאלה היא האם אני , במידה וארצה בעתיד לבד לשדרג לו מאיץ גרפי , האם זה אפשרי ? , כי אני יודע שיש את הדגם הזה שנמכר עם מאיץ HD8850 , אז אם זה באמת יהיה אפשרי , מאיפה אפשרי לקנות מאיצים גרפיים עבור ניידים ?

2. ואותה שאלה לגבי שידרוג עתידי של הכונן קשיח לנפח יותר גדול , האם אפשרי ? , מאיפה ניתן לקנות ? והאם יהיה אפשרי שילוב של או לא ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חבל שאתה עושה קניות ספונטניות בלי להתייעץ קודם לכן.

- לא תוכל להשדרג כ.מסך

- תוכל לשדרג לכונן אחר, לא יודע אם שילוב. אבל תוכל בעיקרון גם להחליף את הצורב בכונן נוסף אם אתה לא צריך אותו במחשב.

יש מחשבים טובים יותר במחיר שלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התגובה המהירה . אני יודע שיכולתי לקנות יותר טוב , אבל כמו שרשמתי , מבחינה כספית וכו' זאת הייתה האפשרות היחידה בשבילי לקנות פחות או יותר לפי הדרישות שלי ורק ממקום אחד . או שהייתי חוסך עוד מי יודע כמה זמן לנייד יותר טוב , כי יש לי עוד הוצאות חוץ מזה כרגע , או שלקנות את הנייד הזה ועכשיו כי באמת הייתה לי האפשרות , וזה מה שבחרתי .

אני פשוט מקווה שהכ. מסך HD 8670 בהחלט יספיק לי , ואני כמעט בטוח בזה . הרי בטוח הוא יותר טוב מהמובנה במעבד .

לגבי הכונן קשיח , זה פחות קריטי בשבילי כרגע , ולדעתי 500GB גם כן אמורים דיי להספיק לי .

אני חושב שאת רוב התוכנות הבסיסיות הנייד הזה יריץ לי בלי בעיה וחלק , ואני מקווה שככה יהיה גם מבחינת משחקים בינוניים , שה-HD8670 יצליח גם להתמודד כמו שצריך .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המעבד הוא I5 חסכוני, כלומר מבחינת תכלס ביצועים הוא בערך כמו I3 רגיל.

היתרון היחיד איכשהו שבגלל שהוא חסכוני תקבל זמן עבודה קצת יותר טוב במחשב.

הכרטיס מסך - ביצועים שלו במשחקים שונים תוכל לראות פה:

http://www.notebookcheck.net/AMD-Radeon-HD-8670M.87211.0.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב תודה על התגובה , אני מעריך את עזרתך .

בלינק שהבאת לי , בדקתי את הכרטיס הזה ואת המשחק הספציפי שבו אני משחק מידי פעם , וראיתי שהוא כן יכול להריץ אותו על הגדרות בינוניות עד גבוהות , אולטרה כמובן כבר אין מה לדבר , אבל גם זה טוב בשבילי , כי בכל מקרה אם כבר אני משחק אז אני מעדיף לעשות את זה על המחשב הבייתי שהוא מספיק חזק וסוחב בלי בעיה גם על אולטרה , ואילו את הנייד אני אכוון יותר עבור שימושים בסיסיים כגון צפיית תמונות , וידאו וסרטונים , ותוכנות שונות ואופיס ביניהם :xyxthumbs: .

רק שאלה אחרונה .

כאשר אני אקבל את הנייד , הסוללה שלו , האם יש צורך בהטענה ראשונית ארוכה או משהו בסגנון הזה ? , או שזה כבר לא קיים ואפשר פשוט ישר להפעיל אותו ולהשתמש בו ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי , הנה עוד עדכון , והפעם כבר אחרון .

היום הייתי כבר צריך לנסוע לקחת את הנייד שבחרתי (הדגם שרשמתי מקודם) , אבל ברגע האחרון עצרתי וחשבתי לעצמי , ומה אם הכ. מסך שבנייד ההוא (8670) יהיה קצת חלש לשימושים שלי , ובעיקר למשחקים הבינוניים , אז אמרתי לעצמי - צריך לחפש אם יש לאותו המקום שרק ממנו יכולתי לקנות , איזה נייד אחר רק שיהיה כ. מסך יותר חזק .

חיפשתי ובסוף נפלתי על אחד עם כ. מסך HD8850M 2GB , אמרתי - או , זה כבר יותר טוב , בוא נראה מה שאר המפרט של הנייד הזה (ד''א זה הנייד היחידי שהיה להם עם כ. מסך בעוצמה הזאת , כמו שכתבתי מקודם , באותו המקום שקניתי אין להם ממש מבחר של ניידים .

הנייד הוא מאותה הסדרה כמו הקודם - DELL New Inspiron 15 3537 , רק המפרט קצת שונה :

מעבד - Intel i7 Haswell 4500U , 3M Cache , 1.8Ghz up to 3.0Ghz

זכרון - 8GB DDR3L 1600Mhz , (2X4GB) up to 8GB - שד''א פה אני כבר לא צריך לשדרג אותו כי 8GB יספיק לי מעל ומעבר להבדיל מהנייד הקודם ששם היה רק 4GB .

כונן קשיח - 1TB , 5400rpm - כשבקודם היה את אותו הכונן (הכוונה למהירות) , רק חצי מזה (500GB) . ובכל מקרה בהמשך יש לי שאלה אליכם בקשר לכונן הקשיח .

תצוגה - בידיוק אותה התצוגה (המסך והרזולוצייה) כמו בנייד הקודם .

מאיץ גרפי - AMD Radeon HD 8850M 2GB

מערכת הפעלה - Windows 8 .

אחריות - אותה האחריות של 3 שנים .

עכשיו , כמה שאלות אחרונות שאני אבין קצת יותר טוב :

1 . בקשר לכ. מסך - האם HD8850 משמעותית יותר טוב מה-HD 8670 , והאם הוא כבר יריץ לי בלי בעיה משחקים בינוניים עד כבדים בהגדרות נורמליות ?

2 . בקשר לכונן קשיח - אומנם זה כבר 1TB שגם כן יספיק לי בלי בעיה , השאלה היא האם יש טעם בכל זאת לשדרג לכונן באותו הנפח רק מהירות סיבוב 7200 במקום 5400 או שזה מיותר ואני לא ארגיש ממש הבדל בין שניהם , או שכן יהיה הבדל מורגש ביניהם בעבודות השונות בנייד ? .

3 . האם יש הבדל גדול בביצועים בין מעבד i5 4200U למעבד i7 4500U ? , או שכל אחד מהם נועד לשימושים שונים ואין טעם להשוות ביניהם ?

4 . והשאלה האחרונה היא לגבי הסוללה של הנייד ששאלתי כבר קודם ואף אחד לא ענה לי - האם יש צורך בהטענה ראשונית ארוכה או משהו בסגנון הזה , לפני שמתחילים לעבוד עם הנייד , או שאין שום קשר ואני ישר יכול להפעיל את הנייד מהקופסה כמו שאומרים ?

אשמח מאוד לתשובות לשאלות שלי , אם אפשר עם קצת הסברים , כי במחשבים אני פשוט לא תותח בידע .

אודה לכם מאוד על עזרתכם .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

2.זה המהירות שיש לדיסקים קשיחים 2.5.

אם אתה רוצה להוסיף מהירות , אז תוסיף .

4.מומלץ להטעין את הסוללה כמה שעות לפני שעובדים עם הסוללה לבד , אבל אפשר להשתמש במחשב במקביל להטענה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה- שרשמת מגיע עם אחריות במעבדה, ללא איסוף והחזרה ככל הנראה - מה שידרוש ממך להגיע למעבדה בהרצליה בעצמך ולבזבז זמן במקרה ותהיה תקלה.

1) כן, הכרטיס מסך יותר טוב.

2) זה בסדר, המחשב יעבוד גם ככה. בעתיד תוכל אם לדוגמא לא תצטרך את הצורב להחליפו בכונן כפי שצויין.

3) שניהם חלשים במידה מסויימת - סיומת U בדגם זה לדגם החסכוני. עצם זה שהם חסכוניים מביא לרוב לשיפור קל בזמן העבודה הכולל של הסוללה.

4) תשתמש כרגיל.

ומאיפה קנית??

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חברים , אני ממש , ממש מודה לכם על עזרתכם , אני מאוד מעריך את זה , באמת תודה רבה לכם . :xyxthumbs:

נתתם לי מידע בתחום , שלא ממש הייתי טוב בו , ועדיין יש לי מה ללמוד .

אני יודע שאפשר להגיד - הא , לא ביג דיל , כל אחד יכול פשוט למצוא ולקרוא את כל זה דרך או משהו כזה , אבל אז , בשביל מה קיים האתר הזה ? , בדיוק בשביל שלא נהפוך הרים של מידע אלא נבוא לפה , נשאל שאלה ממוקדת , ומי שמבין בעניין יתן תשובה ויעזור .

בגלל זה אני , ובטוח עוד רבים האנשים שאוהבים את האתר הזה , בגלל שכאן כולם משתדלים לעזור , בידע ובהכוונה , אחד לשני .

Chevy - לשאלתך , קניתי את הנייד מטרקלין חשמל . אני יודע שהמחירים שם הם לא מהזולים שיש , אבל אני מדגיש שוב , בגלל ההוצאות הכספיות הרבות שיש לי כרגע , האפשרות היחידה לקנות עכשיו ומייד הייתה אך ורק משם , כי זה הוא סניף שקשור לעבודה שלי והתשלומים מהמשכורת ישירות . אז הבחירה הייתה או עכשיו ורק משם , או ממקומות אחרים אבל מי יודע מתי , ואני כבר מזמן רציתי לקנות .

כמעט בטוח שכבר מחר הנייד שלי אמור להגיע , ואני אסע לאסוף אותו , סוף סוף :D

אז שוב תודה לכל מי שעזר לי , אתם גדולים :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...