המלצה לנייד עד ~2500 שקל - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המלצה לנייד עד ~2500 שקל

Psy

Recommended Posts

לפי הדרישות (בכמה שאפשר להגיע במחירים כאלה) הגעתי לרשימה של 3 ניידים עם כרטיס גרפי שיוכל לספק אותי (בעיקר

AMD Radeon HD 8750M, NVIDIA GeForce GT 720M, Intel HD Graphics 4600)

http://www.zap.co.il/compare.aspx?sog=c-pclaptop&modelsid=860532,858294,858115

העדפה היא כמובן ללכת על הזול מביניהם - שגם יש לו את הכרטיס הכי חזק, אבל מצד שני אין לי ניסיון עם .. (אני מודע לזה שהוא מגיע בלי מ.הפעלה, לא מטריד אותי)

יש המלצות או המלצה על מחשב אחר בטווח מחירים הזה (חשוב כרטיס גרפי לא נחות מה-3 האלה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה צודק, לא שמתי לב זה וזה נשמע קצת יותר הגיוני...

השאלה אם עדיין כדאי ללכת עליו [לא מכיר את לנובו]

ואיך יכול להיות שבמבחני כל הבנצ'מרקים של הכרטיס של 4600 לוקח בהפרשים גבוהים את המאיצי מסך של GFORCE וAMD RADEAON? [מה-3 דגמים הנל]

המחשב שאני צריך אמור להתמודד עם תהליכי AUTOCAD וקצת גרפיקה [בעיקר ארכיטקטורה] אז אני מניח שצריך כרטיס קצת יותר טוב מהסטנדרט...

אשמח להמלצה [גם אם יש משהו אחר זול יותר שיכול לעשות את העבודה בצורה טובה]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדיף מעבד חזק + 8GB בעיקרון, בעיקר להדמיות. באוטוקד השימוש בסיסי באופן כללי, בפוטושופ יהיה שיפור עם כרטיס מסך חיצוני אבל התוכנה לא צריכה משהו מיוחד, בתוכנות אחרות לרינדור ותלת מימד רוויט/ריינו ורינדורים כדאי כרטיס מסך טוב.

2,500 זה מעט לדעתי.

מה גם שחובה לקנות מחשב עם 3 שנות אחריות, זו ההמלצה הגורפת. כל תיקון קטן בעתיד יכול לעלות במעבדה פרטית מינימום 300-400 ש"ח כך שעדיף להימנע מההוצאה כזאת בעתיד או גדולה יותר.

תענה על השאלון בחוקי הפורום ונמשיך משם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי, אז אם כך אין צורך להשתגע על מחשב עם כרטיס גרפי נוסף שמייקר את העסקה.

הרעיון למצוא משהו שיתאים לתקציב של ~2.5K

* מטרות המחשב? עבודות משרדיות (אינטרנט ואופיס), צפיה בסרטים, עריכה גרפית (דו מימדית - פוטושופ, לא שימוש מאסיבי), שימושים בעיקר בAUDOCAD ושות' - ארכיטקטורה, לא משהו עם הדמיות תלת מימדיות כבדות

* גודל המסך? האם חשוב מסך מבריק או מאט?- אני מניח שהרוב הם הסטנדרט של 15.6, לא מעל זה אבל אפשר גם להתפשר על פחות עד 13'' אם זה נכנס יותר טוב בתקציב

* רזולוציית המסך? סטנדרט 1366x768 לא מאמין שיהיה מחשב עם רזולוציה גבוהה מזאת בתקציב הזה.

* דרישות מיוחדות לאמצעי הקלט? לא משהו מיוחד

* משקל רצוי? לא קריטי

* האם נדרש זמן סוללה ארוך? רוב הזמן המחשב בבית אז לא קריטי, מה שכן אני מעדיף מחשב עם סוללה נשלפת ולא מחשב עם סוללה מובנת

* האם יש צורך ביציאות מיוחדות? HDMI חובה

* Bluetooth? חובה

* גודל מינימלי וסוג של כונן קשיח? HDD רגיל של 350 ג'יגה ומעלה יעשה את העבודה (כמו זיכרון פנימי - תמיד אפשר לשדרג)

* כונן אופטי? צורב DVD חובה

* האם דרושה תמיכה בתחנת עגינה ייעודית? לא

* האם נדרשת אחריות בינלאומית ? לא אבל שנתיים שלוש כן. רצוי מאוד עם שליח.

* האם בתקציב צריך להיכנס רישיון למערכת הפעלה? לא חובה אבל אם יש אפשרות אז כן

* האם יש לכם העדפה לחברה כלשהי? לא, יש לי ניסיון טוב עם וHP את השאר פחות מכיר

* כל דרישה מיוחדת שחשובה לכם (מסך מגע, מסך מגע מסתובב, מראה, צבע...)- אין דרישה מיוחדת, עדיף לא מסך מגע

אני מוסיף:

גודל RAM - לפי מה שאתה אומר עדיף לי מעל 4 ג'יגה, 6 גם יכול להיות טוב...תמיד אפשר להוסיף\להחליף ובסך הכל העלות הכוללת תהיה מינימלית לעומת מחשב שבא עם מובנה של 8 ג'יגה....זה פחות בעיה לדעתי...

מעבד - צריך מעבד שיהיה מספיק חזק להריץ את הדרישות, [פחות דגש על החסכוניים- U למיניהם] אולי i3\i5 M יעשו את העבודה...

אגב כדאי לעדכן קצת את הדרישות, לא מופיע שם אם יש דרישה על כרטיס שזה אב', דרישה למעבד, את הכרטיס\מאיץ מסך אפשר לדחוף לדרישה מיוחדת...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תוספות והערות זה משהו שמי שמעוניין מוסיף.

בהתאם לשימושים מחליטים איזה מעבד ודרישה נוספת יש.

רוב המשתמשים באים עם הרצון ל- "מעבד I7 פ33ה למשחקים" ובסוף קונים עם כרטיס מסך מובנה ולא מבינים למה המשחק לא רץ טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת שעברתי על כמה דגמים [בעיקר i5 עם מעבדי M], כל מחשבי הלנובו שבדקתי מגיעים רק עם שנה אחריות [ועוד תוספת של 500 שקל, MY ASS, ל-3 שנים], הדל מגיעים עם שנה ברוב המוחלט של המקרים, מה גם שאצלם צריך לנסוע להרצליה פיתוח למעבדה, שיחפשו מישהו אחר שיסע לשם...

נשארתי כנראה רק עם וHP, אצל לא מצאתי מבחר מי יודע מה....

השאלה היא אם כרטיס HD 3000 יספיק או שעדיף 4000 ואפילו 4400\4600 לשימוש בתוכנות אדריכלות (רביט, אוטוקד ושות')?

\\וגם שם הבעיה היא להתפשר על מעבד 'חסכוני' וחלש יותר אבל כרטיס משופר או על מעבד חזק יותר ודגם כרטיס נחות יותר...

ממש זקוק להמלצה....אם יש חיה כזאת באיזור ה2.5 אלף. [3 שנים אחריות - איסוף והחזרה חשוב, אני יכול להוסיף עצמאית מאוחר יותר]

צריך לפחות הכוונה של איזה סוג מחשב יספיק לצרכים האלה ככה שאני אדע פחות או יותר על מה להתמקד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כפי שאמרתי עדיף להתמקד על I5 וזיכרון פנימי גדול. הכרטיס מסך יחסית פחות קריטי אם כי רצוי שיהיה כלשהו. התקציב גם נמוך יחסית לדרישות והשימושים בפועל של המחשב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן אני יודע, ניסיתי קצת לסחוט כמה שאפשר... מצאתי מחשב שכמעט פוגע בהכל מבחינת המפרט:

http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=858294

אם כי המעבד i5 הוא מהדגמים החלשים יותר, אבל עדיף על כל i3 אחר מבחינת שאר המפרט.

יש 3 שנות אחריות VIP, זיכרון אני אוסיף עצמאית...

מה ששמתי לב זה אי דיוק באופן עקבי בין ZAP לבין החנויות [כמו בפעם הקודמת עם הכרטיס מסך]

בZAP ואפילו באתר של מופיע שכרטיס המסך הוא HD Graphics 4600, משום מה, באופן לא ברור, כל(!) החנויות רשמו במפרט שהדגם הוא HD Graphics 4400.

שלחתי שאילתות לכל החנויות בשאלה מה הדגם האמיתי של הכרטיס (יש הבדל, ה4600 בעל ביצועים גבוהים הרבה יותר לעומת ההפרש בין 4000 ל4400)

אבל אני לא מצפה לתשובה או למידע מבעלי האתרים\חנויות האלה, חוץ מלעשות קופי-פייסט למחיר ולמפרט מהחנות המקבילה בזאפ קשה לי להאמין שיש שם מישהו עם מושג כלשהו.

אם זה 4600 אז אני יכול להתגמש קצת עם המחיר, אם לא אז לא....

מה דעתך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:cwm8:

מעבר לכל מיני דברים זה I5 חסכוני שלא עונה למה שרצוי בעיקרון מבחינת "כח עיבוד" וגם ... אז... :\

ובמקום "לשבור את הראש" עם איזה כרטיס מסך המחשב מגיע, זה כרטיס מסך מובנה של המעבד חיפוש פשוט בגוגל ואתה יודע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...