עזרה בהתקנת לינוקס במקביל לווידנוס - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה בהתקנת לינוקס במקביל לווידנוס

yuval12321

Recommended Posts

אהלן, יש לי מחשב נייד שמותקן בו ווינדוס 7 על כונן קטן ויש עוד כונן HDD גדול. חילקתי את הכונן HDD ל3 מחיצות - מחיצה גדולה לשמירת דברים בווינדוס ועוד 2 קטנות יותר, אחת בשביל להתקין והשנייה למקרה שאני ארצה בעתיד להתקין עוד מערכת הפעלה (בנוסף לווינדוס ואובונטו שמותקנים כבר). התקנתי במחיצה המתאימה וזה לא מראה לי אותו בboot וניסיתי גם לעשות boot לכונן הHDD ואז זה רושם שלא מותקנת בכונן (לא ניתן לבחור מחיצה ספציפית שבה מותקנת מערכת ההפעלה בתוך הכונן). מה אפשר לעשות? תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל : במחשב נייד בדרך כלל יש מערכת (מחיצה מוחבאת) לשחזור של הוינדוס

במחיצה הזאת או בכלים/תוכנות שהגיעו אם המחשב (בתוך הוינדוס) יש אפשרות לצרוב דיסק DVD שחזור של הוינדוס. תרוב עכשו את השחזור על דיסקים איכותיים מתוך התוכנה ותשמור אותם במקום בטוח שיהיו בלי שריטות (חלק מהתוכנות האלה נועלות את האפשרות לצרוב את הדיסקים אחריי פעם אחת כך שאתה לא יכול ליצור סט נוסף)

המחיצה הזאת גם גורמת לבעיה והיא שהיא צריכה boot loader / הגדרה של ה boot loader לא סטנדרטית כדיי לעבוד (כדיי להגיב להקשת מקש של השחזור בהפעלה של המחשב אם רוצים להיכנס לשחזור), ואם משנים את ה boot loader (מה שחייבים לעשות כדיי לקבל גישה לאובונטו) ניתן בקלות לאבד את הכניסה למחיצה הזאת. ממה שקראתחי ניתן לקבל גישה למחיצה על ידיי BCD (ה boot loader של וינדוס) אבל לא ניסיתי, קח בחשבון - זה המקום אם הבעיות. את BCD ניתן להגדיר על ידיי EasyBCD

בתור התחלה תנסה להוסיף את אובונטו ל BCD כמו שהוא, אוליי זה יזהה אותו :

https://neosmart.net/wiki/easybcd/dual-boot/linux/ubuntu/#Adding_Ubuntu_to_the_Windows_Bootloader

תנסה להוסיף את המחיצה של אובונטו או את ה MBR של הדיסק הקשיח, אוליי 1 מהאפשרויות תעבוד

וגם את מערכת השחזור של המחשב, ותבדוק שניתן להיכנס אליה :

https://neosmart.net/forums/showthread.php?t=2155

אם לא הלך (EasyBCD לא מזהאת האובונטו), תתקין מחדש את האובונטו לפי המדריך של BCD ותנסה שוב

ולמה ולא אחת מהרבה מערכות טובות אחרות (ואם דסקטופים שונים) ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אהיה רק ביום חמישי בבית ואז יהיה לי צורב אז אני לא מתעסק בזה בינתיים. אבל רק לא הבנתי - אם אני צורב את הדיסק שחזור אז אין סיכון בהתקנת איך שאמרת? ואם אני מפעיל את הדיסק שחזור אז זה מפרמט רק את הSSD נכון?

ואיזה לינוקסים יותר טובים יש?

ניסיתי כמה לינוקסים אחרים בבית אבל רובם דומים מאד לווינדוס, ואני רוצה משהו שונה מזה, יפה ונוח. עוד משהו יפה שראיתי זה PClinuxOS Fullmonty, אבל אני בלימודים באוניברסיטה ולא רוצה להסתבך עם זה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שדיסק השחזור עושה תלוי במה שיצרן המחשב החליט. בדרך כלל הוא מפרמט את כל הדיסק הקשיח במחשב נייד רגיל שיש לו דיסק קשיח פשוט. אני לא יודע איך זה עובד במקרה שלך, ממליץ לגבות מהמחשב את כל המידע (הוא לא יימחק מזה שתיצור את הדיסקים, אבל כן יכול להימחק אם תשתמש איתם לשחזור)

יש סיכון לדפוק את הכניסה לשחזר של הוינדוס (כלומר, הוא ימשיך לעבוד, אבל אם הוא ייהרס ותצתרך להפעיל שחזור לא תוכל) והוא נגרם בגלל ה boot loader הלא סטנדרטי שמגיע אם "מחיצת השחזור" שיש במחשבים ניידים. על ידיי הדיסקים אתה יכול לעשות גיבוי נוסף למקרה הזה

יש כל מיני לינוקסים, נסה למשל Chakra. Fedora, Opensuse..... לה הנפוצים, אבל היי, לך ל DistroWatch ותבחר שם כל מה שבא לך..... אני מניח שאם אתה מחפש משהוא שונה לא יפריע לך שהמערכת שבחרת לא נפוצה ואין לה הרבה משתמשים

ההבדלים העיקריים ביניהם הם בכלי ניהול. יש הבדל אחר בולט יותר למשתמש והוא בדסקטופים, אבל ניתן להתקין כל דסקטופ על כל מערכת כך שהבחירה שלך למערכת לא מגבילה אותך להתקין עליה דסקטופ אחר וכו. בדסקטופים יש את ה 2 הגדולים - KDE ו Gnome, יש עוד כמה וריאציות כמו Plasma Active (KDE), Unity וכו ויש הרבה דסקטופים קטנים יותר שגם נראים שונה, אתה תמצא שם הכל החל מדמוי וינדוס 95 ועד לדברים שנראים כמו באנימות של גיקים..... - אלה כל ה openbox, LXDE, E17....

פשוט תיקח ותנסה, ואם כבר, תתחיל מלנסות בתוך VM כדיי שלא תצתרך כל פעם מחדש לסדר את ה boot

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום יובל, יש דרך פשוטה לבדוק למה אובונטו לא עולה - BootInfoScript.

http://sourceforge.net/projects/bootinfoscript/

תעלה את המחשב מדיסק ההתקנה של אובונטו, תריץ את הסקיפט, ואת התוצאות פרסם כאן או ב http://pastebin.com.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...