התלבטות בין מעבד i3-3220T לבין השאר, תקציב עד 1000 ש"ח - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התלבטות בין מעבד i3-3220T לבין השאר, תקציב עד 1000 ש"ח

dor9

Recommended Posts

שלום,

הגעתי לפורום בזכות המדריך הנהדר(!) להרכבת מפרט מחשב, שפורסם ע"י YairZ.

אפשר לראות שאני בתהליך הרכבת מפרט, שאותו אני רוצה לעשות לבד כדי ללמוד ולהבין.

לפי המדריך התחלתי עם המעבד, וכמו שכתוב - מנסה לבצע "קנייה חכמה" ולא ישר להתלהב מהמילים והפיצ'רים שמוצעים לכל מעבד.

המעבד שהתחלתי איתו הוא i3-3220T.

הסיבה היחידה שדווקא עם זה בגלל המחיר והעובדה שהזולים יותר היו dual core, שלפי מה שאני מבין הם ישנים יותר טכנולוגית.

מעבר לכאן אני מתקשה להסיק מה-benchmarks מה כדאי.

לדוגמא עשיתי את טבלת ההשוואות ה=on∏[6003]=on∏[5771]=on"]זאת, שמשווה בין המעבדים:

1. i3-3220T (המעבד שבחרתי)
  2. i3-3240T (סקרן לגביו, כמה הוא שונה ממה שבחרתי)
  3. i5-750 (המעבד הישן שלי, קניתי לפני 3 שנים)

אני מבין מהתוצאות שהמעבד הישן שלי פחות טוב (מובן מאליו), למרות שיש מבחנים שהוא יותר טוב (מה?!), כמו המבחן

"[25] WinZIP 16.5, File Compression, (Compression: Best Method), Score in Time "

(שורה שנייה בטבלה).

אני לא רוצה סתם לומר "המעבד של ה-1000 ש"ח טוב יותר כי הוא יקר" אלא להבין באיזו מידה הוא טוב יותר, ומקווה שתוכלו לעזור לי בזה.

מה שבעיקר לא הבנתי בטבלת ה-benchmarks זה יחידות המידה שהן "pts" או "score" - לא ברור! זה לא כמו Time שמבינים. מה זה אומר נקודות??

תודה רבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המעבד ה"ישן" שלך מעולה גם היום, אתה יכול לצפות פה בהשוואה בין רוב המעבדים: http://hwzone.co.il/hardware/reviews/mb/Huge_CPU_Roundup_OCtober_2013/4

מה השימושים שלך והיכן הבעיה במחשב הנוכחי שלך? יכול להיות שאתה צריך לשדרג רכיב אחר...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השימוש שלי זה גיימינג (כמו BF3), תיכנות, צפייה בוידאו ב-HD (רזולוציה 1920x1080 או יכול להיות נמוכה יותר, משהו בסביבות ה-1600 (לא זוכר את המספר המדויק) ).

אסביר את הרקע:

המסך 24 אינץ' שלי נשרף. אז כרגע אני משתמש במסך 17 אינץ' שהוא גיבוי, ושוקל לקנות מסך של 23 או 22 אינץ'.

בערך שבוע-שבועיים אחרי המסך, גם ספק הכוח של המחשב נשרף (היה חתיכת ניצוץ כשהמחשב היה כבוי ולחצתי על הכפתור שליד ה-power socket). בדקתי לפי מדריך באינטרנט והספק באמת תקול.

קניתי ספק כוח חדש של Seasonic 400watt, אבל המחשב הישן עדיין לא התעורר, כנראה לוח האם נשרף, ואין לי מושג אם נשרפו רכיבים נוספים.

בגלל שיש סיכוי שהמעבד נשרף, והחומרים כבר בלאי, אז חשבתי שכדאי לקנות מחשב חדש לגמרי וזהו. כך יהיה טכנולוגיה חדשה, יחזיק גם לעוד כמה שנים, ואולי מהיר יותר בשביל המשחקים האחרונים.

המעבד ה"ישן" שלך מעולה גם היום, אתה יכול לצפות פה בהשוואה בין רוב המעבדים: http://hwzone.co.il/hardware/reviews/mb/Huge_CPU_Roundup_OCtober_2013/4

מה השימושים שלך והיכן הבעיה במחשב הנוכחי שלך? יכול להיות שאתה צריך לשדרג רכיב אחר...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המסך התחבר לספק שבמחשב? או לאותו שקע שהיה מחובר למחשב?

קודם כל תבדוק מה גרם לשניהם להישרף, שלא תקנה מחשב חדש והוא ילך אחרי יומיים...

עד כמה שאני יודע, מעבדי הT הם גרסאות חסכוניות באנרגיה ומיועדות רק ללפטופים.

המעבד הישן שלך שווה בערך ל3220 רגיל , ההבדלים שראית הם בישומים שבהם ריבוי ליבות תורם למהירות (למשתמש הביתי לרוב זה יתבטא בWINRAR).

ההבדל בין המעבדים 3220 ו3240 (גם בגרסאות הT) הוא 100מגהרץ, ז"א הבדל לא משמעותי בעליל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יודע שהמעבד ה"ישן" שלך חזק מכל I3 בימינו?

אתה יודע שהמעבד שלך הוא מרובע ליבות לאומת I3 שהוא כפול ליבה?

אתה יודע שכפולי הזולים האלו לא נחותים טכנולוגית לאומת ה-I3 הזה שגם נחשב דגם ישן?

ולמה בכלל לחשוב על מעבד "T"? אני לא יודע אם בכלל מוכרים אותם בארץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המסך התחבר לספק שבמחשב? או לאותו שקע שהיה מחובר למחשב?

קודם כל תבדוק מה גרם לשניהם להישרף, שלא תקנה מחשב חדש והוא ילך אחרי יומיים...

עד כמה שאני יודע, מעבדי הT הם גרסאות חסכוניות באנרגיה ומיועדות רק ללפטופים.

המעבד הישן שלך שווה בערך ל3220 רגיל , ההבדלים שראית הם בישומים שבהם ריבוי ליבות תורם למהירות (למשתמש הביתי לרוב זה יתבטא בWINRAR).

ההבדל בין המעבדים 3220 ו3240 (גם בגרסאות הT) הוא 100מגהרץ, ז"א הבדל לא משמעותי בעליל.

המסך התחבר לרב-שקע (נקרא "OK"). הרב שקע הראשון היה מחובר לעוד רב-שקע שאליו היו מחוברים גם המחשב והמזגן.

המסך והמחשב בני יותר מ-3 שנים והשתמשתי בהם בקונפיגורציה זו כל הזמן הזה.

אני לא מבין בזה במיוחד, אבל עכשיו גרמת לי לחשוב שאולי המזגן שפעל גרם לאיזה נחשול מתח.

למרות שהספק נשרף רק בעקבות מיתוג של הכפתור שליד שקע ה-power supply (כלומר מתי שהמחשב היה כבוי).

במסך, לעניות דעתי הבעיה הייתה שרכיב ב-power board נשרף, ובעקבות שימוש במסך מריחים ריח חריף של פלסטיק שרוף. לדעתי זה השנאי שמספק מתח לפיקסלים, כי באותו רגע שהמסך נשרף - האור במסך נהיה חלש יותר.

תודה על ההסבר בין המעבדים, לא ידעתי זאת!

אתה יודע שהמעבד ה"ישן" שלך חזק מכל I3 בימינו?

אתה יודע שהמעבד שלך הוא מרובע ליבות לאומת I3 שהוא כפול ליבה?

אתה יודע שכפולי הזולים האלו לא נחותים טכנולוגית לאומת ה-I3 הזה שגם נחשב דגם ישן?

ולמה בכלל לחשוב על מעבד "T"? אני לא יודע אם בכלל מוכרים אותם בארץ.

לא ידעתי זאת!

אבל מה אני אמור לעשות, כי בימינו לא ראיתי לוחות-אם שמתאימים למעבד הזה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...