HD7950 מתחמם ב-idle - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

HD7950 מתחמם ב-idle

tomllic

Recommended Posts

אהלן.

יש לי Sapphire HD7950 DUALX שקניתי ממש לא מזמן, לפני שבועיים בערך. הכרטיס רוב הזמן בלי OC, רק אם ה- BOOST שלו.

ומשהו לא מסתדר לי עם הטמפ' שלו במצב idle.

אחרי שאני עושה ריסטרט למחשב הטמפ' שלו בין 30-33 מעלות.

זה יכול להיות ככה במשך שעות, כל הזמן שאני עובד על המחשב, כל עוד לא הפעלתי איזה משחק או משהו.

אתמול חזרתי הביתה בערב וראיתי שהטמפ' שלו 58 מעלות... עשיתי ריסטרט והטמפ' צנחה ל30-33 ונשארה ככה עד שהלכתי לישון.

היום בבוקר קמתי וישר הלכתי לבדוק, והטמפ' היתה על 49 מעלות כבר.... עכשיו היא על 52.

לא פעל שום דבר מיוחד במהלך הלילה והבוקר, בטח לא משחק. מקסימום שומר המסך של (בועות).

המאווררים עובדים, אני שומע אותם, אבל גם כשאני מגביר אותם ידנית ל-80 אחוז הם לא מצליחים לקרר את הכרטיס לטמפ' הרגילה -idle (אחרי ריסטרט הוא שומר על 33 מעלות ב-33 אחוז).

לא נראה לי ש-58 זה טמפ' סבירה בשביל idle. האם אני טועה ?

אם לא, איך אני יכול לבדוק מה מקפיץ לו את הטמפ' ? ולמה ?

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 40
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

כאשר הכרטיס מגיע ל 50 מעלות תבדוק על איזה תדרים הוא נמצא, גם בליבה וגם בזיכרון, ב IDLE התדרים האלה צריכים להיות מאוד נמוכים. אם הם במקסימום או גבוהים מהרגיל אז יש איזה תוכנה שפועלת שמאלצת את הכרטיס להתאמץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה.

כשאני מסתכל עכשיו בקטליסט .(אני עובד מרחוק), אני רואה 50 מעלות, האקטיביטי 99%, והשעונים מראים את ערכי הבוסט 925/1250.

המאוורר על 43% (אני משתמש בפרופיל מאוורר שהכנתי בעצמי בטריקס).

איך אני יודע מה גורם לזה ?

הדבר היחידי שעל פניו עובד ברקע זה utorrent (כרגע בלי שום טורנטים, אם זה משנה). אולי גם והרוקסטר סושיאל קלאב (ללא לוגין).

אין שומר מסך ומאז שהתקנתי לפני שבועיים לא השתמשתי בערכות עיצוב AERO.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחרי שאתה מפעיל מחדש את המחשב ולא פותח תוכנות גם אז הכרטיס מסך מתחיל להתאמץ?

אם לא ניסית את זה אני מציע לך לנסות להפעיל מחדש את המחשב ולהשאיר אותו פועל כמה שעות רצוף. אם הכרטיס לא יתחממם ככה תדע שאין תוכנה שגורמת לו להתאמץ מיד אחרי האיתחול אלא רק אחרי שהפעלת תוכנות מסויימות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה, זה מה שחלטתי לעשות לפני חצי שעה אבל בכמה שלבים.

הפעלתי מחדש את המחשב, האקטיביטי צנח וגם הטמפ' (כרגע 30 מעלות).

החלטתי לסגור את כל התוכנות ואני אסתכל בערב אם יש שינוי.

אם אין, מחר אנסה אותו דבר אבל רק עם התוכנות שעולות בדר"כ עם המחשב ורצות ברקע ואבדוק שוב.

האם יש כלי כלשהו שמנטר את האקטיביטי של ה-GPU ואומר לי מי משתמש במשאבים שלו (כמו הטאסק מוניטור של למשל) ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האם יש כלי כלשהו שמנטר את האקטיביטי של ה-GPU ואומר לי מי משתמש במשאבים שלו (כמו הטאסק מוניטור של למשל) ?

האמת שגם אני הייתי רוצה לדעת אם יש כלי כזה, זה יכול להיות מאוד שימושי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באמת שהאמנתי שבמצב הזה אני אחזור בערב ולא תהיה שום בעיה אבל לצערי פתחתי עכשיו וראיתי שעוד פעם האקטיביטי קפץ ל-99%.... לצערי לא קינפגתי הלוג של GPU-Z כמו שצריך אז אני לא יודע באיזה שעה בדיוק זה קרה (מתישהו בין שתיים עשרה ועשרה לעכשיו). אני אקנפג את זה כמו שצריך עכשיו כדי לדעת בדיוק באיזה שעה זה קורה, אבל זה לא יעזור לי אם אני לא אדע מה בדיוק התחיל לעבוד בשעה הזאת, ובשביל זה אני צריך כלי לניטור....

אשמח אם מישהו כאן מכיר כלי כזה או שיש לכם איזה עצה או רעיון לגבי הבעיה הזאת.

- - - תגובה אוחדה: - - -

כשהGPU בתדרי הBoost שלו זאת אומרת שהוא לא בIdle ומשהו עושה בו שימוש..

כן, הבנתי את זה, יש לך איזשהו רעיון שיעזור לי לגלות מה עושה בו שימוש ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, מאז ההודעה האחרונה לא היה שינוי ואני עדיין על 0 אקטיביטי.

בנתיים התקנתי משהו שנקרא Process Explorer מ- http://technet.microsoft.com/en-us/sysinternals/bb896653

ואני מקווה שאם באמת יש לי בעיה אז זה יוכל לעזור לי למצוא אותה.

עדיין אשמח לעוד תגובות ורעיונות.

- - - תגובה אוחדה: - - -

הורדת תוכנות או משחקים פרוצים לאחרונה?

לא.

מעניין, אתה חושב שנדבקתי במשהו ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהתקנת גרסה פרוצה של מטרו החדש למשל ישנו וירוס שכורה לך ביטקויין עם הכרטיס מסך.

מעבר לכך אני ממליץ לך לעבוד עם תוכנת ה-MSI Afterburner שהיא בעלת יכולות ניטור מורחבות והצגה טובה ומקיפה יותר של נתונים על הכרטיס.

תבדוק את ה-GPU usage ב-Idle כדי לדעת אם משהו משתמש לך בכרטיס.

לאחר שתתקין אותה הנה מדריך להגדרת פרופיל קירור מוגדר משתמש:

http://hwzone.co.il/community/threads/525675-מדריך-הכן-כרטיסך-לקיץ-(לבעלי-AMD)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהתקנת גרסה פרוצה של מטרו החדש למשל ישנו וירוס שכורה לך ביטקויין עם הכרטיס מסך.

מעבר לכך אני ממליץ לך לעבוד עם תוכנת ה-MSI Afterburner שהיא בעלת יכולות ניטור מורחבות והצגה טובה ומקיפה יותר של נתונים על הכרטיס.

תבדוק את ה-GPU usage ב-Idle כדי לדעת אם משהו משתמש לך בכרטיס.

לאחר שתתקין אותה הנה מדריך להגדרת פרופיל קירור מוגדר משתמש:

http://hwzone.co.il/community/threads/525675-מדריך-הכן-כרטיסך-לקיץ-(לבעלי-AMD)

אני מעדיף לא לעבוד עם AB מסיבות אחרות (אם אתה זוכר, היא לא מאפשרת לי לשנות מתח בכרטיס שלי).

פרופיל כבר הגדרתי בטריקס לפי המדריך שלך (זה כמעט זהה ל-AB), אבל זה לא ישנה אם הכרטיס יעבוד כל הזמן.

אני משתמש בטריקס לשינוי ערכים וב-GPU-Z לניטור ערכים.

אני כבר יודע בוודאות שמשהו משתמש לי בכרטיס בשלב מסוים, הבעיה שלי היא להבין מי זה ולהעיף אותו.

יש לך רעיונות בכיוון הזה אולי ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדיון מציג את הבעיה, הוא לא אומר איך אפשר לשייך GPU ACTIVITY לאפליקציה מסויימת.

אגב, אני ממשיך לבדוק כל כמה זמן ואני עדיין על אפס ב-IDLE כמו שצריך. אני כל פעם מוסיף תוכנות שבדרך כלל רצות, נראה מה בסוף מפרק לי את הכרטיס..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...