שאלה על אוברקלוק שעשיתי - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה על אוברקלוק שעשיתי

yonni

Recommended Posts

מעבד - 2.4C

לוח - 8IK100

זכרון - 2*512 WINBOUND 3200

העליתי את הבאס מ200 ל-230 (=2766 MHZ),

זכרון השארתי על מצב אוטומטי וזה עבר ל- 1.66 (=381)

חוץ מזה לא שיניתי כלום!

עדיין לא הרצתי בדיקות יציבות לאורך זמן אבל כן הרצתי ל15 דקות בשביל לקבל מושג על הטמפרטורה.

יש שינוי של 3 מעלות לכל היותר:

TOAST מגיע ל43 מעלות שזה כמו לפני האוברקלוק

ו- PRIME מגיע עד ל-55 מעלות כאשר קודם הגיע ל52 (תמיד PRIME מגיע לטמפרטורות מטורפות)

האם לדעתכם כזה הוא טוב...יש עוד פרמטר שצריך לשנות...אולי בזכרונות?

שווה כבר לתת לו בדיקת מאמץ ארוכה או שאין טעם להתחיל עם טמפרטורות כאלה??

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אלה טמפרטורות גבוהות מאוד!

מה טמפרטורת המארז / הלוח שלך?

איזה גוף יש לך על המעבד?

אולי כדאי שתעלה קצת מתח, דרגה אחת מעל הדיפולט.

אולי זה יעזור למעבד פחות להתחמם..

אבל קודם כל תבדוק סירקולציה, ואיוורור נכון של המארז, אם הטמפרטורת לוח שלך בסביבות ה30~35,

אז יש כנראה בעיה בגוף הקירור של המעבד שלך (אולי אין משחה טרמית?, אולי לא מספיק טוב..), או שזאת הבעיה

של המתח.

אם טמפרטורת הלוח שלך בסביבות ה40~45 מעלות - אז דאג לסירקולציה יותר טובה, על ידי הוספת מאווררים, סידור חוטים

או כל דבר אחר שיכול לעזור על מנת לקרר יותר.. ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אלה טמפרטורות גבוהות מאוד!

מה טמפרטורת המארז / הלוח שלך?

איזה גוף יש לך על המעבד?

אולי כדאי שתעלה קצת מתח, דרגה אחת מעל הדיפולט.

אולי זה יעזור למעבד פחות להתחמם..אבל קודם כל תבדוק סירקולציה, ואיוורור נכון של המארז, אם הטמפרטורת לוח שלך בסביבות ה30~35,

אז יש כנראה בעיה בגוף הקירור של המעבד שלך (אולי אין משחה טרמית?, אולי לא מספיק טוב..), או שזאת הבעיה

של המתח.

אם טמפרטורת הלוח שלך בסביבות ה40~45 מעלות - אז דאג לסירקולציה יותר טובה, על ידי הוספת מאווררים, סידור חוטים

או כל דבר אחר שיכול לעזור על מנת לקרר יותר.. ;)

העלת מתח רק תגרום למעבד להתחמם יותר! כמו שרן אמר לך תבדוק אם גוף הקירור מחובר טוב.. אולי תמרח משחה מחדש

תנסה לסדר כבלים מבפנים תראה ששום דבר לא חוסם את האוויר שמגיע למעבד אולי זה יעזור..

סך הכול אובר קלוק טוב אבל אתה יכול הרבה יותר.. אין סיבה שלא תגיע ל3.0GHZ ומעלה ! אבל קודם תדאג לסדר

את העניין של הטמפ'! ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי תכניס אותו לתנור, כתוצאה מהחום שהתנור פולט החוצה ככה גם החום של המעבד יצא, ואז זה יגרום לקירור משמעותי

איך העלת המתח אמורה לעזור לו להתקרר ???

בכל מקרה מעבדי (2400) מתחממים מאוד (גם הסלרונים וגם הפנטיום) 50 מעלות במאמץ זה לא כזה ביג דיל אבל כמובן שמומלץ לדאוג לקירור מסיבי יותר..

אני עם 2400 עצרתי ב3גיגה בלי העלת המתח, עצרתי כי זה הספיק לי ולא ניסיתי יותר

אני מאמין שעם הפנטיום שלך אתה יכול להגיע יופי טופי עם העלת מתח ל 3400

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל שאר החיישנים מלבד המעבד לא מזוהים...לא יודע למה?

איך אני בודק את המשחה וכל זה? צריך לפרק את המעבד מהמקום?

הזמנתי עוד מאוורר 120 למארז 6A19 (יש לי רק אחד מאחורה)...זה יעזור?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תסדר את המחשב של ומייד זה טמפ' שאתה לא מרוויח כלום חוץ מאשר לעייף את הסיליקון של המעבד !

כול מעבבד של מעל 45 מעלות הוא כבר לא טוחן נתונים בתדר שאתה קבעת לו , הוא מוריד את התדר שלו לבד כדי שהוא לא יתחמם

לדעתי האישית קודם תדאג שהוא ירד בטמפ' לאיזור הרבה יותר בטוח ואז תתחיל את ה OC עד לאיזור של ה 45 מעלות במאמץ ושם תעצור כי שם זה המקום הכי טוב למעבד ולך .

כה אני עשית

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה בנצי?

דווקא שמעתי כמה פעמים שהעלת באס ללא העלת מתח בשלב מסויים שכן צריך מתח

אז זה גורם להתחממות יתר של המעבד.

ולפעמים העלת מתח יכולה אפילו להוריד את המעלות.. ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גוהן דיי לחפור... העלת מתח לא יכולה להוריד את הטמפרטורות היא רק יכולה לתקן מצב של אי יציבות

בכל מקרה מעבדי מורידים מהמהירות שלהם ב60 מעלות ולא 50 (amisha) אבל עדיין 50 מעלות זה לא בריא למעבד לאורך זמן

בכל מקרה אם יש לך את המארז שציינת, כמובן שצריך 2 מאוררי 120 (מקדימה מכניס, מאחורה מוציא..) ואם יש לך כוח לעבודות ידיים אפשר גם לחורר את המארז להכניס מאוררים.. לא הכרחי אבל גם לא מזיק

כל הדרכים ל"קירור" המארז (שיפור בזרימת האוויר) נכתבו כבר אלפי פעמים וחיפוש קטן בפורום יביא לך ים של תוצאות (אין צורך להזכיר הכל כל פעם מחדש)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חברה אני במצב כמעט דומה לשלו..ולא רוצה לפתוח עוד ת'רד בנושא...

אצלי מעבד 2.6c לא עשיתי שום oc והטמפ' הם:

במנוחה:43-44

במאמץ:52-53 (מיד לאחר ששיחקתי במשחקים)

לדעתי הם גבוהות מאוד והמאוורר שעליו הוא המאוורר הרגיל שבא עם המעבד. :-\ שמעו ,אם זה קשור לזה שהסינק לא צמוד מספיק למעבד אז תוכלו להסביר בבקשה איך אפשר לסדר את העיניין?

בבקשה שיהיה מפורט ככל האפשר.תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא חושב שזה בגלל איך שהמאורר יושב, לדעתי זה יותר בכיוון של זרימת האוויר הכללית במארז

בשביל להיות בטוח אם הסינק יושב טוב על הליבה אתה יכול לפרק אותו (בדרך כלל זה רק להרים את שתי הידיות כלפי מעלה ולמשוך את הסינק החוצה

ולחבר את זה שוב לראות שזה במקום ולחוץ טוב..

בכל מקרה יש לך כניסת אוויר? יש יציאת אוויר?

יש סדר במארז (מספיק ריק ?)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מי שמעליי אתה לא צתריך לדאוג המעלות שלך בסדר גמור על תחשוב ש50 מעלות זה סוף העולם אם המעבד שלך היה מראה בשלב מסויים 60 אז משהו לא בסדר בתחום של עד 55 מעלות זה נורמאלי לחלוטין זה דבר ראשון

דבר שני אם אין לך ידע באיך לפרק סינק(גם לי אין) על תנסה לפרק על פי הוראות שנותנים לך באינטרנט אתה סתם מתכן ואם יקרה משהו עוד לא תקבל אחריות מהחנות כי הם יגידו שחיבלת במחשב או משהו כזה אז עזוב.

אם אתה רוצה לשפר מעלות תחפש מקום במארז למאוורר וקנה אחד לפי הגודל המתאים סך הכול המעלות שלך בסדר גמור

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי אני ינסה את זה...וכאשר אני מושך את שתי הידיות האלה...הסינק נשלף+האוורר שמעליו?

לגבי המארז...יש לי בדיוק אותו מארז כמו שלו עם המאוורר 120 מאחורה שבא עם המארז....ומקום למאוורר 120 מקדימה.

סידור כבלים עשיתי (עם איזולירבנד דוחה).

farkash אתה צודק אבל אני לא חושב שפירוק סינק מעל המעבד יהיה סיפור כזה גדול,רק צריך לקבל הסבר נכון ומדוייק שנותנים פה,ותחשוב גם שאתה לומד מזה משהו (לפעם הבאה ;))

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני בלב שקט מסביר לו איך לפרק את הסינק כי אני יודע שהסינק שבא מאינטל קל מאוד לפירוק והרכבה

אם היתה לי הרגשה אפילו הקלה ביותר שהוא יסתבך עם זה, לא הייתי מציע לו להתעסק

----

אוקי אני ינסה את זה...וכאשר אני מושך את שתי הידיות האלה...הסינק נשלף+האוורר שמעליו?

שאתה מושך את שתי הידיות אתה בעצם משחרר את הנעילה ואז יכול להוציא את כל הסינק עם המאורר עליו מהתושבת

בשביל לפרק את המאורר מהסינק נדמה לי שצריך להשתמש במברג

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקשר לסינק על המעבד...העליתי את שני הקליפסים...אני מושך אותו אך הוא תפוס במשהו ולא יוצא,הוא עומד לצאת אך משהו תוקע אותו.

מצטער שאני קצת חמאר בנושא...אך מכל דבר בחיים לומדים פעם אחת ולתמיד. 8)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...