מה דעתכם על מפרט כזה?. - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה דעתכם על מפרט כזה?.

yosi b

Recommended Posts

המפרט המוצע:

לוח אם Gigabyte GA-Z87N *(מדובר במארז מיני itx)

מעבד Intel i7-4770K

זיכרון Geil EVO Leggera 16GB 1600MHz

כרטיס גרפי NVIDIA GTX660 OC 2GB N660-2GD5

* לכאורה אין בעיה להעמיס שכן הכוונה להשקיע בקירור איכותי*

המחשב מיועד לגרפיקה תלת מימד והדמיה מתקדמת (פוטושופ מאיה אפטר וכו') ולשימושים ביתיים רגילים (סרטים וכו') - לא כולל משחקים כבדים.

לדעתכם אפשר לנצל את הכסף (כ- 4390 על הרכיבים העיקריים) בצורה יותר חכמה ?

לדעתכם מומלץ במיוחד להוסיף קצת לשידרוג חלק מהרכיבים ?

אשמח לשמוע ותודה מראש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה.

עידכנתי לCore i7 4770 ללא oc (חסך לי כ 150 ש"ח)

לא לקחתי יותר חזק במקומו כי התושבות שלהם יקרות וגם נראה לי לא קיימות ב itx.

-אגב, נכון שאין עניין לקנות ב box אם מדובר במוכר אמין והתכנית בכ"מ להוסיף קירור נוזלי ?!

באשר ללוח ירדתי ל H81I-PLUS LGA1150 (חסך לי עוד כ 250 ש"ח)

זה מספיק לחומרה הזו או שעדיף לוח אחר ?

אשמח לעזרה .

נ.ב. יש לי כבר ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הלוח מספיק לחומרה אך תבדוק שמספר היציאות למיניהן כגון sata 3.0 וusb מספקות אותך והאם יש תאימות לזכרון שקנית ( אפשר לבדוק את זה באתר של אסוס) כמו כן גרסת הpci-e בלוח הזה היא 2.0 ,לא משהו שאמור להפריע אבל אני יודע שהרבה אנשים רוצים את הכי חדש תמיד למרות שההבדל בביצועים בין 2.0 ל 3.0 הוא לא מורגש...

עכשיו, אין לך סיבה לקנות את המעבד בגרסאת הbox אם יש לך קירור כבר אבל למה אתה צריך קירור מים בכלל?, אתה בלאו הכי לא עושה ..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגיל, אוקיי אדע את מקומי..

לעניינינו, נכון אבל אל תשכח שאני מצופף הכל במארז מיני itx שרמת האיוורור שלו מטבע הדברים לא משהו.

בפועל בגלל בעיות מסוג זה (קירור וחיבורים מוגבלים כמו שכתבת) ירדתי מהמארז הקטן ונראה לי שאלך על mid tower סטנדרטי.

המפרט גם הוא קצת יותר חזק (כמעט ללא הבדל בתקציב)

מארז Thermaltake Chaser A31 *שילוב -לטעמי- בין עיצוב 'רגוע' לאפקטביות ומחיר הצעות נוספות יתקבלו בשמחה

לוח אם P9X79 LE

מעבד Intel Core i7-4820K Box *לא משתמש בoc אבל זה חזק מ

4770 כמעט באותו מחיר וגם אין לי צורך בכרטיס גרפי שיש ל

4770

זיכרון Corsair8GB DDR3 1600MHzX 3 = 24 *סוג של פשרה בין הדחף לזיכרון לבין מגבלת התקציב..

כרטיס מסך Gigabyte NVIDIA GeForce GTX660 2GB GDDR5

רכיבים נוספים: ssd Corsair Force Series LS 60GB (צריך יותר נפח לתוכנות ?!)

Seagate Barracuda 1TB (מהמחשב הנוכחי)

DRW-24D3ST (אני יודע, זה לא בלו ריי.. גם את זה לקחתי רק כי היה לי במחשב הקודם ...לא זוכר מתי השתמשתי לאחרונה במדיה אופטית).

בקשר לספק: אין לי מושג איך מחשבים את הצריכה ואשמח לעזרה

ובקשר לקירור המארז:

(יש רק 2 מאווררים מצורפים) והמעבד (אין מאוורר בקופסה) בעיקרון חשבתי על Water Performer 3.0 למעבד, כשהמאוורר שלו הוא גם המאוורר העליון האחורי של המארז. (אי אפשר דגם עם מאוורר כפול אא"כ אקח בלי המעטפת) בנוסף למאוורר רגיל לעליון הקדמי אבל אשמח לדעתכם.

תודה לכם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הייתי נשאר עם 4770 ועם לוח סטנדרטי,ההפרש ביצועים לטובת ה4820K הוא בערך 7-10% לא משהו ששווה בשבילו לעבור ללוחות X79 עם תושבת 2011 שהם יקרים יותר

הלוח שהצעת עולה בסביבות 1285 שקלים, שבתושבת 1150 היית יכול כבר לקנות לוח היי אנד ...

הנה ההצעה שלי:

מעבד: i7 4770 מחיר: 1437 שקלים

לוח אם:Gigabyte GA-H87-D3H מחיר: 567 שקלים כבר חסכת פה יחסית ל1250 שקל של הלוח X79

ספק:Seasonic SS-550RT 550W מחיר: 355 שקלים- 550W יספיקו לך פה בהחלט

זכרונות הייתי משנה ולוקח 16G במקום 24G אבל זאת החלטה שלך והיא תלויה בגודל הפרוייקטים שלך..

שאר הרכיבים הייתי משאיר..

עכשיו נשאר לך כסף לקנות בנפח יותר גדול כי 60 גיגה זה ממש לא מספיק גם לתוכנות או שתוכל לשדרג כרטיס מסך או אפילו לתרום לצדקה ;) מה שתחליט...

ובקשר לקירור המארז: הייתי מוסיף עוד מאוורר פליטה בגג המארז ככה שיהיו שתיים שיוציאו ואחד שיכניס בקידמת המארז...בקשר לקירור מים אני לא יודע למה אתה נעול אחרי שעברת למארז סטנדרטי...אפילו הקירור של אינטל הסטוק יעשה פה את העבודה כיוון שאתה לא הולך לעשות פה שום , אך אם תרצה משהו יותר קריר בכל זאת יש קירורים נחמדים בסביבות ה-120-150 ש"ח...

מקווה שעזרתי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל תודה על העזרה

אם כן אני מעדכן את המעבד ל4770 (אגב איפה יש מחיר כזה? - באייבורי זה 100 ש"ח יותר)

והלוח בהתאמה ל Gigabyte GA-H87-D3H

מגדיל את הssd (בסדר בסדר, גם לצדקה ניתן משהו..:smiley1:) ל 120(או ל250 של אם ייצא משהו מהתארגנות ההיא..)

בקשר לקירור גילוי נאות: יש לי טראומה ממעבד עם מאוורר תיקני של אינטל (ה i 2)שכמעט והלך בגלל החום בקצת רינדור... , אבל אולי באמת אלך על נפרד סטנדרטי .

אם כך:

מארז Chaser A31 *

לוח אם GA-H87-D3H

מעבד Intel i7-4770

זיכרון Corsair8GB 1600MHzX 3 = 24

כרטיס מסך Gigabyte NVIDIA GTX660 2GB GDDR5

כונן SSD Vector VTX450-25SAT3-128G (או 840 EVO Series MZ-7TE250BW 250GB SSD)

ספק Seasonic SS-550RT 550W

* בספקים אין לי שמץ.. זה יספיק לי גם לעוד דיסקים קשיחים אם אוסיף בעתיד ? ולזיכרון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פה יש לך את המעבד במחיר שציינתי: https://www.tms.co.il/product/12802

בקשר לקירור אני מבין אותך אני גם לא רציתי להישאר עם הקירור הרגיל, אתה יכול להוסיף סתם לדוגמא את הקירור הזה https://www.tms.co.il/product/12975 של arctic cooling שהוא זול ונחמד ויתן לך שקט נפשי יותר טוב מהקירור הרגיל של אינטל,בכל מקרה גם אם לא מצא חן בעיניך הקירור אתה יכול למצוא עוד סוגים פשוטים בטווח מחירים של עד 150 שקל, יותר מזה במחיר זה כבר יותר מידי לשימושים שלך וזה הוצאת כסף סתמית...

בקשר לספק,הספק שהמלצתי לך בהתחלה הוא מצוין ועם נצילות גבוהה אך עם פחות חיבורים מאשר הדגם הזה: http://www.tms.co.il/product/8789 מה גם שהדגם הזה חצי מודולורי ותוכל לנתק כבלים שלא תצטרך/לחבר כבלים שתצטרך בעתיד לשם הוספת דיסקים קשיחים בעתיד ,והכבלים שלו מוסלבים שזאת אומרת יותר יפה ואסתטי אז זה לשיקולך,בכל מקרה שניהם יספיקו למערכת שלך...מקווה שהצלחתי לעזור =]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...