בחירת לוח אם לתושבת 775 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בחירת לוח אם לתושבת 775

חובב

Recommended Posts

הלוח אם הנוכחי נדפק ואני צריך לוח עם תמיכה בDDR2, LGA 775 וOC.

אני מתלבט בין הלוח הזה לבין לוח פשוט של אינטל ב 25 שקל פחות ללא OC (וללא תמיכה בDDR3 למרות שזה לא ממש משנה).

DDR3 אינו תואם לאחרו ל- . המשמעות היא שאם אתה קונה לוח אם שתומך ב- DDR3, סביר שהוא לא יתמוך ב- .

אלא אם כן זה מצויין שם בפרוש, ואני בספק אם זה המצב. אני לא חושב שיש לוחות כאלה.

DDR3 ו- אינם תואמים מבחינה חשמלית, ולכן גם תכננו להם מבנה פיזי שונה, כדי שלא תכניס מודול לתוך תושבת של .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לוחות שתומכים גם ב DDR2 וגם ב DDR3. לדוגמא:

http://www.asrock.com/mb/Intel/4Core1600Twins-P35/index.us.asp

ואני גם דיי בטוח שהיו פעם לוחות שתמכו גם ב DDR וגם ב DDR2.

כאשר בקר הזיכרון עבר מהלוח למעבד (החל מסידרת ה i של אינטל), יצרן הלוח כבר לא יכול לעשות "קומבינות" כאלה - מה שקובע באיזה זיכרון ניתן להשתמש הוא המעבד בלבד. עבור סוקט 775 (ולמעשה בכל הדורות הקודמים) בקר הזיכרון היה על הלוח, ולכן ניתן היה לבנות לוחות שתומכים במספר סוגים של זיכרון.

אגב, גם ל וגם ל DDR3 יש אותו מספר פינים (240). בכדי שאנשים לא יתבלבלו ויכניסו זיכרון לא מתאים או יכניסו את הזיכרון בכיוון ההפוך, הוסיפו לכל זיכרון אחד מגרעת (חור) במודול ושגם (בליטה) בחריץ ההרחבה (התושבת) ומיקומם שונה בין סוגי הזיכרונות, כך שזו הסיבה שלא ניתן פיזית להרכיב מודול של על חריץ הרחבה של ולהיפך. כמובן שיש סיבה חשמלית מדוע עשו את זה (המעגלים החשמליים של סוגי הזיכרונות פשוט שונים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לוחות שתומכים גם ב DDR2 וגם ב DDR3. לדוגמא:

http://www.asrock.com/mb/Intel/4Core1600Twins-P35/index.us.asp

ואני גם דיי בטוח שהיו פעם לוחות שתמכו גם ב DDR וגם ב DDR2.

כאשר בקר הזיכרון עבר מהלוח למעבד (החל מסידרת ה i של אינטל), יצרן הלוח כבר לא יכול לעשות "קומבינות" כאלה - מה שקובע באיזה זיכרון ניתן להשתמש הוא המעבד בלבד. עבור סוקט 775 (ולמעשה בכל הדורות הקודמים) בקר הזיכרון היה על הלוח, ולכן ניתן היה לבנות לוחות שתומכים במספר סוגים של זיכרון.

אגב, גם ל וגם ל DDR3 יש אותו מספר פינים (240). בכדי שאנשים לא יתבלבלו ויכניסו זיכרון לא מתאים או יכניסו את הזיכרון בכיוון ההפוך, הוסיפו לכל זיכרון אחד מגרעת (חור) במודול ושגם (בליטה) בחריץ ההרחבה (התושבת) ומיקומם שונה בין סוגי הזיכרונות, כך שזו הסיבה שלא ניתן פיזית להרכיב מודול של על חריץ הרחבה של ולהיפך. כמובן שיש סיבה חשמלית מדוע עשו את זה (המעגלים החשמליים של סוגי הזיכרונות פשוט שונים).

תודה סמלול, חידשת לי לגבי נושא התמיכה הכפולה.

יש דרך לקבל הודאה בדוא"ל על *כל* הודעה חדשה המופיעה בפוסט (שיח) מסויים?

- - - תגובה אוחדה: - - -

תודה סמלול, חידשת לי לגבי נושא התמיכה הכפולה.

יש דרך לקבל הודאה בדוא"ל על *כל* הודעה חדשה המופיעה בפוסט (שיח) מסויים?

התעלם מהשאלה הזו שלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...