מעבד i5 או i7? - עמוד 6 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מעבד i5 או i7?

itaylevi

Recommended Posts

• תגובות 110
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

^ זה היה שונה, כי ה-I7 היו בעלי תדר גבוהה יותר בצורה משמעותית וחלק ממעבדי ה-I5 כמו I5 6XX היו כפולים עם HT כמו I3...

I5 750 הגיע בתדר של 2.66GHz

I7 870 הגיע בתדר של 2.93GHz

I7 950 הגיע בתדר של 3.03GHz

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אני עד לפני כמה זמן התעקשתי והמלצתי על מעבד i5 לגיימינג, לאט לאט מבדיקות שעשיתי(בעיקר בBF3 וב-BF4 במולטי) יש יתרון לi7 דווקא עם HT כבוי:

http://chipreviews.com/main-feature/main-news/frostbite-2s-limit-6-core-performance-in-battlefield-3/5/

שלא נדבר על מערכי כרטיסים שגורמים לתצרוכת המעבד לעלות ובכך הוא פשוט נסתם.

אם שואלים אותי היום, אמליץ על i7 לראש שקט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אנצל את הדיון הזה במקום לפתוח דיון חדש על השאלה הנצחית.

אז אחרי שקראתי את כל הדעות לפה ולפה, בעיקר לכיוון הi5, ראיתי שרובן מתעסקות בגיימינג.

חיפשתי גם בגוגל ובאתרים חומרה זרים ולא מצאתי תשובה חד משמעית:

מלבד לצורכי גיימינג, לתוכנות עריכה כגון פרמייר, אפטר אפקס ובכלל לעבודה עם קבצים שמגיעים בדרך כלל מDSLR למיניהם,

האם יש טעם להשקיע עוד קצת לi7, או שגם פה אנחנו מדברים על אוברקיל?

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מלבד לצורכי גיימינג, לתוכנות עריכה כגון פרמייר, אפטר אפקס ובכלל לעבודה עם קבצים שמגיעים בדרך כלל מDSLR למיניהם, האם יש טעם להשקיע עוד קצת לi7, או שגם פה אנחנו מדברים על אוברקיל? תודה.

לא יודע, על אילו שימושים כבר אתה מדבר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זאת בדיוק הבעיה - עד היום לא היה לי מחשב נורמלי ככה שאני לא יודע מה להגיד לך בדיוק.

אני מניח שבהתחלה, אך ורק עריכה סטנדרטית - חיתוכים, מעברים, וייצוא (1080P). בהמשך אני מאמין שגם שימוש יותר באפקטים כבדים. שוב, זה נושא בלמידה.

השאלה אם זה שווה את ההשקעה עכשיו. אני נוטה להאמין שכן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם זה לשימוש מזדמן שכזה, או סתם התעניין בתחום כ"חובבן" ולא כמישהו שבאמת מתעסק בתחום הזה למחייתו ,אז לא באמת יודע עד כמה שווה להשקיע בi7 לעומת הi5 ,אלה אם כן התקציב מאפשר , אני משער שעדיף להשקיע בSSD גדול יותר וכו'.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אני עד לפני כמה זמן התעקשתי והמלצתי על מעבד i5 לגיימינג, לאט לאט מבדיקות שעשיתי (בעיקר בBF3 ובBF4 במולטי).

שלא נדבר על מערכי כרטיסים שגורמים לתצרוכת המעבד לעלות ובכך הוא פשוט נסתם.

אם שואלים אותי היום, אמליץ על i7 לראש שקט.

בגלל שאני שוקל לקנות עוד 7970 לCF (מיד שנייה) אתה יכול לפרט קצת יותר על איך i5 חונק מערך כרטיסים שלך ואילו i7 לא חנק?

כי ראיתי אינספור אנשים שטוענים כך בפורמים בחו''ל, אבל בארץ כמעט ואין אנשים שמשתמשים במערכי וגם לא בפורום הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פשוט אחוז השימוש במעבד עם i5 במולטי מגיע לאיזור ה-85% עם כרטיס אחד, עם שני הכרטיסים שלי(7970) ניצול המעבד מגיע לאיזור ה96% ומדי פעם גם ל100%(לא הצלחתי להבין למה).

עם i7 פשוט מרווח הבטחון יהיה גדול יותר מניצול מיירבי, יוסיף לך כמה FPS למינימום FPS ובכך יוותר פחות צוואר בקבוק בין מערך כרטיסים למעבד.

ודרך אגב אתה יכול לשלב גם R9 280X במערך..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...