מעבד i5 או i7? - עמוד 2 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מעבד i5 או i7?

itaylevi

Recommended Posts

לגבי HT - יש לא מעט דוגמאות בהן כיבוי ה-HT רק מעלה ביצועים (ובמידה ניכרת)

האתר הגרמני מתעלם מהבדלי התדר ועדיין לא מגיע למסקנה ברורה.

קיום ה-HT הגיוני ומשפיע על דברים אחרים שאינם משחקים.

אני זוכר שאני קניתי את ה-e6750 שלי ב-1000 ש"ח ולא את ה-Q6600 שעלה כמעט 1600 ש"ח. אמנם ה-Q6600 יהיה קצת יותר

טוב לגיימינג היום אבל את הכמעט 600 ש"ח שחסכתי החלפתי את ה-GTS8800 שלי ב-6790 ונשאר לי מספיק עודף להשיג Q6600 משומש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 110
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אז מה שהקונסולות מבוססות על מעבד עם 8 ליבות , הקונסולות האלו מבוססות על מעבד APU עם 8 ליבות Jaguar , ליבות הJaguar של AMD מתוכננות להתחרות באטום של אינטל ,מה שאומר Low Power-Low Performance , הם עובדות בתדר נמוך,ולא מהירות במיוחד.. 8 ליבות Jaguar יהיו חלשות יותר מi3 אחד לפי זה

http://www.anandtech.com/show/6974/amd-kabini-review/3

אני לא מבין איך כל בעלי הE8400 מתחרטים, קניתם את המעבד לפני 5 שנים לפחות , מיד אחרי זה היתה קפיצה ענקית בארכיטקטורה לCore i , שהביא בוסט ביצועים ,הגיעו מעבדים מרובעי ליבות "אמיתיים" ולא הליבות המודבקות של הC2Q , בכל הנוגע לHT מאז יציאת הi7 920 ב2008 לא היה שיפור בנושא הHT בגיימינג ,כן זה מועיל בהרבה תוכנות עריכה וכו' , בגיימינג לא. אני בטוח שכל מי שקנה את ה920 ב2008 אמר לעצמו "בטח עוד מעט משחקים יתמכו בזה" המצב הוא שהם סתם עבדו על עצמם כנראה . הE8400 לא רלוונטי כיום בגלל שהוא מבוסס על ארכיטקטורה ישנה ,לא כי הוא דו ליבתי ,HT או לא.

אם אתה רוצה לשלם עוד 600 שקל בשביל פיצ'ר שלא תראה אותו בפעולה פעם אחת ..אז תהנה ,אבל סך הכל זה צעד דיי מטומטם להתמסך על מה שיכול לקרות ולא על מה שקורה בפועל ולא צפוי להשתנות, אם תשים לב מבחינת ביצועים בשוק המיינסטרים לא באמת היה שינוי גדול מעבר לשדרוגים ויעולים לאכיטקטורה מSandy Bridge ועד Haswel מבחינת ביצועים קצת מאוד השתנה בין שני אלו , מעבד הi3 עדיין דו ליבתיים ללא Boost , הi5 מרובעי ליבות , והi7 עדיין מרובעי ליבות עם HT וקצת יותר זכרון מטמון לעומת הi5's , לעומת זאת בשוק האקסטים אינטל השיקה מעבדים עם 6 ליבות וHT, פלפורמה שלא באמת מיועדת לגיימרים ,אלה יותר לתחנות עבודה (ויש גם אפשרות למעבדי XEON מטומני ליבות) זה רק משקף את מה שקורה בשוק הגיימינג עם המחשב האישי, אין באמת דחף לרדוף אחרי הטוב ביותר מבחינת מעבד,כן מבחינת כ.מסך. ובגלל שההפרש ביצועים בין i5 מסדרת Sandy לאחד לא משמעותי ,אין גם סיבה לשדרג כל שנה.

ברגע שבאמת יהיה הצורך במעבדים עם שמונה ליבות בשוק המיינסטרים (בעיקר לגיימינג) , כל הi7 הקימים יהיו עד אז לא רלוונטים , כי פער הביצועים יהיה גדול הרבה יותר ממה שהHT יוכל לפצות עליו ,למזלנו זה לא צפוי לקרות בזמן הקרוב, לתווך הארוך וגם הקצר את ה600 שקל האלו תשקיע פשוט בכ.מסך חזק יותר ,קנייה הרבה יותר חכמה ומועילה לביצועים במשחקים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מי שמכיר ארכיטקטורת מחשבים, מבין למה משחקים לא יפיקו תועלת ממספר רב של ליבות CPU ובטח HT (או ליבות לוגיות בכלל אם נתעלם מהמיתוג של אינטל). אלגוריתם שרץ במחשב מורכב ממספר רב של פקודות שצריכות לרוץ ומעבד שיעשה כל מיני חישובים. אלגוריתמים שרעיונית יפיקו תועלת ממספר רב יותר של ליבות (ריצה מקבילית) מאשר תדר פעולה גבוה (או, - Instructions Per Second) מלכתחילה יהיו מיועדים ל-GPU בו יש המון יחידות עיבוד מאשר ל-CPU שמתרכז בריצה טורית על פקודות במהירות הגבוהה ככל הניתן.

יישומים שכן מקבלים האצה מריבוי ליבות וריבוי ליבות לוגיות יכולים למעשה לעבור אופטימיזציות ולהשתמש ב-GPGPU בשביל לבצע חישובים ולקבל בוסט גדול יותר. דוגמה מובהקת היא quick sync של בה קידודי מתקצרים בשימוש בליבה הגרפית (החלשה מאוד יחסית) של המעבד לעומת שימוש במעבד עצמו.

צריך לזכור גם שכל התורה של עיבוד מקבילי היא חדשה בעולם מדעי המחשב ואלה דברים שחוקרים עובדים עליהם ולומדים אותם יותר לעומק. אנחנו עדיין יודעים מעט על כך ולא מן הנמנע שפריצות דרך בתחום יגיעו בקרוב. אבל עדיין הדברים האלה ייקחו זמן עד שיגיעו לידי שימוש נרחב. החל בהטמעה ארכיטקטונית בחומרה וכלה בסטי פקודות, מערכות הפעלה וקומפיילרים.

אל תצפה בכלל שמעבד I7 היום יעזור לך במיוחד בעתיד. בכל מקרה הנבואה נתנה לשוטים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קיום ה-HT הגיוני ומשפיע על דברים אחרים שאינם משחקים.

אני זוכר שאני קניתי את ה-e6750 שלי ב-1000 ש"ח ולא את ה-Q6600 שעלה כמעט 1600 ש"ח. אמנם ה-Q6600 יהיה קצת יותר

טוב לגיימינג היום אבל את הכמעט 600 ש"ח שחסכתי החלפתי את ה-GTS8800 שלי ב-6790 ונשאר לי מספיק עודף להשיג Q6600 משומש.

קפיצה של 20 ומשהו FPS זה לא מסקנה ברורה?

ואתם כולכם מתעקשים על כך שזה לא עוזר במשחקים כשמבט אחד פה:

http://www.techbuyersguru.com/CPUgaming2.php

מוכיח שאתם טועים.

בכל המשחקים שאפשר היה לכבות בהם את הHT של הI3 ולקבל יתרון- אלו היו משחקים ישנים (ואפילו לא כאלה ישנים, אם תסתכלו על עוד דוגמא שהבאתי למטה), שבתקופה שהם נוצרו, הם לא ידעו גם להשתמש בליבות הנוספות של הI5 לעומת הI3,וכמובן שלא בI7, או אפילו של הCORE 2 QUAD לעומת CORE 2 DUO, אם כבר מדברים על זה. עובדה שזה השתנה, וכל המשחקים החדשים שכן תומכים ב4 ליבות גם יודעים להשתמש בHT באופן כזה או אחר, עם שיפור של מעל 50% במשחקים מסויימים.

שוב אני מזכיר ואומר, אני מדבר פה רק על מה שקרה עד עכשיו עם 4 ליבות במקסימום. בינתיים באמת אין משחקים שמנצלים את הHT של הI7, חוץ מהדוגמא עם 3 CRYSIS שהבאתי שהיא לא הכי מוצלחת בעולם וגם לא אומרת כלום על משחקים אחרים. שלא תתבלבלו, מה שאני טוען זה שברגע שיבואו הקונסולות החדשות, כן יהיה שינוי, אני יודע שבינתיים עדיין אין.

אז מה שהקונסולות מבוססות על מעבד עם 8 ליבות , הקונסולות האלו מבוססות על מעבד APU עם 8 ליבות Jaguar , ליבות הJaguar של AMD מתוכננות להתחרות באטום של אינטל ,מה שאומר Low Power-Low Performance , הם עובדות בתדר נמוך,ולא מהירות במיוחד.. 8 ליבות Jaguar יהיו חלשות יותר מi3 אחד לפי זה

http://www.anandtech.com/show/6974/amd-kabini-review/3

אני לא מבין איך כל בעלי הE8400 מתחרטים, קניתם את המעבד לפני 5 שנים לפחות , מיד אחרי זה היתה קפיצה ענקית בארכיטקטורה לCore i , שהביא בוסט ביצועים ,הגיעו מעבדים מרובעי ליבות "אמיתיים" ולא הליבות המודבקות של הC2Q , בכל הנוגע לHT מאז יציאת הi7 920 ב2008 לא היה שיפור בנושא הHT בגיימינג ,כן זה מועיל בהרבה תוכנות עריכה וכו' , בגיימינג לא. אני בטוח שכל מי שקנה את ה920 ב2008 אמר לעצמו "בטח עוד מעט משחקים יתמכו בזה" המצב הוא שהם סתם עבדו על עצמם כנראה . הE8400 לא רלוונטי כיום בגלל שהוא מבוסס על ארכיטקטורה ישנה ,לא כי הוא דו ליבתי ,HT או לא.

אם אתה רוצה לשלם עוד 600 שקל בשביל פיצ'ר שלא תראה אותו בפעולה פעם אחת ..אז תהנה ,אבל סך הכל זה צעד דיי מטומטם להתמסך על מה שיכול לקרות ולא על מה שקורה בפועל ולא צפוי להשתנות, אם תשים לב מבחינת ביצועים בשוק המיינסטרים לא באמת היה שינוי גדול מעבר לשדרוגים ויעולים לאכיטקטורה מSandy Bridge ועד Haswel מבחינת ביצועים קצת מאוד השתנה בין שני אלו , מעבד הi3 עדיין דו ליבתיים ללא Boost , הi5 מרובעי ליבות , והi7 עדיין מרובעי ליבות עם HT וקצת יותר זכרון מטמון לעומת הi5's , לעומת זאת בשוק האקסטים אינטל השיקה מעבדים עם 6 ליבות וHT, פלפורמה שלא באמת מיועדת לגיימרים ,אלה יותר לתחנות עבודה (ויש גם אפשרות למעבדי XEON מטומני ליבות) זה רק משקף את מה שקורה בשוק הגיימינג עם המחשב האישי, אין באמת דחף לרדוף אחרי הטוב ביותר מבחינת מעבד,כן מבחינת כ.מסך. ובגלל שההפרש ביצועים בין i5 מסדרת Sandy לאחד Haswell לא משמעותי ,אין גם סיבה לשדרג כל שנה.

ברגע שבאמת יהיה הצורך במעבדים עם שמונה ליבות בשוק המיינסטרים (בעיקר לגיימינג) , כל הi7 הקימים יהיו עד אז לא רלוונטים , כי פער הביצועים יהיה גדול הרבה יותר ממה שהHT יוכל לפצות עליו ,למזלנו זה לא צפוי לקרות בזמן הקרוב, לתווך הארוך וגם הקצר את ה600 שקל האלו תשקיע פשוט בכ.מסך חזק יותר ,קנייה הרבה יותר חכמה ומועילה לביצועים במשחקים.

אז מה אם הקונסולות משתמשות בליבות חלשות? כל הקטע זה שברגע שהמשחקים יתוכננו להשתמש ב8 ליבות X86 בקונסולות, ברגע שיעבירו את המשחקים למחשב, יוכלו להתאים אותם ל8 ליבות פיזיות של מעבדי FX או ל 8 ליבות לוגיות של I7 ביתר קלות.

במקרה שלי אני לא צריך להשקיע בכרטיס מסך חזק יותר כי כבר קניתי לפני שנה, וחבל לי למכור אותו עכשיו בחצי מהמחיר...

ואם היית קורא את זה:

http://www.tomshardware.com/reviews/ivy-bridge-wolfdale-yorkfield-comparison,3487-10.html שהבאתי קודם, היית רואה שיש הבדל משמעותי בין Q9550 לבין E8400. זה שמעבדי הCORE העכשווים (וגם אלה של פעם) עדיפים על הCORE2DUO זה נכון, אבל זה לא קשור לטענה שלי לגבי זה שפעם לא ידעו להשתמש ב4 ליבות ובגלל זה אלה שקנו CORE 2 DUO נכוו.

רוצה עוד הוכחה שמשחקים של פעם לא ידעו להשתמש ב4 ליבות?

http://www.bit-tech.net/hardware/cpus/2010/07/05/how-many-cpu-cores-do-games-need/2

תראה לאיזה מסקנה הם הגיעו, באמצע 2010, יותר מ3 שנים לאחר יציאת מעבדי הQ6600, שמעבדי 2 ליבות מספיקים בהחלט למשחקים. במקסימום 3 ליבות וגם זה בקושי נתן משהו מעל 2 ליבות. עכשיו כמעט כל המשחקים שדורשים הרבה כוח עיבוד, מ2011 הלאה משתמשים ב4 ליבות. אין לבסס ממצאים של היום על משחקי המחר. מעבדי הI7 נשארו כמעט ללא שינוי כבר שנים אתה אומר? אז אני באמת היחיד פה שחושב שהגיע הזמן שמישהו ישתמש במה שהיה להם כל הזמן הזה?

מי שמכיר ארכיטקטורת מחשבים, מבין למה משחקים לא יפיקו תועלת ממספר רב של ליבות CPU ובטח HT (או ליבות לוגיות בכלל אם נתעלם מהמיתוג של אינטל). אלגוריתם שרץ במחשב מורכב ממספר רב של פקודות שצריכות לרוץ ומעבד שיעשה כל מיני חישובים. אלגוריתמים שרעיונית יפיקו תועלת ממספר רב יותר של ליבות (ריצה מקבילית) מאשר תדר פעולה גבוה (או, - Instructions Per Second) מלכתחילה יהיו מיועדים ל-GPU בו יש המון יחידות עיבוד מאשר ל-CPU שמתרכז בריצה טורית על פקודות במהירות הגבוהה ככל הניתן.

יישומים שכן מקבלים האצה מריבוי ליבות וריבוי ליבות לוגיות יכולים למעשה לעבור אופטימיזציות ולהשתמש ב-GPGPU בשביל לבצע חישובים ולקבל בוסט גדול יותר. דוגמה מובהקת היא quick sync של בה קידודי סרטים מתקצרים בשימוש בליבה הגרפית (החלשה מאוד יחסית) של המעבד לעומת שימוש במעבד עצמו.

צריך לזכור גם שכל התורה של עיבוד מקבילי היא חדשה בעולם מדעי המחשב ואלה דברים שחוקרים עובדים עליהם ולומדים אותם יותר לעומק. אנחנו עדיין יודעים מעט על כך ולא מן הנמנע שפריצות דרך בתחום יגיעו בקרוב. אבל עדיין הדברים האלה ייקחו זמן עד שיגיעו לידי שימוש נרחב. החל בהטמעה ארכיטקטונית בחומרה וכלה בסטי פקודות, מערכות הפעלה וקומפיילרים.

אז למה גם סוני וגם מייקרוסופט בחרו להשתמש ב8 ליבות? להתחיל לבנות מנועי משחקים המשתמשים ב8 ליבות פיזיות או לוגיות, זה לא שינוי כזה דרסטי לעומת להתחיל להשתמש בGPGPU גם במשחקים, תסתכל על LARRABEE שכשל, אנחנו עדיין לא בשלים לזה, גם אם זה הרבה יותר יעיל, ולדעתי יקח הרבה זמן עד אז.

אולי עשית בשכל כשקנית E6750 בזמנו ואז שדרגת לQ6600 משומש. אבל המצב כיום הוא שונה, מעבדי הCORE קיימים כבר המון זמן ובאותה מתכונת, לכן אם הייתי קונה I7 משומש במחיר שהוא פחות מI5 חדש, אני בעצם לא מפסיד פה כלום, אני מקבל גם HYPERTHREADING וגם כמעט בול אותם ביצועים באותו כסף. וההבדל בין I5 2500K לבין I7 משומש 2600K הוא לא יותר מ300 ש"ח באיביי וקשה לי להאמין שהמחירים יפלו עוד הרבה בזמן הקרוב אם לא יהיה שינוי קיצוני אצל גם בBROADWELL וSKYLAKE. כך שבמידה וHT עם 4 ליבות כן ישנה משהו, אם הייתי קונה I5 עכשיו ומשדרג לI7 מאותה סדרה אחר כך (כי זה צריך גם להתאים ללוח אם, שאינטל אוהבים לשנות לנו כל הזמן) סתם הייתי מבזבז יותר כסף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדיין לא הבנת שאת ההשקעה עדיף לשים על כרטיס המסך ולא על המעבד. מעבד ב-1000 + כרטיס ב-1500 עדיף על פני מעבד ב-1500 וכרטיס ב-1000.

שים לב לסקירה כאן:

http://www.ocaholic.ch/modules/smartsection/item.php?itemid=1061&page=13

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך אתם יכולים לשייך את E8400 למשוואה הזאת בכלל?

המעבד יצא ב2006, 7, אוטוטו 8 שנים.... אתה רוצה לקנות מחשב ל8 שנים? זה לא יקרה, אם הוא יחזיק לך משחקים בצורה יפה 3-4 שנים, תגיד תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי הכרטיס מסך הבנתי את זה ממזמן. ועוד פעם אני אחזור על זה, אני יודע שכרגע לI7 אין יתרון על I5, אבל אני משוכנע שבעתיד יהיה.

ובאותו עתיד פתאום גם הכרטיס מסך ב1000 שקל, וגם זה ב1500 לא יהיו מספיקים, כי ביצועי כרטיסי מסך, בניגוד למעבדים, עולים כל הזמן בהדרגה, והבדלים שנראו יחסית גדולים בעבר (לדוגמא, GTX 560TI לעומת GTX 570 שעלה הרבה יותר) פתאום יראו קטנים ולא משמעותיים (עכשיו זה בערך כמו ההבדל בביצועים בין GTX 650 TI BOOST לבין GTX 660, שיש ביניהם הבדל של סך הכל 100 ש"ח בבדיקה בזאפ). ואז אם תרצה לקנות כרטיס מסך חדש באיזה 1000 ש"ח, עם ביצועים שעולים על GTX עכשווי, פתאום תראה שיהיה לך BOTTLENECK במעבד כי כל המשחקים החדשים משתמשים ב8 ליבות ואתה נתקעת עם 4 כי רצית לחסוך כסף.

כן כל זה השערה, אבל אני לא ממציא אותה כי אני אוהב לכתוב בדיוני על חומרה של מחשבים, אני מבסס אותה על מה שקרה בחמש+ שנים האחרונות כדי לצפות את 5 השנים הבאות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שאמרתי, הנבואה ניתנה לשוטים. כנראה שגם אין לך מספיק ידע בשביל לתת הערכה מושכלת.

להזכירך - ל-I7 אין 8 ליבות אלא 4 ליבות עם HT (מה שאומר סט כפול של GP registers לכל , השאר משותף!) מה שבהיעדר cache misses יגרום דווקא לירידה בביצועים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שאמרתי, הנבואה ניתנה לשוטים. כנראה שגם אין לך מספיק ידע בשביל לתת הערכה מושכלת.

להזכירך - ל-I7 אין 8 ליבות אלא 4 ליבות עם HT (מה שאומר סט כפול של GP registers לכל ליבה, השאר משותף!) מה שבהיעדר cache misses יגרום דווקא לירידה בביצועים...

אבל למה שלא יהיו? כאשר משחקים ידרשו עוד ועוד כוח עיבוד אינטל תהיה חייבת להגדיל את מספר הליבות גם במעבדי המיינסטרים שלה, כבר עושה את זה ובSTEAMROLLER תעשה את זה יותר טוב, אבל נראה לך שככה יזניחו את המעבדים הישנים? בהיעדר משהו אחר שהם יוכלו להשתמש בו, הם יפנו אל הHT שיש לI7, (ואולי אפילו המקבילים ל I3/I5 של עכשיו יהיו אז 4 ליבות עם HT, הם יצטרכו ליצור שוני ביכולת העיבוד והמחיר בין המעבדים השונים כמו שתמיד היה, וליצור ליבות שיכולות לתפקד כל אחת יותר מסך חלקיה, זה משתלם) ובכך יווצר לI7 יתרון על הI5, כמו היתרון שיש לI3 על G עכשיו.

אני חייב להודות שאולי אין לי את הידע, ואולי אני מדבר שטויות, ואולי הם יצאו עם הברקה גאונית שבכלל תשנה הכל וHT בכלל לא יהיה רלוונטי, אבל הנה ההשערה שלי, ופה סיימתי להציג אותה. אין לי עוד מה לומר שלא אמרתי, ואין הוכחה למה שהולך לקרות בעתיד, כך שלא ניתן לסתור את דברי עם BENCHMARKS ולי אין דרך להוכיח אותם, אלא אם יש למישהו פה מכונת זמן. לכן אין לי עוד טעם להמשיך עם הנושא הזה. מצטער שככה השתלטתי על הנושא בשביל להמציא דברים. נחיה ונראה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מתי HWZONE מארגנית תחרות ביצועי גיימינג לפי תקציב מערכת או מעבד-לוח-כרטיס-זכרונות?

תחרות לביצועי גיימינג עבור מחשב של 3K וכו'

כשם שיש תחרות ותחרויות אחרות כאן...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל למה שלא יהיו? כאשר משחקים ידרשו עוד ועוד כוח עיבוד אינטל תהיה חייבת להגדיל את מספר הליבות גם במעבדי המיינסטרים שלה, כבר עושה את זה ובSTEAMROLLER תעשה את זה יותר טוב, אבל נראה לך שככה יזניחו את המעבדים הישנים? בהיעדר משהו אחר שהם יוכלו להשתמש בו, הם יפנו אל הHT שיש לI7, (ואולי אפילו המקבילים ל I3/I5 של עכשיו יהיו אז 4 ליבות עם HT, הם יצטרכו ליצור שוני ביכולת העיבוד והמחיר בין המעבדים השונים כמו שתמיד היה, וליצור ליבות שיכולות לתפקד כל אחת יותר מסך חלקיה, זה משתלם) ובכך יווצר לI7 יתרון על הI5, כמו היתרון שיש לI3 על PENTIUM G עכשיו. אני חייב להודות שאולי אין לי את הידע, ואולי אני מדבר שטויות, ואולי הם יצאו עם הברקה גאונית שבכלל תשנה הכל וHT בכלל לא יהיה רלוונטי, אבל הנה ההשערה שלי, ופה סיימתי להציג אותה. אין לי עוד מה לומר שלא אמרתי, ואין הוכחה למה שהולך לקרות בעתיד, כך שלא ניתן לסתור את דברי עם BENCHMARKS ולי אין דרך להוכיח אותם, אלא אם יש למישהו פה מכונת זמן. לכן אין לי עוד טעם להמשיך עם הנושא הזה. מצטער שככה השתלטתי על הנושא בשביל להמציא דברים. נחיה ונראה.

בן אדם ,אתה לא הראשון שטען שHT יכנס לשימוש , וגם לא האחרון ,מעבדים משושי ליבות יש כבר ארבע שנים (i7 980X) , אנשים טוענים כבר שנים שיהיה תמיכה בHT ,אבל אין .. ופה נכנסות הקונסולות .. המשחקים מתוכננים לעבוד על 8 ליבות ,אבל ליבות אמיתיות , ולא החלופה החסכונית/זולה שנקראת HT , ליבות אמיתיות וHT זה שני דברים שונים לגמרי .. Sandy Bridge יצאה יותר משנתיים, כאשר בשוק המיינסטרים המקס' הוא 4 ליבות ,ובשוק האקסטרים הוא 6 ליבות (לא כולל מעבדי Xeon) אין שום יתרון להריץ i7 3930k לדוג' על אותו הi5 2500K "הישן", והמצב לא השתנה במשך השנתיים האלו ,גם בBroadwell המחליף של Haswell יהיה רק 4 ליבות בשוק המיינסטרים ,כאשר גם עם Ivy Bridge E - פלטפורמת האקסטרים העדכנית המקס' הוא 6 ליבות , הטרנד הזה לא הולך להשתנות .. ויש הרבה סיבות לזה.. אגב הסיבה ל6 ליבות בסוקט 2011 היא לעריכה, חישובים מתמטיים וכו' , לא לגיימינג / Casual Use .

אנחנו במקום כזה שהמעבדים לא באמת זקוקים להיות חזקים יותר ,מנועי המשחק הקיימים וגם אלו שהולכים לצאת עובדים מצויין על מעבדי i5 , ועל הFX 8350 שפחות או יותר מקבילים אליהם בגיימינג , מה שכן תמיד זה צריך זה כ.מסך חזקים יותר בשביל טקסטורות ברזולוציה גבוהה יותר ויותר , בשביל אפקטים מתקדמים יותר של אור,צל וכיום הם גם יכולים לעשות חלק מחישובי הפיזיקה בליבה עצמה , הדרך להשיג עוד ביצועים בגיימינג מהצד של המעבד נכון להיות היא לשפר את הIPC של המעבדים , תשים לב שלעשות OC קטן משפיע על הביצועים ומביא ליותר FPS ,עוד ליבות (אמיתיות או HT) לא מביאות כלום .

בקיצור נראה שדעתך לא תשתנה ..אבל זה כבר הפסד שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הקישור הראשון מציג תמונה ברורה מאוד של הבדל בין i3 עם HT ובלי HT. למרות שלא מדובר בליבות אמיתיות, יש העדפה ברורה ל4 ת'רדים לעומת 2. מעבר ל4 אין הבדל, זה נכון. אבל זה היום. מי אמר שהמצב יישאר ככה גם בעתיד?

מי שמכיר ארכיטקטורת מחשבים, מבין למה משחקים לא יפיקו תועלת ממספר רב של ליבות CPU ובטח HT

אני זוכר היטב בדיוק אותו סוג של דיונים וויכוחים על C2D לעומת C2Q, ואז כמעט כל benchmark הראה ש4 ליבות לא נותנים יתרון במשחקים מעבר ל2 ליבות, אז למה לשלם יותר. בטח גם אז היו שאמרו ש"מי שמכיר ארכיטקטורת מחשבים מבין למה משחקים לא יפיקו תועלת מיותר מ2 ליבות", ומה קרה?

פה אמרת נכון מאוד. "הנבואה ניתנה לשוטים". ולמרות שבכל מה שקשור לשרידות לאורך זמן, C2Q הביס את הC2D באופן חד-משמעי, זה גם לא יהיה נכון לומר ש"מה שהיה הוא מה שיהיה". בהחלט יכול להיות שi7 עם HT או אפילו משושה ליבות אמיתי לעולם לא יהפוך לרלוונטי יותר מi5 לגיימינג.

אפשר לקנות i5 עכשיו, ואם במקרה בעתיד i7 ייהפך ליותר רלוונטי, אפשר יהיה להחליף, הרי הsocket מתאים. כמובן אף אחד לא מבטיח שאם זה יקרה, זה יהיה משתלם. מעבדי high-end, גם משומשים, תמיד נוטים להיות יקרים באופן לא פרופורציונלי (ע"ע Q9XXX היום).

אני לא מבין איך כל בעלי הE8400 מתחרטים, קניתם את המעבד לפני 5 שנים לפחות , מיד אחרי זה היתה קפיצה ענקית בארכיטקטורה לCore i , שהביא בוסט ביצועים ,הגיעו מעבדים מרובעי ליבות "אמיתיים" ולא הליבות המודבקות של הC2Q........הE8400 לא רלוונטי כיום בגלל שהוא מבוסס על ישנה ,לא כי הוא דו ליבתי ,HT או לא.

לא בדיוק. הE8400 לא רלוונטי כי הוא גם ישנה וגם דו-ליבתי. הליבות המודבקות של הC2Q, במיוחד הhigh-end, הפלא ופלא רלוונטיות גם היום, ונותנות פייט לכל i3 (וגם לi5 המוקדמים). משמע - מי שקנה בזמנו C2D כבר מזמן או שנאלץ לשדרג או שנתקע עם מחשב איטי. מי שקנה C2Q, במיוחד מסדרת Q9XXX, עדיין לא חייב.

את ה600 שקל האלו תשקיע פשוט בכ.מסך חזק יותר ,קנייה הרבה יותר חכמה ומועילה לביצועים במשחקים.

עם זה קשה להתווכח, כי זה פשוט נכון. עם זאת, אם התקציב מאפשר גם וגם, אני לא רואה סיבה למה להשקיע גם במעבד יהיה בהכרח לא משתלם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...