עדר החרדים בדרכם אל הלווית הרב יוסף ז"ל - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עדר החרדים בדרכם אל הלווית הרב יוסף ז"ל

Ido.G

Recommended Posts

ההתנהגות העדרית של הציבור הזה לא תפסיק להמם אותי לעולם.

מה היה:

• תוקפים אוטובוס שהצליח לברוח מהם.
  • חוסמים את הכביש לתנועה.
  • עושים רעש.
  • המשטרה הגיע למקום אך מסיבה שלא ברורה לי, הלכה משם במקום לשמור על הסדר הציבורי.

האוטובוס בתמונה היה צריך לעבור נתיב אל הנתיב הנגדי בשביל להתחמק מהם.

צירפתי .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 92
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

הם היום יכולים לדאוג להשאיר אותם על המדרכה. לא מדובר כאן בעשרות אלפי אנשים.

בכל מקרה, סתם רציתי להראות את עדר הפינגוונים הזה. פחות היתה מטרה לבקר את המשטרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מוחה בתוקף כנגד הגדרתו של עובדיה יוסף במילים ז"ל - להזכירכם, "זכרונו לברכה". מדובר באדם שקרא למורים החילונים "חמורים", לרופאים התומכים בהפלות "בהמות שלא יודעים כלום", לבית היהודי "בית של גויים", ולאלו שחושבים שבחורי הישיבות הם פרזיטים "מנוולים שמותר להרוג" - ומבחינתי, לא לברכה הוא יזכר.

כמובן שלמרות כל האמור, יש לזכור כי "גדולי" הרבנים האשכנזים גרועים עוד יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמעתי עליו שבזמן שהיה רב ראשי דווקא נחשב ליברל ומחדש. אם כן זקנתו מביישת את נעוריו וממשיכו ממשפחתו שלא לדבר על המפלגה שייסד מביישים עוד יותר.

קשה לי עם הניסוח 'עדר' אבל עצוב לומר שהתנהגות ההמון הזה עלולה להזכיר לפעמים עדר. זה מה שקורה כאשר בשביל לשלוט מחנכים המונים שלא לחשוב.

עצוב שכך נראה חלק מהעם שלנו ועצוב שהפילוג ביננו הגיע לרמות כאלו. נאמר שעל דברים שכאלה חרב בית המקדש. מקווה שקץ בית שלישי אינו קרב בצעדי ענק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הקטע הוא שלא מעט ממצביעי שס מגיעים מבתים מסורתיים בהם יש ואצל חלקם אף נוסעים בשבת. לפעמים מיד אחר הקידוש. שס פיצחה את הנוסחה איך להגיע אליהם ואף החזירה לא מעטים ממשפחות כאלו בתשובה.

יחסית יש מעט מאוד לא חרדים אשכנזים המצביעים למפלגות אשכנזיות חרדיות ולאומת זאת יחסית הרבה יותר אנשים ממוצא ספרד או מזרחי שהצביעו או עדיין מצביעים לשס. למפלגה שלמרות מילותיה וחצאי הבטחותיה אינה מקדמת אותם לשום דבר. יתרה מזאת, איכשהו תמיד משפילה מבטה בפני החרדים האשכנזים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מוחה בתוקף כנגד הגדרתו של עובדיה יוסף במילים ז"ל - להזכירכם, "זכרונו לברכה". מדובר באדם שקרא למורים החילונים "חמורים", לרופאים התומכים בהפלות "בהמות שלא יודעים כלום", לבית היהודי "בית של גויים", ולאלו שחושבים שבחורי הישיבות הם פרזיטים "מנוולים שמותר להרוג" - ומבחינתי, לא לברכה הוא יזכר.

כמובן שלמרות כל האמור, יש לזכור כי "גדולי" הרבנים האשכנזים גרועים עוד יותר.

אני מקבל את ההערה. כבר אי אפשר לערוך יותר את הכותרת.

ssib - אם זהו לא "עדר", אז מה כן? עשרות חרדים, לבושים אותו הדבר בדיוק, צובאים על אוטובוס במטרה להגיע להלוויה של אדם אשר התווה להם את דרכם וצורת חייהם, מילה במילה, אדם אדם, באופן מדויק וברור. אני מתפלא שהם הצליחו לדעת לאיזה קו לעלות בלי איזה פסק הלכה של הרב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בני עדות המזרח חילוניים ומסורתיים בחרו בש"ס רק בגלל שהוא אמר לבחור בש"ס.

ש"ס בהחלט תרמה לחרדים , אולי לא לקידום שלהם בחברה ולקידום כלכלי , אלא בקידום המוסדות החרדים ובהחזקתם.

כמה שאתם אוהבים לרדת על החרדים , הם עוזרים לנזקקים הרבה יותר ממה שהחברה החילונית אי פעם תעשה , אם זה נזקקים יתומים , אלמנות , חד הוריות , או סתם נערי שוליים שזה המקום היחיד שבו הם יכולים להיות שווים.

מאות אלפי אנשים לא סתם הלכו להלוויתו , הוא אדם שהרבה אנשים נורמטיבים ועובדים מעריכים את הדעה שלו ואת פסקי ההלכה שלו.

השאלה היא מה יקרה עם ש"ס עכשיו שהוא נפטר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...